Max 1000-1100TL Kasa önerisi.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba arkadaşlar,

Geçici olarak ekran kartı, ram ve ssd haricinde 1000-1100tl'lik bir kasa istiyorum. Kulaklık, monitör, klavye, mause, oyuncu koltuğu gibi ıvır zıvırları alıcam o yüzden onları listeye katmıyorum.

R9 270 Asus'un ekran kartı bulunuyor (X olan değil sadece 270)

SSD ve Ram bulunuyor.

İhtiyacım olan pisada ki çoğu oyunu açıp oynatabilecek geçici bir süre için fakat yinede güzel olan bir kasa istiyorum.

Yeğenime falan vericem değiştirdiğim zaman yeni kasayı.

Bütçeye uygun olarak toplarsanız sevinirim, örnek intel yerine amd tercih edebilirsiniz daha performanslı olucaksa.

Vatandan toplarsanız sevinirim çünkü oradan alıcam. İnternet üzerinden almak istemiyorum çünkü sorun çıkınca uğraşmak çok uzun sürüyor.

e_emin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
En ucuz (ama yeterli gelecek olan) böyle bir kasa alabilirsiniz. Hard disk dahil 980 lira civarına geliyor (ssd'nin yanına ek depolama alanı olur diye ekledim, eğer gerek yoksa hard disksiz 790 lira civarına geliyor).

MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart - Vatan Bilgisayar
Cooler Master Cmp-350 500W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Intel Core i3 4160 Soket 1150 3.6GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Wd 3.5" 1Tb Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64Mb Cache Harddisk - Vatan Bilgisayar

Daha üst seviye bir anakart ya da i5 işlemci ekleyebilirdim ama Skylake platformu çıktığından ve geçici olarak kullanılacak dediğinizden yüksek özellikli bir anakart önermek istemedim. i3 işlemci, R9 270 için yeterli olacaktır. Kısacası yukarıdaki kasa işinizi görecektir.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
En ucuz (ama yeterli gelecek olan) böyle bir kasa alabilirsiniz. Hard disk dahil 980 lira civarına geliyor (ssd'nin yanına ek depolama alanı olur diye ekledim, eğer gerek yoksa hard disksiz 790 lira civarına geliyor).

MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart - Vatan Bilgisayar
Cooler Master Cmp-350 500W Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
Intel Core i3 4160 Soket 1150 3.6GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Daha üst seviye bir anakart ya da i5 işlemci ekleyebilirdim ama Skylake platformu çıktığından ve geçici olarak kullanılacak dediğinizden yüksek özellikli bir anakart önermek istemedim. i3 işlemci, R9 270 için yeterli olacaktır. Kısacası yukarıdaki kasa işinizi görecektir.

HDD var fakat iyi çalışmıyor 6 yıllık falan. Anakarttan hiç anlamam [MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] anlar ona sormak lazım. İşlemciye gelicek olursak i3 yerine fx 8350 alırım daha iyi. Çünkü i3 bana göre eski nesil işlemcimci. Eğer alıcaksam i serisinden i5 'den aşağısına bulaşmam yada pentium alırım şu g bilmem kaç oc yaparak i5 seviyesine çıkartırım diye düşünüyorum da oc'da sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum ne bileyim stabilite vs. i5 li alırsam kasayı 700 küsür sadece işlemciye gidecek çok tuzlu oluyor.

Kasaya gelicek olursak kasaya önem vermiyorum bu tarz düşük bütçeli pcler için. o yüzden en ucuzundan uygun bir şey koyarım. Psu çok önemli +80 plus bronz falan olursa çok iyi olur.

HDD olarak evet 1tb olanı almayı planlıyorum. 500gb daha var ayriyetten.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
1100₺'lik sistemde İntel yerine AMD kullanırsanız daha iyi olur.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Doların 2.77'lere çıkmasını özenle bekledin sanırım. :D

