Race Driver Grid İnceleme

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Yayımcı: Codemasters

Geliştiren: Codemasters

Tür: Yarış

Platform: PC,X360,PS3,DS

Çıkış tarihi: 30 Mayıs 2008 (Avrupa’da)

Sistem Gereksinimleri (Minimum):

* Windows XP/Vista.
* Pentium 4 @ 3.0GHz ve ya Athlon 64 3000+ ya da üstü
* 1GB RAM.
* Ekran kartı: GeForce 6800 / Radeon X1300 ya da üstü
* DirectX destekli Ses Kartı
* HDD:12.5 GB Boş alan

Sistem Gerensinimleri (Önerilen):

* Windows XP/Vista.
* Intel Core 2 Duo @ 2.66Ghz ya da Athlon X2 3800+ veya üstü
* 2GB RAM.
* Ekran Kartı: GeForce 8800 ya da Radeon X1950 ve üstü
* Ses Kartı: Creative Sound Blaster X-Fi Ses kartı.
* HDD:12.5 GB boş alan

Yıllardır yaptığı oyunlar ile yarış oyunlarının elit kesimine kendini süper bir yarışçı olarak ispat etmeye çalışan kullanıcılara yönelik ürünler ile karşımıza çıkan codemasters’ten bir bomba daha düştü geçenlerde test merkezimize.Oyunda bugüne kadar yaşadığınız tüm oyun deneyimlerini bir kenara bırakarak (pc için konuşuyorum) tamamen yeni bir heyacana hazırlıklı olun.Kullanımı oldukça zor menüsü bir o kadar kolay hasar modellemeleri ile oldukça başarılı görülen Race Driver Grid bugüne kadar bir çok ayrış oyununda görülmeyen bir özellikle karşımıza çıkıyor az sonra…
Oyunun sistem gereksinimlerine göre tam uymasada sahip olduğumuz sistem gereksinimlerine göre yapmış olduğumuz testlerde hiçde kasılma yaşamadık.
Sahip olduğumuz test sistemimiz

Asus P5LD2 SE Anakart
İntel Pentium 4 3.2 2 mb Önbellekli İşlemci
2 gb Twinmos 667 mhz Ram
His Radeon HD 3650 İce Q Turbo Ekran Kartı
Creative Ses Sistemi
Vestel 17” monitör
Logitech WINGMAN Formula GP Direksiyon Seti

Oyun ilk açılışta size mükemmel bir tanıtım videosu harika kazaların olduğu birkaç saniye ile merhaba diyor.Hemen ardından sizlere kendi kimliğinizi oyuna yansıtabileceğiz bir profil oluşturma ekranı geliyor ki içinde ulus olarak Türk vatandaşı olarak seçenek olması oldukça memnun edici.Profil ekranında kendinize vereceğiniz isime dikkat ediniz çünkü bundan sonra oyuna her girişinizde size hoş sesli bir bayan mesela hoşgeldin TURBO ( benim oyundaki adım) diye hitap edecek (ama heen heveslenmeyin ulusu Türk seçebilirsiniz ama oyun dilini Türkçe yapamazsınız.)
Oyun profilinizide oluşturduktan sonra koltuğunuza kurulup muhteşem efektler doğrultusunda oyunun tadına bakabileceğiniz 2 bölüm bulunmakta.
Bunlardan biri ki genelde burada antreman yaparak vakit harcıyoruz Race Day seçeneği.Seçeneğe girdiğinize size direkt olarak yarış seçeneklerinin bulunduğu bir menü sunuluyor ister muscle car seçeneği ister formula seçeneği ister drift ister drift parkur yarışları ister tekli kapışmalara sahne olan bölümler gibi bir çok seçenek mevcut.Açıkcası Codemasters’ın bu kadar detaylı yarış içeriği vermesi aklımıza bir kuş sütü eksik kalmış onu nerden buluruzu getirtti ki Codemasters lafı ağzımıza tıkadı.Oyunda eğerki bir yarış esnasında zorluk derecesini yüksek düşüğe doğru azalttığınızda size maksimum 5 minumum 1 adet kullanım olarak sunulan instant Replayde Flashback özelliği sayesinde kaza yaptığınız anı geri sararak hataları bir kez daha gözden geçirmek ve yarışa kaza yapmadığınız yerden tekrar devam edebilme imkanı sunumuş olması oldukça iyi.
Yarışlarda yaşadığımız deeyimleri göz önüne aldığımızda tvde izlediğimiz gibi yarış heyacanına sahip bir o kadar agresif pilotlar ile kapıştığımız dile getirmekte fayda görüyoruz zira virajlarda önde giderken sol çamurluğunuzdan alacağınız bir tampon darbesi ile bir anda yarış dışı kalabilirsiniz.

Oyunun bir diğer bölümü olan Grid World seçeneği ile tipik kariyer modu aklınıza gelebilir zira burada Codemasters size oldukça zorlu parkurlar (içinde İSTANBUL PARK’da mevcut ) ve bir o kadar kullanımı zamanla kolay gelen yarışlar sunuyor.Geçmiş yıllarda yaşadığımız yarış oyunları deneyimlerine baktğımızda aklımıza ilk gelen araçlara modifikasyon uygulamasını arıyor gözlerimiz ama boşuna uğraşmayın bulamazsınız neden
Çünkü
Siz bir yarışçısınız bırakın modifikasyonu onu garajdaki elemanlar yapsınlar siz yarış kazanmaya bakın.

