ShiftDelete.Net, Wordpress'e çok daha yakın

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
webmasterlar 1990 larda kaldı :D artık tasarımcı, programcı, sanatçılar var bu iş sektöründe de iyi bir tasarımcı ile iyi bir programcının ahenkle dans edişini izlemek istiyoruz sdn ana sayfasında :)

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
yeni ne sitesi açılacak ki acep. işe yarar bir şey mi yoksa benzeri heryerde bulunabilecek bir sitenin türkçeleşmiş şekli mi.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
oyun....com
info...com

:D yeni iki sitenin alan adları bunlar. artık boşlukları da siz doldurursunuz.

benden bu kadar kopya yeter.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
oyuncukizlar.com diğerini tahmin edemedim :D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Oldukça zor bi boşluk doldurmaca olmuş:D
Yer yerinden oynayacak:)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
bu arada iki alan adı da gerçekten süper :D

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
phpbb denedinizmi phpbb de acık kaynak be esnek yapısı vardır usta bir el değdiginde cok güzel sonuc alırsınız reklam gibi olmasın ama turk board buna örnektir.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
benim favori alan adım yakala.co üstüne alan adı tanimam tam cem yılmazlık bir iş olmuş yakala.co ya alan adını kes :D

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Yok :) bugün bir webmaster ile anlaştık.

Yeni açılacak olan 2 site kesinlikle Wordpress olacak ama SDN, kendi CMS'i ile devam edecek gibi görünüyor.

Ancak SDN'e çok daha modern bir tasarım gelecek mutlaka.

Eveeet, işte bu. :)

bir de forumun tasarımı falan anasayfa ile bütünleşse 10 üzerinden 10 olacak. :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Söyliyim mi domain adlarını? :D

Bu arada şöyle yapılsa nasıl olur?
SDN kendi İYS'si ile devam etsin
Oyuns....com (pardon bir harf daha ipucu verdim :D ) Joomla olsun
info... da wordpress olsun :)

Sonra hangisi daha verimli diye bir istatistik hazırlarız ve en verimlisi hangisi ise hepsini birden o sistem yaparız.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
bence oyuns....com Drupal olsun, hız sorunu yaşayacakmıyız görelim, yaşanmıyorsa ve kullanabildiğimiz taktirde en iyisi drupal. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Drupal'de bize çok hızlı destek verecek kişiler şu anda yok. Çok destek veren var ama nasıl desek asıl işleri bu olmadığı için bizim kahrımızı çekemezler sanırım :D

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Drupal'de bize çok hızlı destek verecek kişiler şu anda yok. Çok destek veren var ama nasıl desek asıl işleri bu olmadığı için bizim kahrımızı çekemezler sanırım :D

"money talks" sonuçta abi. :D bağlayın bi adamı yanınıza. :D

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
2010 yılından beri mesaj atılmamış, son durum nedir acaba, bilgi verecek birisi var mı ? [MENTION=2]Troy[/MENTION] "Yeni açılacak olan 2 site kesinlikle Wordpress olacak" demişti açıldı mı o siteler acaba ?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Wordpress, yaşattığı teknik sıkıntılar nedeni ile maalesef amaçlarımıza hizmet edemedi.

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben isterim ki özel bir içerik yönetim sistemimiz olsun. Böyle bir çalışma devam ediyor dediniz. O halde onu beklesek?

--- Mesaj Güncellendi ---

Konunun eski olduğunu yeni fark ettim :)

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bu da mı gol değil?

Görüldüğü üzere konu 2010'da açılmış. 2 yılda ancak WP'nin yeterli olmadığına karar verilmiş.

SDN'nin kendi İçerik Yönetim Sistemi ile ilgili bir gelişme ise hala göremedik.

Bence kendi CMS'mizi yapacağız diye emek sarfetmek yorucu ve çok uzun bir süreç gerektirecek.

Bu konu açıldığında Joomla 1.6 sürümü henüz çıkmıştı ve kısa süreli bir sürüm olduğundan önermeyi uygun görmemiştim. Ancak şimdi Joomla 2.5 sürümü ve yuvarlanan güncelleme sistemi yapısıyla çok güzel bir seçenek olarak ortaya çıkıyor. Ayrıca sunucu kaynakları yönünden de acayip cimrileşmiş bir Joomla var karşımızda. 1Milyon aktif ziyaretçiyi aynı anda sorunsuz olarak kaldıran CMS özelliğini de hala koruyor.

Bu konu hala gündemdeyse Joomla'nın da içinde olduğu CMS'lerin tekrar değerlendirilmesi faydalı olacaktır. Joomla için verimli bir taşıma (migration) yöntemi bulunursa, SDN istediği birçok şeyi bir arada Joomla'da bulabilecektir.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
wordpress gerçekden çok esnek bir sistem herşeye kullanabilirsinizz ve kullanıcılarında hoşuna gidicektir tahminimce

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Wordpress güzel ama işlemci gücü gerektiren sunucular istiyor. Böyle olması daha iyi sanırım.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Bu derenin altından sular akalı çook oldu. :) Kendi yazılımımızla yola devam :)

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Ben anasayfanın uygulamasının yolda kaldığını düşünmüyorum, hatta bizim için wordpress'ten onlarca kat daha elverişli...

ama görsel açıdan facia olduğunu belirtmek gerek :) umarım bu konuda çalışma yapılıyordur.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
ama görsel açıdan facia olduğunu belirtmek gerek :) umarım bu konuda çalışma yapılıyordur.

Bildiğim kadarıyla görsellikle ilgili çalışmalar var ama ayrıntıları hakkında hiç fikrim yok.

Ben WP'yi savunmuyorum zaten, DLE için oldukça basit şeyler anasayfanın uygulaması :)

Herkese kendi kullandığı güzel, mesela wp varken dle kim ki benim içinde.. :)