İşlemci olarak, i5 4460. Anakart olarakta, MSI H97 PC Mate tercih edebilirsin. Fena olmaz.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şuan sistem toplamak çılgınlık. Bütçende düşük çok zor çok. Ama illa toplayacağım diyorsan. Asus H81M-C ve G3258 yapacağın en iyi kombinasyon. Ayrıca kendini i3 i5 diye şartlandırma mimarisi eski dediğin i3 4160 FX 8350 arasında 250 TL fark olmasına rağmen performans konusunda 8350'yi aratmaz. Ayrıca 4160'ın mimarisi daha yeni :)

e_emin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
HDD var fakat iyi çalışmıyor 6 yıllık falan. Anakarttan hiç anlamam @Seyhoo anlar ona sormak lazım. İşlemciye gelicek olursak i3 yerine fx 8350 alırım daha iyi. Çünkü i3 bana göre eski nesil işlemcimci. Eğer alıcaksam i serisinden i5 'den aşağısına bulaşmam yada pentium alırım şu g bilmem kaç oc yaparak i5 seviyesine çıkartırım diye düşünüyorum da oc'da sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum ne bileyim stabilite vs. i5 li alırsam kasayı 700 küsür sadece işlemciye gidecek çok tuzlu oluyor.

Kasaya gelicek olursak kasaya önem vermiyorum bu tarz düşük bütçeli pcler için. o yüzden en ucuzundan uygun bir şey koyarım. Psu çok önemli +80 plus bronz falan olursa çok iyi olur.

HDD olarak evet 1tb olanı almayı planlıyorum. 500gb daha var ayriyetten.
AMD tabanlı bir kasa bu olabilir ama 80+ Bronze güç kaynakları biraz pahalı, bu nedenle HDD ile 1200 liraya geliyor ve kasa da Everest, haliyle malzeme kalitesinin çok da iyi olmadığını belirteyim.

MSI 970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
EVEREST 707BK CAVALIER MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
AMD FX X8 8300 Soket AM3+ 3.3GHz 16MB Önbellek 95W 32nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 550W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Oyunlarda overclock olmadan FX-8300 genelde i3 ile i5 arasına düşüyor ya da i3 seviyesine geliyor ama kimi oyunlarda i5'i bile geçebiliyor.
Yine de i3 ya da G3258+işlemci soğutucusu size daha iyi bir (fiyat) performans verir diye düşünüyorum.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Şuan sistem toplamak çılgınlık. Bütçende düşük çok zor çok. Ama illa toplayacağım diyorsan. Asus H81M-C ve G3258 yapacağın en iyi kombinasyon. Ayrıca kendini i3 i5 diye şartlandırma mimarisi eski dediğin i3 4160 FX 8350 arasında 250 TL fark olmasına rağmen performans konusunda 8350'yi aratmaz. Ayrıca 4160'ın mimarisi daha yeni :)

Valla onu hiç takip etmemiştim. Dolar almış başını gidiyor en iyisi indirim yada düşüş bekliyim. Fakat diğer aksesuarları ekipmanı alıcam.

Bakalım o zaman biraz indirim bekliyim diyecemde dolar hep çıkıyor ki kaç aydır hiç indimi? :D sonra dahada zararlı çıkmayalım :D

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Dolar 14-17 Temmuz'da filan 2.65'lerdeydi baya arttı bu aralar.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] Aga bana bir kaç seçenek içeren sistem toplarmısın acaba? max 1100

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
MSI Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar

COOLER MASTER ELITE K280 500W MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

Bence tercihin bu yönde olmalı. İşlemcinin mimarisi eski değil i3 seni yanıltmasın piyasdaki neredeyse tüm oyunlara yetebilecek bir işlemci. Anakartta giriş seviyesinin üstü bir anakart gayet güzel. Eğer kasayı biraz daha iyi isterim dersen g3258 ve güzel bir kasa kombinasyonu yapabilirsin ama bana kalırsa alabileceğin en iyi sistem bu.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
MSI Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar

COOLER MASTER ELITE K280 500W MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

Bence tercihin bu yönde olmalı. İşlemcinin mimarisi eski değil i3 seni yanıltmasın piyasdaki neredeyse tüm oyunlara yetebilecek bir işlemci. Anakartta giriş seviyesinin üstü bir anakart gayet güzel. Eğer kasayı biraz daha iyi isterim dersen g3258 ve güzel bir kasa kombinasyonu yapabilirsin ama bana kalırsa alabileceğin en iyi sistem bu.

Şu sistemi bir düşüneyim bakalım. Teşekkür ederim çok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] http://www.vatanbilgisayar.com/oyun-kulakligi/ http://www.vatanbilgisayar.com/klavyeler/ http://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-mouse/

Buradan bana güzel bir ekipman önerebilirmisin? kulaklık olarak Logitech düşünüyorum şu G serisinden fakat başka güzel kulaklıklarda var.

