Neden Windows kullanmalıyım ?

Reaksiyon puanı
16,118
3.dünya savaşında bankalar ve para olayı tarih olucak...

Reaksiyon puanı
16,118
Einstein doğru tespitte bulunmuş 4.de taş ve sopalara kalırlar ki belkide onuda bulamıcaklar...

Rita Judy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
kullanıyon mu? sallıyon önce kullan ne var? yok gör ondan sonra konuş appstore Ubuntu'dan araklama.

kendi tasarımlarımın yukarıda resmini paylaştım. İstersen bir kaç tane daha kendi tasarımımı paylaşayım. Ubuntu tr forum linux mint tr forumda duruyorlar :)

eaY2X4.png

kullanıyon mu? sallıyon önce kullan ne var? yok gör ondan sonra konuş appstore Ubuntu'dan araklama.

Yukarıda ne kullandığımızı paylaştık resim bile koyduk. Ubuntu tr forumda nickim night glam flow 30 küsür masaüstüm var farklı işletim sistemlerinde. Bak hepsine. Debian var, ubuntu var, arch var, mint var, fedora var, opensuse var var oğlu var.

Linux Mint Tr forumda nickim Varulven. Bir 10 küsür tane de orada var.
Fanatiklik yapmayın. Slackware'dan beri linux kullanıyorum ben. Slackware zamanında sen doğmuşmuydun bunu bir düşün. Eleştriye açık olun.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Arkadaşlar lütfen sakin tamam ciddi bir konu ama o kadar ciddiyeye gerek yok

Rita Judy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar lütfen sakin tamam ciddi bir konu ama o kadar ciddiyeye gerek yok

Ben eleştrimi yazdım. Adam bana " kullandın mı kullanmadın sallıyon" yazıyo.

Bir kaç tane de kendi tasarladığım conky ve gtk teması var. İlk mesajımdaki görüntüdeki gtk 3 bana ait.

Üstelik yukarıda da kendi kullandığım dağıtımların masaüstü görüntülerinden 1 2 tane göstermeme rağmen. İsterse 50 tane gösterebilirim. Hepsi ubuntu tr forumda duruyolar.

Millete çamur atmayı ne kadar çok seviyonuz vallaha.

Yani anlamanız gereken şu. Linux sizden çok bize ait. Bize durduk ve anlamsız yere "bilmiyon" ayağı çekmeyin. 24 yıldır kullanıyoruz o dağıtımları. Daha grafik ekran değilken. Acaba arkadaş 24 yaşında mı?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Arkadaşlar lütfen sakin olalım. Kalp kırmayalım.

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Amma boş konuşuyonuz ya. Fanatiklik yapmayın. Slackware'dan beri linux kullanıyorum ben. Slackware zamanında sen doğmuşmuydun bunu bir düşün. Eleştriye açık olun.
Ne kadar zamandır Linux kullandığının tecrübe olacağı doğru ama bilgi birikimi olacağından şüpheliyim. Yani dediğin zamanlarda Linux kullanan adamlar da bir sorunları olduğunda yine bana yazıyorlar. Bazen de ben onlara yazıyorum. Bilgi birikimi farklı bir şey. Yani o zamanlarda Linux kullanan birinin elbette bildiği, benim bilmediğim şeyler vardır ama yine eminim ki bugün çoğu kullanılmıyordur :p Sinir olduğum bir mantık. O zaman benim babam da kaç yıldır Windows kullanıyor. Benden uzun kullanıyor ama benim yarımı bilmiyor :p Kısaca ben senden uzun kullanıyorum, senden fazlasını bilirim mentalisini en azından bilgisayarlar konusunda tamamen boş görüyorum. Yanlış anlamayın ama ne kadar uzun kullandığınızla bilgi birikimi (en azından günümüzde uygulanabilir bilgi birikimi) arasında bağlantı göremiyorum çünkü sürekli bir şeyler değiştiriliyor. Ben yeni şeyleri kullanmayı, denemeyi seven bir insanım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ben eleştrimi yazdım. Adam bana " kullandın mı kullanmadın sallıyon" yazıyo.
SDN Forum troller derneğine hoşgeldiniz :p Yani her forumda, internetin her yerinde trollenebilirsin, trolleneceksin :p

Son düzenleme:

Rita Judy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ne kadar zamandır Linux kullandığının tecrübe olacağı doğru ama bilgi birikimi olacağından şüpheliyim. Yani dediğin zamanlarda Linux kullanan adamlar da bir sorunları olduğunda yine bana yazıyorlar. Bazen de ben onlara yazıyorum. Bilgi birikimi farklı bir şey. Yani o zamanlarda Linux kullanan birinin elbette bildiği, benim bilmediğim şeyler vardır ama yine eminim ki bugün çoğu kullanılmıyordur :p Sinir olduğum bir mantık. O zaman benim babam da kaç yıldır Windows kullanıyor. Benden uzun kullanıyor ama benim yarımı bilmiyor :p Kısaca ben senden uzun kullanıyorum, senden fazlasını bilirim mentalisini en azından bilgisayarlar konusunda tamamen boş görüyorum. Yanlış anlamayın ama ne kadar uzun kullandığınızla bilgi birikimi (en azından günümüzde uygulanabilir bilgi birikimi) arasında bağlantı göremiyorum çünkü sürekli bir şeyler değiştiriliyor. Ben yeni şeyleri kullanmayı, denemeyi seven bir insanım.

