SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Tek bir canlı kalmaz derken umarım insanların canına kastetmekten söz etmiyorsunuz?

oo arkadaş [MENTION=347364]gkarel[/MENTION] cok tahrik edici bir arkadaş kardeş kardeşin kanını dökülmesini istiyor modlarda bu arkadaşın mesajı halen tutuyor

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
yav ben 200 tl lik banknotlardanmı versem millete ne dersiniz ahali benden taraf olurlarmı ?

@IThelp besteni gördüm.... :)
sanada 200 tl lik banknot gönderemde susarısn belki..:))

Tencere Tava Hep Aynı Kuşhanalar

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar bu kadın rus olduğunu söylüyorlar eylemcileri taş atmaya ve saldırmaya tahrik ediyor diyorlar dikkat ederseniz bir grup dan diğerlerine gidiyor.

[video=youtube;aIqCnIJ94JY]http://www.youtube.com/watch?v=aIqCnIJ94JY[/video]

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yav ben 200 tl lik banknotlardanmı versem millete ne dersiniz ahali benden taraf olurlarmı ?

Sana özel yaptım sıkıldım artik tencere tavada yok yok gerek yok 200 tl banknot'a saol ihtiyacım yok ihtiyacı olana verirsin oy almak icin :)

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
BMvf6ckCcAA-5f3.jpg:large

nightfall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hala insanları özgürlüklerinden parayla vazgeçirebileceklerini sananlar var. Kusura bakma kardeş, ordaki insanlar bi' paket kömür bi' paket makarna almaya çıkmadı oraya

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Hala insanları özgürlüklerinden parayla vazgeçirebileceklerini sananlar var. Kusura bakma kardeş, ordaki insanlar bi' paket kömür bi' paket makarna almaya çıkmadı oraya
o kadar gözün dönmüş ki önünü bile göremiyorsun... ne demek istediğimi hiç anlamamışsın.
şöyle diyeyim sana Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankası ve İş Bankası...
birşeyler anlayabildinmi arkadaşım...

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[h=1]Tüm Hesapları Alt Üst Eden Adam;[/h][video=youtube;N87vIExh1fc]http://www.youtube.com/watch?v=N87vIExh1fc[/video]

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Böyle mi özgürlük istiyorlar? Dinimize küfür eden bu kişileri sallandıracaksın arkadaş!!!

[video=youtube;rg20xECKhtE]http://www.youtube.com/watch?v=rg20xECKhtE[/video]

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
SÜLEYMAN ÖZIŞIK

​Şimdi biz koyun, sen ise devrimcisin öyle mi?

Hiç şek şüphe yok ki, dış desteği vardı bu kirli oyunun.

Yoksa Irak'taki savaşa 10 muhabir, Libya'ya 6 muhabir, Tunus'a 4 muhabir gönderen CNN İnternetional, Taksim meydanına sıkışıp kalan gösteriler için 14 tecrübeli elemanını görevlendirmezdi değil mi?

İngiliz, Fransız ve Alman kanalları aynı ağızdan bir kara kampanya başlatmaz, Türkiye'yi ekonomik anlamda güvenilmez bir ülke olarak lanse etmez, "Türk baharı" alt yazıları eşliğinde aşağılamazdı.

Yoksa ağzından ve kaleminden necaset akan gazeteciler "Diktatöre direniş" manşetleri atmaz, Birleşmiş Milletler'e, "HELP! HELP! Diktatör 27 kişiyi öldürdü. Müdahale edin! HELPPP" diye İngliizce mesajlar yazmazdı.

Yoksa anarşistinden tut, PKK’lısına, provokatöründen tut, aksiyoncusuna kadar herkes birkaç saat içinde orada toplanmazdı.

Hakkınızı teslim etmek lazım. "1000 polis istifa etti, saflarımıza katıldı" yaygarası kopararak polisi, "Asker polise sokaklardan çekil yoksa size ateş ederiz dedi" diyerek askeri saflarınıza çekmeye çalıştınız ama olmadı.

Kendizi de, koca Türkiye Cumhuriyeti'ni de rezil rüsva ettiniz. Oraya samimi duygularla çıkan çevreci aktivistlerin tertemiz çabalarına da leke sürdünüz.

