Metallica SDN Fun Kulübü

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
warkortali dedi ki:
2. yayınladığın video, ondan önceki mesajına ortalarından çizgi çekilerek monte edilmiştir. Forum kurallarına uymayı seviyoruz, ola bildiğince dikkat ediyoruz ::

''Ard ard'a mesaj yazmıyoruz''
Kusura bakma unuttum

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Sorun değil, umarım konserde SDN i iyi temsil edersiniz :)

uzaktan algilama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jason Curtis Newsted'i özlüyorum. Yeni basçılarıyla verilen bir konser gördüm, sevemedim, ısınamadım. Ne Jason'un vokalleri vardı, ne enerjisi. Kazma gibi açmış bacaklarını gitarı dizine koymuş. Ya neyse ben bir şey demiyorum. Gelsinler de bir canlı görelim.

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Bilet fiyatlarını çok abartı buldum, yeni açıktan (Tribün)den izlemeye değmez, o yüzden gelmiyorum :)

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
James Hetfield

James-full.jpg

Tam Adı: James Alan Hetfield
Doğum Tarihi: 3.Ağustos.1963
Doğum Yeri: Los Angeles, California

Medeni Hali: Evli, 3 çocuk babası
Gruptaki Görevi: Vokaller ve Ritim Gitar
Göz Rengi: Mavi göz
Saç rengi: Sarışın
Boy: 1.85 m
Kilo: 81 kg

James Hetfield başka şeylerin de yanında Metallica şarkılarının sesi, fakat başta böyle planlanmamıştı. İlk günlerde Metallica değişik vokal/gitar kombinasyonları denedi. Bunlardan bazıları başka bir gitarist ilavesi veya sonradan solo gitarı çalan Dave Mustaine'ın tek gitar olmasıydı. Hatta bir ara Armored Saint grubundan John Bush'a grubun vokalisti olması için teklif yapıldı. Hetfield, 3 Ağustos 1963'de, Los Angeles'da bir kamyon şöförünün ve Opera şarkıcısının oğlu olarak dünyaya geldi. Ailesinin Bilimsel Hristiyan mezhebinden olması James'in 'acı çeken ruh' temalı şarkı sözlerine bir çok kez ilham kaynağı oldu. Müzisyenliği 9 yaşında piyano dersleriyle başlayıp, kardeşi David'in davullarını gümbürdeterek devam etti ve en son gitara karar kıldı.

Elinde gitarıyla ilk grubu Obsession'da bir rock yıldızı olmayı kafasına koydu. Grup, bas ve davullarda Veloz kardeşlerden ve gitarda Jim Arnold'dan oluşuyordu. Arkadaşları Ron McGovney ve Dave Mars grubun yardımcı elemanlarını oluşturuyordu. Bu Velozların garajında oturup ışık kutusuyla oynamak anlamına geliyordu. Obsession dağıldıktan sonra Marrs-Hetfield-McGovney üçlüsü birlikte müzik yapmaya devam ettiler.

Phantom Lord, James Hetfield'in ikinci grubuydu. La Brea'ya taşındıktan sonra Brea Olinda lisesine devam eden James davulcu Jim Mulligan ile tanıştı. İkisi öğle tatilinde başka bir gitaristle müzik yapıyorlardı ama yüksek ve sert sesleriyle onu kaçırdılar. Hugh Tanner flying V gitarı parçası taşırken keşfedildi ve Phantom Lord doğdu. Gitardfa Hugh, davulda Mulligan varken James de şarkı söyleyip gitar çalıyordu. Mezun olup James Downey' dönene kadar grup değişik basçılarla çaldı. Downey'de James otoban genişletme çalışması yüzünden istimlak edilmiş, Ron McGovney'in ailesine ait bir eve yerleşti. Ev James ve Ron'un gece kalmaları, müzik ve prova yapmaları için idealdi. James Ron'a bas gitari almasını ve nasıl çalacağını öğreteceğini söyledi.

