Mozilla Firefox 8.0 Final

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Bir değişiklik yok her şey aynı.Tek fark 7-8 :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Arkadaşlar bunlar tarayıcı. İşletim sistemi değil ki her sürüm arasında dağlar kadar fark olsun <:)

Bu arada formatı beklemeden indim kurdum şu an kullanıyorum. ram tüketimine bakıyorum fena değil. Acaba çözmüşler mi diye bir süre takip edeceğim <:)

xLapter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen sana katılıyorum hiç bi değişiklik yok sadece ufak tefek şeyler bana kalsa biraz daha görseli değiştirseler onada razıyım ama hep aynı şey 6 olsa ne fark eder 7 olsa ne 8 olsa ne aynı şeyler.

Temalarda hafif değişiklikler oluyor, siz fark etmiyorsunuz. Animasyonlu kayan sekme özelliği eklenmişti, kaldırıldı.

Firefox 8'de değişiklik var. Firefox 9 çok değişik olacak. Özellikle Firefox 10...

Bakıyorum şimdi 250 MB RAM kullanıyor. Hiç kapatmadığım taktirde.

Sorun sizdedir. Kısayol özellikleri eklenmiştir ve Windows 7'ye uyumlu yapılmıştır. HTML5, CSS3 ve daha fazla özellik ekleniyor.

Diğer tarayıcıları test ettiğimizde Firefox her şeyi açıyor ama diğer tarayıcılar bazılarını açamıyor. (Örn: API vs...)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Başa http koyun ftp yi silerek öyle deneyin

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Sürüm atlaması sizi niye bu kadar rahatsız ediyor anlamıyorum. Bu şekilde yorum yapan arkadaşların bazıları da sürüm politikalarından bihaber insanlar. Senede bir sürüm çıkarsa, tamamlanan özellikler bile tarayıcıya eklenemiyor. Firefox 4 kaç defa ertelendi, oysa ki neredeyse tamamen tamamlanmıştı ama bir-iki hata yüzünden çıkamadı bir türlü. Kararlı hale gelen özellikleri bile uzun süre kullanamadık.

Bu sürümde arama kutusuna Twitter eklenmiş. Şimdi ben bunun için 1 sene tarayıcının sürüm atlamasını mı bekleyeceğim? 3.7, 3.8 yerine 5, 6, 7 denilmesi beni ilgilendirmez ki, ben kullandığıma bakarım. Orada Firefox 8 yazsa bana ne, 208 yazsa bana ne.

Örneğin sekme animasyonları kararlı çalışmadığı için çıkarılmış. Eskiden olsaydı kararlı hale gelene kadar çıkış ertelenecekti. Sonra siz bu sefer de nerede kaldı yeni sürüm diyecektiniz. Ne yapsalar yaranamayacaklar ki size :D

Chrome sürüm atlayınca adamlar çalışıyor abi diyorsunuz, Firefox sürüm atlayınca suç oluyor :D

Burgazko

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Firefox üzerinden otomatik güncelleme olarak indirilebilior şu anda...

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Firefox'u yakalamak mümkün değil :) 1 yılda 4-5 ana sürüm çıkardılar yahu. IE de o kadar çok sürüm çıkarsa o da iddaalı olur diğer tarayıcılar gibi :D

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bir video bir facebook olmak üzere tam 5 sekme açık 7 saattir tarayıcı hiç kapatmadım 80-120 mb arası gidip geliyor..:) memory fox ve fasterfox sağolsunlar..hiçbir donma kitlenme ve yavaşlık yok..eklentiler gayet iyi iş yapıyor..yavaşlıktan ve ram kullanımının çokluğundan şikayet edenler sorunu çözülene kadar memoryfox ve fasterfox kullanmalarını tavsiye ediyorum...

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
firefox sürüm atlasın problem değilde chrome sürüm atladıkça bu nasıl iş diyen dalga geçenlerin firefox aynı duruma gelince hepberaber ağız değiştirmesini görmek paha biçilemez:) sadece bunun için bile mozillaya teşekkür ederim. Demekki doğrusu buymuş yoksa yüce mozilla vakfı niye kötüyü takip etsin.
Benim şahsi fikrime gelince chrome da firefoxta yanlış yolda, orda yazan sayı beni rahatsız etmiyor ama ne gerek var böyle olunca sürümler arasındaki fark farkedilmiyor ki zaten sürümler arasında versiyon atlayacak kadar farkta yok bütün tarayıcılar için geçerli.

RunoadeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Eklentilerde bir uyumsuzluk durumu varmı arkadaşlar? Birde bu uyumsuzluğu gideren ayrıca bir eklenti buldum. Adını unuttum. Nightly Tester Tool mu öyle birşeydi. İyi birşeymi bu? Kurduktan sonra ayar falan gerekiyor mu? Bunu kurarsak Firefox stabil çalışırmı?

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
firefox sürüm atlasın problem değilde chrome sürüm atladıkça bu nasıl iş diyen dalga geçenlerin firefox aynı duruma gelince hepberaber ağız değiştirmesini görmek paha biçilemez:) sadece bunun için bile mozillaya teşekkür ederim. Demekki doğrusu buymuş yoksa yüce mozilla vakfı niye kötüyü takip etsin.
Benim şahsi fikrime gelince chrome da firefoxta yanlış yolda, orda yazan sayı beni rahatsız etmiyor ama ne gerek var böyle olunca sürümler arasındaki fark farkedilmiyor ki zaten sürümler arasında versiyon atlayacak kadar farkta yok bütün tarayıcılar için geçerli.

Bu defa katılıyorum sana ama en azından 4.xx.yy serisi olarak gitseydi yavvv
pis.png