Bu konuyu okuyanlar

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Türkçe Yamanın pak dosyasını oyunun MacOs sürümüne uyarlamanın bir yolunu bulmuş olabilirim. İndirme linkindeki "MACOS TEST" klasöründe gerekli dosyaları bulabilirsiniz. Aynı klasördeki "Beni Oku" metin dosyasında gerekli talimatları ve uyarıları bulabilirsiniz. Çalışıp çalışmayacağı kesin değil ve bazı riskler doğurabilir. Bu yazdıklarım sadece oyunun MacOS sürümüne sahip olanlar içindir.

Bir haftadır uğraşıyorum macOS ta türkçeye çevirmek için ama başaramıyorum :( bir yolu varımdır yardımcı olabileceğim?

Geri bildirimini bekliyorum.

freestaff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnanmıyorummmm HEMEN Deniyorum <3
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çalışmaz ise dediğiniz aşamayı tamamladığımda giriş ekranı resimdeki şekilde geldi

İşlemlere başlamadan önce save dosyalarımı silerek süreci başlattım, ek olarak oyunu normal modda başlatmaya çalıştığımda açılmadan donup kalıyor. Default dil seçeneği yerine english olarak başlatmayı denediğimde de aynı sonucu almaktayım.

Orijinal dosyayı attığımda tekrar oyun normala döndü bilginize.

Not: Dil paketini yüklemeden önce son versiona güncelleme yapmıştı steam.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2023-07-05 16.00.15.jpg
    Ekran Resmi 2023-07-05 16.00.15.jpg
    56.5 KB · Görüntüleme: 139
Son düzenleme:

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
İnanmıyorummmm HEMEN Deniyorum <3

Çalışmaz ise dediğiniz aşamayı tamamladığımda giriş ekranı resimdeki şekilde geldi

İşlemlere başlamadan önce save dosyalarımı silerek süreci başlattım, ek olarak oyunu normal modda başlatmaya çalıştığımda açılmadan donup kalıyor. Default dil seçeneği yerine english olarak başlatmayı denediğimde de aynı sonucu almaktayım.

Orijinal dosyayı attığımda tekrar oyun normala döndü bilginize.

Not: Dil paketini yüklemeden önce son versiona güncelleme yapmıştı steam.
Muhtemelen PC'deki gibi bir mod desteği olmadığı için Mods klasöründeki ilk pak dosyasını görmüyor. NMSARC.Language.pak için ise, muhtemelen bu dosyanın modlanmış hali ile orijinal halinin şifreleme anahtarlarını karşılaştırıp eşleşmeme durumu belirleyerek atlıyor. Bu durumda resmi mod desteğinin gelmesini beklemekten başka yapabileceğimiz fazla bir şey yok.

freestaff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tüh yaaa, Neyse elinizden geleni yaptınız başka diller için modlamayı başaran olursa sizinlede paylaşırım belki bir faydası olur... Teşekkürler emekleriniz için.

_y3n3r_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Erdem hocam öncelikle merhaba ve emeğiniz için teşekkürler.Güncel yeni yama ne zaman gelir acaba?

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Erdem hocam öncelikle merhaba ve emeğiniz için teşekkürler.Güncel yeni yama ne zaman gelir acaba?

Rica ederim. Yama oyunun son sürümüne uygundur. 4.34 sürümünden beri dil dosyalarında herhangi bir değişiklik olmadığı için geçerliliğini koruyor.

_y3n3r_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hocam sorun yokmuş güncellemeden sonra disablemoods dosyası geri yüklenmiş sorunda oymuş.Tekrar elinize sağlık.

freestaff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Muhtemelen PC'deki gibi bir mod desteği olmadığı için Mods klasöründeki ilk pak dosyasını görmüyor. NMSARC.Language.pak için ise, muhtemelen bu dosyanın modlanmış hali ile orijinal halinin şifreleme anahtarlarını karşılaştırıp eşleşmeme durumu belirleyerek atlıyor. Bu durumda resmi mod desteğinin gelmesini beklemekten başka yapabileceğimiz fazla bir şey yok.
İnanirmısınız her gün bakıyorum yabancı sayfalara da bir gelişme varmıdır Erdem hocam.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 3.5.5. Yeni satırların çevirisi tamamlandı. Otofaj kelimelerinin düzenlenmesi ve kelime bankasına aktarılması biraz daha zaman gerektirecektir. Tamamlanana kadar öğrenilen Otofaj kelimeleri oyunda İngilizce dilinde gözükecektir. Önümüzdeki günlerde bu kısmı da tamamlayarak yamayı güncelleyeceğim.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 3.5.6.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 3.5.7.

Hocam emeğinize sağlık. Dosya indirilemiyor hatası alıyorum, sebebi nedir acaba?

İndirmeyle ilgili herhangi bir sorun görmedim. Başka bir tarayıcı ile indirmeyi deneyin. Ayrıca Çeviri Notları sayfasında mevcut olan doğrudan indirme linkini de kullanabilirsiniz.

mazotçi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkür etmek için foruma üye oldum. Beni oyunları Türkçe oynamak kadar sevindiren bir şey yok. Emeğin için teşekkürler. Oyunun yapımcıları ile yerelleştirme için iletişime geçmelisin bence.

secretletıon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kolay gelsin bir şey soracaktım şimdi ben yayınladığınız en son yama için uzaylı dilinde hangi yamayı kurmalıyım? eski sürüm klasöründe en son (Uzaylı Dili Yaması (2.61 Oyun Sürümüne Uyumlu) olan var peki bu yeni versiyonda uzaylı dili yamaya dahil mi değilse bu sürüm uygun mu?