"Erdoğan ülkenin Güneydoğu'sunu PKK'ya verecek. Vay hain vay" diyen siz, 10 günde Taksim'in bir bölümünü PKK'ya, diğer bölümünü DHKPC-'ye, bir başka bölümünü Ermenilere verdiniz.

Taksim'i taksim taksim dağıttınız.

"Erdoğan PKK ile müzakere masasına oturuyor" diye yırtınan siz, PKK ve diğer terör örgütleriyle kucak kucağa pozlar verdiniz, Öcalan ve terör örgütü bayrağının altında huzurla yattınız!

Öyle çıldırmıştınız ki sizi uyaranlara "Koyun" derken, öte yandan bir avanağın, "Kolum koptu. Gözümü de çıkardılar. Lütfen yardım gönderin!" diye başlayan, #tatilöncesitakipleşelim" diye biten twitini bile 30 bin kez RT ettiniz!

"Polis saat 02.45'te elektrikleri kesecek. Silah sesleri duyulmasın diye testereyle gelip bizi kesecek. RT acil yayalım" diyene bile itibar edip 27 bin kez RT ettiniz.

Aranızdan biri çıkıp, "La oğlum saat 03.30 oldu. Niye elektrikler kesilmedi hala?" diye sormayı akıl etti de, sizinle dalga geçen, "Keban'daki görevli Allah'tan uyuyakalmış ondan elektrik kesilmedi. Allah bizimle yürüyün arkadaşlar" diye dalga geçti, onu bile anlamadınız 12 bin küsur kez daha RT ettiniz!

Bakın size başka birşey anlatayım!

Bir genç kızın eylemler sırasında yağmur yağmasından ilham alarak, "Bu yağan yağmur değil. Atatürk'ün gurur gözyaşları" sözüyle gaza gelip "Devrimi başardık şükürler olsun" diyeninizi gördüm canım kardeşim!

"Çoğunluk bana birşey dayatamaz ama, ben azınlık olarak onlara istediğim şeyi dayatırım" diyerek kendinizi inkar edip toplumun gözünde bir anda sıfıra indiniz.

Dün bir kanalda izledim.

Muhabir, aranızdaki bir eylemciye , "İktidar bunun bir darbe girişimi olduğunu söylüyor. Sizin birilerinin oyununa geldiğinizden bahsediyor" diye soruyor.

Eylemci, "Biz Türk gençliğiyiz. Atatürk gençliğiyiz. Bizi kimse oyunların içine çekemez. Bizi kimse kandıramazzz" diye cevap veriyor.

Siz şak şak şak alkışlıyorsunuz.

Muhabir bu kez, "Peki Erdoğan refarandum yapılabileceğini söyledi. Ne diyorsun" diye soruyor.

Eylemci gözü dönmüş bir halde, "Ne referandumu kardeşim, ne referandumu? Halka soracak, halkaaa!" diye çığırıyor, siz yine şak şak şak alkışlıyorsunuz.

Yahu arkadaş!

Tüm bunların üstüne siz bir de kalkıp bana ve benim gibilere "Koyun sürüsü" diyorsunuz!

Vallahi razıyım!

Devrimcilik için gerekli olan zeka buysa, ben koyun olarak kalayım, razıyım!

Mükemmel bir yazı olmuş

vay beee. demek halka soracak. bunlarin ki: halk plaja akin etti vatandas denize giremiyor hikayesi gibi oldu.

siz halksiniz size bir sey dayatilmayacak her sey size danisilacak ve memleketin % 80 den fazlasi da size koyunluk yapacak degil mi?

siz dua edin su an ki hukumete. yoksa diktatorlugu de katliami da gorurdunuz. ic savasi goremezdiniz cunku o kadar yasamazdiniz.

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İZLE NEREDEN NEREYE GELMİŞ ÜLKE;

[video=youtube;5hnPGCjRaRM]http://www.youtube.com/watch?v=5hnPGCjRaRM[/video]

Şimdi her zaman ki gib birisi çıkacak diyecek ki; O kadar vergi alıyor tabi yapacak.

Öncekiler almıyor muydu? Vergiyi Tayyip Erdoğan mı icat etti yahu. Sahiden bu öncekiler topladıkları vergileri ne yapıyorlardı???