Ve Ron gruba katıldığında Phantom Lord artık yoktu, bundan böyle onlar Leather Charm'dı.
Leather Charm daha glam tarzı bir gruptu. Orijinal ve Quiet Riot'un "Slick Black Cadillac,"i Iron Maiden'ın "Remember Tommorrow"u ve birkaç başka cover şarkılar çaldılar. Bazı partilerde çalıp bir demo kaydetmeyi başaran grup dağılmaya başladı. Önce Tanner grubu terk etti yerine Troy James geldi, ardından Mulligan Rush tarzı daha progresif bir grup için ayrıldı. Davulcusuz kalan grup dağılmak zorunda kaldı. Mulligan'ın ayrılması James'i yeni bir davulcu aramaya itti ise de Lars Ulrich'i James'e tanıştıran Hugh Tanner oldu.

Nihai olarak Jım Mulligan'ın gruptan ayrılmasıyla Leather Charm'ın dağılması James ve Lars'ı birbiriyle tanıştırdı... ve Metallica'yı oluşturdu. En baştan beri, James Metallica'nın müzikten sözlere ana şarkı yazarıydı. Şarkı yazmayıp, söylemeyip veya gitar çalmadığı zamanlarda avcılık ve çeşitli sporlarla ilgileniyor. Kaykayıyla başına gelen talihsiz kazalardan olaylardan sonra son zamanlarda snowboard yapmaya merak sardı.

Gitarlar hayatının önemli bir parçası ve antika gitarları kolesiyon yapmakta. Özellikle doğduğu yıl olan 1963 yılında üretilmiş olanları. Garajında yeni tutkusu olan klasik Amerikan arabalarınla oynarken bulunabilir. Şu sıralarda kendinin yaptığı bir Chevy BelAir'i var.
James evli ve 3 çocuğu var.​

Kirk Hammet

KirkHammett2-full;crop:0,0.01,0.99,0.94.jpg

Tam Adı: Kirk Lee Hammett
Doğum Tarihi: 18.Kasım.1962
Doğum Yeri: San Francisco, California
Medeni Hali: Evli
Gruptaki Görevi: Solo Gitar
Göz Rengi: Kahverengi

Saç Rengi: Kahverengi
Boy: 1.75 m
Kilo: 61 kg

Tarih 1 Nisan 1983, yer San Francisco, California. Bir telefon çalar : "Selam Kirk, biz Metallica... Solo gitaristimizi yeni kovduk da yeni birine ihtiyacımız var. İlgilenir misin?"

Olaylar aslında tam olarak böyle gerçekleşmedi ama Kirk Metallica'yla ilk konserini 15 gün sonra New Jersey'de verdi. Metallica'nın o zamanki menajeri Mark Whittaker bir zamanlar Kirk'ün grubu olan Exodus'un da menajerliğini yapmıştı. Dolayısıyla bir solo gitariste ihtiyaç olduğunda hemen Kirk'ü tavsiye etti.

Hammett'ın gitarı Metallica'yı daha melodik ve kontrollü bir döneme soktu. Metallica'yla başladığı günden hemen hemen 1 ay önce eski grubu Exodus'la Metallica için ön grup olmuşlardı ve bu olaydan sonra gruba girdiği 1983 yılından beri Metallica için çalmaya devam ediyor.

Kirk El Sobrante'nin "Bay Area" bölgesinde büyüdü ve gitar çalmaya 15 yaşında başladı. İlk gitarı özel yapım bir Montgomery Ward'du ve ilk amfisi içinde 4 inçlik hoparlör olan bir ayakkabı kutusuydu. Birkaç yıl sonra bir 1978 Fender Stratocaster'e "terfi etti". Sürekli yeni bir ses arayışında olan Kirk, gitarlarını Frankenstein gibi sürekli değiştirdi, farklı amfi kombinasyonlarını denedi. Daha sonra aynı Michael Schenker'inki gibi bir 1974 Gibson Flying V aldı. Bu gitar hala Kirk'in koleksiyonunun bir parçasıdır ve Metallica'nın albümlerinde sesi duyulabilir.