Ekran Görüntüleri

Test Sistemimizden

sürçülisan ettiysek affola....

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Güzel inceleme. Oyun çok zor ama başından kalkmanızı imkansız hale getiriyor. Oynadıkça oynayasanız geliyor. Kazalar bile ayrı bir güzellikte. Mükemmel bir grafik kalitesi var oyunda. Arabalar harika.

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Gerçektende oyun mükemmel her saniyesi adrenalin aşılıyor insana henüz bitirememiş olmakla birlikte oldukça başarılı bir havası olduğunu söylemek yanlış olmaz sanıyorum

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ya save file olur, hile olur :* :D yardımcı olabilecek bi arkadaş varmı ???
şu araçların hepsine bir bakayım :(

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
HD3650 ile 1600*1200 çözünürlükte mi oynadın :S

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yaw ben oynadım sürüş bakımından çok saçma olmuş kanımca.....

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
regedit dedi ki:
ya save file olur, hile olur :* :D yardımcı olabilecek bi arkadaş varmı ???
şu araçların hepsine bir bakayım :(

henüz çıkmadı sanırım save olayı bonus code bende arıyorum

bulursam atarım

m1903 dedi ki:
HD3650 ile 1600*1200 çözünürlükte mi oynadın :S

evet kasılma yaşamadım çokda güzel görünüyor 1600*1200 de

helperman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
His X1650 Pro İceq'le sorunsuz oynuyorum ama şu dönüşleri nfs'den başka yapabilen yok :(

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
helperman dedi ki:
His X1650 Pro İceq'le sorunsuz oynuyorum ama şu dönüşleri nfs'den başka yapabilen yok :(
Dönüşleri yapamıyorsun çünkü oyun simulasyon ;) NFS'de arcade oyun tarzına alıştıktan sonra zor geliyor size simülasyon oyunları.Ayarlardan traction control'u açarsan daha rahat oynarsın.

phantastic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bonus kodlarını da ben vereyim bari cok aradım
bu kodları oyunun opsions sekmesinde ki bonus kodes yazan yere yazacaksınız

P47203845: Aston Martin DBR9 play.com Livery
F93857372: BMW 320si Buchbinder Livery
M38572343: Pagani Zonda Micromania Livery
G29782655: WTCC Spec BMW 320si Gamestation Livery
MUS59279 : All Muscle Car
TUN58396 : All Drift Car:

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Kesinlikle klavyeden oynanınca iğrenç bir oyun anca bunu direksiyon ile oynayacaksın oda kaliteli bişey olacak. Gerisi yalan Toca Race Driver 3 kalvye ile oynanabiliyor ama bu işkence sadece...

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Video çekeceğim size klavyeyle drift bile yapıyorum :D (tamam kim ne birşey yapamıyorum ama yarışı büyük farkla kazanmama yetiyor :) )

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Nmss dedi ki:
Kesinlikle klavyeden oynanınca iğrenç bir oyun anca bunu direksiyon ile oynayacaksın oda kaliteli bişey olacak. Gerisi yalan Toca Race Driver 3 kalvye ile oynanabiliyor ama bu işkence sadece...

aynen katılıyorum, acaba bunun için bir yama çıkacak mı ???

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
neyse, klavye ile oynayabilmek için bir yamasını bekliyelim :)

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
joystick denemedim ama direksiyon ile oldukça zevkli alışınca çok güzel oluyor ;)

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bende joystick var direksiyonda var ama arabanın üstüne ;D :D

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
regedit dedi ki:
neyse, klavye ile oynayabilmek için bir yamasını bekliyelim :)
Hiç beklemeyin,boşuna beklemiş olursunuz.Codemasters oyunu böyle yaptıysa böyle oynayacağız demektir :)

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
joystick çalıştıramadım sen direksiyonu nasıl çalıştırdı souris?

asi_53

Asistan
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar ben bu oyunu çok oynamak istiyorum fakat bütnü sistem var sadece işlemcim amd sempron 3600 2.0 oyanayabilirmiyim cvp bekliyorum hemen yüklicem olursa

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kontrol ayarlarına girip kontolleri sağ tarafta bulunan özelleştirilmiş kontrolü seçip oradan ayarlayacaksınız

şöyle bir hatırlatma ya joystick yada klavye oradan seçiyorsunuz ona göre ikisi aynı anda malesef ;)

edit: joystick derken direksiyondan bahsediyordum normal jostick denemedim hiç ; umarım olur da rahat oynarsınız ;)

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
şu oyunu klavye ile oynayamadım gitti, yama filanda bulamadım, çözümü bilen yardımcı olursa sevinirim :)

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
regedit dedi ki:
şu oyunu klavye ile oynayamadım gitti, yama filanda bulamadım, çözümü bilen yardımcı olursa sevinirim :)

Klavye ile oynaman şuan için mümkün değil ve mümkün olacağınıda pek sanmıyorum.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
mila12 dedi ki:
regedit dedi ki:

Klavye ile oynaman şuan için mümkün değil ve mümkün olacağınıda pek sanmıyorum.
Frapsin sorun çıkarmayan bir sürümünü bulayım gösterecem ben size klavyeyi :D

regedit ayarlardan traction control'u falan açıyor musun ? Onu açınca düzgün bir şekilde oynayabiliyor olman lazım.