Metallica SDN Fun Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
metale hayır metallicaya evet :D
yaz beni de dostum

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Benide ekle hocam. İlk mesajdaki albümlere Death Magnetic'i de ekle :p

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
yeni albümden bi iki parça dinledim.kayıtlar kötüydü.orjinal kayıt değildi galiba.sildim hemen.dinlediklerim pek hoşuma gitmedi ama umarım kayıt kalitesi yüzündendir.asıl çıkış tarihini bekliyorum.umarım eski havayı yakalarlar

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
yeni albümden bi iki parça dinledim.kayıtlar kötüydü.orjinal kayıt değildi galiba.sildim hemen.dinlediklerim pek hoşuma gitmedi ama umarım kayıt kalitesi yüzündendir.asıl çıkış tarihini bekliyorum.umarım eski havayı yakalarlar

Kardeşim zaten "The Day That Never Comes" adlı single da hatalar olduğunu Warner Bros. açıklamıştı yani kayıt denemesi gibi oldu o single.

Asıl Albüm de Fransa da satışa çıkarıldı tabii doğal olarak direk nete düştü yüksek kayıt kalitesini bulabilirsin nette.

Tüm dünyada satışa çıkarılsın orjinalini almayı düşünüyorum bende.St.Anger faciasından sonra bu albüm süper oldu.

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bu izinsiz satış konusunda Lars a sormuşlar ne diceksiniz diye:
"2008 de işler böyle yürüyor" demiş.salak bu adam ya :D konserdede gıcıklık yaptı zaten.iyice kıl oldum :D

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ve son albüm...

Death Magnetic

Metallica_Death_Magnetic.jpg

Dünyanın en büyük Thrash Metal gruplarından Metallica'nın 12 Eylül 2008'de tüm dünyada aynı anda piyasaya sürdüğü yeni albümünün adıdır. Prodüktörlüğü Rick Rubin tarafından yapılan albüm 10 şarkıdan oluşmaktadır. Bu albüm ayrıca 2003 yılından beri Metallica'nın basçısı olan Robert Trujillo'nun grupla kaydettiği ilk albümdür. Grubun röportajlarında verdiği bilgiye göre albüm Thrash Metal ağırlıklı olacaktır. James Hetfield'in albümün 10. şarkısı My Apocalypse'de Death Magnetic diye bağırması sonucu grup elemanları bunun güzel olabileceğini düşünerek albüme Death Magnetic adını vermiştir. Albümden çıkan ilk single 4. şarkı olan The Day That Never Comes olacaktır. Ağustos ayında klip çekimleri yapılan şarkı 1 Eylül tarihi itibariyle grubun resmi sitesi Metallica.com'da yayınlanmıştır. Yönetmen Dane Thomas Vinterberg'in kısa film tadında çektiği klipte Amerika'nın Ortadoğu'daki saldırgan politikaları eleştirilmektedir.. Albümün en dikkat çeken parçası ise The Unforgiven III. Önceki iki şarkıyla nasıl bağlanılacağı merak edilen şarkıyla ilgili solo gitarist Kirk Hammett diğer Unforgivenlarla tek bağının ballad olduğunu açıklamıştır.
Albüm piyasya sürülmeden 10 gün önce Fransa'daki dağıtım şirketinde çıkan bir problem sebibiyle internete sızmıştır. Resmi olarak ise tüm ülkelerde 12 Eylül 2008 tarihinde piyasaya sürülmüştür, ayrıca tüm şarkılar grubun resmi sitesinde de yayınlanmıştır.

Parça listesi

"That Was Just Your Life"
"The End Of The Line"
"Broken, Beat & Scarred"
"The Day That Never Comes"
"All Nightmare Long"
"Cyanide"
"The Unforgiven III"
"The Judas Kiss"
"Suicide & Redemption"
"My Apocalypse"​

kaynak

atacalipso

Doçent
Reaksiyon puanı
0
siz benden dumamış olun ama şu adreste deneme fırsatı biliyorlar
dikkat çekerim bu bir reklam değil paylaşımdıt
.............................
son albüm ...

october

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Metallica albümlerindeki 4. şarkılara dikkat ettiniz mi?

"Jump in the Fire" (Kill 'Em All)
"Fade to Black" (Ride the Lightning)
"Welcome Home (Sanitarium)" (Master of Puppets)
"One" (...And Justice for All)
"The Unforgiven" (Metallica)
"Until It Sleeps" (Load)
"The Unforgiven II" (ReLoad)
"The Day That Never Comes" (Death Magnetic)

... bu parçaların hepside albümlerdeki diğer şarkılara göre daha yumuşak ve balladımsıdır.
Bilerek mi yapılmıştır yoksa tesadüf müdür?

faceoff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Metallica albümlerindeki 4. şarkılara dikkat ettiniz mi?

