S4 Camı Kırıldı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
millet dalga geçmeye çalışmış. arkadaşlar bu üzücü durum. ve piyasada 500-600 liraya tamiri var. ve sömürüyorlar insanları.

biri demiş bu kadar sağlam gorilla felan nasıl kırılıyor. işin taktiği bu arkadaşlar. bu telefon düşürünce belli bir düşme eğilimi,oranı daha fazla olur ağırlık merkezi vb. ve oraya düşünce ordaki bölge basıncı ememez ve çatlamalar olur. şirketler bunu bilerek yapar. teknik servis işinde dünyada ne kadar para dönüyor. kimse ömürlük telefon yapmaz.

biride demiş videolarda o kadar drop test var niye bişi olmuyor. bir çok drop test tarafsız olmuyor ne yazık ki. her şeyden önce bunlar video. yani işin özü samsung ürününü internette nasıl tanıtcağını iyi bilir.

berklann

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ben serviste çalışıyorum hiçbir servis sana 600 tl diyemez orda bi iş var 350 normal fiyatı en ucuz ekran s4 de var s2 bile daha pahalı hangi kafa sana 600 dedi çok merak ediyorum

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
geçmiş olsun halıyı değil evi değiştir sen :D :D :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu kadar sallama olmaz. o kadar drop testi var. sana mı inancaz, o testlere mi? Bi de El Padrino bu adamlara inanmış. Kandırdınız adamı be. Ayıp yahu.

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bazıları S4 e en dayanıklı telefon demiş ve buna neden olarakta gorilla glass camı öne sürmüş, fakat sorun camda değil AMOLED de yani herkes biliyor en dayanıksız ve ince ekran Super AMOLED, bence AMOLED in böyle bir durumda kırılması gayet normal, çünkü zaten narin bir yapıya sahip ve 5" büyüklüğünde bir ekran olduğu için 4" veya 4.3" lük ekranlara göre daha dayanıksız olur, en ufak bir sarsıntı bile zarar verebilir, tabii düşüş şeklinide göz önünde bulundurmak lazım, bu arada servise gitse 600TL istemezler demiş arkadaşın biri, arkadaşımda s3 vardı S3 ün kamerasındaki CAM kırıldı yani kamerada sorun yok sadece kamerada bulunan çapı 1cm anca olan cam kırıldı, üstelik bu camın herhangi bir özelliği yok yani çizilmez vaya kırılmaz kir tutmaz gibi bir özellği yok, serviste 150TL istediler bence Samsungun yere göğe sığdıramadığı FULL HD Super AMOLED ekrana 600TL gayet normal, sonuçta ekran deyip geçmeyin bir inç e 441 Piksel sıkıştırmak ucuz bir başarı değil.

yasin_2001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S4, xperia z ve htc one da ekran bastırması yaptım s4 ve xperia z ekranlarına bastırinca (iç cam panel) ekranın oynadıgını aynıyorsun ama aynısını one ekranına yaptım neredeyse diğerlerine bastırdığımın 4-5 katı bastırdım ama hiç bir şey olmadı.

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
s4 kırılır mı yav en sağlam telefon samsung, uzay plastiği artı goril camı. Senin halıda problem vardır halıyı değiştir.
adamla dalga gecmeyın yahu canı yanmıs besbellı ..kendımı onun yerıne koydun da bı an ..2000 tl say ve camı kırılsın falan offf...

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
s4 un snapdragon 800 lu modelini bekliyordum almak icin. taa ki bu mesaji girip bu ekran muhabbetlerini okuyana kadar.

simdi s 3 var. yalansiz en az her gun bir kere haliya veya laminanta dusuruyorum. belki 20 den fazla da beton veya kalebodur a dusurdum. ust cercevede iki, alt cercevede bir noktada soyulmadan baska bir seyi yok. telefonu da plastik koruyucusuyla kullaniyorum. ilk soyulmadan sonra almistim. yani demem o ki maalesef benim telefonum her gun -bi kac kere- yere duser. cocuklar sagolsun. simdi bu kadar telefon dusuren birisi olarak bos yere beklemeyeyim en iyisi. biraz daha bu konuda arastirma yapar biraz daha beklerim. ona gore bende karar veririm. bu arada hem abimin hemde arkadasimin s3 lerinin ekrani kirik. birisi az kirildi birisi tuzla buz. aralarinda simdilik en sanslisi benim -ta ki birisinin nazari degene kadar :)-

