Nokia Lumia 520 mi General Mobile Discovery mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesinlikle 520. hem kalite hem performans o fiyata bulamassın telefon çok hızlı s3 mini kullanan kuzenim bile hayran kaldı Discovery alırsan bi kere garanti desteği göremessin. Hız Performans Kalite diyorsan 520
;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok haklısın bir aydır kullanıyorum 520 yi allah bin belasını versin bu nokia nın pislikler çok eksik var ve güncellemeyle falan da düzeleceğini sanmıyorum ve mağazası berbat bi kaç tane düzgün oyundan başkası berbat 1 mb lık oyunlarla doldurmuşlar ve asphalt falan hepsi parayla boyle saçmalık mı var ya ne biçim madem androitlerle yarış yapacaklar ki yapmaları imkansız zaten mağaza adam gibi olsun yada mağaza olmasın ama yazılım bari iyi olsun tamamen aceleci davranmışlar telefonlarda

bensukru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Su an general mobile discovery kullaniyorum 10 gun oldu alali. Tek kelime sunu soyliyim allah razi olsun bu fiyata bu performansi verenlerden :)) daha once 650 tl aldigim samsung galaxy w vardi hala kufur ediyorum samsunga :) telefon benim diye ovuyorum sanmayin bir kere bile donma kapanma yapmadi hizina âşık oldum. Asphalt real racing3 nfs most wanted oynamak ne guzelmis :)) az once modern combat 4 u indirdim valla pc den farki yok resmen harika. Bana gore yemisim markayi bu hizda bu fiyata aldim gittigi yere kadr bozulursa bisi olursa gider sifirindan alirim yine ;)

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
güzel konu olmuş takipteyim bizde kız arkadaşıma telefon almayı düşünüyoruz ben gm discovery diyorum oda 520 ye vuruldu ikna edemedim ama gm nin tüm eksiklerini o fiyata alabilmek kapatıyor.

mustafa1342

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar,hepinize çok teşekkür ederim bu youmlarınız ve fikirleriniz için.Henüz telefonu almadım fakat şu an açıkçası incelemelere baktığımda GM Discovery biraz daha önde gibi bilmiyorum büyük ihtimalle onu alacağım fakat siz yine de yorumlarınızı yazabilirsiniz.Telefonu 10-15 gün sonra alacağım.Bu arada GM Discovery 649 TL Olmuş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gelecege yonelik yok soyle olacak yok boyle olacaktan ziyade simdiye bakmak lazim. belki 10 sene sonra microsoft tek hakim olacak akilli telefon piyasasinda. ama simdi telefon alacak adamin acikcasi umrunda olmaz bu. simdi telefon alacaksaniz + lari - eksileri iyi tartin. lumia amber guncellemesiyle oldukce kullanisli bir hale geldi. lakin hala eksiklikleri var. bir suru forum taradim lakin cok az kisi bu eksiklerin farkinda ya da umursuyor. tabii wp kullananlar icerisinde. oyunlarin parali olmasi falan bir yana parasiyla bile mx player kalitesinde bir video oynatici bulamiyorsunuz. insanlarin diger platformlarda kullandiklari uygulamalara alternatif olmayabiliyor ya da beklentiyi karsilamayabiliyor.

wp hizli bir sekilde gelisiyor ama acikcasi su asamada eger iphone ya da iyi bir android telefon sahibiyseniz, tecrube etmek icin erken bir platform. olgunlasmasini beklemek lazim. burada kastim biraz daha bilincli kullanicilar gecis yapmadan once bu uygulamalarin var olup olmadigini bir arastirsinlar.

microsoft wp leri yayginlastirmak icin bu sisteme deli gibi para akitiyor ama acikcasi su ana kadarki politikalari oldukce yanlisdi ve Ballmer o rahat koltugundan oldu bu yuzden. microsoft elinde sonunda bu piyasada bir oyuncu olacaktir ama kullanicilar telefonu alip microsoft update cikarsin diye bekleyemez.

wp ler olgunlasmadan korlemesine dalmak problem olabilir. herkes kaygan menu olsun diye telefon almiyor sonuc olarak. bu sebeple gm discovery f/p urunu olarak bir adim daha onde.

Krofessional

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15 ay s3 kullandım ondan önce nokia haftaya lumia alıcam kahrolsun android bu kadarmı rezil olur almış adam 1 milyara arasıra güncelleme zaten geç o rom bu rom şu root bu kernel yazılımcı çıktılar rezillik ya

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
savas alanina cevirmizsiniz biriniz + sini - sini yazsa yeter

