Nokia Lumia 520 mi General Mobile Discovery mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lumia 520 ile GM Discovery'i karşılaştırırsak 520'yi alan birçok kişi memnun kalmayabiliyor. Bence GM almak daha mantıklı.

danube94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim tamam doğru söylüyorsun nokianın telefonları sağlam kamerası iyi fakar fiyetı çok pahalı fiyatı düşük cihazlarınında performansı düşük 10 yaşından beri telefon kullanıyorum kullanmadığım cihaz kalmadı aldım sattım tecrubeli olduğumuda herkes bilir şimdi geleyim discoverye 2 hafta önce aldım suanda tıka basa oyun ve uygulama yüklü (gta3 , gta vice sity ,real reacing 3) ve kastıgını şuana kadar hiç görmedim uygulamalarda gayet takılmadan çalışıyor servisinine değincek olursak araştırmalarımda ekran kırıldğı zaman 167 tlye değişimi oluyor 1 ay önce samasun galaxy mega model cep telefonumun ekranını kırdım ve 500 tl değişim ücreti istediler ki zaten gm nin ürünlerine telpa bakıyor güvenilebilir neyse malzeme kalitesine gelelim onuda beğendiğimi söyliyebilirim 6 kere düşürdüm 2 kere ekranın üzerine 1 çizik bile bulamazsın ama mega bir düşürmeyle paramparça olmuştu malzemeside iyi yani bana soracak olursanız general mobile discovery alın derim hmm bide kamerasını söyleyim gece çekimlerinde biraz pembeleşme oluyor ama gündüz çekimleri mükemmel.(lumia 520 yide görme ve kullanma fırsatım oldu.)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
PARANA KIYDIN ALDIN. AMA YA ARIZA YAPARSA YANDIN.
BİR DAHA NOKIA MI? ASLA!!!!!!!!!!! Lütfen Devamını Okuyunuz.
10 ay önce Nokıa ASHA 311 model bir telefon aldım. Telefon 5 ay sonra kilitlenmeye başladı. KVK İzmir servisine götürdüm. 3 günde yapıldı ve 3 ay sorun çıkarmadı. 8. Ayda aynı arızayı tekrar yaptı. Nokıa KVK ile anlaşmasını bitirmiş ve TELESERVİCE diye bana göre ciddiyetsiz bir servis ile anlaşmış. Çalışır durumda, arada bir kilitlenen telefonu servise 28.08.2013 tarihinde teslim ettim. Bir hafta sonra, telefonda sıvı teması var ücretli onarın dediler. Telefonu özenli kullandığım ve benden başkasının, telefonu kullanmasının söz konusu olmadığı için, sıvı teması iddiasını kabul etmedim. Detaylı inceleme istedim. 20 gün sıvı teması iddiası ile, telefonumu onarmayan servis, Nokıa ya şikayetim üzerine 21. Gün ekran kırık dedi. Nokıa ya durumu bildirdim. Nokıa sistemini kontrol etti. Telefonum serviste görünmüyormuş. Servis formunu Nokıa ya mail yolu ile gönderdim. Sorun en kısa zamanda çözülecek dendi. Bu gün 63. Gün hala bekliyorum. Mağdurum. Ne Nokıa dan nede servisten ses seda yok. Tamir edemiyorsanız, değiştirin veya para iadesi yapın diyorum. Muhatap yok. NOKIA ALIRKEN LÜTFEN BİR DAHA DÜŞÜNÜN. NE İLE KARŞILAŞACAĞINIZI HAYAL BİLE EDEMİYORSUNUZ. Özellikle yurtiçi garantili telefon aldım ama sonuç ortada servis hizmeti ,koca bir sıfır.
Nokıa cevap olarak destek hattına mail atınız diyor. Kaçıncı mailim ilgilenen yok. Telefon bugün itibari ile 66.. Gündür serviste. Telefonunuz arızalanırsa yaşayacağınız olay bu. NOKIA ALIRKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar 1 Hafta önce GM Discovery Aldım Başta emin değildim ama bu telefon nasipmiş gercekten telefon çok iyi özellikleri uygulamarı saten telefon 4 cekirdek android 16 gm hafızalı bir telefon sen halen Lumia 520 diyosun gözünü seveyim bu telefon Galaxy S3 le aynı özelliklere sahip Lumia 520 yanından bile gecmez emin ol.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:blush:bunu sormadık ama yinede mantıklı yine de şöyle bak discovery 16 GB çift çekirdek ve çift sim

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S3 kullaniyorum. Kullanmasaydım General Mobile Discovery alırdım kesinlikle.