Bu Flying V gitarla birlikte Kirk'ün birlikte çaldığı insanlar da değişti. Bu da yepyeni bir problemin doğmasına sebep oldu: para. Burger King'de kısa süreliğine çalıştıktan sonra bu problemi de çözdü. Artık ilk Marshall amfisini alacak kadar parası vardı. O sıralarda Paul Baloff ile birlikte Exodus'un temellerini attılar. Metallica için iki kere ön grup olarak çıktılar: 29 Kasım 1982 ve 5 Mart 1983.

Metallica'yla olan konuşmasından sonra, zor da olsa para biriktirerek doğu yakasına gitmeyi başardı. İlk defa, yerlisi olduğu California'dan ayrılmıştı, artık ülkenin başka bir tarafında ve yepyeni bir gruptaydı. İlginçtir, Metallica aslında Kirk'e gruba katılmasını hiç teklif etmemişti ve Kill'em All'un kayıtlarına başlanana kadar da bu devam etti. Kill'em All ve onu takip eden turdan sonra Kirk, Joe Satriani'den ders aldı ve caz, blues, klasik müzik ve Jimi Hendrix'in özelliklerini ve erdemlerini öğrendi. Kirk şu anda eşi Lani ve köpeği Darla ile birlikte Bay Area'da yaşıyor.​

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Robert Trujillo

RobertTrujillo-full.jpg

Tam Adı: Robert Trujillo
Doğum Tarihi: 23.Ekim.1964

Doğum Yeri: Santa Monica, California
Medeni Hali: Bekar
Gruptaki Görevi: Bas Gitar
Göz Rengi: Kahverengi
Saç rengi: Koyu
Boy: 1.75 m
Kilo: 82 kg

Ritme çok hakim ve gerçekten müzikten anlıyor. Ve artık yeni bir işe de sahip: Metallica'nın yeni bas gitarcısı ve ailenin yeni üyesi.. Hiç şüphesiz Güney California'lılara bir eldiven gibi uyan biri..

Bazen pena kullanmasına rağmen, genelde parmaklarını mükemmel bir şekilde kullanır. 1989'daki Suicidal Tendencies ile birlikte olan ilk profesyonel deneyimle birlikte sahnedeki duruşu ve tavırları sayesinde Suicidal Tendencies, Infectious Grooves ve Ozzy Osbourne'nun grubunda en iyiyi yakaladı. Bütün bunlar değişken ve hareketli bir çocukluğa uzanıyor.

Venice Beach "Dog Town" da doğup büyüdü. Trujillo, Led Zeppelin'den Motown'a kadar herşeyi dinledi. Gençken büyük bir istekle sörfe başladı. Trujillo kendine has bir ritim ve tavır geliştirmişti ve 20'li yaşlarda çok çeşitli ufak gruplarda çalmaya başladı. Daha sonra liseden yakın arkadaşı olan Suicidal Tendencies gitaristi Rocky George sayesinde yine Suicidal Tendencies üyesi olan Mike Muir ile tanıştı. Bir şekilde çok yakın arkadaş oldular ve aralarında çok renkli ve iki tarafın da işine çok yarayan bir ilişki kurdular. Bu da Rob'un kendisini, rock dünyasında çok değişik bir yeteneğe sahip olan biri olarak yetiştirmesini sağladı.

1990'lı yılların başında, Rob ve Muir, Infectious Grooves adlı grubu kurdular. Daha sonra 90'ların ortalarına doğru Rob Ozzy Osbourne için bas gitar çalmaya başladı. Davulcu Mike Bordin ile Rob Trujillo, en tok ve sağlam ritimlerden birini yaptılar.

