Mavi ekran ve Ekran kartı problemi çekiyorum. YARDIM LÜTFEN!!!

Too_fun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. sahip olduğum asus hd7850 directcu ii gddr5 2gb 256bit ekran kartımın bozulması üzerine garantiye başvurdum ve ürünün sorunlu olduğu ortaya çıktı. Yeni ürün alabileceğim konusunda bilgilendirildim. Bozulan ekran kartımın çekirdek hızı 860MHz idi. Fakat yeni ürün almaya gittiğimde bana senin ekran kartın upgrade edildi. Çekirdek hızı 1000 MHz oldu daha iyi oldu dediler ve yine asus hd7850 directcu ii gddr5 2gb 256bit aldım ama hızı bu sefer 1000 MHz diye seviniyordum ki şimdi karşılaştığım hatalar çıldırtma noktasına getirdi. Öncelikle yeni ekran kartının sürücüsünü yükledim ve her zaman oynadığım oyuna girdim. Karıncalanma gibi görüntü kayması oluştu ve bir süre sonra ekran dondu. Bir kaç saniye sonra kendine geldi ama tekrar aynı şeyi yaptı ve halen devam etmekte. AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu uyarısını verdi. Bunu hep tekrar ediyordu ki türk mantığı 'bi kapat-aç düzelir'i çokça denedim :). Format attım. Windows güncelledim ama ne denediysem olmadı. Şimdi üstüne bi de mavi ekran hatası vermeye başladı. Yardım ederseniz sevinirim.

Donanım parçaları:

İşlemci: amd phenom ii x4 955
ram: 8gb ddr3
ekran kartı: asus hd7850 directcu ii gddr5 2gb 256bit
harddisk: 250 gb samsung sata
güç kaynağı: 600watt 80plus OCZ

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Hatayı yazmassan kimse yardım edemez birde ekran kartını sök onboard olarak aç bilgisayarı yada varsa başka ekran kartı ile aç sorun büyük ihtimalle ekran kartında

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Selamlar. sahip olduğum asus hd7850 directcu ii gddr5 2gb 256bit ekran kartımın bozulması üzerine garantiye başvurdum ve ürünün sorunlu olduğu ortaya çıktı. Yeni ürün alabileceğim konusunda bilgilendirildim. Bozulan ekran kartımın çekirdek hızı 860MHz idi. Fakat yeni ürün almaya gittiğimde bana senin ekran kartın upgrade edildi. Çekirdek hızı 1000 MHz oldu daha iyi oldu dediler ve yine asus hd7850 directcu ii gddr5 2gb 256bit aldım ama hızı bu sefer 1000 MHz diye seviniyordum ki şimdi karşılaştığım hatalar çıldırtma noktasına getirdi. Öncelikle yeni ekran kartının sürücüsünü yükledim ve her zaman oynadığım oyuna girdim. Karıncalanma gibi görüntü kayması oluştu ve bir süre sonra ekran dondu. Bir kaç saniye sonra kendine geldi ama tekrar aynı şeyi yaptı ve halen devam etmekte. AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu uyarısını verdi. Bunu hep tekrar ediyordu ki türk mantığı 'bi kapat-aç düzelir'i çokça denedim :). Format attım. Windows güncelledim ama ne denediysem olmadı. Şimdi üstüne bi de mavi ekran hatası vermeye başladı. Yardım ederseniz sevinirim.

Donanım parçaları:

İşlemci: amd phenom ii x4 955
ram: 8gb ddr3
ekran kartı: asus hd7850 directcu ii gddr5 2gb 256bit
harddisk: 250 gb samsung sata
güç kaynağı: 600watt 80plus OCZ

Birçok sebebi olabilir, ama muhtemelen sorun overlock'tan kaynaklanıyor.

Burda ki programı indirip, kurun.

Yüklediğiniz sürücüyü bu programla kaldırıp, ekran kartınızın en güncel sürücüsünü yükleyin yine olmazsa kartı iade edin..

http://www2.ati.com/drivers/amd_cleanup_util_1.2.1.0.exe

Too_fun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam çok teşekkür ederim. Şimdilik herşey yolunda gibi gözüküyor. Bir sıkıntı olursa dediğiniz gibi ekran kartını değiştirmek için uğraşıcam. Tekrar teşekkürler