Kulaklık için max 200 vermeyi düşünüyorum çünkü tamam oyun oynuyorum fakat şu anda külüstür kulaklığım bile gayet yeterli ses verirken logitech'in şu:
http://www.vatanbilgisayar.com/g230-oyun-headset.html

Kulaklığı bile yeter diye düşünüyorum.

Geriye klavye mause kalıyor. Monitör almayı sanırım erteleyecem çünkü bütçemin dışına çıkıyor ve ekranda en ufak çizik olmayan yaklaşık 4 yıldır kullandığım SAMSUNG'un 21'' monitörüne sahibim. Gayet yeterli geliyor belki ileride değiştiririm yeni sistemde.

Benim elim büyüktür, elime güzel oturabilecek bir mause istiyorum marka takıntım yok fakat kaliteli marka olursa iyi olur.

Klavye olarak tuşlara basınca güzel hissiyat veren bir klavye arıyorum oda kaliteli olması tercihim :D

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şu sistemi bir düşüneyim bakalım. Teşekkür ederim çok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -
@Seyhoo Oyun Kulaklığı - Kulaklık ve Mikrofon - Vatan Bilgisayar Klavye Mouse Set Modelleri ve Fiyatları - Vatan Bilgisayar Notebook Bilgisayar Mouse Modelleri ve Fiyatları - Vatan Bilgisayar

Buradan bana güzel bir ekipman önerebilirmisin? kulaklık olarak Logitech düşünüyorum şu G serisinden fakat başka güzel kulaklıklarda var.

Kulaklık için max 200 vermeyi düşünüyorum çünkü tamam oyun oynuyorum fakat şu anda külüstür kulaklığım bile gayet yeterli ses verirken logitech'in şu:
G230 OYUN HEADSET - Vatan Bilgisayar

Kulaklığı bile yeter diye düşünüyorum.

Geriye klavye mause kalıyor. Monitör almayı sanırım erteleyecem çünkü bütçemin dışına çıkıyor ve ekranda en ufak çizik olmayan yaklaşık 4 yıldır kullandığım SAMSUNG'un 21'' monitörüne sahibim. Gayet yeterli geliyor belki ileride değiştiririm yeni sistemde.

Benim elim büyüktür, elime güzel oturabilecek bir mause istiyorum marka takıntım yok fakat kaliteli marka olursa iyi olur.

Klavye olarak tuşlara basınca güzel hissiyat veren bir klavye arıyorum oda kaliteli olması tercihim :D

Bu üçlü için bütçe nedir ?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Toplam 400 civarı. 200 kadar tutacağını sanmıyorum klavye ile mause'un :D

Kulaklık olarak G230 süper tercih. Genelde kulak içi kulaklık ve ses sistemleri ile yakından ilgilendiğim için oyuncu kulaklıklarıyla pek aram yok. Ama kaliteli bir klavye istersen bunu önerebilirim.

LOGITECH G103 GAMING KEYBOARD - TR LAYOUT - Vatan Bilgisayar

Oyuncu mouse'si istiyorsan onu bilemem ama kaliteli uzun ömürlü ele iyi oturan bir mouse istersen bunu tek geçerim

LOGITECH M500 MOUSE - Vatan Bilgisayar

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Kulaklık olarak G230 süper tercih. Genelde kulak içi kulaklık ve ses sistemleri ile yakından ilgilendiğim için oyuncu kulaklıklarıyla pek aram yok. Ama kaliteli bir klavye istersen bunu önerebilirim.

LOGITECH G103 GAMING KEYBOARD - TR LAYOUT - Vatan Bilgisayar

Oyuncu mouse'si istiyorsan onu bilemem ama kaliteli uzun ömürlü ele iyi oturan bir mouse istersen bunu tek geçerim

LOGITECH M500 MOUSE - Vatan Bilgisayar

Kulaklık için içim rahatladı tamamdır :D onu alıyorum. Mause olarak şunu düşünüyorum LOGITECH G300s GAMING MOUSE - Vatan Bilgisayar

G serisinin ilk üyesi oluyor galiba :)

Klavye olarak kararsız kaldım ya tipi hoşuma gitmedi, ne biliyim 15tl çin malı oyuncak klavyeler gibi gözüküyor karşıdan bakınca :D

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Kulaklık için içim rahatladı tamamdır :D onu alıyorum. Mause olarak şunu düşünüyorum LOGITECH G300s GAMING MOUSE - Vatan Bilgisayar

