Yardım rtx 3060 i7-12700H 16gbram laptop lolde kasıyor

nitcho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pc hp victus özellikleri
12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700H
işetim sistemi windows 11
8GB Samsung 4800MHz+8GB Samsung 4800MHz

Intel(R) Iris(R) Xe Graphics+NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU

oyunlarda akıcılık hissini yaşayamıyorum laptopsarjda olsun veya olmasın anlık olarak oyunlar donuyor. normal pcde gezinirken de donma yaşıyorum sebebi nedir ne yapmalıyım

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,970
pc hp victus özellikleri
12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700H
işetim sistemi windows 11
8GB Samsung 4800MHz+8GB Samsung 4800MHz

Intel(R) Iris(R) Xe Graphics+NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU

oyunlarda akıcılık hissini yaşayamıyorum laptopsarjda olsun veya olmasın anlık olarak oyunlar donuyor. normal pcde gezinirken de donma yaşıyorum sebebi nedir ne yapmalıyım
OMEN gaming hubtan performans moduna ayarladınız mı? Birde Omen gaming hub programını ve diğer gereksiz programları görev yöneticisinden kapatın. Birde techpowerup'ın throttlestop programından işlemcinizin performans çekirdeklerinin çarpanını 47'ye, verimlilik çekirdeklerinin çarpanı da en fazla kaç oluyorsa (yine en sağdakini seçin ve uygulayın) ona ayarlayın. İnşaAllah sorununuzun çözümünü buluruz.
Sürücüler güncel mi? NVIDIA denetim masasından yüksek performanslı nvidia işlemcisine ayarladınız mı?

Son düzenleme:

nitcho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
throttle stop nasıl kullanılır bilmiyorum daha detaylı yardımcı olma şansınız var mı?
ve belirtmeyi unutmuşum gpu ve cpu sıcaklıkları 30-40 derecelerde ram %50 kullanım
OMEN gaming hubtan performans moduna ayarladınız mı? Birde Omen gaming hub programını ve diğer gereksiz programları görev yöneticisinden kapatın. Birde techpowerup'ın throttlestop programından işlemcinizin performans çekirdeklerinin çarpanını 47'ye, verimlilik çekirdeklerinin çarpanı da en fazla kaç oluyorsa (yine en sağdakini seçin ve uygulayın) ona ayarlayın. İnşaAllah sorununuzun çözümünü buluruz.
Sürücüler güncel mi? NVIDIA denetim masasından yüksek performanslı nvidia işlemcisine ayarladınız mı?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,970
throttle stop nasıl kullanılır bilmiyorum daha detaylı yardımcı olma şansınız var mı?
ve belirtmeyi unutmuşum gpu ve cpu sıcaklıkları 30-40 derecelerde ram %50 kullanım
Throttlestop programını indirip açın. FIVR butonuna basın. Sonrasında şu ekran görüntüsündeki kısımdan en sağdaki sayıyı seçip uygula deyin (sizde 47 yazacak sanırsam 4.7 GHz olduğu için i7 12700H):
throttle.png

Sonrasında verimlilik çekirdeklerini de yine aynı şekilde ayarlıyoruz:
throttle2.jpg

Sonrasında apply diyoruz ve ok diyoruz.

Son düzenleme:

nitcho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kusura bakmayın sizi uğraştırıyorum ama hiç anlayamadım neyi nasıl yapmam gerektiğini discorddan veya sizin uygun olduğunuz birp latformdan yardımcı olmanız mümkün mü