"Jump in the Fire" (Kill 'Em All)
"Fade to Black" (Ride the Lightning)
"Welcome Home (Sanitarium)" (Master of Puppets)
"One" (...And Justice for All)
"The Unforgiven" (Metallica)
"Until It Sleeps" (Load)
"The Unforgiven II" (ReLoad)
"The Day That Never Comes" (Death Magnetic)

... bu parçaların hepside albümlerdeki diğer şarkılara göre daha yumuşak ve balladımsıdır.
Bilerek mi yapılmıştır yoksa tesadüf müdür?

bende hep dikkat etmişimdir 4. parçalrı herzaman güzel olmuştur.
Bu arada kayıtlar devam ediyor mu bilmiyorum ama benide kaydederseniz çok seviniriz.
Bu arada benim favorilerim
ride the lightning
fate to black
master of popets
one
and justes for all
seneterium
ungorgiven
unforgiven II
king nothing
bazılarının isimlerini doğru yazmamış olabilirim ama sevenler bilirler.:icon_:

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
fade to black,
and justice for all
Sanitarium
unforgiven

diye düzelteyim ben, Metallica'nın en sağlamlarını saymışsın diyebilirim faceoff

tabi kişiye göre değişir bu listeler :D

hellmarch

Profesör
Reaksiyon puanı
20
fade to black,
and justice for all
Sanitarium
unforgiven

diye düzelteyim ben, Metallica'nın en sağlamlarını saymışsın diyebilirim faceoff

tabi kişiye göre değişir bu listeler :D

kimine göre;

seek and destroy
metal militia
whiplash
no remorse
ride the lightning
creeping death
master of puppets
harvester of sorrow
wherever i may roam.. :D

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kimine göre;

seek and destroy
metal militia
whiplash
no remorse
ride the lightning
creeping death
master of puppets
harvester of sorrow
wherever i may roam.. :D

Biraz daha sert gördüm seni OmerCagatay faceoff'a göre :)

bende kendiminkileri mi hazırlasam ne.

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
benim favorier;
master of puppets
battery
seek and destroy
the four horsemen
no remorse
pulling teeth
to live is to die
orion
for whom to bell tolls
fade to black
walcome home
harvester of sorrow
disaposable heroes
enter sandman
sat but true

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Dayanamadım bende yazıyorum

My Friend Of Misery ( Dark Tranquillity)
One: (Crematory)
Sanitarium (Limp Bizkit)
Staind (Nothing Else Matters)
Fade To Black (Sonata Arctica)

Nasıl ama :D

Şaka bir yana denedim ama ayırt edemedim.Ama şunlar başta geliyor sanırım

No Remorse
Fade To Black
Sanitariumm
Tuesday's Gone
ANd Justice For All
Orion
One
Wherever I May Roam
Battery
The MemoryRemains
Harvester Of Sorrow
Master Of Puppets
Enter Sandman
Sad But True
Nothng Else Matters
Unforgiven olayları

Edit: Bide Hangar 18 demek istiyorum Call of Kutulu'ya ithafen, şöyleki bi Megadeth konserinde Call of Kutulu coverlanmış, ardından Dave ağa Hangar 18'i yavaş bi şekilde çalmış ve dönmüş seyirciye bu parçayı hatırladınız mı bi yerden diye sorumuş? bi yerde okumuştum, söylemeden edemedim :)
Dikkatli dinlerseniz farkediliyor benzerlik iki parça arasında...

october

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Sanitarium (Limp Bizkit)

yukarıdakileri görünce aklıma geldi bence en iyi metallica coverını dream theater ( netekim ailecek hastasıyız ) yapmıştır, bir konserde master of puppets albümünü başatan sona çalmışlar, video larını youtube da bulabilirsiniz

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0

Sanitarium (Limp Bizkit)

Nasıl ama :D

Şaka bir yana denedim ama ayırt edemedim.Ama şunlar başta geliyor sanırım

No Remorse
Fade To Black
Sanitariumm
Tuesday's Gone
ANd Justice For All
Orion
One
Wherever I May Roam
Battery
The MemoryRemains
Harvester Of Sorrow
Master Of Puppets
Enter Sandman
Sad But True
Nothng Else Matters
Unforgiven olayları