1994 yılındaki Metallica'nın Summer Shed turunda, Suicidal Tendencies de sahne aldı ve Metallica üyeleri Rob'ın bu coşkulu stili ve performansını görünce çok etkilendiler ve Rob'ın ismi sürekli ortalarda söylenmeye başlandı. Dolayısıyla gruptaki bas gitar açığını kapatma zamanı geldiğinde, açık bir şekilde Rob ismi en ön planda olmuştu.​

Lars Ulrich

LarsUlrich2-full.jpg

Tam Adı: Lars Ulrich
Doğum Tarihi: 26.Aralık.1963
Doğum Yeri: Gentofte, Danimarka
Medeni Hali: Dul, 2 çocuk babası
Gruptaki Görevi: Bateri
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Sarışın/Kahverengi
Boy: 1.70 m
Kilo: 59 kg

Lars, bir Deep Purple konserine gittiğinde ve müziğin nasıl bir şey olabileceğini anladığında hemen hemen 10 yaşındaydı. Bu, Lars'ın o zamana kadar "maruz kaldığı" müzik düşünüldüğünde, onun için küçük bir başarı sayılmazdı. Babası küçük bir caz kulübü işletiyordu ve Avrupa cazıyla çok ilgileniyordu. Hatta efsane saksofoncu Dexter Gordon Lars'ın vaftiz babası olmuştu.

Deep Purple ve Ritchie Blackmore Lars'ın dünyasını değiştirmişlerdi. Konserlerinden o kadar etkilenmişti ki ertesi gün "Fireball" adlı albümlerini aldı. Üç yıl sonra 13 yaşındayken, büyük annesini ilk davul setini almaya ikna etti.

Babasının mesleği olan tenisçilik yanında müzik ve davul ikinci planda kalmıştı. Ulrich'ler; Newport Beach, California'ya taşındıkları sırada Lars Danimarka'da bilinen bir çocuk tenisçiydi. Ama Amerika'da sıradan bir tenisçiydi, Danimarka'daki gibi dikkat çeken bir tenisçi değil...

Kısa bir süre sonra Lars için tenis daha önemsiz olmaya başladı ve Lars Güney California'nın "yasak zevkleri"nin ağına düştü: seks, uyuşturucu ve rock'n roll.. Her çeşit rock'n roll.. Lars'ın müziğe olan tutkusu gittikçe arttı ve çok sevdiği Avrupa metalinin her türlüsünü elde edebilmek için kasetlerini takas etmeye başladı.

1981 Haziran'ında "fanatik çocuk" Lars, o zamanki favori grubu olan Diamond Head'in birkaç konserini izlemek için İngiltere'ye gitti. Her nasılsa, bir şekilde Lars, California'ya dönene kadar grup üyeleriyle birlikte İngiltere'de yaşamayı başardı. Eve geri döndüğünde, kaset takası yaptığı arkadaşı Brian Slagel'ın sahibi olduğu Metal Blade Records tarafından çıkarılacak olan bir albüme şarkılarını koyacak gruplar aradığını öğrendi. Lars arkadaşıyla konuşarak bu albümde yerini garanti etmişti ancak Lars'ın bir grubu yoktu!

İngiltere'ye gitmeden önce bir vokalist ve gitarcı olan James Hetfield ile birlikte buluşup, çalmışlardı. Ancak bu buluşmalarda da bazı aksilikler oluyordu. Lars'ın zamanlamaları çok da iyi değildi ve ziller yerçekimine fazlaca yenik düşüyordu. Ama elinde çok iyi bir yem vardı, yeni çıkacak olan bir albümde yer alacaklardı.

James bu yemi yuttu ve böylece Metallica doğmuş oldu. Şimdi müzik, Lars'ın hayatında karısı ve çocuklarıyla birlikte birinci sırayı paylaşıyor ve artık Lars daha fazla dinlenmeyi öğrendi ancak hala şoför koltuğunda o oturuyor.

