Yardım Mavi Ekran Hatası

OcakSonduren//

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar birden mavi ekran almaya başladım. Sistem şu anda kullanılamaz halde. Bilgisayarı açtıktan 1-2 dk sonra direk mavi ekran alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

zypixeloffical

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar birden mavi ekran almaya başladım. Sistem şu anda kullanılamaz halde. Bilgisayarı açtıktan 1-2 dk sonra direk mavi ekran alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

hocam keşke dosyaları jpg olarak atsaydınız daha iyi olurdu
hocam dmp dosyaların açamıyom ama hata mesajı varsa atarmısınız

OcakSonduren//

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam keşke dosyaları jpg olarak atsaydınız daha iyi olurdu
hocam dmp dosyaların açamıyom ama hata mesajı varsa atarmısınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son eklediğim farklı yeni hatalar. Bunu da açamazsanız ne yapmalıyım?

Ben biraz inceledim birçok hata hep aynı ve şu şekilde ;

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    143.1 KB · Görüntüleme: 56
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    122.5 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150

Son eklediğim farklı yeni hatalar. Bunu da açamazsanız ne yapmalıyım?

Ben biraz inceledim birçok hata hep aynı ve şu şekilde ;
Mavi ekran hatasının 1 değil 500 den fazla sebebi var, genel olarak ekran kartı veya ramden kaynaklı bir sorun olur, sistemin masaüstü ise teker teker ramlerini ve ekran kartını çıkartıp deneyebilirsin. Bu sayede bozulan parçayı bulursun.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,971
hoca mbendaha çok sornlarımı googleye youtue yazıyom ordan çözümlerini bakıyom büyük bir çoğunluğunu ben onu demeye çalıştım dalga geçmenize gerek yok
Ya burası forum.Bilmiyorsan yazmayacaksın,biliyorsan yardımcı ol.Herkes biliyor yazmayı.Bir tek sana özel değil.Çözemedi ki forumda.

Reaksiyon puanı
8,024
Mavi ekran hatasının 1 değil 500 den fazla sebebi var, genel olarak ekran kartı veya ramden kaynaklı bir sorun olur, sistemin masaüstü ise teker teker ramlerini ve ekran kartını çıkartıp deneyebilirsin. Bu sayede bozulan parçayı bulursun.
Adam bu tarz yorumlar gelmesin diye hata dosyalarını da atmış halen daha klasik mavi ekran tanımlarını yapıyorsunuz. Diğer forumda olsa bu dosyaları attığı için 5 dakika sürmez sonuca kavuşurdu konu.
hocam hatayı googleye yazın çözümleri çıkıyo
Cidden mi?

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759

Hocam bana sisteminizi yazın.
Dosyaları JPG Olarak atabiliyorsanız JPG atın lütfen açamıyorum.

Reaksiyon puanı
8,024
Hocam bana sisteminizi yazın.
Dosyaları JPG Olarak atabiliyorsanız JPG atın lütfen açamıyorum.
.dmp dosyalarını zaten direkt açamazsınız. Daha açamıyosanız dosyayı açsanız da incelemenizin bence pek faydası olmaz. BlueScreenView uygulamasını yüklemeniz gerek açmak için.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Adam bu tarz yorumlar gelmesin diye hata dosyalarını da atmış halen daha klasik mavi ekran tanımlarını yapıyorsunuz. Diğer forumda olsa bu dosyaları attığı için 5 dakika sürmez sonuca kavuşurdu konu.
benim açıp tek tek görselleri inceleyecek vaktim yok sadece fiziksek bie arıza varsa sorunu nasıl bulacağını yazdım. Sizin o kadar vaktiniz varsa açıp yardımcı olun. Benim yazdığım cevaba karışarak vakit harcamayın.

Reaksiyon puanı
8,024
benim açıp tek tek görselleri inceleyecek vaktim yok sadece fiziksek bie arıza varsa sorunu nasıl bulacağını yazdım. Sizin o kadar vaktiniz varsa açıp yardımcı olun. Benim yazdığım cevaba karışarak vakit harcamayın.
Görsel atmamış ki. Dumb dosyalarını paylaşmış. O çok değerli vaktini yorum kasmak için ayırmasaydın keşke çünkü cevabın hiçbir şeye karşılık gelmiyor.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Görsel atmamış ki. Dumb dosyalarını paylaşmış. O çok değerli vaktini yorum kasmak için ayırmasaydın keşke çünkü cevabın hiçbir şeye karşılık gelmiyor.
aslında çok şeye karşılık geliyor fakat sende bunu anlayabilecek kapasite olduğunu sanmıyorum. eğer yorum kasmak gibi bir amacım olsa konuyu okuyup öyle yazmam. bence sen git kendine sataşabileceğin başka insanlar bul ben sana ağır gelirim.