Soru Anakart+işlemci+RAM+sıvı soğutucu önerisi

Bu konuyu okuyanlar

saykops

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba,

Kasalı bilgisayarımı sıfırdan toplamaya karar verdim (sistem DDR3 dönemdinden i5-3330 ile). Şu an laptop kullanıyorum (HP Pavilion Gaming 15-dk2046nt (4H0V9EA) Notebook) ve oyun dahil günlük çalışmalarımı onunla yapıyorum. İçine Samsung 980 Pro 1TB SSD ve 8x2 DDR4 3200MHz RAM taktım.

Fikrinizi almak itediğim konu şimdilik kullanmama yetecek şekilde i5-13600K gibi bir işlemciyle DDR5 bir sistem toplayıp geçici olarak bende hazırda olan RX580 4 GB ile kullanmak mı yoksa para biriktirip her parçasını, ekran kartı dahil, birlikte almak mı? Bir aciliyet veya gereklilik yok. 16.000-20.000 TL arası oluyor anakart+işlemci+RAM+sıvı soğutucu. Ekran kartına çok daha fazla bütçe ayırmak istiyorum. Anladığım kadarıyla minimum RTX40 serisi ve 12 GB gerekiyor gibi görünüyor geleceğe yatırım sayılabilmesi için.

Ne olursa olsun işlemci konusunda da bir fikrinizi almak isterim. AMD konusunda pek bilgili değilim ama i5-13600K için güzel şeyler duydum. Overclock gibi şeylerle hiç ilgi alakam yok.

Rampage X-Horse 650W Bilgisayar Kasası kasa sisteme göre yeni ve temiz bir kasa ondan dolayı değiştirmemeyi düşünüyorum. Ekran kartı alınca PSU değiştirmem gerekecek tabii onun farkındayım.

Son mesajlar