Bu yazının kaynağı olan http://metallica150.googlepages.com sitesine ve sahibi İlker Abime teşekkürler...

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
benide ekle.bende konsere gidiyorum.abartıyo gibi olabilirim ama bileti çerçeveletmeyi düşünüyorum :D
ayrıca sıkı bi Cliff Burton hayranıyım.keşke oda olsaydı kadroda :(

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
cliffburtonfreeiz0.jpg

Clifford Lee Burton, 10.Şubat.1962'de San Francisco, California'da doğdu Anne ve babası (Jan ve Ray) iki San Francisco hipisiydi. Cliff de imajını anne ve babasından almıştı, ama daha önemlisi Cliff tavrını onlardan almıştı. Cliff dinlenmekten ve dolaşmaktan hoşlanırdı. Cliff gerçekten de sakin ve mutlu bir kişiliğe sahipti. Cliff, birasından, çayından vs hoşlanırdı. Kendine ait bir stili vardı. 1972 model bir VW station vagon kullanıyordu, kemer takıyordu, H. P. Lovecraft okuyordu, piyano dersleri almıştı ve hatta yüksek okula gitmişti. Cliff, "Faith No More" gitaristi Jim Martin ile San Francisco'nun yakınlarında büyümüştü. O Clint Eastwood ve E. F. Hutton arasında bir kişilikti.

1982'nin sonlarına doğru Metallica'nın ilk basçısı olan Ron McGovney'in görevinde yeterince başaramadığına karar verildi. Ron grup ile ciddi konuşmuyordu ve James ve Lars bu konudan hoşnut değildi. O sıralar Metallica düşüşe geçmişti. Lars ve James solo gitaristleri Dave Mustaine ile sorunlar yaşıyordu. Çünkü Dave'in alkol, uyuşturucu sorunu vardı. Ayrıca Dave grup üyeleri ile çatışıyordu. Ayrıca James artık şarkı söylemek istemiyordu, çünkü bu işi iyi yapamadığını düşünüyordu. Bu yüzden sadece ritim gitar çalmak istiyordu.

Cliff 1982 yılının Ağustos ayında keşfedildi. Lars ve James, Cliff'i Los Angeles'de bulunan Troubadour'da fark ettiler. Lars ve James, Cliff'in bas gitar çalışından gerçekten de etkilenmişlerdi.

Bundan sonra, Metallica Cliff'i gruba kazandırmak için tam anlamıyla büyük bir kovalamaca başlattılar. Burton eğer Metallica San Francisco'ya taşınırsa gruba katılabileceğini söyledi.

Metallica, bütün problemleri ile San Francisco'ya taşındı. Metallica'nın Cliff ile ilk çalışması ses düzenleyicisi Mark Witaker'in evindeydi. O sırada James ve Lars o evde kalıyorlardı. 5.Mart.1983'te 4 şarkılık bir demo kaydettiler. Cliff, Metallica ile ilk kez The Stone'da (San Francisco) çaldı. Bu 3 muhteşem Metallica yılının başlangıcıydı.

Cliff, San Francisco'da ailesi ile yaşadı ve Metallica'yı zirveye taşımak için 3,5 yıl boyunca çok çalıştı. 1982'de Ron McGovney'in yerine geçen Cliff sahnedeki performansıyla, dört bir yana savrulan saçlarıyla ve demode giysileri ve imajı ile kendi markasını yaratmış oldu. Daima kot ceket ve kot pantolon giyerdi. Eğer hava soğuksa bir gömlek giyerdi .

Sahne dışında, sahnedeki agresif ve vahşi görünümünün tam tersine normal sakin bir California'lı biriydi. Şaka yeteneği, bas soloları ve sahnedeki sunumu gibi harikaydı. O grubun sahnedeki görselliğiydi ve sahnedeyken adeta vahşiye dönüyordu. Cliff ayrıca Metallica'nın şarkı sözü yazılımındada büyük rol oynadı. Kirk gibi o da H. P. Lovecraft hayranıydı.

