Ne yapmalıyım?

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Yaşadığım bölgede sürekli elektrik kesintisi oluyor. Yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ve buda büyük ihtimal Masaüstü Bilgisayar olacak. Elektrik kesintilerinde bilgisayarın zarar görmemesi için ne yapmalıyım?

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Yaşadığım bölgede sürekli elektrik kesintisi oluyor. Yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ve buda büyük ihtimal Masaüstü Bilgisayar olacak. Elektrik kesintilerinde bilgisayarın zarar görmemesi için ne yapmalıyım?
Kaliteli bir power supply alman gerekli. 80+ olmalı kesinlikle ama dandik bir marka almamalısın. Thermaltake önerimdir.

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Hayır Aerocool iyidir kullanabilirsin. Fakat topladığın sisteme bir iki yorum yapıcağım müsaade edersen. Oyun için topladıysan çok uyumsuz tercihler yapmışsın.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Hayır Aerocool iyidir kullanabilirsin. Fakat topladığın sisteme bir iki yorum yapıcağım müsaade edersen. Oyun için topladıysan çok uyumsuz tercihler yapmışsın.
Acemiyim ilk defa böyle bir şey yaptım, Zaten oyun içinde değil

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Anladım. Eğer amacını ve bütçeni belirtirsen, sana kendi fikrimce daha uyumlu bir sistem toplıyabilirim.
Amacım kod yazmak, oyun geliştirmek tabii ki ara sıra 1-2 oyunda oynarım onlarda ağır değil bütçem max 6000TL

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
Pc Toplama Sihirbazı
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartsız topladım ekran kartını hepsiburada'dan alıp kendiniz kolayca monte edebilirsiniz. İşletim sistemine 900tl vermeye gerek yok 40 50 TL'ye OEM key alınır.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Pc Toplama Sihirbazı

ekran kartsız topladım ekran kartını hepsiburada'dan alıp kendiniz kolayca monte edebilirsiniz. İşletim sistemine 900tl vermeye gerek yok 40 50 TL'ye OEM key alınır.
O lisansların orijinal olmama ihtimali büyük Microsoft şirketi de crack lisansları araştırıp buluyor ve devre dışı bırakıyormuş. Hiç böyle bela almaya gerek yok :)

Pc Toplama Sihirbazı

Peki bu sistem benim oyun geliştirmeme yeter mi?

-Emirhan Türk-

Profesör
Reaksiyon puanı
376
O lisansların orijinal olmama ihtimali büyük Microsoft şirketi de crack lisansları araştırıp buluyor ve devre dışı bırakıyormuş. Hiç böyle bela almaya gerek yok :)

Peki bu sistem benim oyun geliştirmeme yeter mi?
Hangi motoru kullanıcaksınız? Ve yıllardır oem key kullanıyorum kimse devre dışı bırakmadı :) güvenilir bir siteden aldığınız sürece sorun yok ve tekrar söylüyorum kesinlikle 900tl falan vermeyin, pişman olursunuz.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Hangi motoru kullanıcaksınız? Ve yıllardır oem key kullanıyorum kimse devre dışı bırakmadı :) güvenilir bir siteden aldığınız sürece sorun yok ve tekrar söylüyorum kesinlikle 900tl falan vermeyin, pişman olursunuz.
Unity3D kullanıyorum.
Peki o zaman ben iyice araştırayım OEM key olayını