SİZCE HANGİSİ? One M8, Xperia Z3 Compact, Galaxy S5, Meizu MX4, Lenovo Vibe X2?

mertinsani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir telefonumu (Samsung Wave 2) değiştirmek istiyorum fakat kararsızlıktan bir türlü ne alacağımı belirleyemiyorum. Kafayı sıyırmak üzereyim, yardımcı olun da bir telefon alalım artık bana. Bütçeme ve kriterlerime göre belirlediğim telefon listesi aşağıda.

- HTC One M8
- Sony Xperia Z3 Compact
- Samsung Galaxy S5
- Meizu MX4
- Lenovo Vibe X2
Bonus: Bir ihtimal bütçemi biraz zorlayıp Sony Xperia Z3 de alabilirim.
(LG G3 düşünmüyorum. 5.5 inç ekranı büyük bana göre.)

Siz olsaydınız hangisini alırdınız? Ve neden? Açıklamalarınızla birlikte görüş belirtirseniz çok sevinirim. Cidden kafayı yemek üzereyim ve artık bir telefon alıp rahatlamak istiyorum.

Bu telefonları en başta fiyat ve büyüklüğe göre belirledim diyebilirim. Fiyat maksimum 2000 civarı, büyüklük de maksimum 5 inç civarı.

Aslında ilk 3 telefon için az çok fikrim var ama fiyat olarak Meizu MX4 ve Lenovo Vibe X2 güzel alternatifler gibi duruyor. İkisinin de fiyatı 1200. Fakat bu telefonlara güvenilir mi? Güncellemeler düzenli yapılır mı? Aranızda kullanan ya da bilgisi olan var mı? Issız acun kaldı mı? Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi? :/

Bu telefonların dışında önerisi olan varsa paylaşmayan top olsun :(
Bi el atın gözünüzü seviyim artık ben de yepisyeni bir telefon sahibi olayım, kırlarda sevinçle koşup oynayayım :( Bada işletim sistemli, ekranı çatlak Wave 2 kullanmaktan imanım gevredi :(

mertinsani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
meizu MX4 ve lenovo vibe X2 görüşleriniz neler?

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Öncelikle samsungu baştan eliyorum. X2 ile mx4 fiyatı uygun ama diğerlerinden düşük telefonlar. Ama paran cebine kalır seni pişmanda etmezler. Şimdi son iki seçeneğe gelelim.

Z3 compact android dünyasının en performanslı telefonlarından biri. Şarjıda çok iyi. Tasarımı bence m8 den güzelki ben htcciyim. Multimedya performansı htcden kötü kalan markalardan iyidir. Kamerasıda sony. Kasmaz etmez çok iyi çalışır.

Şimdi aynı dediklerim m8 içinde geçerli. Ve m8 alüminyum, boomsound demem o muazzam şey. Yani m8 olmasaydı z3c derdim ama. Ben olsam m8 alırdım. Tabi şu da var. M9 çıktı. Bir sonraki compact büyük ihtimal z5 ile çıkar. Yani z3c alırsan son model gibi devam eder uzun bi süre. M9 ise zaten çıktı.

mertinsani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle samsungu baştan eliyorum. X2 ile mx4 fiyatı uygun ama diğerlerinden düşük telefonlar. Ama paran cebine kalır seni pişmanda etmezler. Şimdi son iki seçeneğe gelelim.

Z3 compact android dünyasının en performanslı telefonlarından biri. Şarjıda çok iyi. Tasarımı bence m8 den güzelki ben htcciyim. Multimedya performansı htcden kötü kalan markalardan iyidir. Kamerasıda sony. Kasmaz etmez çok iyi çalışır.

Şimdi aynı dediklerim m8 içinde geçerli. Ve m8 alüminyum, boomsound demem o muazzam şey. Yani m8 olmasaydı z3c derdim ama. Ben olsam m8 alırdım. Tabi şu da var. M9 çıktı. Bir sonraki compact büyük ihtimal z5 ile çıkar. Yani z3c alırsan son model gibi devam eder uzun bi süre. M9 ise zaten çıktı.

Z3-M8 arasında gidip geliyorum ben de. compact yerine direkt z3 de alabilirim. m8'in alüminyum kasası güzel, boomsound olayı da iyi ama z3'ün de su ve toza dayanıklılık meselesi var, bir de kamerası daha iyi gibi.