arkadasim sana da gecmis olsun. umarim bunu samsungun burnundan getirirsiniz. bi arkadasin da dedigi gibi tatli sert olmadi baya sert tuketici heyetiyle korkutun. korkmadiklari zaman da bu heyete gercekten basvurun. eminim kazanirsiniz. biraz zamaninizi alsa da sonucta siz kaybetmezsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benımde yolda gıderken elımden dustu ve on ekran catladı telefonun hıcbırseyınde sorun yok sensorler calısyor ekran kamera falan herseyı normal sadece dedıgım gıbı on ekran catladı bıraz arastırdım komple degıstırıceklerı ıcın 600 700 tl cıvarı rakamlar aldım hep sadece bır camı catladı baska bırsey olmadı telefona bu kadar ınsafsız olmasıınlar ya daha 45 gun oldu alalı telefonu 2000 tl nın ustune bırde 700 tl . soyuyorlar resmen. servıse gotursem bırsekılde garantıye sokamazmıyım veya sadece on ekranın degısme ıhtımalı varmıdır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim de s4 üm dün düştü 80 cm den bir aylik telefondu ekrani catladi. Babam servise goturdu 500 tl demişler ve en az on gun surucek ve cam olmayadabilirmiş serviste. Cok uzuldum bi de aileme cok baski yapmistim alsinlar diye bi daha samsung un hiç bi telefonunu almam.:mellow:

walery35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet garanticilerr göreyim sizi..yalayp duruyordnz garantiyi :)) kacak bulun extra 500-600 tl cebinizde olurdu bu aradaki farklada her türlü tamiratı yapardınız cebinizden..alın size bakalım ordaki amcalar yardımcı oluyor mu size ? hem garanti diye kat be kat fazla para ver adamları zengin et hemde tadilat için bi 500 tl daha istesinler...bunlar tecrübe olur umarım sizlere sırf garanti diye atlamayın herseye bulursanız kacak cihaz affetmeyin kullanın akıllı olun

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ne S3 ne de S4 ikiside tirt telefon. Yaklasik iki senedir s2 kullaniyorum banamisin demedi.
[MENTION=342413]E.N.A[/MENTION] Gecmis olsun kardes, umarim yakin zamanda derdine derman bulursun.

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kadıköy de servisler 500-520 TL arası yapıyor
servis fazla para çıkarırsa haberin olsun.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Samsung işte düştümü kırılır :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Canını yedıgımın htc one x i 30 tl ye SGP Case Aldım Ekran koruyucu taktırmadım nerelerden dustude kırılmadı Okulda mizik dinlerken taşa düştü sıra mesafesınden cizik yoktu sandalyeye otuturken cebımden tasa dustu bisey olmadı uykulu halımle elımden mermere dusurdum bısey olmadı futbol oynarken kamera tarafı yere dustu ustune bastım (ayakkabının altı plastık) bisey olmadı HTC Yapıyor be hacı...

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bizim arkadasin s4 unun durduk yere ekraninda dikey cizgiler olustu.Servise yolladi kullanici hatasi deyip 450 lira istediler.Telefon ne düştü ne de darbe aldi.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Her türlü ödetirler kardeş sana o parayı. Bir de Gorilla Glass 3 Ekran deyip insanları kandırıyorlar. Samsung her zaman pişmanlık. :)

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
halıya düşürmeyle cam mı kırılır ya nasıl iş bu :)

clapton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben iki kere düşürdüm :( biri bir metre civarında bir yükseklikten parkeye, diğeri de 30 40 cmden halıya... allaha şükür hiçbir şey olmadı... ama olmayacak diye bir şey yok... zaten ele aldığında o güveni vermiyor telefon, e niye aldın diye sormayın... :)

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Samsung hikaye onu anladım. iPhone'a geçtim. Pişman değilim iyiki de geçmişim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadasım bende S3 mini vardı kılıfsız bir şekilde 2 metreden düştü hemde mermere sadece batarya çıktı geri taktım cillop gibi simdi s4 aldım bikere kılıflı bır sekılde halıya düşürdüm bişey yok yanı :) ayrıca bu telefonu saglam dıye yapıyorlar .. amaa şunuda söylemek istiyorum Gorilla Glas 3:hammer: yeni nesil ekran çok ince olabilir.. :confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İphone HERzamankı gıbı klasık, Htc de kalas gıbı tıp var :cursing:

Reaksiyon puanı
16,118
öyle insanlar varki garantili bu cihaz diye yıkar ortalığı kan çıkar karakolda biter.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
gorilla glass 3 te işe yaramıyor arkadaş telefonu düşürmesen dahi cızılıyor bir yere ufak çarpınca

ErKaN-23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya beni inanınki korkuttu bu haber, bende bu hafta bu telefonu almayı düşünüyordum

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Gorilla glass'ta bir şey yok zaten içindeki pahalı olan amoled ekran kırılmış boyut büyünce darbelere karşı daha hassas olduğu için s4'ün kasa yapısı itibariyle darbeleri korumada başarısız alacak arkadaşlar sağlam bir kılıfla kullanması şart, geçmiş olsun.

sharpshooter11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun yaa. benimde bugün telefonum 50cm kadar yuksekten düştü sadece ön camı catladı. dokunmatik sensör herşeyi sağlam. biraz araştırdım 500 cıvarı para istiyorlar. zaten telefonu 900 liraya aldım. samsung galaxy grand. ne yapıcam bilmiyorum