Cliff'in ne kadar sinirlerine hakim ve harika bir insan olduğunu gösteren bir olan 1985'de Castle Donnington Festival'i (17.Ağustos.1985) sırasında yaşandı. Seyircilerden biri sahneye bir armut attı ve bu armut Cliff'in bas gitarına çarptı. Cliff gitarına çarpan armutu aldı ve iki ısırık aldıktan sonra seyircilere geri fırlattı.

Cliff ayrıca oldukça iyi ve kabiliyetli bir soloist idi. "Anesthesia"daki distortion ve wah-wah pedalını kullanması grubun canlı performanslarındaki en önemli olaylardan biriydi. Daha önemlisi Cliff iyi bir insandı ve herkes tarafından sevilen biriydi. Cliff ne kadar yorgun olsada gider grup hayranlarıyla konuşurdu. O kesinlikle grup elemanlarından olduğu kadar hayranları tarafından en fazla övgü toplayan kişiydi.

O zamanlar 1986 Metallica'nın yılı olacak gibi görünüyordu. Metallica'nın 3. albümü Master Of Puppets gerçekten de müzik dünyasında bir fırtına gibi esti ve Metallica'yı metal müzik dinleyenler çevresinde bir bakıma sanal yıldızlar durumuna getirdi. Sonunda Metallica başarmıştı ve kimse onların yükselişini durduramazdı. Ama Master Of Puppets albümünün Avrupa ayağında birşeyler ters gitmişti, felekat boyutuna varacak şeyler...

Cliff Burton'u anma töreni 7.Ekim.1986'da yapıldı. Ailesi ve arkadaşları onu Johann Sebastian Bach seven, Meksika yemeği seven ve evini seven biri olarak andı. Ailesi onu, onun hakkında "değerbilir ve anlayışlı bir oğul. Çünkü performansından dolayı tüm gün uyuyup, tüm gece ayakta olurdu ve asla bizi uyandırmazdı." dedi. Ablası Connie şöyle anlatıyor: "Bir keresinde ufak bir çocuk sabah erken vakitte kapıya gelmişti ve t-shirt'ünü Cliff'e imzalatmak istiyordu. Cliff'te kapıya gelip 'Tabiyki imzalarım.' dedi.". Ablası Connie yine şöyle anlatıyor: "Bir keresinde onu çağırdım ve 'Rock yıldızı olmak nasıl birşey?' diye sordum. Çok kızmıştı. Ve onu bir daha bu şekilde nitelendirmemi istemişti.". Cliff'i anma töreninde "Master of Puppets" albümünden "Orion" şarkısı çalındı. "Orion", Cliff'i anmak için mükemmel bir şarkıydı. James Hetfied, Cliff'in gruptaki en eğitimli müzisyen olduğunu ve "Orion" şarkısının çoğunun ona ait olduğunu söylemişti. Cliff'in külleri Bay Area'da değişik yerlere savruldu. Bu yerler arasında Maxwell ranch House bölgesi de vardı.

Cliff'in ardında bıraktığı boşluk tüm müzik basını tarafından yazılıyordu. Örneğin trajediden bir hafta sonra Kerrang! dergisinde reklam yerleri hayranları ve arkadaşları tarafından doldurulmuştu; Mesajlar şöyleydi: Zazulas ("En büyük müzisyen, En büyük head-banger!, En büyük kayıp, Sonsuza kadar arkadaş"); Anthrax (İspanyol paçası harika!!, Gülün, Seni özleyeceğiz). Bunun yanında Music For Nations tek sayfasını Cliff'e ayırdı. Sayfada şu yazıyordu: "Cliff Burton 1962 - 1986". Acı çok derindi.

