Samsung Galaxy S3 mü iPhone 5 mi?

kulman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
apple ilk önce donanımlarını iyileştirsin :) ekranda da retina falan hikaye o kadar kücük ekranı var htc nın yada s 3 ün ıkı kat ekranı var netlikleri nerdeyse aynı. 4s daha iyi görüntü veriyo olabilir ama birisi 4.8 inç digeri 3 civarı birsey:)
yazılıma gelince yukarda da dedim ios kapalı kutu gibi birşey. ''Android okyanussa, ios sapanca gölü ;)''

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4

Bespara etmez bir telefon demiyorum, iphone satis politikasini degistirsin, donanimlarini ozgurlukcu bir yapiya kavustursun (kendi ulkelerindeki fiyat yapisina uygun davransin), o zaman iosu dikkate alirim, ios programlama alt yapisi opbjective c dir, ister html5,ister c++, iosta taban ob. c.dir, androidde javadir, widget thirt party programla değil, ozunde olmali iosun, o zaman tama deriz, androidde de bir suru tema, widget var, hem suruyle, birader iphone ekrani da biraz daha buyuk olsaydı iyi olurdu, ayrica raporlara dayanarak yazdim bu mesajlari, miş mış degil yani, sana iphone ile mutluluklar, biz android cemaatinden cikamayiz, zaten open source mantigi ile hareket ediyoruz, yani ozgurluk.

ondokuzocak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya dediklerinizde hiçbişey anlamadım
arayüz ne ios ne amoled ne JB ne os X ne gpu ne

basit bi dille hangisini almak lazım?

sağlam olsun
internette rahat gezeyim
müzik dinleyebileyim
oyun oynayabileyim

blackbatuhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle iphone 5 al diyorum sana. bir s3 kullanıcısı olarak. çünkü s3 fazla stabil değil. 4s de kullandım fakat 4s çok daha hızlı , iphone 5 zaten mucize bir telefon olacak o kesin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kesinlikle iphone 5 al diyorum sana. bir s3 kullanıcısı olarak. çünkü s3 fazla stabil değil. 4s de kullandım fakat 4s çok daha hızlı , iphone 5 zaten mucize bir telefon olacak o kesin
sen stabil ne demek biliyor musun ki? Iphone 5 boş bir kutu... dikkat et cebinde boomlamasın...

kulman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya dediklerinizde hiçbişey anlamadım
arayüz ne ios ne amoled ne JB ne os X ne gpu ne

basit bi dille hangisini almak lazım?

sağlam olsun
internette rahat gezeyim
müzik dinleyebileyim
oyun oynayabileyim

Eger internet diyorsan tabiki galaxy s 3 al. bu konuda ıphone 5 bile yarışamaz s3 le. müzik konusunda telefonlar arasnda ki en iyi kullaklık s 3 te. donanım olarakta öyle işlemcisi falan. ayrıca almadan önce kesınlıkle şunu yap hemen bu sitede galaxy s3 inceleme diye bi bölüm var forumda değil normal sitede oraya gir hem video yu izle hemde performans testleri var orda ona gir bak galaxy s3 acık ara önde. 4 s kıyaslanmaya bıle alınmıyor sadece bir testte var. o testlere kesinlikle bakmanı tavsıye ederim nenamark falan gir bak. insallah yararlı olur. ama tabi gönlün hangı telefondan yanaysa onu al:)

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
doğmamış çocuğa don dikmek gibi bir şey senin istediğin.

