Samsung Galaxy ACE 2 Root Atma Problemi

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Öncelikle rica ediyorum sırf mesaj göndermek amaçlı yazmayın.

Gerçi öyle diyorum da problemin kendisi bende.

Ace 2'yi 4.1.2'ye güncellediğimden beri telefonumdan nefret eder oldum.(Klasik hikaye Ace 2 4.1.2 yazarsanız benim gibi zibilyon kişinin de aynı kelimeleri kuracağı aşikar.

JB'de kronik olarak gri ekran sorunu var hemen izah edeyim telefon aşırı kasmaya başlıyor kilit tuşuna yapışıyorsunuz nafile ekranda hiçbir hareketlilik yok.

Tak tak tak basıyorsunuz sonunda ekran karardı.İyi şimdi kaldığım yerden devam edeyim diyorsunuz ama yok oyun dahayeni başlıyor.Ekran gri.Hareketlilik yok 2 tercihin var.

Bir sorun da telefon içinde hiçbir oyunu oynayamıyorum.Bunu da JB'ye veriyorum çünkü kasıyor.Öyle böyle değil.

1-)Kapatma tuşuna basabildiğin kadar bas aralıklarla.Ekran 5 dk içinde gelir.

2-)Reset.Ki günde 30 kez atıyorum.

--Ama artık yeter dedim.Custom rom olayını öğrendim ve root atıp bunlardan birine geçmeye karar verdim.--

Araştırmaya başladım Ace 2(Mağdurlar Kulübü) var mıdır diye.Bir tane buldum maşallah suphanallah mükemmel bir destek sayfası,root,custom romlar ve Türkçe ama orada ne yazdılarsa zerre kadar anlamadım.

Geri kalanı İngilizce.

Sonra bir youtube kanalı var.Orada tam nooblar için yavaş yavaş sindire sindire anlatmışlar.Burayı takibe aldım.Root videosunu defalarca tekrarlaya tekrarlaya izledim.Artık hazırım dedim.Ama bendeki de şans mı?

Root.zip dosyasını Hem hafıza kartının kök dizinine hem de telefon hafızasının kök dizine attım,hani şansa bırakmayayım diye.

Recovery'e girdim.İlk bakışta apply update from sdcard'a gelip güç tuşuyla seçtim.Geri kalanı sorunum işte.

Devamı yok.Birkaç tane klasör var.Ama Zip mip yok arkadaşlar.

Görsel de atayım isterseniz.Ciddi anlamda tıkandım şu an sinirlerim çok bozuk.Eğer biri bana yardımcı olabilirse Allah ondan razı olsun,işi rast gitsin.Ki [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] 'e minnetarım gününü bana harcadı nerdeyse ama hala sorun çözülemedi arkadaşlar.

d8780ace9d861b8167387a8476c89214.jpg

..external stroageye giriyorum

cae405d855581604838776722712beff.jpg

8b220dc192c03d00d902e66ade3992c7.jpg

Burada girdim işte.

Root.zip görünmüyor.
f19991fcd771d066be9636bf037b8670.jpg

Herhangi bir klasöre girdim klasör saçma sapan dosyalarla dolu.

Ne diyorsunuz arkadaşlar,hafıza kartım mı sorunlu.

Bir kez de işim rast gitse şaşıracağım.Yardımcı olursanız şu bana cehennem hayatı yaşatan JB'den kurtulmuş olacağım.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Her şeyi denettirdim attığın dosyaları görmüyor, yeni bir hafıza kartı bul veya al ona atıp dene hala gözükmüyorsa telefonda sıkıntı var anlaşılan.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Önce şu konudaki CWM 'yi indirip hafıza kartına at ve recovery modda yükle.
Konu linki:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2141395
Direk indirme linki:http://d-h.st/oZD

Bunu yapınca telefonun recovery modu yükseltilecektir. Bundan sonra istediğin root, custom rom vs. varsa yükleyebilirsin.

Kendi telefonumda bunu kullanıyorum ben.

Not: Hafıza kartım bozuk diyorsan telefon hafızasına atıp, recoveryde orayı da seçebilirsin.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Önce şu konudaki CWM 'yi indirip hafıza kartına at ve recovery modda yükle.
Konu linki:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2141395
Direk indirme linki:http://d-h.st/oZD

Bunu yapınca telefonun recovery modu yükseltilecektir. Bundan sonra istediğin root, custom rom vs. varsa yükleyebilirsin.