SDN Forum troller derneğine hoşgeldiniz :p Yani her forumda, internetin her yerinde trollenebilirsin, trolleneceksin :p

Yok hocam size lafım yok zaten. Kendimce eleştirimi yazdım. Deneyim konusunda elbetteki bir şeyler söyleyemem. Direk "kullanmadın sallıyon" lafına sinirlendim. Kullandım hala da ara ara kullanıyorum. Siz üzerinize alındıysanız özür dilerim.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,079
Yok hocam size lafım yok zaten. Kendimce eleştirimi yazdım. Deneyim konusunda elbetteki bir şeyler söyleyemem. Direk "kullanmadın sallıyon" lafına sinirlendim. Siz üzerinize alındıysanız özür dilerim.
Config e alış bence onun bir masaüstü var onu görsen direk linux u silersin :)

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
@Rita Judy yok, üstüme alınmalık bir şey yok. Ama kullanım süresiyle bilgi birikiminin alakalı olması düşüncesine karşıyım ve bunu belirttim sadece :) Çünkü dürüst olalım, biz sadece işimize yarayacak şeyi öğreniyoruz. Bugün ile Debian 6 zamanı arasında bile Linux sistemlerde değişiklikler oldu. Bilgiler değişti, yani uzun süre kullanım tecrübedir ama bilgi birikimi midir ? Meh! Pek sanmıyorum. :)

Config e alış bence onun bir masaüstü var onu görsen direk linux u silersin :)
Düşünmedim değil :p

Son düzenleme:

Rita Judy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
@Rita Judy yok, üstüme alınmalık bir şey yok. Ama kullanım süresiyle bilgi birikiminin alakalı olması düşüncesine karşıyım ve bunu belirttim sadece :) Çünkü dürüst olalım, biz sadece işimize yarayacak şeyi öğreniyoruz. Bugün ile Debian 6 zamanı arasında bile Linux sistemlerde değişiklikler oldu. Bilgiler değişti, yani uzun süre kullanım tecrübedir ama bilgi birikimi midir ? Meh! Pek sanmıyorum. :)

Düşünmedim değil :p

Estafurullah Hocam öyle bir iddiam yok zaten. Lakin "bu işlerden anlamazsın, bilmiyorsun" iddiası da bir o kadar saçma bence :) Bir insan basitçe "anlamazsın bilmiyorsun kullanmadın" diyen adama "hayır kullandım, şu kadar şu kadar kullandım" der :) Sonuçta kendi deneyimime ait fikrimi belirtme hakkım var dimi? Aynı windows kullanan babanın windows hakkında fikir belirtme hakkı olduğu gibi.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,221
Hahah. Windows'u sadece steam olarak özetlemek tamamen cahillik. Windows Linux'tan daha basit kullanıma sahip, temel kullanıcı asla Linux'a geçmeyecek.
Abi sana şöyle diyeyim. Ben windowsa sadece oyun açısından bakıyorum. Benim dünyam oyun çünkü. Yoksa microsoft office kullanan adama ben niye linux kur diyim? :)

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,221
Libre Office ve Google Docs kullanıyorum. MS Office'in artık bir espirisi kalmadı bugün :p

+1
Onu birde benim anneme söyle yazar kendisi 20 senedir office kullanıyor 20 senedir klavye sesi duyuyorum evde :p

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Tabi ki de Mac OS kullanmalıyız. :p
Muhabbeti bölüyorum ama kendi adıma söyleyim Windows'u severim. Linux'u daha denemedim. Ama derslerim azalınca sanal makine ile Linux kullanacağım.

Windows hojdur, gerisi boştur. :D

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Onu birde benim anneme söyle yazar kendisi 20 senedir office kullanıyor 20 senedir klavye sesi duyuyorum evde :p
Klavyesinin modeli nedir ? :)
Tabi ki de Mac OS kullanmalıyız. :p
Bekliyordum bir troll ne zaman çıkacak da macOS diyecek :p
Linux'u daha denemedim.
:(
Ama derslerim azalınca sanal makine ile Linux kullanacağım.
Sanal makine kaybedenlerin işidir ! Biz buralarda gerçek donanıma kurarız AHBAB ! :cool:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,221
Klavyesinin modeli nedir ? :)

Bekliyordum bir troll ne zaman çıkacak da macOS diyecek :p

:(

Sanal makine kaybedenlerin işidir ! Biz buralarda gerçek donanıma kurarız AHBAB ! :cool:
Reis coştu :D:p Eskiden birtane klavye vardı beyaz artık mekanikmiydi bilmiyorum tak tak tak tak tak. Ovvvv.

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382

Hopeツ︎

Profesör
Reaksiyon puanı
2,268
Yani bilemiyorum... ''uğraşmayayım işletim sistemi ne olursa olsun fark etmez'' dersen belki.