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
O değilde Samsung Galaxy S3 mü alayım yoksa Ericsson a1018 mi diye konu açtığımda, bazı arkadaşların sırf yazımda android'i seçmeyeyim diye Ericsson al diyeceğini düşünmeye başladım.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
doğmamış çoçuğa don biçenlerin yeri olmuş burası

kulman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ahahah :) dogmamıs cocuga don bıcmek öyle mi:) ne olcaktı peki ios cag atlayıp cok değişik bir hal mi alcak:) yada ıphone 8 cekirdek 3.2 Ghz işlemciyle mi gelcek:) ben ne samsung ne de ıphone taraftarıyım objectif bi şekilde yorum yaptım :) şuanda da nokia gibi salak bi telefon kulanıyorum ama s 3 almayı duşunuyorum..:) ama herkesin fikrine saygı duymak lazım tabi:)

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Iphone 5 özellikleri belli oldumuki ön sipariş vereceksin

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
iphone 5 ortalama 3000'e gelicek. galaxy'i gittigidiyor'da 1650'e bulabilirsin. fiyat önemli değilse ve önceden başka bir iPhone veya iPad kullandıysan iPhone 5 al derim.
3000 liraya macbook aldim ben ya ne iphonmus bu ben hayatinda 1500un uzerinde iphone görmedim.su anda benim oldugum yerde iphone 4s 1400 galaxy s3 1450 liraya geliyor.yeni cikacakiphonda s3 ile ayni fiyata satilir

görmemisin cep telefonu olmus tutmus antenini kopartmis kusura bakma ama sen teknolojiden vs telefonlardan fazla anlamiyorsun sanirim.sana çakma s3 satmusta olabilirler.bende iphone serisini hep kullandim su an s3 kullaniyorum

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
S3'ün, henüz teknik özellikleri ve hatta ekran boyutu bile bilinmeyen bir cihazla kıyaslanmasını ben de saçma buluyorum. Hele bir çıksın iPhone 5, donanımsal özelliklerini, ekranını, bataryasını, fiyatını vs. görelim ondan sonra zaten zilyon tane yerde kıyaslaması yapılacak, bakar aklına yatanı alır vatandaş. Ancak şunu da yazmadan edemeyeceğim; hadi OS'leri ve işin donanımsal boyutunu bir kenara bırakalım, 3.5'' lik 4S'le, 4.8'lik Galaxy S3'ü nasıl kıyaslıyorsunuz yahu? Klasman farkı var arada. Ayrıca 4S gibi üst düzey bir cihaz nasıl olur da 3.5'' olur onu da anlamıyorum uln benim tek parmak zaten 2.5''.. Bugün eski telefonum N8'i bir elime alayım dedim anahtarlık gibi geldi elimde kayboldu, ki kendisinin ekranı daha büyük yamulmuyorsam 3.7'' filan olması lazım. Böyle bir ekranda (istediği kadar kaliteli olsun) oyun oynasan ne olur, web'de gezsen ne olur... :) iPhone 5, 4.2'' altında gelsin, değil almayı düşünmek incelemesine dahi bakmam.

Ayrıca kesinlikle ne Android, ne de iOS fanıyım, umrumda değil hiçbiri. Verdiğim ve aldığıma bakarım ben.

blackbatuhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iphone sizin sandığınız gibi hava atmak için alınıp satılan bir telefon değil.. hava atmak isteyen s3 ile daha iyi hava atar siz merak etmeyin. siz iphone 5 çıkınca görün dediklerime geliceksiniz.

minstally

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapmayın Apple kapalı kaynak kodun bir numarası tabiki en iyi teknolojileri üreticek. iOS ile Android'i hiçbir zaman karşılaştırmayın diyorum. Biri kapalı biri açık. Android kapalı bir sistem olsaydı büyüyemezdi bunu biliyorum.

Küçüklüğümden beridir apple tutkunuyumdur ama s3 siparişi verdim. Eylül ayında iPhone 5'e rakip galaxy note 2 ve s3 black 64gb'lıklar çıkıcak. Yani işler değişmiyecek yine... Lakin iphone 5 çok iyi bir telefon olacağına eminim...

