Note 8 mi alınmalı mı ? iPhone x mi beklenmeli mi ?

OwerLord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
yeni cihaz almak istiyorum şuan akıllı telefon kullanmıyorum o yüzden tepe model olması düşüncesindeyim tarafsiz şekilde yorum yaparsanız sevinirim.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Zamanım var dersen bekleyebilirsin. Fakat F/P bakımından Note 8 çok daha iyi bir cihaz.

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Fiyat ve özellik karşılaştırması yapıldığında İphone X beklemeden Note 8 alınması gerektiğini düşünüyorum hem daha iyi bir cihaz hem de daha ucuz

AlTheBeast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hangisi kullanmak istediğinle alakalı birşey ama tabiki havam olsun hemde güzel bir telefon olsun diyorsan iPhone X. 6000 ₺'den gelirse de şaşırmamak lazım.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Android eski android değil, geçmişe göre çok daha stabil. Fakat bir iOS değil tabiki... Yine de siz bilirsiniz. Ben gerekeni belirttim, karar sizin...

OwerLord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hangisi kullanmak istediğinle alakalı birşey ama tabiki havam olsun hemde güzel bir telefon olsun diyorsan iPhone X. 6000 ₺'den gelirse de şaşırmamak lazım.
o gelişi birde operatör ile alınan oldugunu dusununce

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38
ios takılma pek olmuyor 3 nesil kullandım ama andorid 2 ay sonra dandroid olur mu acaba
Kesinleikle olmaz o dediğiniz seneler öncesinin olayı artık öyle bişey yok 1 senedir s7 edge kullanıyorum aldığım günle bu gün arasında en ufak bi fark dahi hissetmiyorum Note 8'in her açıdan daha güçlü olduğunu düşünürsek senelerce performans kaybı olmadan götürebilir.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Ben huawei mate10 beklerim şu an en çok satan 2. Marka ekim 16 ya kadar bekle tanıtılsın öyle karar ver. Huawei de kronik sorun hiç duymadım

OwerLord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
6 6s plus 7 plus kullandıgım cihazlar ios kendine çekiyor üzmediği için
--- Gönderi Güncellendi ---
ama gidip 6000+ herneyse bi anomoji,Ar kamerada ufak tefek gereksiz filtreler için de o para verilmez

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Zamanım var dersen bekleyebilirsin. Fakat F/P bakımından Note 8 çok daha iyi bir cihaz.
Mod adayı hayırlı olsun.Neyse konuyu trollemeyelim yeni modumuz uyarır şimdi soruya gelirsek.Bence işlevsellik bakımından kısayollar ve özelleştirebilme anlamında android kesinlikle daha iyi .Ancak sizin kullanmakta olduğunuz mac veya apple watch gibi cihazlar var ise bunlarla uyumlu çalışması bakımından iphone x i tercih edebilirdim benim tercihim note 8 den yana

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Mod adayı hayırlı olsun.Neyse konuyu trollemeyelim yeni modumuz uyarır şimdi soruya gelirsek.Bence işlevsellik bakımından kısayollar ve özelleştirebilme anlamında android kesinlikle daha iyi .Ancak sizin kullanmakta olduğunuz mac veya apple watch gibi cihazlar var ise bunlarla uyumlu çalışması bakımından iphone x i tercih edebilirdim benim tercihim note 8 den yana
Teşekkür ederim. İyi forumlar...

OwerLord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
kısa şekilde gorme imkanım oldu tasarımı çok güzel gözüküyor ekranı zaten denilecek birşey yok test cihazı kısıtlı oluyormuş bazi özellikleri wifi hızına bakma sansım olmadı bi o kafama takıldı

Teknoloji severiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bir anroidçi olarak iphone x diyorum. Note 8 i çok büyük ve kalın buldum. Taşıması da zor olacaktır. Ben androidçi olduğumdan alacak olsam lg v30 alırdım beni tasarımı ve genel özellikleriyle en çok heyecanlandıran telefon o.

OwerLord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
bırakalım da rekabeti firmalar yapsın biz önerilerimize bakalım ios kısıtlı ve stabil evet ama 6000+ veriyorsunuz %70 i belki logo içindir ama ben note 8 e sıcak bakıyorum ve o yanılgımı yıkmak istiyorum