Gen Howards'ın hatırladıkları: "Puppets turnesi bittiği zaman, grup Avrupa turnesine gidinceye kadar bekledim ve sonra Cornualles'e tatile gittim. Hepimiz olanardan mutluyduk, özellikle Metallica'nın giderek daha da popüler olmasından dolayı. Hepimiz bunun gerçekleşmesi için çok çalıştık. Sonra bir Çarşamba sabahı elime "Sound" dergisini aldığımda tam anlamıyla şok oldum. Bu gerçekten bir yıkımdı.. İnanılmaz acı doluydu..."

Cliff'e duyulan saygıyı göstermek için "$19.98 Home Vid -- Cliff 'Em All!" isimli video piyasaya sürüldü. Bu video Cliff'in bulunduğu birçok bootleg, TV çekimini, bas sololarını içermektedir. Diğer grup üyelerinin Cliff'e duydukları saygıyı gösterdikleri diğer olay ise "...And Justice For All" albümündeki "To Live Is To Die" şarkısıdır. Şarkı Cliff tarafından yazılmış birkaç riff üzerine yazılmıştır. James ve Lars Cliff'in rifflerine birkaç riff daha ekleyerek bir enstrümental şarkı yaptılar. James şarkının ortasında bir zamanlar Cliff'in söylediği bir sözü okumaktadır. Bu sözler:

"When a man lies he murders some part of the world
These are the pale deaths which men miscall their lives
All this I cannot bear to witness any longer
Cannot the kingdom of salvation take me home."

Türkçesi:

"Biri yalan söylediği zaman dünyanın bir parçasını öldürür
Bunlar hayatlarını yanlış adlandıranların solan ölümleridir.
Bunları daha fazla görmeye dayanamıyorum
Kutuluş krallığı beni evime götüremez mi"​
Alıntıdır
http://metallica150.googlepages.com/cliffbiyografi

aynı yerden aldım umarım senin için sorun olmaz

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
caglarcosgun dedi ki:
benide ekle.bende konsere gidiyorum.abartıyo gibi olabilirim ama bileti çerçeveletmeyi düşünüyorum :D
ayrıca sıkı bi Cliff Burton hayranıyım.keşke oda olsaydı kadroda :(
Eklendin dostum

Cliff'em all! diyosun ha :D

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
pulling teeth deki solo başarısı zaten apayrı bişey.bi bas gitardan o sesleri çıkarmak...insan üstü bi yetenek gibi geliyo.
iki hafta kadar önce gitar aldım ve gitara bu kadar hevesliysem onun konser videolarındaki şovlarıdır sebebi(gerçi benimki elektro:D).o saçlarının dalgalanışı ve gitarı hissederek çalması.en iyi gitaristler sıralamamda Dave Mustain le birlikte 3. sırayı paylaşıyo:)
1.Jimi Hendrix
2.Jimmy Page
3.Dave ve Cliff

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende bende benide ekleyin 27 Temmuz a biletimide aldım :D

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
TeArS dedi ki:
bende bende benide ekleyin 27 Temmuz a biletimide aldım :D

Eklendin ahbap konser gününe doğru bir gün nerde buluşacağımızı kararlaştıralım.

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fark etmez mecidiyeköyde biryerlerde buluşuruz karanfil takmayı unutmayın :D

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Ben gelemiyorum ama bu konserde olmak çok isterdim, arkadaşlar keyfini çıkarın ;)

Antediluvian

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benide eklersen sevinirim arkadaşım..
Arkadaşlar bu aradayeni albüm Death magnetic gece itibariyle fransada tezgahlara ve tabiki nete düştü..
Pmden isteyen olursa linki veririm.. özellikle unforgiven 3 pianoyla giriyor.. harika.. ;)

death_magnetic_black_800.jpg

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
ben niye yokum hacı.. bilirsin rock severliğimi..

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5

october

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4