Sende benim gibi yap. Apple tutkunusun ama android al çünkü kişiselleştirilebilirlik çok ağır basıyor bir yerden sonra.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Arkadaslar size bir sorum olacak bana dogum gunu hediyesi olarak telefon almak istiyorlar sizce Galaxy S3-mu aldiriyim yoksa iPhone 5de on siparismi veriyim.Bunu size bir Apple fani bir ios sever olarak soruyorum cunki hic bir zaman android telefon kullanmadim belkide 4.1 jellybean iyidir

haci iphone 5 i birak bence 4s bile daha iyi iosa jailbreak yapinca telefon cosuyo s3 alinca yine her sey parali kusura bakma telefondan yaziyom ondan harfler boyle bea xdxdxd

Rufat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
haci iphone 5 i birak bence 4s bile daha iyi iosa jailbreak yapinca telefon cosuyo s3 alinca yine her sey parali kusura bakma telefondan yaziyom ondan harfler boyle bea xdxdxd
Bi iphone 5 ciksin iphone 4S alardim ama ekran 3.5 inc oldugu icin almiyicam simdi S3 almak isterdim ama iPhone 5 daha iyi olu rkorkusu. Ondan bekliyib gorucegiz iPhone 5 mi S3 mu

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
S3'ün, henüz teknik özellikleri ve hatta ekran boyutu bile bilinmeyen bir cihazla kıyaslanmasını ben de saçma buluyorum. Hele bir çıksın iPhone 5, donanımsal özelliklerini, ekranını, bataryasını, fiyatını vs. görelim ondan sonra zaten zilyon tane yerde kıyaslaması yapılacak, bakar aklına yatanı alır vatandaş. Ancak şunu da yazmadan edemeyeceğim; hadi OS'leri ve işin donanımsal boyutunu bir kenara bırakalım, 3.5'' lik 4S'le, 4.8'lik Galaxy S3'ü nasıl kıyaslıyorsunuz yahu? Klasman farkı var arada. Ayrıca 4S gibi üst düzey bir cihaz nasıl olur da 3.5'' olur onu da anlamıyorum uln benim tek parmak zaten 2.5''.. Bugün eski telefonum N8'i bir elime alayım dedim anahtarlık gibi geldi elimde kayboldu, ki kendisinin ekranı daha büyük yamulmuyorsam 3.7'' filan olması lazım. Böyle bir ekranda (istediği kadar kaliteli olsun) oyun oynasan ne olur, web'de gezsen ne olur... :) iPhone 5, 4.2'' altında gelsin, değil almayı düşünmek incelemesine dahi bakmam.

Ayrıca kesinlikle ne Android, ne de iOS fanıyım, umrumda değil hiçbiri. Verdiğim ve aldığıma bakarım ben.
Tamamiyle katılıyorum. İphone 5 ister 8 GB RAM, 8 Çekirdek işlemcili olsun bataryası 8000 mAh olsun 3.5" olursa ne olacak? Parmağım ekranın yarısını kaplıyor 1.5" ekran kalıyor mübarek ne anladım ben bundan ? İphone 5 4.5" olursa tamam o zaman olabilir bende Apple'yi severim ancak 3.5"lik bir ekran ? Ha birde S III'ü bir hafta kullandıktan sonra elime hangi telefonu alsam yazıları bile okuyamıyorum çok küçük geliyor :) Bakıyorum telefona ne kadar küçük ula bu diyorum. Ve İphone 4s'i nasıl bu kadar övebiliyorlar İos olsun tamam stabil Jailbreak olsun 3.5" işte ekran bütün artıları şakırt götürüyor. Ama Yeni İpad işte onu alabilirim ama İphone ne zaman ekranı büyüyecek o zaman İphone alırım. Ve Root yapınca da Android "cosuyo"...

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
s3 ile 4s 'in kıyaslanması bana çok saçma geliyordu ve ayrıyetten bu da iphone'un kalitesini gösteriyordu ki bu anketi bekliyordum.kesinlikle 5!

