Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Şimdilik sorun yok. Hız konusunda note 5 aratmıyor kesinlikle ama ekranın küçülmesine alışamadım ve sanal tuş olayı kesinlikle berbat birşey. Kameraları note 5'den ciddi şekilde iyi durumda. Ses kalitesi muazzam. Ips ekran ilk kez kullanıyorum hoşuma gitti. Gelelim fiyat politikasına. İkinci el piyasası kötü tabiki. 6 ay sonra sıfırı 2000 TL ve ithalatçı olarak daha uyguna bulabilirsiniz. Modüler olması aksesuar kullanmayacağım için avantaj değil hatta ileride düşme çarpma gibi nedenlerden sorun çıkartabilir. Bataryası note 5 kadar süre vermiyor o kesin. Sonuç olarak baktığımızda benim kullanım amaçlarım için en az note 5 kadar hızlı, kameraları ve ses performansı ciddi şekilde daha iyi, arayüzü sade ve stabil. Sanal tuşlara alıştığımda sıkıntısız olucak. Bu değerlendirmeleri bir arkadaş istemişti o yüzden yazdım. Direk size söylenmiş değil belirtmek istedim.
Benim anlamadığım note 5 gibi telefonu neden bırakıpta g5 aldıno_O

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Benim anlamadığım note 5 gibi telefonu neden bırakıpta g5 aldıno_O
G5 küçümsenicek bir telefon değilmiş ben bunu deneyimlemiş oldum. Kendi kullanım amaçlarım içinde iyiki almışım diyorum. Note 5'te olupta bunda olmayan tek şey benim için kapasitif tuş. Diğer fonksiyonlar bir tık daha iyi. Batarya performansı düşük olsada yoğun kullanan biri olmadığımdan sonuç güzel.

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Ustam yazıktır verilen bu kadar paraya teknolojiye yetişmeye çalışırsan batarsın ben samsung s4 kullandım 3 sene o bile çok çok iyidi sıkıldım sattım note5 aldım ama ne kadar fark oldu keşke değiştirmeseydimde 2400 cebimde kalsın bile dedim yani yazık hertürlü işini gören bir telefonu değiştirnek

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Ustam yazıktır verilen bu kadar paraya teknolojiye yetişmeye çalışırsan batarsın ben samsung s4 kullandım 3 sene o bile çok çok iyidi sıkıldım sattım note5 aldım ama ne kadar fark oldu keşke değiştirmeseydimde 2400 cebimde kalsın bile dedim yani yazık hertürlü işini gören bir telefonu değiştirnek
Ben para vermedim üstüne [emoji1]

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Telefonuma play filmler diye bir uygulama geldi ,daha önce vardı ben mi yeni fark ettim bilmiyorum bu yüzden sizde var mı diye bir sorayım dedim :)

TheWitchPayne

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@hkndmrlp42 hocam az önce elime g4 aldım ve klavyesi beni inanılmaz sinir etti ,acaba g5 in klavye ne durumda ? Note 5 e bir daha klavyesi kötü demeyeceğim :D
sürekli değişik havalar görmek güzel oluyor ayrıca bir witgedler de kullanmak istemiyorum reklam vırt zırt bişeyler cıkarıp duruyorlar :D değişikliği seviyorum ya zaten her hafta tema değiştiriyorum :D hoş oluyordu :D

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
sürekli değişik havalar görmek güzel oluyor ayrıca bir witgedler de kullanmak istemiyorum reklam vırt zırt bişeyler cıkarıp duruyorlar :D değişikliği seviyorum ya zaten her hafta tema değiştiriyorum :D hoş oluyordu :D
Dün okudum bir anlam veremedim ,bugün yine okudum yine değişiklik olmadı :) Yanlışlıkla benim mesajı alıntılamış olabilir misiniz ?

