Samsung Galaxy Note III Almak mantıklı mı?

armadillo21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar, avea kampanyası ile Note3 almayı düşünüyorum, 3GB Ram ve 13MP kamera üstünlüğü ile + 1080P FULL HD çekimi göz doldurucu ve 5.7 ekrana sahip bu ürünü almayı istiyorum ama endişelerim var ne gibi derseniz ısınma sorunu ama düşünüyorumda benim kullanacağım uygulamalar vs. belli olacak çok abartmam, arkadaşlarımda iPhone 5 var cihazdan memnunlar oldukça hızlı diyorlar ama kafama takılan şu iPhone 5 lerde 1GB Ram var Note 3'de 3GB - 3GB çok çok daha iyi biliyorum ama iPhone 5 daha hızlı dediler saçmalayın artık dedim, çok kafamı karıştırldılar bilgisi olupta yazan olursa sevinirim.
Avea kampanyası iel kamu personeli olarak alacağım Android kullanmak istemiyorum ama cihaz çok hoşuma gitti, şimdi soruyorum Samsung Galaxy Note III almak mı mantıklı yoksa İphone 5 mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

DipNoT : Android kullanmak istemiyorum derken uygulamalar çok birbirine benziyor, Samsung daha önce kullandım beğeniyorum belirtmek isterim.

hardrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İos isletim sistemi dusuk donanimla yuksek stabilite ve performans sunuyor buyuznden 1gb ram mevcut 5s ve 5de ama note 3 de guzel cihaz eline al boyut ve kullanilabilirlik acisindan hangisi icine yatarsa onu al

reiis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ios kapali kutu o yuzden islemciyi fazla yormuyor ama ios unda ram kullanimi berbat hele ios 7 de

dorukoski

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben yaklaşık 1 aydır LG G2 kullanıyorum iphone 5 olan arkadaşlarımdan 5'i de kullandım. gerçekten telefonu zorlamaya başladığınız zaman g2'nin 2GB RAM'i ben burdayım demeye başlıyo ve performans olarak ta beni gururlandırdı diyebilirim. 2GB RAM'de durum buysa 3GB'ta neler olur artık kim bilir. (Kesinlikle iPhone'u kötülemiyorumo da harika bir telefon)

armadillo21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet haklısınız arkadaşlar ama bendede HTC modeli vardı 1GB ram vardı bana kullanım olarak 768MB bırakıyordu..Note3 ram'dan çok yiyor diyorlar, 3GB ise size 2GB civarı kalabilir dediler, 2GB çok iyi ki 768MB'da göre..Araştırdığıma göre Note3 oyunlardan çıkışta kasma yapıyormuş ama her telefon uçak hızıyla çalışmaz, note3'ü emin olun çok beğeniyorum ama iPhone'de çok güzel avea kampanyasından 2sinden birini alıcam ne alsam halaa kararsızım..Eşinde Note3 ve kendisinde İ5 olan dayımla görüştüm Note3'te 3GB var bende 1GB diyor, Kamerası-Çözünürlüğü herşeyiyle güzel telefonu yormadığın sürece sorun yok diyor ama başka bir konu okudum LTE - 4G falan dediler bu nedir? hiç bir şey anlamadım nesem yeridir.

HSYN89N

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Avea ile almak mantıklı değil harici alırsan senin için iyi olacağını düşünüyorum ve kesinlikle telefonu konsol olarak kullanan tiplerden değilsen note 3 tavsiye ederim. Özellikle film vb. video medialarını kullanırken büyük haz alacağını düşünüyorum.

armadillo21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avea ile almak neden mantıklı değil!? Aylık faturama 79TL yansıyacak, avea ile alınca bir eksisi falan mı var?

HSYN89N

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tarifene ek 2844 tl vericeksin 3 yıl içinde telefonu ve garantide sorun çıkacağını düşünüyorum.

armadillo21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçekten öyle 2.500TL'yi aşıyor ama taksitle alabilirim nakit o kadar çıkamam, uygun fiyata 12 ay taksitle satın alabileceğim yer var mı ki!? Varsa bildiğiniz söyleyebilir misiniz?