Rovshan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Buradaki olay hangi tür kullanıcısın ?
Yoksa note 8 daha iyi ve ya iPhone x daha iyi demek saçmalık.Her birinin +- leri var .Tecrübesiz kullanıcıysanız ve ya uzun süre android kullandım artık tabiri caizse emekli olmak isterim işletim sistemi ile uğraşmam kendinden ne olsa kabul yağ gibi aksın basit işlerimi yapsın mis diyorsan iPhone x
Yok arkadaş telefon bana kural koyamaz kuralları ben yazarım gelişmiş özellikler ararım dilersem sırf fantazi olsun diye telefona windows kurarım emulator indiririp psp oyunları oynarım ekranı ikiye bölüm bir yandan müzik dinlerim diğer yandan not alırım bilmem daha neler yaparım diyorsan Note 8 alırsln

tolgademirtas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kesinliklee note 8 diyorum tam olarak 1 gündür kullanıyorum akıllı telefon olarak değerlendirmek yerine tam bir cep bilgisayarı diyebilirim daha öncesinde apple kullanıyordum resmen paramızla rezil oluyormuşuz sadece fotoğraf çekmek telefon görüşmesi yapmak için dünyanın parasını veriyormuşuz.Note 8e gelecek olursak iris tarayıcısı çok iyi çalışıyor doğru açıyı yakalayınca açılıp açılmadığını bile anlayamıyorsunuz hızından,parmak izi okuyucusuda alışınca tek seferde tutturabiliyorsunuz,ekrana gelecek olursak diyecek birşey yok okadar iyiki ana ekrana boş boş baktırabiliyor sizi dakikalarca özgürlük istiyorsanız tek seçenek NOTE 8

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
yeni cihaz almak istiyorum şuan akıllı telefon kullanmıyorum o yüzden tepe model olması düşüncesindeyim tarafsiz şekilde yorum yaparsanız sevinirim.
F/p olarak Note 8 daha iyi tabi,ama ben İOS istiyorum ve beklerim dersen de X al.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,439
Her türlü Note 8 çok güzel bir tercih olacaktır

tolgademirtas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şunuda eklemek isterim eğer note 8 alacaksanız kısa bir süre için hepsiburadada işbankasıyla ortak bir kampanyaları var peşin fiyatına 12 taksite alabiliyorsunuz yanında 300 liralık wa çeki ile ben detaylıca araştırdım almayı düşünenler için kaçırılmayacak bir fırsat değerlendirin derim

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Iphone X gayet iyi bir telefon. Performans olsun tasarım olsun. Bana göre OKEY bir cihaz. Ancak Note 8 gibi bir baba varkende X'e yönelmen olmaz be dostum. Note serisi her zaman prestijli ve uzun ömürlü bir seriydi. Hala Note 2 kullanan arkadaşlarım var ki seninde vardır.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Iki telefonda gereksizligin onde gideni.biri 5 bin digeri 6 bin.komedi gibi.daha farkli alternatiflere yonelmekte fayda var diyorum ben.yok illa ikisinden birini alicam kesin dersen ,ic sesini dinle :)zor karar.

Flashock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu olay açıkçası çok karışık bir konu.

Fiyat olarak bakıldığında iPhone X'in 5500-6000TL bandında ülkemize girmesi bekleniyor.

Note 8 ise 5000TL dolaylarında bulunabiliyor.

Ben şahsi fikrimi söylemem gerekirse iPhone X'ten yana kullanırdım tercihimi sebeplerine gelirsem;

- Herhangi bir sıkıntı olması durumunda Apple'ın servisinin başarısı ortada.
- 2 sene sonra sattığında değer kaybı bakımından iPhone daha iyi bir grafik sergiliyor.
- Güncelleme desteği minimum 4 sene alacak.

Bunlar bakıldığında bence bir ürün almadaki önemli artılardan bazılar. Ancak şunu da söylemem lazım ki ben Mac kullanan evinde iPad bulunan biriyim ve ben iPhone X diyorum çünkü ekosistem içinde olan biriyim zaten. Eğer iPhone aldıktan sonra Apple Music kullanmayacaksan, Pages, Numbers, Keynote, Garageband ve iCloud Drive gibi şeyleri kullanmayacaksan iPhone'a oturup para verme.

Maalesef ülkemizde görüyorum gitmiş iPhone'a dünyanın parasını vermiş hakkıyla kullanamıyor. Apple ürünü aldığında sadece donanıma para vermiyorsun hakkıyla kullanmak için hizmetlerini de kullanmak lazım eğer bu gibi işlere girmeyeceksen sadece ''ALO'' demek için sosyal medyada takılmak için Note'da alma iPhone'da alma. Xiaomi Mi 6 al bence.

Pek tabii ki insanların kazandığı parayı ağzımla harcamayı seven biri hiç olmadım benim bu yazdıklarım sadece öneri karar mercii sensin.

İlk mesajım da hayırlı olsun foruma :D Face'de gördüm cevap yazayım dedim :D

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
V30,huawei mate 10 ikisinden birini almak daha mantıklı şahsen

M

Murat Burç

SDN Okuru
Akıllı telefon olduğunu gerçekten hissettirecek cihaz Note 8
iOS isteyen adam belli şeylerin iyi yapılmasını isteyen adam (kaldı ki iOS 11İ çoğu kişi beğenmiyor bu konuda ) Gerçekten akıllı olduğunu hissettiren cihaz üstte dediğim gibi Note 8

Şu özelliği kullanmak ayrı bir zevk
Screenshot_20171001-011451.png

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,439
Keşke Samsung Kendi işletim sistemini yapsa da ürünlerine sürse resmen harcanıyor ya