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Aaaa beyler önceki vergileri karıştırmayın susun ama :) O zaman Türkiye için yapılanlar hep gizli tutuldu :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Of of ne oyunlar oynandı be Ülkem üzerinde.Ama bir musibet bin nasihate bedelmiş denir ya çok şeyde ortaya çıktı Vatan hainlerinin sayesinde.Öyle eğitimli cahillerimiz varmış ki,geleceğimiz adına üzüldüm.Ama bir o kadarda Harbi Vatan Evladıda varmış.Bunuda gördük şükürler olsun.Şu yapılanlar 28 Şubatın sivil versiyonudur.Ama yine yemedi be.Dışarırıdaki amcalarıınız bir dahakine Kuru Fasulyenin Pilav üzerindeki amansız baskısını öne sürüp yürüyün be çapulcu sürüsü dendiğinde koşarsanızda şaşırmam..

Reaksiyon puanı
10,327
Arkadaşlar bu kadın rus olduğunu söylüyorlar eylemcileri taş atmaya ve saldırmaya tahrik ediyor diyorlar dikkat ederseniz bir grup dan diğerlerine gidiyor.

[video=youtube;aIqCnIJ94JY]http://www.youtube.com/watch?v=aIqCnIJ94JY[/video]

[MENTION=136676]IThelp[/MENTION], farketmeye başladın mı gardaşlık, olup bitenleri?!
sadece bu rus mu, en başta iranlısı, ingilizi, yahudisi, almanı, fransızı...
nice sicilli, tescilli Türk düşmanı varsa alayı Taksim'de.
Pkk ile, DHKP-C ile, ve bu ülkeye kastetmiş nice yılan varsa elele, kolkola...
ama anlatamazsın, bizim gözleri kararmış, yahut karartılmış gaafillere.
ne diyelim ki başka.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Çok güldüm ya :D

[video=youtube;ashS7m4dHZE]http://www.youtube.com/watch?v=ashS7m4dHZE[/video]

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dünya hiçbir başbakanı böyle konuşmadı..

[video=youtube;C905yFuuSVE]http://www.youtube.com/watch?v=C905yFuuSVE[/video]

Evet konuşamadı, dünyadaki hiçbir lider israile, siyanizme bu denli yüklenmedi. Çünkü İslam ülkelerine siyonizm tarafından kukla liderler atandı. Halkın kanı emildi, sindirildi.

Onlar İsrail denilen bela evet bulaşıcı hastalık ne zaman Filistin topraklarına girse başlarını çöle sokup binlerce insan katledilene kadar bekliyorlardı. (Müslüman geçinen arap liderlerden ve savaşın çözüm olacağınız düşünen İran dan behsediyorum. [İran; barış diliyle konuşmadığı için petrol fiyatlarını yükseltmekten başka işe yaramıyor ki amaçları savaş da değil yine siyonizmin çıkarlarına hizmet ediyorlar, 20 yıldır İran'a giriyoruz girdik diyerek Ortadoğu sürekli bir kaos havasında tutuluyor.***] )

*** Kanla ve kaosla beslenen ideolojilerin yıkıldığı gün arkalarındaki toplum desteğinin bittiği gündür.

kenji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sizin ki sadece duvara bakmak ozaman sayın başbakanız neden ERGEN secilme yaşını 18 indiriyor

bana bir hack anlat bende öğrenim ama kopyalama yapıştırmak yok kötü niyetli hack hiç bir zaman savunmuyorum ama öyle söyledinki sanki sen Hack kitabını yazmışsın