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
bi iphone 5 ciksin iphone 4s alardim ama ekran 3.5 inc oldugu icin almiyicam simdi s3 almak isterdim ama iphone 5 daha iyi olu rkorkusu. Ondan bekliyib gorucegiz iphone 5 mi s3 mu
çok mantikli bir düşünce kesinlikle katiliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
apple ilk önce donanımlarını iyileştirsin :) ekranda da retina falan hikaye o kadar kücük ekranı var htc nın yada s 3 ün ıkı kat ekranı var netlikleri nerdeyse aynı. 4s daha iyi görüntü veriyo olabilir ama birisi 4.8 inç digeri 3 civarı birsey:)
yazılıma gelince yukarda da dedim ios kapalı kutu gibi birşey. ''Android okyanussa, ios sapanca gölü ;)''

Arkadaşım bilip bilmeden ne güzel sallamışlar dandikdroidciler

1.olarak iphone ve ios u ayırt edin
2.olarak android ve ios u
şimdi android neden çok tutmuşmuş
sebebi şu sevgili kardeşim android açık kaynak kodunu dağıtıp şirketlerden para almadığı için şirketler kendi arayüzünü ekleyip klasik beleş androidi kullandılar,
sonra bazı salaklar ios'a telefon demiş ve bluetooth yok demiş
1-ios işletim sistemi
2-iphoneda bluetooth var
3-güvenlik önlemlerinde ios dünyadaki tek mobil işletim sistemi
4-program çökme değerlerini veren arkadaş yukarıdaki sözüm sana,verilerinin kaynağını bildirmek zorundasın kafandan yazıp koyamazsın insanları yanlış yöne sürükleyemezsin

şimdi ben size biraz verilerden bahsediyim

1-android marketteki denetlenmemiş,içeriğinde virüs,keylogger,trojan...vb... barındırdan uygulama sayısı 450.000 civarı olarak açıklanmıştır.
2.olarak Apple store'daki denetlenmemiş,virüs,keylogger,trojan..vb.. barındıran uygulama sayısı kocaman bir 0,
Çünkü müşterilerini basit özgürlük yalanlarıyla kandırıp denetleme sorumluluğundan kaçmayan bir firmadır.Apple,
Ayrıca Android-İOS u ezdi geçti demiş bazıları
şimdi size biraz daha verilerden bahsediyim

Tüm dünyada android kullanan yaklaşık 350 tane marka var
Tüm dünyada İos kullanan sadece 1 tane apple var

Şimdi verilen değerleri oranlayalım bakalım dandikdroidciler basit matematik yapabiliyormu ?
1 firma tüm piyasada = % 29.8
350 firma tüm piyasada = % 57.7
oranla bakalım içler dışlar ne yapıyorsan yap hesabın içinden çık bakalım dandikdroidciler
bu hesaplara bakarsanız ios androidin yarısından fazla hemde tek telefonla
bu da demek oluyo ki Apple'ın İOS'U ,Google'ın Android'inden yaklaşık olarak 175 kat daha başarılı

ŞİMDİ BURDAN NE ÖĞRENİCEKSİN DANDİKDROİDCİ ?

1-Hiç kullanmadığın bir cihazı,hiç kullanmamış kişilerden duyduğun bilgi ile eleştirmeyeceksin
2-Hic içini açıp bakmadığın donanımı,hiç içini açıp bakmadığın donanımlada kıyaslamayacaksın
3-Yazılımını tamamiyle kendin yönetmeyi bilmediğin bir işletim sistemini,diğeriyle kıyaslamayacaksın
4-Donanım üreten her firma satan ve patentlerinden daha üstün olsaydı,oto yedek parçacıları markalara kafa tutardı,
5-Samsung'un herşeyi beleşe getirip,Hazırladığı cihaz bu kadar beğenilirse adamlar her 3 ayda yeni bir galaxy çıkarır
bknz: S2-NOTE-S3-NOTE2
Yazılım Google'dan Alıntı
Arayüz Apple'dan Çalıntı (şuanda davaları görülmekte hala)
Bir tek donanım kendinden,onuda yüksek gpu hızlarına sahip donanım sunmalarının sebebi Dandikdroid işletim sisteminin optimizasyon hatalı olması ve hangi donanımda ne kullanacağını bilmemesinden dolayıdır

BKNZ:APPLE
Yazılım:Kendine ait
Arayüz:Yazılıma ait
Donanım:SHARP,LG,SAMSUNG 'a ait
Donanım Patenti:Apple'a ait
Çalıntı Sayısı:0

Batarya konusunda da,o kadar güvenebiliyorlarsa bataryalarına kapatsınlar arka kapaklarını çıkarmasınlar bataryalarını görelim o çabuk bitmeyen bataryalarının uzun ömrünü
Dünyada cihazlarına unibody gövde koyup parça değişim süresini en uzun tutan firma Apple'dır
Sorusu olan varsa atsın mesaj

freddie80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung Fanboyunu bulduuuk...