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bende anlamsızca gezdim bütün gün bu msj sayesinde

Hahaha komedisiniz ya :)

Birden şaşırdım acaba ben ne yazdım diye kontrol falan ettim bi daha bi daha okudum :D en son yazma gereği hissettim bende .
Bu arada bir sorum olacak google play hizmetlerine kayıt yeri harici verilen tüm izinleri kaldırdım ve adı google ile başlayan play store , drive dışında izin verdiğim uygulama da yok kalanlar devre dışı durumda. Ama şu izin olayı kafamı karıştırdı, izinleri kaldırırsan telefon düzgün çalışmaz falan dedi bi an korktum. Acaba izinleri geri mi versem :)

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Google play hizmetlerinin izinleri engellemeyin :) internet resmen çalışmıyor, yani kötü çalışıyor. İzinleri açınca kendine geldi :) ya da ben evham yaptım.

drisilay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar eski note 5 daş larim. Neden eski diyorum anlatayım. Yaklaşık 2 hafta önce samsung galaxy note5 telefonumu cebimden çıkardım. Bir de ne göreyim sağ üst köşede mor lekeler başlamış. Anlam veremedim. Telefonu yere düşünmemiştim sıvı teması da olmamıştı. 2500 tl verip aldigim telefonumu hor da kullanmamistim. Evet sevgili dostlar mor lekeler zamanla tüm ekranı kapladı. Ekran simsiyah olmuştu. Büyük hayal kırıklığı ile telefonu kılıfından çıkardım. Sağına soluna baktım. On ekranına baktım. Telefonun her tarafi cam yekpare sağlam cihaz hissi veriyor. Benim telefonda da ne bir ezik ne de çizik vardı. Servise yolladım. Samsung türkiye garanti li diye güvenerek yolladım. Bu arıza kabul edilemez iade ya da değişim yapar samsung büyük firma diye içim rahat yolladım servise. Her neyse servisten mesaj geldi. Onarım için ücret onayı gerekmektedir diye. Aradım servisi bu ürün garanti kapsamında neden ücret çıktı diye. Servisteki teknisyen telefonu incelerken arkasında ezik görmüş. İlginç bu kasanın ezilmesi için dışındaki cam kaplama hasar görmez mi dedim? Şaşırdım. Telefonun sorunu iç ekrandaki kırık imiş. Ya ne yapıyim telefonu atacak degilim ya onarın dedim. 710 tl tahmini ücreti var dediler. Şok!!! Tamam onarmadan yollayın dedim. Götürdüm tüketici mahkemesine. Başvuru ne zaman sonuçlanır dedim. 6 ay dediler. 2. Şok. Sevgili dostlar bu ülkede teknik servisler herşeyin faturasını tüketici ye çıkarıyor. Firmalar da böyle politika uyguluyor ve ne kadar kullanıcı hatası raporu verirse teknik servise o ölçüde prim ödüyor sanırım. Mağdur olan da biz tüketici 'ler. Bir daha samsung un kapısından geçer miyim. Asla.....

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bende eskiden note 5 kullanıyordum Samsung servisinin böyle saçmalıkları var gözümle gördüm. Bugün diğer cihazımın pili son bir kaç gün içinde%5-10 seviyesinde düşme yaşadı diye servise götürdüm yeni cihaz verdiler. Diyorum Samsung servislerinin daha çok yol alması gerekiyor,

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bende eskiden note 5 kullanıyordum Samsung servisinin böyle saçmalıkları var gözümle gördüm. Bugün diğer cihazımın pili son bir kaç gün içinde%5-10 seviyesinde düşme yaşadı diye servise götürdüm yeni cihaz verdiler. Diyorum Samsung servislerinin daha çok yol alması gerekiyor,
Apple cihaz değişimi olayını nasıl bu kadar rahat yapıyor anlamak güç gerçekten, kâr zarar dengesi baya iyi durumda ki heralde rahat değişiyorlar. Ama Samsung öyle mi ucu ucuna geçiniyor :) çok yükleniyorsunuz ona :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Apple cihaz değişimi olayını nasıl bu kadar rahat yapıyor anlamak güç gerçekten, kâr zarar dengesi baya iyi durumda ki heralde rahat değişiyorlar. Ama Samsung öyle mi ucu ucuna geçiniyor :) çok yükleniyorsunuz ona :)
Adamlar sistemi kurmuş, sen ne zaman şarja taktın ne Zaman çıkardın ne kadar ney harcadı geçmiş 10 günün kayıtlarını görebiliyorlar, daha bunun gibi bir sürü şey yek tek gösterdi bana, yani onlar neyin ney olduğunu çok iyi biliyorlar :)