HSYN89N

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ayrıca yukarda LTE 4G demişsin . O da şöyle samsung 2 model çıkardı birinde 4G LTE desteği var ve Kamerası 4K 60fps alabiliyor :N9005 diğeri ise 3G ve Kamerası diğerine göre biraz düşük. Düşük dememe bakma en iyinin biraz daha düşüğü işte. Gelelim asıl meseleye N9005 Qualcomm Snapdragon 800 Quad-core 2300MHz işlemciye N9000 1.9 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 sahip . Kötü haber ise şu N9005 in türkiye satışı yok şu anda geleceğinide pek düşünmüyorum :(

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://www.gold.com.tr/samsung-galaxy-note-3-n9000q-beyaz-cep-telefonu_u
Buradan baktım Garanti kartım var 1899TL diyor, peşin fiyatı herhalde taksitli değil?
Haklısınız orada daha ucuz ama garanti sağlayıcı şirketlerini sormanız lazım 2sinide büyük ihtimal gold'un sağlayıcısı biraz daha kötüdür.Aynı ise şayet zaten attığım linktede dikkat etmediniz sanırım 200tllik birde hediye çeki veriyorlar tercih sizin tabi.

armadillo21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:) Note3 cihazınız alırsak biri yazmış Avea-Turkcell-Vodafone vb. hatlar 4G'ye geçince Note3 vb. cihazlarda 4G kullanamayacağız.. :D Bu doğru mu? :D

HSYN89N

Asistan
Reaksiyon puanı
2
4G destekli cihazınız varsa kullanabilirsiniz tabi :)

armadillo21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknosa güvencesi ile alın dedi herkes ama kartım Garanti-Bonus 12 ay yok galiba, bir telefoncudan sıfır almayı düşünüyorum bir pazarlıkla :)

armadillo21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler! :) İlginiz için çok teşekkür ederim...

HSYN89N

Asistan
Reaksiyon puanı
2
2 model çıkardı demiştim onuda düzeltiyim bir modeli söylemeyi unuttum N9002 yine ondada Qualcomm Snapdragon 800 Quad-core 2300MHz işlemci kullanılmış bununda N9005 ten farkı LTE ve 4G desteği sağlamamakta buda bilginizde olsun.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhabalar arkadaşlar, avea kampanyası ile Note3 almayı düşünüyorum, 3GB Ram ve 13MP kamera üstünlüğü ile + 1080P FULL HD çekimi göz doldurucu ve 5.7 ekrana sahip bu ürünü almayı istiyorum ama endişelerim var ne gibi derseniz ısınma sorunu ama düşünüyorumda benim kullanacağım uygulamalar vs. belli olacak çok abartmam, arkadaşlarımda iPhone 5 var cihazdan memnunlar oldukça hızlı diyorlar ama kafama takılan şu iPhone 5 lerde 1GB Ram var Note 3'de 3GB - 3GB çok çok daha iyi biliyorum ama iPhone 5 daha hızlı dediler saçmalayın artık dedim, çok kafamı karıştırldılar bilgisi olupta yazan olursa sevinirim.
Avea kampanyası iel kamu personeli olarak alacağım Android kullanmak istemiyorum ama cihaz çok hoşuma gitti, şimdi soruyorum Samsung Galaxy Note III almak mı mantıklı yoksa İphone 5 mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

DipNoT : Android kullanmak istemiyorum derken uygulamalar çok birbirine benziyor, Samsung daha önce kullandım beğeniyorum belirtmek isterim.

kardeşim note 3 iphone 5 den daha iyi hem donanım hem yazılım tarafı ram kısmına gelirsek androiddeki uygulamalar çok ram kullandıgı için android telefonların ramı genelde yüksek tutulur o yüzden 3 gb ram var note 3 de iphonelar az ram yer bu yüzden 1 gb yeterli sen bunlara kafanı takma note 3 on numaradır iphone 5 den hız kamera ekran vs konularda çok öndedir SANA NOTE 3 Ü ÖNERİRİM....

armadillo21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim note 3 iphone 5 den daha iyi hem donanım hem yazılım tarafı ram kısmına gelirsek androiddeki uygulamalar çok ram kullandıgı için android telefonların ramı genelde yüksek tutulur o yüzden 3 gb ram var note 3 de iphonelar az ram yer bu yüzden 1 gb yeterli sen bunlara kafanı takma note 3 on numaradır iphone 5 den hız kamera ekran vs konularda çok öndedir SANA NOTE 3 Ü ÖNERİRİM....

Dikkate alıyorum bu bilginizi :) bir yerle görüştüm 1.700TL'ye 12 ay taksitle sıfır note3 ayarlıyorum pazartesi elimde :) tşeekkürler arkadaşlar, diğer arkadaşım çok teşekkür ederim bilgilerin için

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
dikkate alıyorum bu bilginizi :) bir yerle görüştüm 1.700tl'ye 12 ay taksitle sıfır note3 ayarlıyorum pazartesi elimde :) tşeekkürler arkadaşlar, diğer arkadaşım çok teşekkür ederim bilgilerin için
rice ederim yardimimiz dokunduysa ne mutlu bize.... :) iyi günler....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardşim not3 kullanıyom arkadaşım s5 kulanıyo karşılaştırdık s5 daha hızlı daha iyi tafsıye ederim s5