sana basitçe anlatayım . siteyi bir kale gibi düşün surları olan kapısı olan. kaleye fethetmek için ne yapman lazım
a-en basit yöntem kapının anahtarı varsa elini kolunu sallayarak girersin (şifreyi biliyorsan eğer)
b-kalenin etrafında dolaşırsın açık bir yer varsa oradan girersin ( sitedeki açıklar )
c-surlarda delik açarsın toplarla yada kapıyı kırmaya çalışırsın (özel yazılmış kodlar yazılımlar vs.)
ve sonuç sen bunlarda biri veya birkaçı ile kalenin içine girersin bayrağı dikersin surlara kaleyi fethetmiş olursun - gerçek HACK işte budur. sonuç olarak senin kaleyi fethetmen ve bundan sonrası keyfine kalmış kalede istediğin herşeyi yapabilirsin
eğer bunların hiçbiri işe yaramazsa kaleyi fethedemezsin.
senin hack'çi dediklerinin yaptıkları ise
a- kaleye giden bütün yolları destekçilerle beraber ulaşıma kilitle dış dünyayla bağlantısını kapat yolları tahrip et köprüleri yık.
yani sen binlerce kişi ile siteye dos attack yap . site bunu kaldıramayınca site trafiği çöküyor sonra sen o siteye ulaşamıyorsun ve redhack geliyor ben siteye hackledım de bakın siteye kimse ulaşamıyor. hiç kimsede sormuyorki kardeş sen hackledim diyorsun ama senin o siteyi elegeçirdiğine dair emare nerede hani. kaleyi fethettiysen ulubatlı hasan gibi kaleye diktiğin bayrak sancak nerede. işte ben bunu soruyorum o kaleye diktiği bayrağı niye ben göremiyorum eğer sen siteyi hacklemişsen.

--- bu mesajında geziyi destekliyorsun diye bir anlam çıkarıyorum .
orantısız zeka böyle birşey. ayrımcılığın kralını yaparsınız ama meydanlarda başbakanı ayrımcılıkla suçlarsınız. senin başbakanın benim başbakanım ne demek. nasıl bir cümle kurmak öyle.Recep Tayyip Erdoğan sevseniz de sevmeseniz de Türkiye Cumhuriyetini başbakanıdır.eğer siz bu ülkenin vatandaşı değilseniz bu cümleyi kurmanız doğaldır.sizin başbakan kim onuda söyleyin ona da bir kaç kelam edelim hep bizim başbakan olmuyor böyle.
o kadar ikiyüzlüsünüz ki 18 yaşında olanların kendi özgür iradeleri karar verebilir hayatın her alanında olabilir bir sürü şeyler sıralarsınız benim ergen dememe bile bozulursunuz ama başbakan seçilme yaşını 18 indirmek istediğinde bütün o savaş verdiğiniz fikirleriniz birden 180 derece döner başlarsınız 18 yaşında milletvekilimi olur ergen ne anlar bu işten 50 tane bahane öne sürersiniz.
siz daha kendiniz savunduğunuz fikirleri düşünceleri uygulamaktan acizsiniz.sizler öyle ikiyüzlüsünüz ki bizim mezhebimizden olanlar hertürlü naneyi yesin devlet bize karışmasın ,bizim gibi düşünmeyenlerin onları hakları özgürlükleri düşünceleri fikirleri yaşamları bizim umurumuzda değil canları cehenneme dersiniz. o kadar ikiyüzlüsünüz ki sizin gibi düşünmeyenlerin yedi ceddinin kulaklarını çınlatırsınız bu sizin doğal hakkınız bu sizin özgürlüğünüz. ama onlardan biri sizlere bir kelime söylese dünyayı yerinden oynatırsınız çünkü onlar sizlerin kölesi efendilerine nasıl böyle birşey söyler neydi kural 1-efendiler herzaman haklıdır -2-köleler haksız olduğu zaman 1.madde uygulanır.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Susma haykır, diktatörlüğe hayır!

CK0SGGI.jpg

Askeri faşizme, askeri diktatörlere karşı gösterdiği destansı direniş nedeniyle “efsane direnişçi” denilen Lütfü Oflaz, bu haftaki sohbette ülkemizi giderek sivil faşizme, sivil diktatörlüğe götüren Tayyip Erdoğan’ı her zamanki gibi ağır eleştirdi. Lütfü Oflaz, Tayyip Erdoğan’a ve onun iktidarına neden karşı olduğunu gerekçeleriyle birlikte dile getirdi. İşte o sohbet:

Lütfü Bey; 2000 yılında dindarlardan sosyalistlere kadar siyasi görüşleri birbirlerinden çok farklı kesimler sizi “Gönüllerin cumhurbaşkanı” diyerek cumhurbaşkanlığına aday gösterdiğinde, Tayyip Erdoğan da, “Benim de gönlümdeki cumhurbaşkanı Lütfü Oflaz” demişti. Ancak siz Başbakan Tayyip Erdoğan’ı çok ağır eleştirmektesiniz. Bunun nedenlerini açıklar mısınız?