Kendi telefonumda bunu kullanıyorum ben.

Not: Hafıza kartım bozuk diyorsan telefon hafızasına atıp, recoveryde orayı da seçebilirsin.

EXTRA : Hafıza kartına bilgisayardan format atıldı.Telefon hafıza kartı hasarlı uyarısı verdi.Yeniden biçimlendirmek ister misiniz dedi.Evet dedim 2 kez biçimlendirilmiş oldu.

O telefon hafızasından seçim nasıl oluyor onu anlatırsan sevinirim.

Bir de sırayla root -> CWM yapmayacak mıydık ?

Root olmadan CWM yüklüyor muyduk ?

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
O seçim nasıl oluyor onu anlatırsan sevinirim.

Bir de sırayla root -> CWM yapmayacak mıydık ?

Root olmadan CWM yüklüyor muyduk ?

Yükleniyor arkadaşım. Hatta ben telefona root atmıyorum, çünkü yüklediğim custom romlarda zaten var root. ;)

Hangi seçim?

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Yükleniyor arkadaşım. Hatta ben telefona root atmıyorum, çünkü yüklediğim custom romlarda zaten var root. ;)

Hangi seçim?

Bunu bilmiyordum işte.

Siz de Ace 2'ye root atmadan CWM'mi yüklemiştiniz JB'de iken öyle mi?

Benim bildiğim Stock romdayken ROOT atılır sonra Custom roma geçilir sonrası kolay wipe data wipe cache flash rom ,THAT'S OK.

Bir de bu ROOT ile CWM farkı ne onu hiç anlamadım ROOT Superuser yüklüyor değil mi?

Yoksa ROOT demek CWM yüklemek mi demek?

Superuser ile de CWM kurabiliyoruz.

Superuser yetki veriyor orayı anladım.Peki ROOT yapmadan CWM işini nasıl yapıyoruz anlamadım onu işte.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Custom romlar zaten rootludur, fakat custom rom yükleyebilmek için stock recovery değil custom recovery lazımdır ve custom recovery'i yüklemek için önce telefonu rootlamak gerekir. Farklı marka ve modellerde telefonu rootlamadan stock recoveryden direk custom recovery yükleniyor böylece root yapmaya gerek kalmıyor, custom recoveryden içinde root bulunan rom'u yani rootlu rom'u telefona yükleyince hem root hemde rom hazır olmuş oluyor.

Bakın googleyi açın zor değil root nedir cwm nedir yazın okuyun 2 dakikanızı alıcak zor değil.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Custom romlar zaten rootludur, fakat custom rom yükleyebilmek için stock recovery değil custom recovery lazımdır ve custom recovery'i yüklemek için önce telefonu rootlamak gerekir. Farklı marka ve modellerde telefonu rootlamadan stock recoveryden direk custom recovery yükleniyor böylece root yapmaya gerek kalmıyor, custom recoveryden içinde root bulunan rom'u yani rootlu rom'u telefona yükleyince hem root hemde rom hazır olmuş oluyor.

Bakın googleyi açın zor değil root nedir cwm nedir yazın okuyun 2 dakikanızı alıcak zor değil.

Hayır yanlış anladınız ne demek istediğimi.Ben döngüyü şaşırdım CWM'nin Custom Recovery yazılımı olduğunu biliyorum zaten.Burada mstfanar'ın root atmana gerek yok demesi kafamı karıştırdı.Root atılmıyorsa ne bunca çile yani.

Yanlışım varsa düzeltin döngü bu şekilde olmuyor mu

Root at -> Custom Recovery Kur -> Custom ROM flaşla.

Daha ben bu döngüye göre ilk basamağı bile beceremiyorum.

Hala aklımda şu karmaşık yazılar var.

Şöyle bir yazı okuduğumu hatırlıyorum

"Herhangi bir yükseltmede Custom rom yüklemede eski sürümden kalan artık dosyaların temizlenmesi cihazı hızlandırır diye.Burada wipe'dan bahsediyor ve ben hiçbir zaman wipe yapmadım.Kies aracılığıyla,JB'a güncellerken bile."

Sorun bununla kaynaklı olabilir mi.O karışık dediğim yazılar sırf bu eski romdan kalan artıkların eseri olabilir mi?

Çok pişmanım ya ben bu cihazı neden güncelledim?Neden rahatken dara düştüm ya :crying:?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

[video=youtube;dusZCRgu57I]http://www.youtube.com/watch?v=dusZCRgu57I[/video]

Buydu noob kanalı.