Edit: Bide Hangar 18 demek istiyorum Call of Kutulu'ya ithafen, şöyleki bi Megadeth konserinde Call of Kutulu coverlanmış, ardından Dave ağa Hangar 18'i yavaş bi şekilde çalmış ve dönmüş seyirciye bu parçayı hatırladınız mı bi yerden diye sorumuş? bi yerde okumuştum, söylemeden edemedim :)
Dikkatli dinlerseniz farkediliyor benzerlik iki parça arasında...
hangar 18 in hikayesi başka diye biliyorum.jump in the fire olması gerek.bununla aynı.bi gün dave ye ödül veriyolar.dave bu ikisini çalıyor.sonra soruyor benzerlik varmı diye.kimseden ses çıkmayınca ödülü fırlatıyor.sizin müzikten anladığınız budur diyor ve gidiyor.çok karizma adam yav.

not:burası metallica fan burda daveden konuşamazsınız diyen olursa diye söylüyorum.dave metallicanın yapıtaşlarından biridir ve dave mustaindeki hırs ve yetenek cliff ten başka hiç bir metallica üyesinde görülmemiştir ;)

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ben Metallica nın tüm parçalarını çok seviorum ama pulling teeth in ayrı bir yeri var nedense :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
insan insana bunu yapar mı ya :wassat:

Ben masumum herşeyi karı pardon özür diliyorum baaayan yapmış :D

hangar 18 in hikayesi başka diye biliyorum.jump in the fire olması gerek.bununla aynı.bi gün dave ye ödül veriyolar.dave bu ikisini çalıyor.sonra soruyor benzerlik varmı diye.kimseden ses çıkmayınca ödülü fırlatıyor.sizin müzikten anladığınız budur diyor ve gidiyor.çok karizma adam yav.

not:burası metallica fan burda daveden konuşamazsınız diyen olursa diye söylüyorum.dave metallicanın yapıtaşlarından biridir ve dave mustaindeki hırs ve yetenek cliff ten başka hiç bir metallica üyesinde görülmemiştir

Sonuçta Dave ağanın tüm asaletini konuşturduğu bi hikaye var demekki (zaten bi yerde okuduğumu hatırlıyorum benimkini yanlış da olabilir)

Dave'in önemini başka yerde tartışsak iyi olcak gibi :D ailecek seviyoruz kendilerini...

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ben Metallica nın tüm parçalarını çok seviorum ama pulling teeth in ayrı bir yeri var nedense :)
beni gitar çalmaya heveslendiren parçadır yav o.benim içinde hepsinden farklı bi yeri vardır.hele birde konser videolarıyla dinlendimi tadından yenmez.james in cliff i çağırması.parçayı çalarken cliffin savrulan saçları ve o doyumsuz headbang i.parçanın ortasında larsın davulu.birde seyircilerin sesi.off off off.sırf bu parça için ilerde iyi bir gitarist olursam birde bass gitar alıcam.

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
beni gitar çalmaya heveslendiren parçadır yav o.benim içinde hepsinden farklı bi yeri vardır.hele birde konser videolarıyla dinlendimi tadından yenmez.james in cliff i çağırması.parçayı çalarken cliffin savrulan saçları ve o doyumsuz headbang i.parçanın ortasında larsın davulu.birde seyircilerin sesi.off off off.sırf bu parça için ilerde iyi bir gitarist olursam birde bass gitar alıcam.

Herşey gönlünce olsun caglarcosgun, anlatıklarını kendince hissedebilmiş birisi olarak.

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Zaten Lars ve James Cliff i ilk dinlediklerinde adamın bass dan bu kadar süper ses çıkardığına inanamamışlar

Ve tabii pulling teeth yoruma gerek yok yaa :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
not:burası metallica fan burda daveden konuşamazsınız diyen olursa diye söylüyorum.dave metallicanın yapıtaşlarından biridir ve dave mustaindeki hırs ve yetenek cliff ten başka hiç bir metallica üyesinde görülmemiştir ;)

Bidaha okuyunca söylemeden edemedim,
Eğer neye dayanarak Metallica üyelerinde görülmemiştir diyorsanız, MTV'nin bi ara Metallica gecesi gibi bi olayları olmuştu, farklı gruplar Metallica parçalarını coverlamıştı, onları izlerseniz Metallica'ya Metallica nasıl çalınırmış gösteren gruplar vardı içlerinde...

Amaç Metallica'yı ezmek değil tabiki, Metallica'da kendine göre Metallica yani. Yine ailecek izliyoruz :D

Son mesajlar