Soru Güç kablosundan cızırtı geliyor ne yapmalıyım?

swdyxt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar, bundan yaklaşık 1 ay 4 gün önce yeni bir bilgisayar satın aldım. Herşey istediğim gibi giderken 1 hafta önce oyun oynarken kulaklık takmadım ve çok şiddetli olmasada duyulabilecek şiddette bir cızırtı dikkatimi çekti. Ben süreci izledim ve önerilenlere baktım. Cool whine diyenler olacaktır ama o kadar şiddetli değil. Prizimde bir sorun olduğundan ondan kaynaklıdır diye düşünüp başka prizlerde çalıştırdım ama sonuç aynıydı hatta fazla yakınlaşınca bu sesin normal çalışırken yine geldiğini fark ettim. Daha sonra kapattığım şekilde dinledim ve çok hafif bir cızırtı vardı yine. Akımın stabilize olmadığını belirtiyormuş, gidip akım korumalı priz satın aldım ve sonuç değişmedi hatta ses dahada keskinleşti. Ne yapmalıyım? Hiçbir çözüm önerisi bulamadım ve son çarem olarak bir tanıdığımın evinde bilgisayarımı çalıştıracağım. Merak edenler olacaktır ek dosyada sistem özelliklerim bulunacak. Biraz karışık kusura bakmayın tablodan yazıya aktardım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cızırtının bulunduğu alan net bir şekilde PSU ile kablo arasında.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240116-194548_Discord.jpg
    Screenshot_20240116-194548_Discord.jpg
    130.8 KB · Görüntüleme: 31

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Kabloyu değiştir.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Alırsam kalitelisinden almak istiyorum önerme ihtimaliniz var mıdır hocam? Bir kablonun kalitesi neye göre belirlenir hiçbir fikrim yok.
O konuda bir önerim ok. Daha bilgili kişilere sormalısın.