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Kolay gelsin bir şey soracaktım şimdi ben yayınladığınız en son yama için uzaylı dilinde hangi yamayı kurmalıyım? eski sürüm klasöründe en son (Uzaylı Dili Yaması (2.61 Oyun Sürümüne Uyumlu) olan var peki bu yeni versiyonda uzaylı dili yamaya dahil mi değilse bu sürüm uygun muUyarlı?
Uzaylı dili yaması, henüz kelime öğrenme kısmını tamamlamadığım zamanlarda, oyunculara kolaylık olsun diye uzaylı dilindeki metinleri açan bir yamaydı. Artık son yayınladığım pak dosyaları uzaylı dilini öğrenmeyle ilgili dosyaları içerdiği için böyle bir şeye gerek yoktur. Ayrıca oyunu da bozabilir. Uzaylı dili yamasının dosyasını kaldırın ve Mods klasöründe Türkçe yamayla ilgili sadece son yayınladığım pak dosyası olsun.

secretletıon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zaten bende sadece en son yamayı kullanmıştım sadece gerek olup olmadığını öğrenmek istemiştim. Yanıt için teşekkür ederim emeğinize sağlık.

turuncuportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, oyunu gamepass ile oynuyorum yamayı kurduğumda oyun Türkçe olmuyor. Metin dosyasını sildim ve oyun açılışta mod bulunduğuna dair uyarı veriyor ama oyun Türkçe olmuyor. Oyunda güncel

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Merhaba, oyunu gamepass ile oynuyorum yamayı kurduğumda oyun Türkçe olmuyor. Metin dosyasını sildim ve oyun açılışta mod bulunduğuna dair uyarı veriyor ama oyun Türkçe olmuyor. Oyunda güncel
Az önce ben de denedim, ama sorun olmadan çalıştı. İndirdiğiniz pak dosyasını "No Man's Sky\Content\GAMEDATA\PCBANKS\Mods" dizinine attığınızdan emin olun. Ayrıca oyunu açtığınızda Seçenekler (Options) - Genel (General) kısmındaki Dil (Language) ayarını "Türkçe" olarak seçin.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Hocam tekrar merhaba macOS için şu linki buldum sanırım türkçe dil yaması yapılabiliyor. 3. yorumda Prescient Stones arkadaşın yazdığı dosyalarda yanılıyormuşum?

Link : Please Help Me Understand This :: No Man's Sky General Discussion

Sky.app/Contents/Resources/GAMEDATA/MACOSBANKS/NMSARC.Language.pak Dosyasında?
Paylaştığın link modlamayla ilgili pek bir şey içermiyor. Hala oyunun MAC sürümü ile ilgili bir gelişme yok. Oyunun mod topluluğuna da sordum, ama MacOS sürümünü modlamanın bir yolunun olmadığını yazdılar.

emrekaraca17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Erdem Bey merhabalar. Gamepass 4.45 versiyonda Türkçe Mod maalesef çalışmıyor, bir güncelleme gelecek mi acaba

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Erdem Bey merhabalar. Gamepass 4.45 versiyonda Türkçe Mod maalesef çalışmıyor, bir güncelleme gelecek mi acaba
Oyunun Gamepass sürümünde çalışmamasına neden olabilecek yama kaynaklı herhangi bir sorun yoktur. 4 mesaj yukarda belirttiğim adımları doğru uyguladığınızdan emin olun. Ayrıca "No Man's Sky\Content\GAMEDATA\PCBANKS" dizinindeki "DISABLEMODS.TXT" dosyasını da kaldırın.

ghoulrose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar güncel oyunda şöyle bir hata alıyorum. Moda update gelmesi gerekiyor.

The game has encountered an error and will now shutdown.

Potential mod incompatibilities have been detected - please disable or remove mods if this error persists.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Merhabalar güncel oyunda şöyle bir hata alıyorum. Moda update gelmesi gerekiyor.

The game has encountered an error and will now shutdown.

Potential mod incompatibilities have been detected - please disable or remove mods if this error persists.
Merhaba. Türkçe yama zaten oyunun son sürümüne uygun. Test ederken herhangi bir sorunla kaşılaşmadım. Bu hata, bir mod aktif olduğunda ve oyun herhangi bir sebepten dolayı çöktüğünde çıkan genel bir hata mesajı. Yani eğer başka bir mod kullanmıyorsan oyun kaynaklı bir sorundan dolayı çöküyor olmalı. Oyunun dosyalarını doğrulamanı öneririm.

ghoulrose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Türkçe yama zaten oyunun son sürümüne uygun. Test ederken herhangi bir sorunla kaşılaşmadım. Bu hata, bir mod aktif olduğunda ve oyun herhangi bir sebepten dolayı çöktüğünde çıkan genel bir hata mesajı. Yani eğer başka bir mod kullanmıyorsan oyun kaynaklı bir sorundan dolayı çöküyor olmalı. Oyunun dosyalarını doğrulamanı öneririm.
Gamepass oyuncusuyum, Dosyaları doğruladım ve başka kullandığım mod statüsüne girecek bir şey yok. O yüzden ilk olarak size yazmak gereksinimi duydum.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Gamepass oyuncusuyum, Dosyaları doğruladım ve başka kullandığım mod statüsüne girecek bir şey yok. O yüzden ilk olarak size yazmak gereksinimi duydum.
Az önce 1 saat kadar oyunun Gamepass sürümünde test ettim, ama herhangi bir çökme olmadı. Çökmenin kaynağı birçok şeye bağlı olabilir, ama yama kaynaklı değil gibi görünüyor. Zaten yamanın içinde oyunun çökmesine neden olabilecek hayati bir dosya yok. Yakın zamanda bir oyun güncellemesi bekliyorum. Belki sorununa çare olabilir.