Sony SLT-A57 aldım

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
katılıyorum ancak ilk makinem ve ilk fotoğraflarımdan :) az para biriktiriyim ilk iş iyi diyaframlı bir lens almak olacak

hazır yurt dışına çıkmışken ihtiyaç duyacağın tüm donanımların fiyatlarını incele. eğer ucuzsa ve maddi durumun da uygunsa onları da temin etmen çok işine yarayacaktır.

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
o7tq.jpg

Technopat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef benim oğlan Laptop uma su dökmek suretiyle kullanılmaz hale getirdiği için tamir olana kadar yeni resim paylaşımı yapamayacağım :(

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hayırlı uğurlu olsun pixelleri cok süper fullhd olması dahada etkili....

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Malesef benim oğlan Laptop uma su dökmek suretiyle kullanılmaz hale getirdiği için tamir olana kadar yeni resim paylaşımı yapamayacağım :(
laptop tamir oluncaya kadar biriken fotoğraflarla bize güzel bir sergi açarsınız artık :)

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
yeni hediyeme merhaba deyin :D bu tarz bi kart almayı düşünen arkadaşlar varsa meraklarını giderebilirim.ışığınız bol olsun.
70zvj4.jpg

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
yeni hediyeme merhaba deyin :D bu tarz bi kart almayı düşünen arkadaşlar varsa meraklarını giderebilirim.ışığınız bol olsun.
70zvj4.jpg

kimse hediye etmiyor bize böyle şeyleri :D aslında böyle bir şey almayı hiç düşünmedim ama büyük kolaylık sağladığı kesin. iyi günlerde kullan :)

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Class kaç. aktarim hizi nedir?
class 10 iphone app'inde push özelliği var.hızına hiç bakmadım.fotoğrafları çektikten sonra telefonu cepten çıkarınca orda duruyorlar.
ipad ile şahane oluyor.geo tag ekleyebiliyorum telefonda vs vs.
aktarım hızını bilmiyorum kısaca.

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
konu örümcek ağlarıyla kaplanacak neredeyse. :)

cbqp.jpg

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
selam arkadaşlar.tak gez amaçlı bir lens almayı düşünüyorum.
18-55'in zoom'u yetmiyor. 55-200 gibi bir lens de almak istemiyorum tak çıkar olmaması için tamron 18-200 mm 3.5-6.3 Xr Dii düşünüyorum
kullananınız var mı?tavsiye eder misiniz?

Technopat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tavsiyem 55-300 çünkü Kalite olarak aynı lensin g versiyonuyla ayni kalitede ama daha ucuza.

selam arkadaşlar.tak gez amaçlı bir lens almayı düşünüyorum.
18-55'in zoom'u yetmiyor. 55-200 gibi bir lens de almak istemiyorum tak çıkar olmaması için tamron 18-200 mm 3.5-6.3 Xr Dii düşünüyorum
kullananınız var mı?tavsiye eder misiniz?

Kemâl Paşa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harikalar. :)

Bende fotoğraf çekimlerimi paylaşan konu açacağım, belki takipçilerim olur :p

Daha çok yeniyim ve iyi kameram da yok ama; bu hiç bir şeyi değiştirmez.

İdolümsüzün efenim.

:tt1:

sumeyrademirci

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güzel bir seçim yapmışsın tercihim her zaman canon ve nikondan yana kullandım ama yakın zamanda yeni makine alırsam sony almayı planlıyorum ayrıca çekimleriniz güzel olmuş :)

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Güzel bir seçim yapmışsın tercihim her zaman canon ve nikondan yana kullandım ama yakın zamanda yeni makine alırsam sony almayı planlıyorum ayrıca çekimleriniz güzel olmuş :)

Teşekkür ederim. Bir gün herkes sony makine kullanacak. :D

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Tabiki Sony 55-300mm 4.5-5.6 SAM Lens..

tamron 18-200 mm 3.5-6.3 Xr Dii lensine alternatif olarak önerdiğin için ben de tamron sandım, orda olmayınca aceba sigma vb gibi başka bir marka mı diye düşündüm. esasoğlan sony hiç gelmedi aklıma :D

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
merhaba arkadaşlar tamron 18-200 'ü aldım.almadan 55-300 denedim sony.zırt pırt tak çıkarmak gerekiyor onu.
neyse görüşlerime gelelim.distorsiyondan korkuyordum ve korkularım objektif elime geçince kabusa dönüştü.18 mm de belirgin distorsiyon vardı ve sony lens düzeltme seçeneği sadece sony lenslerde çalışıyordu.siteye girdim baktım güncelleme var :D "lens düzeltme" :D:D indirdim ve distorsiyon artık yok :) alet gayet iyi iş çıkartıyor.495 lira için gayet iyi bir lens.gece tripod ile de deneyeceğim.distorsiyon olayına bir örnek verelim

2ci8zug.jpg

soldaki düzeltilmiş.sağdaki distorsiyonlu.Makine iyi iş çıkartıyor bence.ufuk çizgisini çekemedim ev dağ görünüyor.

10dgj01.jpg

bu da bonus.sağ alttaki fotoyu ayfonla yaptım :D

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
[MENTION=88071]pumperking[/MENTION] hayırlı olsun. :) distorsiyon dışında keskinlik nasıl memnun kaldın mı?

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
@pumperking hayırlı olsun. :) distorsiyon dışında keskinlik nasıl memnun kaldın mı?

teşekkür ederim.
distorsiyon güncellemeden sonra neredeyse sıfıra indi.ben bunu sanat için :D değil kullanayım diye aldım.
keskinlik konusuna gelince.iyi olmadığını biliyordum denedim ve gerçekten iyi değilmiş.özellikle mm artınca detaylı incelemede kötü.ama gel gör ki sıradan bir göz ağzı açık bakar.

55-300 veya 18-135 gibi bir lens de almak istemedim.aynı problemler bunda da var.fiyata bakarak konuşursam.benim gibi sıradan bir kullanıcı için kusursuz. tutup da 18-200 mm ile macro çekim yapacak değilim :)

saygılar

eklemeden edemeyeceğim alet epeyi ağırlaştı.55-300 den daha ağır :( yada bana öyle geliyor

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
teşekkür ederim.
distorsiyon güncellemeden sonra neredeyse sıfıra indi.ben bunu sanat için :D değil kullanayım diye aldım.
keskinlik konusuna gelince.iyi olmadığını biliyordum denedim ve gerçekten iyi değilmiş.özellikle mm artınca detaylı incelemede kötü.ama gel gör ki sıradan bir göz ağzı açık bakar.

55-300 veya 18-135 gibi bir lens de almak istemedim.aynı problemler bunda da var.fiyata bakarak konuşursam.benim gibi sıradan bir kullanıcı için kusursuz. tutup da 18-200 mm ile macro çekim yapacak değilim :)

saygılar

eklemeden edemeyeceğim alet epeyi ağırlaştı.55-300 den daha ağır :( yada bana öyle geliyor

en azından lens değiştirme derdinden kurtuldun. olumlu yönlerine odaklan ve tadını çıkar. :D

Son mesajlar