Ben emperyalizme karşı, kapitalizme karşı, faşizme karşı bir insanım. Başta ülkeyi yönetenler olmak üzere siyasilere bu açıdan bakarım. Emperyalizme, kapitalizme, faşizme karşı çıkmayana karşı çıkarım. Başbakan Tayyip Erdoğan’a karşıyım; çünkü emperyalizme karşı çıkmıyor. Aksine emperyalizmin babası ABD’yle işbirliği yapıyor. Nitekim daha başbakan olur olmaz ABD askerlerinin Türkiye topraklarında konuşlanıp Irak’a saldırması, Irak’ı işgal etmesi için tezkere hazırlayıp Meclis’e yolladı. Ancak Meclis bu tezkereyi reddedince, bu kez de Irak halkını bombalayan ABD uçaklarına Türkiye’nin hava sahasını kullandırdı. Türkiye’den kalkan ABD uçakları yüz binlerce insanın canını alan, yeni doğmuş bebeklerin bile kolunu bacağını kopartıp havaya uçuran bombaları Iraklıların üzerine attı. Bu vahşete ABD ile birlikte Başbakan Tayyip Erdoğan da imzasını attı. Şimdi ben 2000 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde benim için “Gönlümdeki cumhurbaşkanı Lütfü Oflaz” dedi diye Tayyip Erdoğan’ı eleştirmeyecek miyim? Onun emperyalist ABD’yle yaptığı bu işbirliğini görmezden mi geleceğim? Onun Irak’ı işgal eden, Irak halkını katleden emperyalist ABD askerleri için, “Irak’taki ABD askerlerinin ölmemesi için dua ediyorum” demesini duymazlıktan mı geleceğim? Emperyalizme karşı olmayan kim olursa olsun eleştiririm. Aynı şekilde kapitalizme de karşı olmayan kim olursa olsun eleştiririm. Tayyip Erdoğan’a karşıyım; çünkü emperyalizme olduğu gibi kapitalizme de karşı çıkmıyor. Kapitalizmin hizmetkarlığını yapıyor. Nitekim kapitalistlerin AKP iktidarı döneminde beş kat daha zenginleştiğini söyleyip bununla övünüyor. Malumunuz kapitalizm zenginleri daha zengin, fakirleri daha fakir yapıyor. Kapitalizm azınlığı zenginleştiriyor, çoğunluğu fakirleştiriyor. Ülke nüfusunun yüzde 1’ine ülke gelirinin yüzde 99’unu, ülke nüfusunun yüzde 99’una da ülke gelirinin yüzde 1’ini veriyor. Azınlık çoğunluğun emeğini, alın terini sömüre sömüre kendine servet yapıyor. Kapitalizm azınlık için cennet, çoğunluk için cehennem oluyor. Azınlık israf içinde yüzerken, çoğunluk yoksulluk, açlık içinde kıvranıyor. Halkı sadece yerli kapitalistler sömürmüyor; küresel kapitalistler de sömürüyor. Nitekim bizim ülkemizin kaynaklarının çoğunluğu da küresel kapitalistlerin şirketlerinin ellerine geçmiş bulunuyor. En hayati, en stratejik ülke kaynaklarının bile özelleştirip satılması sonucunda halka ait hiçbir şey kalmıyor. Milli şirketler, fabrikalar, bankalar hep yabancıların eline geçiyor. Nitekim Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde milli şirketlerin, fabrikaların, bankaların çoğunluğu yabancıların eline geçti. Peki bunları yapan Başbakan Tayyip Erdoğan’ı eleştirmeyeyim mi? Ta başta da dediğim gibi emperyalizme, kapitalizme karşı olduğum gibi faşizme de karşıyım. Darbeler yoluyla gelen askeri faşizme karşı olduğum gibi, seçim yoluyla gelen sivil faşizme de karşıyım. Diktatörlerin askerine karşı olduğum gibi diktatörlerin siviline de karşıyım. Üniformalı diktatörlere karşı olduğum kadar Hitler gibi üniformasız diktatörlere de karşıyım. Faşizmin askerine de, siviline de karşıyım. İşte faşizme karşı olduğum için ben kendime günde beş vakit derim ki; susma haykır, faşizme hayır! İşte diktatörlerin askerine de siviline de karşı olduğum için ben kendime günde beş vakit derim ki; susma haykır, diktatörlüğe hayır! İşte emperyalizme karşı olduğum için ben kendime günde beş vakit derim ki; susma haykır, emperyalizme hayır! İşte kapitalizme karşı olduğum için ben kendime günde beş vakit derim ki; susma haykır, kapitalizme hayır!

