Parayı Bulduğum An .......

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Parayı Bulduğum An:
1-Kendime Kastamonu-Küre'de bir ev alırdım.(huzur ilçesi ya resmen)
2-Canavar bir sistem toplardım, bütüm profesyonel ekipmanlarımı alırdım.
3-Eve 4 tane buzdolabı alıp içine erzak depolardım.
4-Evimin önüne küçük bir bahçe yaptırırdım zaman geçirmek için.
5-Kendime küçük bir arkadaş alırdım :) Köpekleri çok severim.
6-Elimde kalan parayı bankaya atar faiz beklerdim :D
Bu arada Küre:
kure.jpg
Ahh memleketim benim ne kadar da özledim :( :( insan burada hastalığa filan kapılmaz...

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
ben para bulursam öyle fazla zengin , mal varlıklı olmak istemezdim çünkü diğer tarafta onun hesabı sorulacak ne diyeceğim.
İlk önce paranın miktarına bağlı olarak güzel bir Lösev ve benzeri kurumlara yardım bağışlardım sonra Kastamonu-Şenpazar veya Cide de dağa bir ev yapar ve orada doğal yaşardım ekip biçerdim.(lan gönlüm bile fakir ) :)

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
parayı bulursam 2015 model Audi A6 alıp kırmızı kaplama yaptırırım ve AİR Süspansiyon takarım

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Kendimi ve çok sevdiğim birini kaçırılmış süsü vererek ortadan kaybolmak :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
Kimseye söylemezdim.. ;)

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Beni de ordan korede indirir misin?:D

Kullanıcı adı ve profiline bağlı olarak şaşırmadım.

Parayı bulduğum an kore veya yeni Zelanda ya kaçardım:cool:

Kaçma kardeş, paran var zaten git ve istediğin zaman başka ülkeye git veya canın sıkıldı dön yine ülkene. Kaçmadan git ;)

3-4 ay sonra havasını özledim diye dönme de :p

Cevap iyiydi :)

"Faizin her türlüsü haramdır."

Bu konu içeriğinde olabilicek hatırlatılıcak en güzel cümlelerden biri.

Allah herkesin gonlune gore versin :)

ALLAH Gerek kendi gerekse insanlık için hayırlı olacak gönüllerin gönlüne göre versin demek daha doğru olmazmıydı ?
Hafizamı sildirip yurt dışına yerleşirdim..

Hafıza sildirdikten sonra yerleşme düşüncesi nasıl gelecek :)

Kısa ve öz alın teri ile kazanılmamış mal mülkü isterken iyi düşünün.
Haram olanı kolay olanı seçmeyin, vebali ağır günahı büyüktür.

Yurtdışına çıkarım kaçarım giderim yerleşirim vs Dünyada hiçbir yer sizin büyüdüğünüz kültürünü aldığınız dilini insanlarını benimsediğiniz vs topraklar dışında size uzun vade de huzur vermez. 1 hafta 1 ay 3 ay. Kültür farkı ve sonrası özlem dolu vatan, eş dost akraba ..

Reaksiyon puanı
227
Düşündüm de benim aklıma alacak birşey gelmiyor. Arabamı değiştirmem israf olur. İş yerimize yatırım yapardım. Şiketimizin borç oranı arttırıp daha çok kazanırdım. ;)

Yada kendimi 500 yıl dondururdum. Geleceğe giderdim.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
@_X_ "Faizin her türlüsü haramdır."
Bu konu içeriğinde olabilicek hatırlatılıcak en güzel cümlelerden biri.
Sağ olun.Böyle düşünmeniz gerçekten güzel.İyi günler.

Param olsa yapmak isteyebileceğim diğer şeyler arasında olanlar:
Bilgisayarıma uyumlu yani sata olan en hızlı SSD'yi almak
İyi bir telefon almak.

Ben parayı bulduğum an kesin dünyaya gök taşı çarpar oda birtek benim kafama düşer.
O kadar da karamsar olmayalım. :)

Şiketimizin borç oranı arttırıp
Neden şirketinizin borç oranını arttırıyorsunuz? :D

Son düzenleyen moderatör:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Küba'ya gitmekten vaz geçtim Fidel Kastro'nun ölümünden sonra sözde özgür küba halkı ayaklanmaya kalkışabilir ve kan gövdeyi götürebilir. Daha önce de diğer sözde halkı özgür komunist rejimlerde de büyük lider gidince hiç de hoş olmayan durumlar yaşanmıştı.

Herkesin gitmek istediği bir yere gidipte başkalarının hayalini yaşamak yerine de, şöyle kimsenin bilmediği ve gerçekten değişik ve ilginç bir yere gidebilirim. Meselâ Falkland adaları olabilir. 15 senedir şanslı günüm için sakladığın milli piyango biletinin yerini de bulamadım. Ama yılbaşına kadar daha çok var, çıkar elbette bir yerlerden.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Parayı bulduğum an.....