G serisinin ilk üyesi oluyor galiba :)

Klavye olarak kararsız kaldım ya tipi hoşuma gitmedi, ne biliyim 15tl çin malı oyuncak klavyeler gibi gözüküyor karşıdan bakınca :D

Sağlam oyuncu klavyesidir o. Ben mal alırken asla tipine bakmam bana icraat lazım. Her tuşun 50 milyona kadar ömrü var artık sen karar ver :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Sağlam oyuncu klavyesidir o. Ben mal alırken asla tipine bakmam bana icraat lazım. Her tuşun 50 milyona kadar ömrü var artık sen karar ver :)

Günde 10 milyon tık atıyorum her tuşa azmış :p şey ben oyunlardan çok müziklerede önem veriyorum. Şimdi şuradan yorumları okudum:

Olumlu yorumlarda her şeyini övmüşler müzik sesleri basslar cart curt. Olumsuz yorumlara bakıyorum film müzikten bekletiniz ne diyorlar sonra ekstra müzik için kulaklık gerekebilir falan diyorlar, kafamı karıştırdılar şimdi bu kulaklığın müzik sesi iyi değilmi? :D

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Günde 10 milyon tık atıyorum her tuşa azmış :p şey ben oyunlardan çok müziklerede önem veriyorum. Şimdi şuradan yorumları okudum:

Olumlu yorumlarda her şeyini övmüşler müzik sesleri basslar cart curt. Olumsuz yorumlara bakıyorum film müzikten bekletiniz ne diyorlar sonra ekstra müzik için kulaklık gerekebilir falan diyorlar, kafamı karıştırdılar şimdi bu kulaklığın müzik sesi iyi değilmi? :D

Millete bakacak olursak bizim yaşamamız hata

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yok ondan değil, gaming kulaklık ya sadece oyunlarda farkını gösteriyor demeye çalışmışlar. Bende öyle düşündüm :)

Gaming kulaklık normal kulaklıklara göre her zaman iyidir onlar paranoya olmuşlar :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Gaming kulaklık normal kulaklıklara göre her zaman iyidir onlar paranoya olmuşlar :)

Valla bende sennheiser hd 130 var bundan daha iyi bir kulaklıktır yani çünkü yaklaşık 4 yıl önce aldım 80tlye vatandan. Bu kulaklığın kat kat iyi olucağını düşünüyorum.

Şimdi hemen gidicem almaya fakat üşeniyorum. En iyisi yarın gidip alıyım bide kapalıdır belki bu saatte vatan :D

Bilgisayar işine dönecek olursak bakalım sanırım i3 lü olanını alıcam galiba.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Valla bende sennheiser hd 130 var bundan daha iyi bir kulaklıktır yani çünkü yaklaşık 4 yıl önce aldım 80tlye vatandan. Bu kulaklığın kat kat iyi olucağını düşünüyorum.

Şimdi hemen gidicem almaya fakat üşeniyorum. En iyisi yarın gidip alıyım bide kapalıdır belki bu saatte vatan :D

Bilgisayar işine dönecek olursak bakalım sanırım i3 lü olanını alıcam galiba.

z97 anakarttan 1 tane kalmış unutma sakın h97 alma.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

İleride işlemci değiştireceğin zaman mumla ararsın ama. Z97 sadece overclock yapmayı sağlamıyor bir çok özelliği beraberinde getiriyor özellikle ses deneyimi daha iyi. Ama yinede sen bilirsin h97 ile z97 kıyaslanmaz. Gigabyte h97m bu benim önerdiğim kart daha iyi. Ayrıca kasa ve harddisk almayacak mısın ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
İleride işlemci değiştireceğin zaman mumla ararsın ama. Z97 sadece overclock yapmayı sağlamıyor bir çok özelliği beraberinde getiriyor özellikle ses deneyimi daha iyi. Ama yinede sen bilirsin h97 ile z97 kıyaslanmaz. Gigabyte h97m bu benim önerdiğim kart daha iyi. Ayrıca kasa ve harddisk almayacak mısın ?

Şu anda şöyle düşünüyorum:

Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

12v kanalından 540w veriyor:

ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

Anakart olarak akrabamla konuştum o zaman z97 mate alabilirsin dedi.

Bunu alıyorum çünkü akrabam anakartı işlemcime göre önermiş. Oc yapmayacağım için K sız işlemci aldığımdan dolayı z97 mate gereksiz dedi.