Kaynak

goldenlight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ülkem aşısını da olmuş oldu böylece. Artık mikroplar bizi hasta edemez. Hasta adam iyileşti :)

ruz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;av2lQQA0SvE]http://www.youtube.com/watch?v=av2lQQA0SvE[/video]

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Sivil faşizmmiş ha.Sen Adamı Sandıkta devirmeyi becereme,faşist ilan et.Sonra dıştaki ve içteki baronlar ve sürüler birleşsin,sivil darbe yapmaya kalk.Yemezler.

Erdoğan faşist olsa idi şu olaylar bu kadar uzun sürermiydi?Askerin postalının altında paspas olacaklardı belki haberleri yok.Yazık...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
“BBC, bugün bbcturkce 'nin yayımlanmaması üzerine ntv ile olan anlaşmasını askıya aldı."
yaltaklanmış , yalaka , bilinçsiz halkı kandıran medya istemiyoruz...

redyellow

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Ankara dolmuş ve taksi esnafı, Taksim Gezi Parkı protestolarının sona erdirilmesi amacıyla ‘Eylem istemiyoruz, ekmek istiyoruz’ sloganıyla Başkent sokaklarında konvoy düzenlemişler.

Gerçekten artık bıktırdılar, çok uzadı ve işin içine provakatörler de girince bir çok insan mağdur oldu.

Reaksiyon puanı
10,327
[h=1]'Sapanlı teyze' yakalandı![/h]
15620130853209698697_2.jpg

[h=2]Taksim'de polise sapanla taş atan kadının kimliği tespit edildi.[/h]
Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylar sırasında bazı basın yayın organlarında kahramanmış gibi gösterilen ve polise sapanla taş atan kadının, terör örgütü DHKP-C mensubu Emine C. (53) olduğu tespit edildi.

C.’nin, terör örgütünün uzantısı olan Sivas Devrimci İşçi Hareketi mensubu olduğu kaydedildi.

Bu arada salı günü Taksim’de marjinal grupların polise saldırmasıyla çıkan olaylarda gözaltına alınanlar serbest bırakıldı.

Gezi Parkı’ndaki olaylara ilişkin gözaltına alınan 13’ü 18 yaşından küçük 56 şüpheli dün İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Savcılık sorgusunun ardından yaşı 18’den küçük 13 kişinin de aralarında bulunduğu 38 şüpheli serbest kalırken 18’i tutuklanma talebiyle mahkemeye gönderildi.

Polise mukavemet suçlamasıyla tutuklanması istenen şüpheliler mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

kaynak

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
İZLE NEREDEN NEREYE GELMİŞ ÜLKE;

[video=youtube;5hnPGCjRaRM]http://www.youtube.com/watch?v=5hnPGCjRaRM[/video]

Şimdi her zaman ki gib birisi çıkacak diyecek ki; O kadar vergi alıyor tabi yapacak.

Öncekiler almıyor muydu? Vergiyi Tayyip Erdoğan mı icat etti yahu. Sahiden bu öncekiler topladıkları vergileri ne yapıyorlardı???

Çok güzel bir masaldı gerçektende. Evet bundan önceki hükümetler ne yapıyordu vergileri ?
Önceden yollar yapılırdı, ama yapılan yolda yürümek için vergi alınmazdı. 50 liralık elektirik harcayıp 90 lira ödemezdik. Milletin vergisini Suriye'ye, Somali'ye çarçur etmezdik. Bu hükümetten önce küçük esnaf vardı. Bunlar büyük balıklara yem edilmezdi. Bu hükümetten önce Türkiye'nin Telekomu, Tedaşı, Karayolları, Ziraatı ve diğer kurumları vardı. Milli duygulardan ödün vermemiş, pkk ile savaşan askeri vardı.

Şimdi günümüze gelelim. Yukardaki saydıklarımı kaybettik. Önceden ödenen vergilerin bir bölümü ile yukarda kaybettiğimiz kurumlar ayakta tutuluyordu. Asıl şimdi ödediğimiz vergiler ile ne yapılıyor ?

