busekement

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Öğretmen, öğrenci ve veli arasındaki iletişim kopukluklarına karşın tüm eğitim kurumları, öğrenciler ve velileri tarafından ücretsiz kullanılabilen bir uygulama: classloom.

Öğretmen, veli ve öğrenci arasındaki iletişimi ve paylaşımı arttırmak ve daha katılımcı bir hale getirme amacıyla geliştirilen Classloom uygulamasına internet üzerinden ücretsiz erişip kullanabilirsiniz.

"Classloom’da öğretmenler, kreşten üniversiteye kadar tüm seviyelerde sınıflarına özel gruplar kurabiliyor, velileriyle ve öğrencileriyle etkinlik, duyuru, fotoğraf, ödev ve doküman paylaşabiliyorlar. Öğretmenler ders veya etkinlik için gerekli materyalleri de uygulama üzerinden paylaşma imkanı bulduğu için öğrencilerin çanta yükü hafifliyor. Ayrıca Classloom’un anlık bilgilendirme e-postaları sayesinde anne ve babalar çocuklarının okul etkinliklerini asla atlamıyor.

Classloom’a 7/24 erişmek için internet bağlantısına sahip bir bilgisayara veya mobil cihaza sahip olmak yeterli. Classloom bu özelliği ile öğretmene istediği zaman ve istediği ortamda çalışma fırsatı verirken, veliye de çocuğunun okuldaki gelişimini takip etme ve katkıda bulunma olanağı sunuyor.

Kurumsal Blogu üzerinden paylaştığı içerikler ile sıkı bir takipçi kitlesi olan Classloom’un eko sistemi içerisinde halen 100 bini aşkın öğretmen, eğitim yöneticisi, veli ve profesyonel bulunuyor. Classloom okul-aile işbirliğinin, eğitimcilerin profesyonel gelişiminin ve eğitim kalitesinin yükseltilmesine yönelik uygulamaları ve projeleriyle Türkiye’de sürdürülebilir ve paylaşımcı bir eğitim ortamı yaratılması için hizmet üretiyor."

images

Kaynak: Mynet

sifirbakiye

Profesör
Reaksiyon puanı
437
Annem öğretmene köy yumurtası gönderirdi böylece aralarında iletişim sağlanırdı. Bense öğretmenden süt siparişini alıp eve dönerdim. Döngü böyle devam ederdi.