Dedim ki ileride upgrade edicem i7 k alıcam dedim o zaman z97 mate alıcaksın dedi.

Ara Toplam 1.052,39 TL
KDV 189,42 TL
Tutar 1.241,81 TL

Kdvsini yesinler 200 tl HDD parası.

HDD neden almıyorum? şimdi şöyle söyleyim bende 500lük zaten var %90'ı falan dolu yetersiz ondan değiştiriyorum. Yoksa oyun performansıda falan bir sorun yok zaten win ssd'ye kurulu.

O yüzden biraz bekleyebilir HDD almak.

Bütçem 1500, 1250 pc yapıyor 180tl'ye g230 alıcam bana 70tl civarı bir para kalıcak.

Oyuncu koltuğu, mause ve klavye siparişimi zaten verdim onların ücretini dahil etmiyorum. Koltuk 380tl civarı, klavye olarak senin önerdiğin mause olarak kendim koymuştum ya g serisi olan işte o.

Sonuç olarak elde 70tl kalıyor onuda cebe atacam :D ay sonunda maaş yatsın hdd, monitör çekicem.

Tamam mıyız aga? iyimidir bu sistem?

Yoksa diyorum ki şu anda bf4 falan filan oynayıp takılıcam. Zaten çok sevdiğim oyun yok ve şu kulüstür işlemcim ile bile bf4'ü oynayabiliyorum.

Kasa, anakart tamam. i5 yerine i3 alsam ve daha sonra i7 K'lı bir sisteme geçicem, gtx980 olucak çok büyük ihtimal.

Sonra i5'den i7'ye atlamak olmaz zaten max 5 6 ay sonra geçerim.

İ3'mü alsam diyorum i5 yerine hem 200tl kaar yapmış oluyorum?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şu anda şöyle düşünüyorum:

Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

12v kanalından 540w veriyor:

ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

Anakart olarak akrabamla konuştum o zaman z97 mate alabilirsin dedi.

Bunu alıyorum çünkü akrabam anakartı işlemcime göre önermiş. Oc yapmayacağım için K sız işlemci aldığımdan dolayı z97 mate gereksiz dedi.

Dedim ki ileride upgrade edicem i7 k alıcam dedim o zaman z97 mate alıcaksın dedi.

Ara Toplam 1.052,39 TL
KDV 189,42 TL
Tutar 1.241,81 TL

Kdvsini yesinler 200 tl HDD parası.

HDD neden almıyorum? şimdi şöyle söyleyim bende 500lük zaten var %90'ı falan dolu yetersiz ondan değiştiriyorum. Yoksa oyun performansıda falan bir sorun yok zaten win ssd'ye kurulu.

O yüzden biraz bekleyebilir HDD almak.

Bütçem 1500, 1250 pc yapıyor 180tl'ye g230 alıcam bana 70tl civarı bir para kalıcak.

Oyuncu koltuğu, mause ve klavye siparişimi zaten verdim onların ücretini dahil etmiyorum. Koltuk 380tl civarı, klavye olarak senin önerdiğin mause olarak kendim koymuştum ya g serisi olan işte o.

Sonuç olarak elde 70tl kalıyor onuda cebe atacam :D ay sonunda maaş yatsın hdd, monitör çekicem.

Tamam mıyız aga? iyimidir bu sistem?

Yoksa diyorum ki şu anda bf4 falan filan oynayıp takılıcam. Zaten çok sevdiğim oyun yok ve şu kulüstür işlemcim ile bile bf4'ü oynayabiliyorum.

Kasa, anakart tamam. i5 yerine i3 alsam ve daha sonra i7 K'lı bir sisteme geçicem, gtx980 olucak çok büyük ihtimal.

Sonra i5'den i7'ye atlamak olmaz zaten max 5 6 ay sonra geçerim.

İ3'mü alsam diyorum i5 yerine hem 200tl kaar yapmış oluyorum?

1 kere z97 mate al neden 2 kere alasın ki :D Hem aynı fiyata yani değişen birşey yok hatta daha ucuz. 4460 iyidir her oyunu her ekran kartını rahatlıkla besleyecek güçlü bir işlemci. Şuan vatana giremiyorum ama daha iyi kasalar var Xgimatek'in 600w lık bronze sertifikalı çok güzel bir kasası vardı stoklarda var mı hala acaba