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
bende nokıa 520 düşünüyorum ama böyle bi iyi bi kötü yorum kafamı karıştırıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende yeni aldm . kmi iyi diyor kimi kötü tereddtteym açıkcası . Çok özelliği war ama çok narn dyio herkes qözümü korkttunuz . . Ne zaman çıktı bu gm discovery bilen var mı ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adam gm discovery'e laf atmış ya, sen teli kullan da ondan sonra konuş bence, nokianın en iyi teli olsa ne olcak, windows işletim sistemi şe yaramaz şuan için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum discovery var bende müthiş bi telefon s3le arasındaki fiyat farkı şundan kaynaklanıyo s3'ün üstündeki samsung yazısı fiyatı arttırıyor iç mekanizmasında herhangi bir farklılık yok.
peki burdaki nokiayı savunan arkadaşlara tartışma çıkartmadan şunu sormak isterim general mobile discoveryyi hiç elineze alıp inceledinizmi kurcaladınız mı hiç nete giriş hızını olsun uygulama konusuna gelince gm discovery play store'nin en fazla performans gerektiren oyunu olan real racing 3'ü s3 ve gm discovery le karşılaştırıldı youtubedada var sanırım s3 te bile yer yer kasmalar olurken gm discoveryde küçük bi kasma bile olmadı haa lumia nın arayüzü hızlı felan ama bi arkadaşında dediği gibi uygulama yüklemeden hızlı olcaksa hızlı olmasın bence şu an yok satıyo cihaz zaten çoğu sitelere yeni yeni stoğa girmeye başladı hem şuda bir gerçek ki burada kimse müneccim değil yakın zamanda işte microsoft phone cihazları revaçta olcak android ve ios geride kalıcak gibi yorumlar müneccimlikten başka bişey değildir artı olarak google microsoft phone ile anlaşma yapmadıkça gelişebileceğinide düşünmüyorum(symbianda olduğu gibi)
yani demem o ki eğer bulabiliyosan stoklara girmişse ki hepsibuarda da girmişti galiba al bence hiç kaçırma garanti konusunda garanatiyi telpa veriyo diye hatırlıyorum bi sorun çıkmaz bence çünkü telefon çok fazla satıyo bu kadar insanı mağdur etmezler bence
not:bunları burda kavga çıkartmak için değil soru soran arkadaşa bi nebzede olsa yardımcı olmak amacıyla yazdım.

mustafa1342

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Evet alakasız ama Lumia 820 aldım.İndirime girmiş şimdi gelmesini bekliyorum. :) Konu kapanabilirr :)

t.simsek93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım 1 yıl android şu son 1 yıl da ios kullandım. şu 1 ayda windows Phone8 kullanıyorum ..
Lumia 520 telefon. malzeme olarak iyi bir telefon kulaklığı kulak içi vasat bir kulaklık.cihazın kalınlığı baya bi var neredeyse ele tam oturuyor.
İşletim sistemi olarak gerçekten bi fiyasko. ya appstore'dan mağazaya geçmek ölüm gibi benim için geçerli yani bu. mağazada hiç bi şey yokk dandik bi facebook uygulaması whatsapp felann yani bildiğin gibi değil bu telefonların bi iki seneye ihtiyaçları var mağaza olayını toparlamak için . Windows phone ios çakması gibi bence. ama bayağı geliştirmeye ihtiyacı var yani. güncelleştirmeler geldiği halde telefona reset attıysan haftalar sonra geldiğini gösteriyor . bu benm telefon için böyleydi yani. telefonu kötülemiyorum sonuçta kullandığım telefon yani :) ama wp ya şimdilik geçme dandik bi android kullan yeterli olur senin için en azından uygulamalardan yararlanırsın yani o kadar. zaten flaş yok bana göre de kamera eski nokia lar gibi değil değer 5mp lerden dandik gösteriyor kapalı ortamlarda felan flaşda eksik abidik gubidik bi şey yani bence. diğer arkadaşların görüşlerinede saygı duyuyorum . benim görüşüme de saygı duyulmasını bekliyorum..

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
çok haklısın bir aydır kullanıyorum 520 yi allah bin belasını versin bu nokia nın pislikler çok eksik var ve güncellemeyle falan da düzeleceğini sanmıyorum ve mağazası berbat bi kaç tane düzgün oyundan başkası berbat 1 mb lık oyunlarla doldurmuşlar ve asphalt falan hepsi parayla boyle saçmalık mı var ya ne biçim madem androitlerle yarış yapacaklar ki yapmaları imkansız zaten mağaza adam gibi olsun yada mağaza olmasın ama yazılım bari iyi olsun tamamen aceleci davranmışlar telefonlarda

He asphalt ya da o dediğiniz performanslı oyunlar google playde ücretsiz dimi? Apk mania dan indiriyorsunuz. O şekilde ücretsiz wp ye de oyun yüklenebilir. Kasa kalitesi nokia, deneyim nokia, stabilite nokia, marka nokia, işletim sistemi nokia. Emin olun discoverynin bi bozukluğu çıkacak atalar ne demiş ucuz etin yahnisi yenmez.

mustafa1342

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Fiyat hala aynı mı ve kampanya kaç gün sürecek bilginiz var mı?
Bugün gece 12'ye kadar almanız lazım.Bu gün son günmüş.Bende o yüzden hemen aldım.Bu arada şu an teleonum kargoda geliyor.Hızlı çalışıyorlar :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim merhaba. Ben çok araştırıp aldım General Mobile Discovery'i. Emin ol fiyat bakımından çok çok iyi telefon. Her şeyi kusursuz çalışıyor ekran kalitesi harika. Senin gibi arkadaşımda Lumia 520 almayı düşünüyordu telefona biraz baktı ve tamamen fikri değişti oda şimdi bunu alıcak. Galaxy s3 kullanan arkadaşım var oda çok beğendi ve hiç bir farkı yok s3'den. Tek sıkıntısı 4 GB hafızası olması. Ama onuda hafıza kartı ile 64 GB kadar çıkarabiliyosun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence hiç konuşmayaa gerek yokiyii bi telefon istiyosan alıcaksın iphone 5 :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lumıa 520 kullandım berbat bütün taban internete dayalı ve w8 karmaşasıda cabaası ama şuan dıscovery fiyat ve androıd kullanım açısından çok güzel hız ve kalite on numara gerçekten tavsiye edilir,kafam rahat etsin diyen ve parası 600-700 tl olanlara akıllı çözüm.