Rehber Cult Of The Lumb Nasıl Bir Oyun Oynanır mı? (İnceleme)

Bu konuyu okuyanlar

Yiğit Ölmez

"Hayal Kurmak Cennetin Kapağını Aralamak Gibidir."
Reaksiyon puanı
8
Cult Of The Lamb, Massive Monster tarafından geliştirilen ve Devolver Digital tarafından yayınlanan bir roguelike oyunudur. Oyunun konusu, kurban edilmek üzereyken gizemli bir tanrı tarafından kurtarılan ve intikam almak için kendi tarikatını kuran bir kuzuyu anlatıyor. Oyunun görsel tarzı ve animasyonları, Don’t Starve oyununa benziyor ve oldukça sevimli görünüyor. Fakat oyunun atmosferi ve temaları, kanlı ayinler, sahte peygamberler ve karanlık mizahla dolu. Bu yüzden oyun, hem aksiyonun hem de eğlencenin bir arada olduğu tuhaf bir deneyim sunuyor.

Oyunun oynanışı ise iki ana bölümden oluşuyor. Birincisi, tarikatınızın bulunduğu köyde şehir kurma ve yönetme. Burada tarikat üyelerinizi işe alabilir, onlara görevler verebilir, onlarla etkileşime geçebilir ve onları kurban edebilirsiniz. Tarikatınızı nasıl yöneteceğiniz size kalmış. İster sevgi dolu bir lider, ister zalim bir diktatör olabilirsiniz. Tarikatınızın büyümesi ve gelişmesi, oyunun ilerleyişine etki ediyor. İkinci bölüm ise, zindanlara girerek savaşma ve keşfetme. Burada, oyunun roguelike özelliği devreye giriyor. Her zindan rastgele oluşturuluyor ve öldüğünüzde tekrar başlamak zorunda kalıyorsunuz. Zindanlarda düşmanlarla savaşırken, çeşitli silahlar, büyüler ve eşyalar bulabilirsiniz. Ayrıca, zindanların sonunda sizi bekleyen güçlü bosslarla da yüzleşmeniz gerekiyor. Zindanlardan sağ çıkarsanız, tarikatınız için yeni kaynaklar ve üyeler kazanabilirsiniz.

Oyunun puanlaması ise, çeşitli oyun sitelerinde ortalama olarak 4.5/5 olarak belirlenmiş. Oyunun artı yönleri olarak, ilginç konusu, sevimli görselleri, eğlenceli oynanışı, tarikat yönetme mekaniği ve zengin içeriği sayılabilir. Oyunun eksik yönleri olarak ise, bazı hatalar, zorluk seviyesi, tekrar eden unsurlar ve kısa süren oyun süresi eleştirilebilir.

Şimdi Sıra İse Benim Puanım Ve Sistem Gereksinimlerinde:

Sistem Gereksinimleri​

Oyunu en düşük ayarlarda oynamak için, şu sistem gereksinimlerine ihtiyacınız var:

• İşlemci: Intel Core i3-3240 veya AMD FX-4300
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti veya AMD Radeon HD 7750
  • Depolama Alanı: 4 GB
Oyunu önerilen ayarlarda oynamak için, şu sistem gereksinimlerine ihtiyacınız var:

• İşlemci: Intel Core i5-3470
  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 veya AMD Radeon R9 380
  • Depolama Alanı: 4 GB

Benim Puanım​

Benim Cult Of The Lamb oyununa verdiğim puan 4.7/5. Oyunun hem eğlendiren hem de düşündüren bir yapım olduğunu düşünüyorum. Oyunun tuhaf ve karanlık atmosferi, beni kendine çekti ve oyunun sunduğu seçenekler, beni şaşırttı. Oyunun oynanışı ise, hem savaşma hem de şehir kurma bölümleriyle, bana farklı deneyimler yaşattı. Oyunun görsel tarzı ve animasyonları ise, oyunun karanlık temasına rağmen, bana sevimli ve tatlı geldi. Oyunun eksik yönleri ise, bazı hatalar, zorluk seviyesi, tekrar eden unsurlar ve kısa süren oyun süresi. Bu yüzden oyunu tam puan vermedim. Ama yine de oyunu herkese tavsiye ediyorum.

Umarım bu metin, size Cult Of The Lamb oyunu hakkında faydalı olmuştur. Oyunu denemek isterseniz, Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Oyunun fiyatı şu anda 160 TL olarak belirlenmiştir. İyi eğlenceler dilerim.

Son mesajlar