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
[h=1]'Sapanlı teyze' yakalandı![/h]
15620130853209698697_2.jpg

[h=2]Taksim'de polise sapanla taş atan kadının kimliği tespit edildi.[/h]
Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylar sırasında bazı basın yayın organlarında kahramanmış gibi gösterilen ve polise sapanla taş atan kadının, terör örgütü DHKP-C mensubu Emine C. (53) olduğu tespit edildi.

C.’nin, terör örgütünün uzantısı olan Sivas Devrimci İşçi Hareketi mensubu olduğu kaydedildi.

Bu arada salı günü Taksim’de marjinal grupların polise saldırmasıyla çıkan olaylarda gözaltına alınanlar serbest bırakıldı.

Gezi Parkı’ndaki olaylara ilişkin gözaltına alınan 13’ü 18 yaşından küçük 56 şüpheli dün İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Savcılık sorgusunun ardından yaşı 18’den küçük 13 kişinin de aralarında bulunduğu 38 şüpheli serbest kalırken 18’i tutuklanma talebiyle mahkemeye gönderildi.

Polise mukavemet suçlamasıyla tutuklanması istenen şüpheliler mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

kaynak

Ben biliyordum zaten de banlıydım diyemedim :)

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben kendi yaşadıklarımı anlatayım en basitinden etrafıma bakarak anlatayım örnek verecek olursam benim çocukluğum çöp yığınlarının içinde geçti çöplerin içinde sinek vururduk lastikle her kapının önünde çöp yığınları vardı çöp arabası ayda bir belki iki defa gelirdi yollarımız topraktı çok ciddiyim bir yağmur yağardı çamur götürürdü heryeri ben Alibeyköy de yaşıyorum arkadaşlar Alibeyköy ün her yağmurdan sonra nasıl haberleri olduğunu hepiniz bilirsiniz heryerden su basardı ozamanlar belediyemiz sdp idi sanırım hatırlayamıyorum sonra refah partisi geldi bizim yollarımız asfalt oldu çöplerimiz her hafta düzenli alınmaya başlandı son olarakta Alibeyköy e altyapı çalışması yaparak su baskınlarını önlediler şimdi istediği kadar yağsın hiçbiryeri su basmaz bu hizmetleri milet gördüğü için ogünden beri hep refah partisi seçildi şimdide akp seçiliyor eğri oturup doğru konuşalım ben kendi muhitimde olanları anlattım gördüklerimi şimdi yiğidi öldür ama hakkını ver. He özgürlük konusu ayrı fakat bu ülke hangi dönem özgürdü ki???

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Başbakanı meclisten kaçıran o konuşma.

[video=youtube;seo4uSgHnaA]http://www.youtube.com/watch?v=seo4uSgHnaA[/video]

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Çarşı'dan Yeni Beste

[video=youtube;ui8z2HrCEu8]http://www.youtube.com/watch?v=ui8z2HrCEu8[/video]

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başbakanın, valinin tüm açıklamalarından toplantılarından ılımlı yaklaşımından sonra ne olduğu belli olmayan bir platformun eylemlere devam etme kararı kesinlikle işin başkaları tarafından organize edildiğinin kanıtıdır. Eylemleri bitireceklerine devam ettirmeleri tüm iyi niyet göstergelerini suistimal niteliğindedir. Olacakların tüm sorumluları artık o platformdur. Diyecek birşey kalmadı..

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Başbakanın, valinin tüm açıklamalarından toplantılarından ılımlı yaklaşımından sonra ne olduğu belli olmayan bir platformun eylemlere devam etme kararı kesinlikle işin başkaları tarafından organize edildiğinin kanıtıdır. Eylemleri bitireceklerine devam ettirmeleri tüm iyi niyet göstergelerini suistimal niteliğindedir. Olacakların tüm sorumluları artık o platformdur. Diyecek birşey kalmadı..

Bu Gün Bizdeki Muhalefet , İktidarı Düşürme Şartıyla , Vatanı Düşürmeye Razıdır ......N.F.K
Deden bile söndüremedi İSLAM'ın nurunu , Sen mi söndüreceksin Ebu Cehilin Trounu......N.F.K

Üstat ne güzel demiş yaw. bunları gördükçe aklıma geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...