Mozilla Firefox 8.0 Final

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ben xp kullanıyorum daha hızlı :D

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Bırak artık yakın da FF de kuramayacaksın desteği çekecekler. :D

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
firefox birçok alanda chrome'dan üstün.
firefox'taki eklentiler gerçekten birçok alanda işleri kolaylaştırıyor
daha chrome'un kendi proxy desteği bile yok ie'ninkine yönlendiriyor ie silmişseniz ortada kalıyorsunuz
gerçi sabahtan akşama kadar facebook'çular için sorun yok.

çağlar522

Doçent
Reaksiyon puanı
5
1 seneye yakındır firefoxun çerezlerini geçmişini falan hiç silmedim,tüm parolaları vs kendisi hatırlıyor fakat çok yavaşladı,umarım biraz hızlanır bu güncellemeyle.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
3.6 kağnı gibi açıyor sayfaları :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Bazen bir iş için firefoxu açıyorum tabi açılış sayfası google. Sonra unutuyorum Chromu açıp işlerimi hallederken laptop'un fanı deli gibi dönmeye başlıyor anlıyorum ki ram kullanımı tavan yapmış ve işlemci yoruluyor. Görev yöneticisine girip bakınca HER ZAMANKİ tablo ile karşılaşıyorum. Firefox tek başına 900 mb ram kullanıyor <:)

Bir gün bunu halledecekler ama bakalım. Yükleyelim şimdi.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
lazım olursa kurarız (cookies işeri için)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bazen bir iş için firefoxu açıyorum tabi açılış sayfası google. Sonra unutuyorum Chromu açıp işlerimi hallederken laptop'un fanı deli gibi dönmeye başlıyor anlıyorum ki ram kullanımı tavan yapmış ve işlemci yoruluyor. Görev yöneticisine girip bakınca HER ZAMANKİ tablo ile karşılaşıyorum. Firefox tek başına 900 mb ram kullanıyor <:)

Bir gün bunu halledecekler ama bakalım. Yükleyelim şimdi.

Sende yine iyiymiş bende geçen gün 1.6 Gb ram tüketiyordu aç firefox :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Windows linki hata veriyor. Kaynakta da yok...

xLapter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Reaksiyon puanı
2,146
XPde de firefox 7~8 kullanıyorum 3.6 dan iyi bana göre 3.6da kalmaya gerek görmüyorum :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
[MENTION=175166]xLapter[/MENTION] Firefox ram tüketimi konusunda kendini halen düzeltebilmiş değil. Chrome'da neden olmuyor mesela? Bir sekme üzerinde çok fazla sayfa gezilmiş, flash vs yüklenmişse sekmeyi kapattığınız anda ram düşüyor. Ama firefox sadece google açıkken bile 1 gb a kadar kademeli olarak çıkıyor. Amacı ne yani <:)

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
@xLapter Firefox ram tüketimi konusunda kendini halen düzeltebilmiş değil. Chrome'da neden olmuyor mesela? Bir sekme üzerinde çok fazla sayfa gezilmiş, flash vs yüklenmişse sekmeyi kapattığınız anda ram düşüyor. Ama firefox sadece google açıkken bile 1 gb a kadar kademeli olarak çıkıyor. Amacı ne yani <:)

hocam senin pcde bir problem var galiba. ben firefoxun hiç 500 mb'ı aştığını görmedim. en ağır flashlı sitelerde bile :)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Eski bir profil olabilir. Temiz bir profille denemekte yarar var. 5 sekme açık şu anda ve tarayıcıyı da 2-3 saattir kapatmadım. 160 gözüküyor. Daha ne olsun :)

Ayrıca şu sitedeki ayarları yapmakta da fayda var. Belirgin bir biçimde iyileşme oluyor :)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
@xLapter Firefox ram tüketimi konusunda kendini halen düzeltebilmiş değil. Chrome'da neden olmuyor mesela? Bir sekme üzerinde çok fazla sayfa gezilmiş, flash vs yüklenmişse sekmeyi kapattığınız anda ram düşüyor. Ama firefox sadece google açıkken bile 1 gb a kadar kademeli olarak çıkıyor. Amacı ne yani <:)

[MENTION=81020]POWER[/MENTION] sende sorun var :) Ayriyeten krom daha çok ram ve cpu tüketiyor :)

xLapter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Çok eklenti etkin ve tema kullanıyorsanız olabilir. Flash Player'ınıza güncellemeyi deneyiniz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada sitede bir sorun var. Windows için buradan indirebilirsiniz.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Format atmak üzere laptopu hazırlıyorum. Formatladıktan sonra gerekli güncellemeleri yapacağım <:) Çünkü ff'nin bende ayrı bir yeri var <:)

fuzuli24

Asistan
Reaksiyon puanı
2
firefox un 4 sürümünden sonra chrome a geçiş yapmıştım ancak bu günkü firefox 8 denemelerimden sonra sanırım geri döneceğim.. umarım düşüncelerimi tekrar olumsuza cevirecek deneyimler yaşatmazsın bana ff8 :)

TaGaLoG

Asistan
Reaksiyon puanı
0
chrome ile s.dik yaristirir gibi habire yeni surum cikarmanin ne manasi var.
yaptiklari dogru duzgun bir degisiklik yok habire yeni numara verip guncellemeyapiyorlar hesapta.
hala ram konusunda bir cozum uretemedi bu mozilla,chrome eklentileri istedigim seviyede olsa bidaha isim olmaz firefox ile.
Aynen sana katılıyorum hiç bi değişiklik yok sadece ufak tefek şeyler bana kalsa biraz daha görseli değiştirseler onada razıyım ama hep aynı şey 6 olsa ne fark eder 7 olsa ne 8 olsa ne aynı şeyler.