1)Safari daha yavas ola bılır ama daha stabil...
2)Dunyanın en iyi gpu ları ıPhone ve ıPad de kullanılıyor ne donanımından bahsedıyon.
3)Yeni ıPhone a5x işlemci ile gelicek samsung felanda ügretmiycek mantık dısı bır olay zaten.
4)Apple ıPhone un ekranını buyutse bıle 300 ppi dan assagı ınmez ekranı buyutunce 960x640 piksel koycak degıller heralde.Vede dunyanın En iyi Ekranı Retine Display ...Samsung Gibi Pentail'dı galıba oyle ekranlar kullanmıyor.
5ıPhone a sarjlı bir kab al 3g sıyle wifi ını kapat durum aynı fanboyluk yapmaya gerek yok...
Android severler direk iphone a karşı ön yargılı bakıyorlar daha çıkmamış bir telefonun nasıl olacağını düşünüyorlar
ios güncellmesi ile birlikte iphone 5 piyasaya çıkacak ve tahminen piyasadaki en iyi telefon olacak,
tabi bunun üzerine samsung 15-20 farklı model çıkaracak ama sonuç olarak en iyisi yine apple in ürettiği olacak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bundan 1 ay once s3 aldım alırken acaba ıphone 5 mı beklesem dıye dusundum ama ıyı kı beklememısım gercı daha turkıyeye gelmedı bıle ama tanıtımına baktıgında adamlar tanıtımda bıle zayıf resmı tanıtımda hızı şeklı şemalı tanıtıldı peki extra özellık?? cevre seslerını mı aramada vermıyor? yoksa ses kalıtesı kamera hızı ıos 6 ısletım sıstemı mı sadece oncekı surumlerınde oynayıp oyanyıp urun cıkarmıs herhangı bır fırmanın ne fanıyım ne de bagımlısı sadece teknolojık merakımı ve beklentılerımı tatmın edıcı vayy be dedırten urunlerın cıkmasını bekleyen bır tuketıcıyım ama s3'un ıphone5'ten once cıkmasına ragemen ıphone degılde s3 agır basıyorsa en kolayından ''kablosuz şarj,sensorlu tuslama yapmadan gorusme yapma,v.b'' bunlar olan olmayanlarda çoğaltılıp bunlar gıbı kullanıma aktarılabılınır bunun için yenılıkcı uretımı beklemkte en doğal hakkım daha cıkmadan herkes bınlerce hayal urunu olan ıphone5 efsanelrı sundu olabılır mı dıye bekledım ama olmayınca kızmamak elde değil onun ıcın s3 en baba cıhaz kım ne derse desın....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben s3 kullanıyorum ne yalan söyleyım s3 3gs bile etmez bukadar lanet bı telefon olamaz.2.3 gun şarj gıdıyor demıs ya onlar telefonla konusmuyor yada ucak modunda beraber geciyolar..bıkere uygulama kalıtelerı kıyaslanamaz..
arkadaslar boşa tartışmayalım bence s3 htc falan demıyorum iphone ve diğerleri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sadece apple nın ios u kullanması iphone 4s i daha iyi yapmaz önemli olan uygulama seçeneğinin çokluğu ve kolay bulunabilmesidir bence

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şimdi bu kıyaslamayı bir daha yapabilir miyiz?

Bir Telefon Almak İstiyorum ve İphone 5 Çıktı.
Şu an önde olan telefonlar Galaxy s3 ve İphone 5 ikisinden birini almak istiyorum son olarak bilir kişiler bu konuda ne derler?