FthPls

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lenovayı bilmem ama meizu servisi sıkıntı türkiyede yok çünkü.S5 zaten bence berbat bi cihaz hiç beğenmedim ama onun yerine note 4 alabilirsin 2200 şuanda s6 cıkınca 2000 civarı olur.M8e gelirsek işte bu cihazı alman lazım bende uzun süredir araştırıyorum bu m8 manyak bişey tasarımı donanımı zaten geçen sene en iyi telefon seçildi boomsounda değinmiyorum bile ama note 4te alınabilir.Bide sony demişsin bence sonye pek girme allaha emanet sony şu anda ama sen bilirsin yinede.Ben M9u bekliyorum eğer ısınma olursa ya note 4 yada m8 alırım.Bence sen m8le note 4ü bi düşün

mertinsani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lenovayı bilmem ama meizu servisi sıkıntı türkiyede yok çünkü.S5 zaten bence berbat bi cihaz hiç beğenmedim ama onun yerine note 4 alabilirsin 2200 şuanda s6 cıkınca 2000 civarı olur.M8e gelirsek işte bu cihazı alman lazım bende uzun süredir araştırıyorum bu m8 manyak bişey tasarımı donanımı zaten geçen sene en iyi telefon seçildi boomsounda değinmiyorum bile ama note 4te alınabilir.Bide sony demişsin bence sonye pek girme allaha emanet sony şu anda ama sen bilirsin yinede.Ben M9u bekliyorum eğer ısınma olursa ya note 4 yada m8 alırım.Bence sen m8le note 4ü bi düşün

eyvallah hocam. note 4 düşünmüyorum çünkü büyük telefon. 5.7 inç. ben daha küçük bir şey istiyorum 5 inç civarı. sony neden allaha emanet? bi ön yargı var gibi hissettim :)

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
M8 Alırdım ben olsam :)

FthPls

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eyvallah hocam. note 4 düşünmüyorum çünkü büyük telefon. 5.7 inç. ben daha küçük bir şey istiyorum 5 inç civarı. sony neden allaha emanet? bi ön yargı var gibi hissettim :)

Sonynin Batma haberleri vardi gundemde bide guncellemede bilirsinki sony en kotu firma ben asla almam.ayrica herkez stabil diyo ben m8deki veya m7deki stabilligi o telefonlarda alamadim (z2 ve z3 icin konusuyorum).bide dakka basi amiral cihaz cikartiyo sony buda elindekinin eskimesi demek eskimeside satsan satamazsin guncelleme gelmez falan yani sony sakat marka bence tabi kisiden kisiye degisirde bence sony asla alinmamali.m8e gelicek olursak 5" Full-HD ekrani var.cpu gpu zaten iyi ramde yeterli oldukca (zaten sense ram yemez)servis sikinrisi yok en stabil telefondur m8 zaten yazilimda en iyi marka htcdir bunun kimse reddedemez.Bide htc ara guncellemelerde cok basarili.kameraya canin hic sikılmasin cunku harika bi kamerasi var gece kullanirken uzuyo biraz ama onun disinda harika kamerasi var bence.Neyse cok uzattim 2000e duser o bidaki aya herhalde m9 geliyo cunku bence aradiğin kriterlere en uyumlu cihaz m8dir...

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Z3-M8 arasında gidip geliyorum ben de. compact yerine direkt z3 de alabilirim. m8'in alüminyum kasası güzel, boomsound olayı da iyi ama z3'ün de su ve toza dayanıklılık meselesi var, bir de kamerası daha iyi gibi.
kardeş inanma onlara. Su geçirse bile götürüyorsun, kapaklar açık kalmıştır diyorlar. Aynı tas aynı hamam.

mertinsani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonynin Batma haberleri vardi gundemde bide guncellemede bilirsinki sony en kotu firma ben asla almam.ayrica herkez stabil diyo ben m8deki veya m7deki stabilligi o telefonlarda alamadim (z2 ve z3 icin konusuyorum).bide dakka basi amiral cihaz cikartiyo sony buda elindekinin eskimesi demek eskimeside satsan satamazsin guncelleme gelmez falan yani sony sakat marka bence tabi kisiden kisiye degisirde bence sony asla alinmamali.m8e gelicek olursak 5" Full-HD ekrani var.cpu gpu zaten iyi ramde yeterli oldukca (zaten sense ram yemez)servis sikinrisi yok en stabil telefondur m8 zaten yazilimda en iyi marka htcdir bunun kimse reddedemez.Bide htc ara guncellemelerde cok basarili.kameraya canin hic sikılmasin cunku harika bi kamerasi var gece kullanirken uzuyo biraz ama onun disinda harika kamerasi var bence.Neyse cok uzattim 2000e duser o bidaki aya herhalde m9 geliyo cunku bence aradiğin kriterlere en uyumlu cihaz m8dir...

tamamdır. sağ olasın yardımın için.

mertinsani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her türlü öneri ve fikre açığım arkadaşlar. düşüncenizi belirtmekten çekinmeyin lütfen.

qadszeroseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Yeni telefon alicamm bütcemm sinirsiz ama hangi telefonu alicam bilmiyorummm yillarca iphone kullandim butun serini sonra LG g flex G2 LGden memnunum ama yeni tel alicam iphone 6 , 6plus , samsung galaxy 6 yada A5 yada note 4Edge simdiden tskler

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
M8 in kasa-ekran oranı çok kötü. Madem tuşları ekrana alacaksın alttaki o kocaman boşluğu (htc yazan yer) niye bırakıyorsun diye sorarlar adama :) Z3 kullanıyorum. Tavsiye ederim ;)

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17

Sende fazla abartmışsın. Bende htcciyim. Desire hd vardı. Mikronu bozuldu zye geçtim Elimde z var orijinal ilk model. Gram kasma vs hiç bişey yok. Kasa da yakışıklı kaliteli. Sony bu cihaza bile 5 verecek ne kötüsü güncellemede ? Ayrıca ses olayına gelirsek. Zde bile baslar tizler kulaklıkta baya güzel. Ses seviyesini 2 tık yükseltse htc ile ciddi anlamda başa baş kapışırlar bence
M9 hariç hepsinin ses kalitesini denedim. Z3c, m7, m8, şimdide z. Efektlerde hiç sıkıntı yok sadece biraz kısık bir sesi var.

mertinsani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Yeni telefon alicamm bütcemm sinirsiz ama hangi telefonu alicam bilmiyorummm yillarca iphone kullandim butun serini sonra LG g flex G2 LGden memnunum ama yeni tel alicam iphone 6 , 6plus , samsung galaxy 6 yada A5 yada note 4Edge simdiden tskler

bütçeniz sınırsızsa iphone 6 ya da iphone 6 plus alın hiç düşünmeyin bence. keşke bende de o rahatlık olsaydı :)

DatDatSedat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence çabuk eskimicek birşey alabilirsin bu konuda Sony iyi gibi

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Htc M7 kullanan biri olarak hem ses kalitesi hem kulaklık kalitesi olarak bir telefon için bence mukemmel bir ses deneyimi sunuyor Htc ONE serisi tasarım zaten her sey ortada ama M8 daha kolay ele oturuyor Z3 daha buyuk duruyor . Bu telefonlarda benim de tercihim M8 yada Sony Z3 olurdu Z3 ün sadece kamerasi M8 e gore onde biraz( Z3 un su gecirmez ozellğini soylemiyorum cunki her taraf bu sikayetlerle dolu su gecirmeme garantisi vermiyor adamlar sadece suya dayanıklı diyorlar ) onun dısında M8 Daha iyi bir secim gibi duruyor

mertinsani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Htc M7 kullanan biri olarak hem ses kalitesi hem kulaklık kalitesi olarak bir telefon için bence mukemmel bir ses deneyimi sunuyor Htc ONE serisi tasarım zaten her sey ortada ama M8 daha kolay ele oturuyor Z3 daha buyuk duruyor . Bu telefonlarda benim de tercihim M8 yada Sony Z3 olurdu Z3 ün sadece kamerasi M8 e gore onde biraz( Z3 un su gecirmez ozellğini soylemiyorum cunki her taraf bu sikayetlerle dolu su gecirmeme garantisi vermiyor adamlar sadece suya dayanıklı diyorlar ) onun dısında M8 Daha iyi bir secim gibi duruyor

ses çok önemli değil benim için o yüzden kamera özelliğinin iyi olmasına bakıp tercihimi z3'ten yana yapacağım sanırım. yine de henüz karar verebilmiş değilim.

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
ses çok önemli değil benim için o yüzden kamera özelliğinin iyi olmasına bakıp tercihimi z3'ten yana yapacağım sanırım. yine de henüz karar verebilmiş değilim.
eğer kamera daha onemliyse Z3 daha iyi bir secim olur bencede M8 deki ultrapixel gece cekimlerinde sıkntılı biraz

DatDatSedat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kalıcağından eminim sony de iyi karar olabilirdi şimdiden,hayırlı olsun

DatDatSedat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung çok seri telefon çıkartıyor o yüzden sevmiyorum arkadaşımda m8 vardı hosuma gitmişti baya m9 da öyle sony xperia z4 dü, beklemekteyim,bende

qadszeroseven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung yolu degistirdi degisir batarja yada buyutulur hafiza yok (sdd) 64 gb yada buyugunu alsan fiyatida zipliyor android (de) formunda okudumm memnun degillermis pek

le_vlo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende eski bir wave 2 kullanıcısı olarak M9 sana öyle farklı gelecek ki hız konusunda nasıl dayandım bu güne kadar wave 2yle diyeceksin.