Ekran kartı sorunu Yardım lütfen!

Bu konuyu okuyanlar

Drizzt07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartım furmark ve burn ın test gibi programlar ile test ettim fakat hiç bir sorunla karşılaşmadım tek sorun ise fps her testte 5-10 arasında çıkıyor sebebini anlamıyorum. Bir oyuna giriyorum 10 dk oynuyorum ondan sonra fps bi anda 8 e düşüyor bir kaç kez bunu yaptıktan sonra ekran kararıyor gidiyoro geliyor en sonunda kernel hatası veriyor versinyon bilmem kaç ekran kartını çalışmayı durdurdu diye.
Oyun bilgisayarı olarak aldım daha 3 hafta olmadı daha yenı pc ile ilgilenmeye başladım fakat ilk oyunu oynayışımda böyle yaptı lütfen yardımlarınızı bekliyorum test sonuçlarınıda aşağıda resimlerini atıyorum.

ayrıca bilgisayarın özellikleri
12 gb ram
4 gb ekran kartı
i7 1.73 işlemci
ısınma sorunu da yok arkadaşlar ekran kartı 80 dereceden yukarı çıkmıyor. standar 48 ile 55 derece arasında çalışıyor

Drizzt07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

buda son yaptığım test.
sistemi win 10 dan win 7 ye değiştirdim. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu da son test arkadaşlar

thunderalps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle bilgisayarı yeni aldım demişsin ama bilgisayarın üstündeki donanım 5 sene öncesine ait.
Nvidia driverını tamamen kaldırıp, nvidia nın sitesinden en son çıkan Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA sürücüsünü indirip, kurunuz. Sonra testleri tekrar deneyin.
Ekran kartı ve işlemci 5 sene öncesinin olduğundan ve ekran kartını pek iyi olmamasında dolayı yeni oyunları yüksek ayarlarda oynayamazsın. Ekran kartının hafızasıda paylaşım ile 4gb olur. Kendi beleği 2gb dir.

Drizzt07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk sorunun cevabı ikinci el olarak aldım.Yeni aldımdan kastım buydu.
ikincisi zaten en son güncel driveri yükleyip test ettim ve sonuç yine aynı.Driveri 3 kez sildim birinde ben bulup yükledim olmadı ikincisinde otomatik driver yükledi olmadı 3. de windows update ile güncelledim maalesef yine olmadı.
Bu yüzden bilgisayara 3 kez format attım ve ilki derinlemesine formattı diğer ikisi quick ntfs ile yapıldı.Eğer virüsden dolayı olabilir diye derin ve uzun format attım.
Ekran kartı paylaşımsız 3 gb Paylaşımlı 4 gb dır. Ve 128 bittir. isterseniz dxdiag yada farklı programlar ile resimlerini atabilirim.
Lütfen çözüm için bişeyler yazalım Teşekkürler.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
bilemedim bilgisayarcıya götürür o yapar kardeş yapamasaa kıycan parata napalım