Root yapmak için bir video yapmış.Ne dediyse yapıyorum ama yok devamı yani devamı yok.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Root yapmak istiyorsan
1-Şu dosyayı bi indir, gerçi vardır sende. http://d-h.st/ook
2-root dosyasını hafıza kartına at.
3- Recovery modu ile telefonu aç.
4-install update from external storage seçeneğini seç
5-root dosyasını seç ve yükle.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Root yapmak istiyorsan
1-Şu dosyayı bi indir, gerçi vardır sende. http://d-h.st/ook
2-root dosyasını hafıza kartına at.
3- Recovery modu ile telefonu aç.
4-install update from external storage seçeneğini seç
5-root dosyasını seç ve yükle.

Root.zip görünmüyor ekranda,hala.

EXTSDCARD'ın ana dizinine attım.

.android_Secure/
.downloadTemp/
Android/
DCIM/
Fon m zik/ (Buna anlam veremedim neden var diye?)
LOST.DIR/
PowerCam/
download/
dev/

Klasörler bu kadar.ROOT.ZIP diye bir dosyanın bulunması söz konusu değil.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bunlar telefonun kendi dosyaları diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam, sanırım recovery hafıza kartını okumuyor.

Download klasörü varya onun içine at root.zip dosyasını sonra install update from external storage'dan download klasörüne gir ve root.zip dosyasını yükle.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] 'in dediğini dene. Valla bu telefon işlerine teamwieverdan yardım edilse oradan yardım etmeye çalışırdık ama mümkün değil.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Bunlar telefonun kendi dosyaları diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam, sanırım recovery hafıza kartını okumuyor.

Download klasörü varya onun içine at root.zip dosyasını sonra install update from external storage'dan download klasörüne gir ve root.zip dosyasını yükle.

Bu defa anormal bir yazı ? ZIP diye bir dosyayla karşılaştım ama onun root.zip olduğundan emin değilim ne önerirsiniz?

Şu an hafıza kartını değiştirebilmem mümkün olsa yapardım ama şu an için imkanım yok.

NOT : Root.zip dosyasını silip tekrar recovery'den karma isim ? ZIP var mı diye kontrol ettim.Var arkadaşlar.Hala devam ediyor sorunum.

Wipe yapmamı öneren var mıdır acaba?

Wipe yaparken de hangilerini yapmam lazım sadece Wipe data ve Wipe cache partition u mu?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bu defa anormal bir yazı ? ZIP diye bir dosyayla karşılaştım ama onun root.zip olduğundan emin değilim ne önerirsiniz?

Şu an hafıza kartını değiştirebilmem mümkün olsa yapardım ama şu an için imkanım yok.

NOT : Root.zip dosyasını silip tekrar recovery'den karma isim ? ZIP var mı diye kontrol ettim.Var arkadaşlar.Hala devam ediyor sorunum.

Wipe yapmamı öneren var mıdır acaba?

Wipe yaparken de hangilerini yapmam lazım sadece Wipe data ve Wipe cache partition u mu?

Son çağre şu.

Telefonu aç yedeğini al telefonu wipe factory reset wipe cache data ikisinide yap sonra telefonu aç yedeğini falan yükleme yani bu fotoğraflar müzikler vb. Kalsın bilgisayarında, root.zip dosyasını at download klasörüne bak bakalım düzgün çıkıcakmı ismi? eğer çıkarsa root yap sonra rom yükle aldığın yedekleride yüklediğin yeni roma atarsın.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bir yedeğini al sonra recovery'e gir o ismi doğuru olmayan dosyayı yüklemeye çalış eğer yüklerse ve telefon rootlanırsa hayırlı olsun.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yüklemezse ilk dediklerimi yaparsın.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Son çağre şu.

Telefonu aç yedeğini al telefonu wipe factory reset wipe cache data ikisinide yap sonra telefonu aç yedeğini falan yükleme yani bu fotoğraflar müzikler vb. Kalsın bilgisayarında, root.zip dosyasını at download klasörüne bak bakalım düzgün çıkıcakmı ismi? eğer çıkarsa root yap sonra rom yükle aldığın yedekleride yüklediğin yeni roma atarsın.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bir yedeğini al sonra recovery'e gir o ismi doğuru olmayan dosyayı yüklemeye çalış eğer yüklerse ve telefon rootlanırsa hayırlı olsun.