Reaksiyon puanı
16,118
Yazıyı okumuşsun belli teşekkür ederim öncelikle.Aynen dediğin gibi ancak biri hediye ederse kullanırım yoksa bidaha o riski alamam kim olsa almaz gerçi.Burda da hiç lumia kullanan görmedim deneme şansım bile olmadı açıkçası.Eğer dediğin gibi olursa ama 2 yıl sonra bende alabilirim o zaman unutmuş olurum :))

tvde görürsün kullanan ben az önce mucize hayatların tekrarında mavi iphone5c kullanan gördüm başka dizinin birinde bir kaç lumia gördüm banada hediye etseler kullanırdım ama şöyle bir durum var bende windows yok microsoft linux düşmanı ch@t527'yi modem yaptığım gibi lumia520 de modem olur mu? pardus2007 live cd ile kppp'yi denedim nostalji ayağına çalıştı 5-6mbps ile lumia bunu yapar mı? gerçi şuan için imkansız lumia520 ve gm discovery almam ama lumia520 sade tel isteyenlere yönelik lumia620 fos çıkmış 530,720,820 ve daha üst lumia alması daha iyi olur 520 istemezse yok 520 de istemem derse discovery tek seçeneği olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim telefonu alalı 1 ay oldu memnunum oyun kalitesi ses kalitesi olsun herseyiyle güzel özelliklede temeaları cok hosuma gitti 600 tlyde cok cazip suana kadar takılma yapmadı cook memnunum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaw kardeşim gm discevery 1 aydır bende hiç bi sorun yok bu palavra anladınmı yok çinden gelmiş falan bak kardeşim çinde geldi dogru ama her sey parasına göre senin kullandıgın nerdeyse tüm elektronik cihazların parçaları çinden geliyo ee napcan kullanmıcanmı ? ben alcaklara şiddetle discoveryi tavsiye ediyorum nokia androide geçmeden bitik kardeşim bu açık ve net

Reaksiyon puanı
16,118
yaw kardeşim gm discevery 1 aydır bende hiç bi sorun yok bu palavra anladınmı yok çinden gelmiş falan bak kardeşim çinde geldi dogru ama her sey parasına göre senin kullandıgın nerdeyse tüm elektronik cihazların parçaları çinden geliyo ee napcan kullanmıcanmı ? ben alcaklara şiddetle discoveryi tavsiye ediyorum nokia androide geçmeden bitik kardeşim bu açık ve net
bunu tercüme edebilen var mı?

asder55

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Lumia nın işletim siteminin eksikleri bence uygulamalarının eksiklerinden daha fazla bir ses olayını bile halledememişler.Ben oyun oynarken ses çıksın istemiyorum mesela sesi kıstın mı tüm sistemin sesi kısılıyor.Ayrı bir ayarlama yok bunun gibi birçok sistem eksiği mevcut Nokia da kolay kolay güncelleme vermiyor...

Reaksiyon puanı
16,118
bana uyar lumia520 ch@t527 şimdiden üvey evlat muamelesi görüyor skype yok ismi lazım olmayan kişi normal aramaya cevap vermiyor belki skype'ye cevap verir diye deneyim dedim ch@t527 fransız kalıyor zaten m.youtube.com da terk etti onu videoların tamamını oynatmıyor 1,55dakika oynatıyor bağlantı yok deyip atıyor hiç bir şeye uyumlu değil takoz ch@t527 lumia520 çok daha iyi olurdu olsaydı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardes ben discovery kullanıyorum super bir telefon ucuz olmasının bir sebebi bnce ucuzdan başlamak ve fiyatını talepleri göre ayarlamaktı.Ama lumia windows 8 kullanıyor,bu sistem hatırlarsanız pc de bile çok tutmadı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kendim kullanıyorum lumia 520 eski telim gm dıscovery ama lumia daha iyi:thumbup:

batuhan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
discovery al. 520 alma. nokianın iyi cihazları 920 ve üstü.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence GM Discovery ... 520 zibil gibi ortalığa düştü ve o paraya değmeyecek bir cihaz... Discovery ise f/p kralı olan olmaya devam eden bir cihaz .. bulabilirseniz fiyatı yükselmeden alınız.

Ben gm discovery aldım (650 tl)telefon Asphalt 8 kasıo nokia lumia kullanmadım ama
Lumia öneririm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende grand neo ve gm discovery arasında kaldım bi türlü karar veremedim :helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamün aleyküm arkadaşlar nokia serilerinden almayın çünkü birşeyinize yaramaz. özellikle mağzası ben nokia lumia 520 kullanıcısıyım . Keşke nokia almasaydım demeye başlıyorum. Telefonu oyun ve iyi programlar için kullanıcaksan o zaman samsung galaxy s4 veya s5 al. arkadaşımda GM discovery var ana ekran dokunmatiğinde bi süre sonra basmamaya başlıyor. Sana tavsiyem samsung galaxy s4

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
520 alıp sıkıntı çekmenle diğer modelleri kötüleme arkadaşlarımda var oyun da oynuyorlar internettede devamlı takıylıyorlar kasma sı yok 920 nin
Bende s3 ten memnun değilim kasıyor yakında s4 te kasacak yani demek istediğim basit model alıp o ürün ekosistemini kötüleme ama iyilerinden birini aldıysan ve memnun değilsen gel paşa paşa kötüle sırf bu durumdan dolayı millet samsungdan soğuması gerekirlen android den soğuyorlar ve halbuki başka marka başka işletim sistemleri de işlerini görebilir

Son mesajlar