Herkese benden Sdn Bardağı ;)

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Yok hani bağış yapardım dediniz ya, gerçekçi olalım diyorum.Parayı bulduğunuzda aynı şeyi söyleyeceğinizi düşünmüyorum.
Ayrıca herkes yurt dışına çıkmak istemiş, abi ülkemizde cennet gibi bölgeler var buralara gitmek hem Türkiye'nin ekonomisine hemde sizlere iyi gelecektir.İlla şu gavurların cebine para sokacaksınız :D:p Bunlara örnek Kastamonu, Rize, İzmir-Tire, Karabük(Safranbolu - havası biraz kirli fabrikalardan dolayı ama yinede idare eder :)), Bolu, Sivas...

Reaksiyon puanı
227
@_X_ "Faizin her türlüsü haramdır."

Sağ olun.Böyle düşünmeniz gerçekten güzel.İyi günler.

Param olsa yapmak isteyebileceğim diğer şeyler arasında olanlar:
Bilgisayarıma uyumlu yani sata olan en hızlı SSD'yi almak
İyi bir telefon almak.

O kadar da karamsar olmayalım. :)

Neden şirketinizin borç oranını arttırıyorsunuz? :D
Şirketinizin ne kadar borcu varsa o kadar iyidir. Apple'nin mesela %70 borçludur. İşletmeciler iyi bilir. Her büyük firma borçludur. Borç oranlarıda yayınlanır. İşletme konusuna girip konu dışına çıkmayım şimdi. :)

Özet olarak 100 Tl'niz var. Buna ürün alıp satarsın 120 kazanırsın diyelim. 700 borç alırsın. 840 kazanırsın. Hem borcunu ödersin hem daha çok kazanırdım sonra yine borç. En basit ifade ile böyle.

Son düzenleme:

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
sdn yi satın alıp forumdaki tüm kullanıcı adlarını benimkine çeviririm. ana sayfaya orcnd dünyayı kurtardı diye haber yaptırırım.
namımız yürüsün

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Yok hani bağış yapardım dediniz ya, gerçekçi olalım diyorum.Parayı bulduğunuzda aynı şeyi söyleyeceğinizi düşünmüyorum.
Ayrıca herkes yurt dışına çıkmak istemiş, abi ülkemizde cennet gibi bölgeler var buralara gitmek hem Türkiye'nin ekonomisine hemde sizlere iyi gelecektir.İlla şu gavurların cebine para sokacaksınız :D:p Bunlara örnek Kastamonu, Rize, İzmir-Tire, Karabük(Safranbolu - havası biraz kirli fabrikalardan dolayı ama yinede idare eder :)), Bolu, Sivas...

Türkiyenin en güzel ve ilginç yerleri güney doğuda. bu nedenle de Terör yıllardır orayı tahrip ediyor. Meselâ en bilinelerden birisi Nemrud dağı, ve Cennet ve Cehennem mağaraları, Meryam Ana'ın doğum yeri v.s. Avrupanın kültürünün beşiği orası. Ama bizim elimizde. Oraları ben de bir gün görmek isterim. Ama bu günlerde bir Türk vatandaşı olarak benim için bile sakıncalı.

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Parayı bulduğum an, daha fazla para bulabileceğim bir yerlere giderdim:)

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Parayı bulduğum an, karşıma bir fakir alıp hunharca gülmek istiyorum, böylece içimdeki fakirlik kaynaklı ezikliği atacağıma inanıyorum. (Şaka bir yana parayı bulduğum anda netten bilişim ürünleri satışı yapmayı planlıyorum.)

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Parayı bulduğum an mevcut porsche u mu yeni modeline geçireceğim :)

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Parayı bulduğum an motorumun CC'sini yükselticem :D :D :D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Borçlarımı kapatır; bilgisayarımı, telefonumu ve arabamı yenilerim.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
Neden böyle bir şeye gerek duydunuz
çünkü parayı bulunca biran da çevremde insan fazlalığı oluşacak onlardan kurtulmanın en iyi yolu kendimi kaybetmek diye düşünüyorum ayrıca sevdiğim kişiyle yalnız başıma doyumsuz bir hayat yaşamak istiyorum

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
5 parmagın beşi bir değil :) Yani bende isterim kendi ülkemiz kazansın Tabiki gezilecek gorulecek çok yer var türkiyede ancak zevkler bir değil kimsenin hayatına karışamayız

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Lütfen Allah'a şükredelim.Çünkü yüce Allah bizlere sayısız nimetler vermiştir.
Bir de hayal kurmak güzeldir.Ama neyi hayal ettiğin de önemlidir.
"Şimdi bu neydi" diyerek yazdıklarımı anlamamış olabilirsiniz ama ne diyeyim İnşallah anlamışsınızdır.İyi günler.İyi forumlar.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
5 parmagın beşi bir değil :) Yani bende isterim kendi ülkemiz kazansın Tabiki gezilecek gorulecek çok yer var türkiyede ancak zevkler bir değil kimsenin hayatına karışamayız
Tabi hocam herkesin düşüncesi kimsenin düşüncesiyle aynı olamaz.