Yedek umrumda değil.Müzikler bilgisayarda,fotoğraf desen siliyorum.

Wİpe data ve cache partition geçerli romu silmez değil mi sadece fabrika ayarına döner ?

İLK ikinci dediğini yapsam nasıl olur?

Pek güvenemedim o anormal dosyaya.ROOT.ZIP'i sildim hala duruyor orda sap gibi o anormal zipli dosya.

Bir de simdeki numaralar gidiyor mu ona göre çıkarayım kartımı.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Yeni ace 2 konuları açmak yerine ölü konuyu diriltmek garip durabilir biliyorum ama kafam bu defa romlar konusunda çok karıştı. Ve yeni konular açıp kirlilik yapmak istemedim.
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] ve [MENTION=283352]Ümitt[/MENTION]
[MENTION=126564]mstfanar[/MENTION] senin de tavsiye ve bilgine ihtiyacım var bu konuda.

Normalde custom romlar Twrp ya da Cwm ile kurulur değil mi.

Şimdi bu videodaki adam gidip MH1 stok Türkiye jellybeanın üzerine Android system recovery ile cwm twrp kullanmadan cm11 flaşlıyor anlamadım ben bunu açıklayabilir misiniz.

Not : Ace 2 için genellikle rom kurulumları cwmden yapıldığından Cwm de kurdum. Denedim sağlam mı diye no problem sıkıntısız açıldı.

Video aşağıda

https://www.youtube.com/watch?v=aUeV7oRYInY&feature=youtube_gdata_player

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Yeni ace 2 konuları açmak yerine ölü konuyu diriltmek garip durabilir biliyorum ama kafam bu defa romlar konusunda çok karıştı. Ve yeni konular açıp kirlilik yapmak istemedim.
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] ve [MENTION=283352]Ümitt[/MENTION]
[MENTION=126564]mstfanar[/MENTION] senin de tavsiye ve bilgine ihtiyacım var bu konuda.

Normalde custom romlar Twrp ya da Cwm ile kurulur değil mi.

Şimdi bu videodaki adam gidip MH1 stok Türkiye jellybeanın üzerine Android system recovery ile cwm twrp kullanmadan cm11 flaşlıyor anlamadım ben bunu açıklayabilir misiniz.

Not : Ace 2 için genellikle rom kurulumları cwmden yapıldığından Cwm de kurdum. Denedim sağlam mı diye no problem sıkıntısız açıldı.

Video aşağıda

https://www.youtube.com/watch?v=aUeV7oRYInY&feature=youtube_gdata_player
Bu konuyla alakalı hiçbir fikrim yok aslında. :D Fakat şöyle bi düşüncem var. Geliştirici Stok Recovery uyumlu yazılım yapmış olabilir. (Aklıma sadece bu fikir geldi yani. :D) XDA Forumda romu bulamadım yani 1-2 tane 4.4 romu var. Belki konuda yazar Stok uyumlu olup olmadığını. Tam olarak yardımcı olamadım kusura bakma. :) Benden daha bilgili arkadaşlar daha detaylı açıklama yapacaktır. :)

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Bu konuyla alakalı hiçbir fikrim yok aslında. :D Fakat şöyle bi düşüncem var. Geliştirici Stok Recovery uyumlu yazılım yapmış olabilir. (Aklıma sadece bu fikir geldi yani. :D) XDA Forumda romu bulamadım yani 1-2 tane 4.4 romu var. Belki konuda yazar Stok uyumlu olup olmadığını. Tam olarak yardımcı olamadım kusura bakma. :) Benden daha bilgili arkadaşlar daha detaylı açıklama yapacaktır. :)
Ben en iyisi novafusion cm romu bakayim s3 mini kullananlar cok memnun ace 2 için de geliştiriyorlar romları.

Cwm ile twrp fark ediyor mu peki?

Ama dediğimi anladın değil mi stok jbden cm11 e geçiyor adam. Cwm ya da twrpsiz.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Ben en iyisi novafusion cm romu bakayim s3 mini kullananlar cok memnun ace 2 için de geliştiriyorlar romları.

Cwm ile twrp fark ediyor mu peki?
Bende Maclaw'ın Cm11+12 romlarını kullandım gayet iyiydi. Hangisi daha iyi diye soruyorsan TWRP daha avantajlı ve daha sorunsuz. Bildiğim kadarıyla Maclaw'da TWRP öneriyor. :)