Sanırım ekran kartı arıza yaptı bi yardım lütfen

Bu konuyu okuyanlar

underfined95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim pc yaklaşık 2,5 yıllık ve son 1 haftadır başım bu mavi ekranlarla belada ne yapsam karşıma çıkıyor format atmayı denedim format atarken de geldi sürekli bir kaç defada anca atabildim daha eskiden de olmuştu ama format atınca düzelmişti şimdi formatta attım ama düzelmedi durduk yere mavi bir ekran geliyor daha okuyamadan bilgisayar res atıyor ve sürekli windows tayken hata veriyor hep farklı hatalar

bende içini açıp bi bakiyim dedim ekran kartına bi dokundum ki elim yandı rahat bi 60-70 derece vardı sonra bi abime söyledim oda format filan atmaya çalıştı oldu olmadı derken durum aynı ekran kartı bozuk olabilir dedi bi bilgisayarcıya gösterdim önce ram dendir dedi ramlari götürdüm değişik bişi sürdü git tak eğer gene olursa ekran kartını getir dedi.

Ne dediyse yaptım ama gene kurtulamadım şu mavi ekrandan.Bu sefer ekran kartını götürdüm gene aynı şeyleri yaptı ekran kartındaki ısınmayı söyledim sorun bundan git değiştir dedi.Şimdi işi riske atmak istemiyorum sizce durum vaziyet nedir aşağıya bilgisayarın özelliklerini yazıyorum.

Bana yardım ederseniz çok memnun olurum eğer sorun ekran kartıysa değiştireceğim.Bana sistemime uygun oyun oynamak için güzel bir ekran kartı söylerseniz sevinirim.Fazla para veremem 100-200 tl civarı verebilirim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran Kartı:Atı Radeon hd 4350 1gb
İşlemci:İntel Core 2 Duo CPU E7500 @ 2,93 GHZ
Bellek:Hı-Level marka 3gb(2+1) ram
Dirext x sürümü:Dirext x 9
İşletim Sist:XP professional sp 2
Sistem üreticisi:ETC
Sistem Modeli:G31T-M7
Bios:Default System BIOS

bunlardan başka bişi lazım olursa sölerim lütfen yardımcı olun

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
heralde bana yardımcı olmak isteyen yok napcam ben bu bilgisayarla ya :(

underfined95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım bana yardımcı olmak isteyen yok ne yapcam ben bu bilgisayarla ya :(

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Aynisi banada olmustu, format bile atamiyordum, ama sonra yapabildim. Bilgisayar cok isinmadan dolayi reset atabilir. Bende Memtest falan filan yaptim bir sorun yoktu. Ilk akla gelen ekran kartinin bozuk olmasiydi ama onu yeni degistirmistim sorun ondan olmazdi. Neyse ugrasirken oldu. PC icin tozdan temizle, kablolari kontrol et cikik falan olmasin. HDD'ini test et bozukluk olmasin. Bende duzeldi seninkide umarim duzelir. Benim systemde eski sayilir. Neden oluyordu acikca halen cozebilmis degilim. Benim ekran karti cpu acaip isiniyordu. O gunlerde 115 derece oluyordu cpu sonra tozunu bir guzel aldim simdi 60'i gecmiyor. Ekran karti yeni olmasina ragmen (1senelik) 80 dereceyi buluyor. Format atarken ard arda atma reset sonrasi hemen deneme biraz bekle. Hatta fisten cek bekle bir sure sonra dene.

underfined95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar şu an bilgisayara sp3 yükledik bir kaç güncelleştirmeyi indirdik.Ekran kartıyla 1 gb lik rami çıkardık şu an pc mavi ekran vermeden çalışıyor yani sorun ya ram dan ya da ekran kartından bakacağız

underfined95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sorunun nedeni ram miş 1 gb lik ram bozuk sanırsam.Rami tek takınca da 2 gb likle birlikte takınca da mavi ekran hatası veriyor.Ama 2 gb lik takılıyken sorun olmuyor.

Mavi ekranı hallettik ama hala bi sorun var.Benim ekra nkartım çok ısınıyor modeli atı radeon hd 4350.Kart şu an 93 derecede bu kadar ısınması çok kötü daha bilgisayaarı açalı 2 saat oldu hemen 93 dereceye geldi bu ekran kartını soğutmak için ne yapabilirim.Yada ekran kartının bu derece ısınması normalmi.Normalse bile soğutmak istiyroum lütfen yardımcı olun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayar toplamadan önce alıcağınız anakartın nıza uyumlu ram,işlemci,kasa,powersuply almanız bilgisayarınızın daha stabil ve daha verimli bir çalışma sağlayacağını unutmayın
bunun yanında bilgisayarınıza en uygun işletim sistemini seçmenizde bilgisayarınızın performansını arttıracak yöntemler arasında yer almaktadır...

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
arkadaşlar sorunun nedeni ram miş 1 gb lik ram bozuk sanırsam.Rami tek takınca da 2 gb likle birlikte takınca da mavi ekran hatası veriyor.Ama 2 gb lik takılıyken sorun olmuyor.

Mavi ekranı hallettik ama hala bi sorun var.Benim ekra nkartım çok ısınıyor modeli atı radeon hd 4350.Kart şu an 93 derecede bu kadar ısınması çok kötü daha bilgisayaarı açalı 2 saat oldu hemen 93 dereceye geldi bu ekran kartını soğutmak için ne yapabilirim.Yada ekran kartının bu derece ısınması normalmi.Normalse bile soğutmak istiyroum lütfen yardımcı olun.

Muhtemelen Fanı bile olmayan eski bir kasaya sahipsin. Soğutması iyi değilse parçalar ısınabilir. Ayrıca ekran kartının soğutucusuna çok toz birikmiştir ve fanın etkili dönmesini engelleyebilir. Çıkarıp takma ve fan temizleme gibi tecrübeleriniz varsa söküp temizleyin pamuklu kulak çöpü ile.Çok bastırmayın sadece tozlara dokunsun. Dökülen tortu tozuda elektrık supurgesinin dusuk/orta seviye hızıyla çalıştırarak temizleyin. Tecrübeniz yoksa mutlaka bilgisayarcıda temizleyin. Kasa içindeki işlemci soğutucusu,fan varsa eğer fanlar, anakartın ram ve PCI slotları makine ıle tozlar çekilerek temizlenebilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgi sayarim aciliyor ama ekran siyah oluyor ve engeli diye bir yazi lutfen yardim edin