Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Tam çözümü şöyle yazayım. USB belleği Fat32 olarak biçimlendirip, Rufus isimli program ile iso dosyasını USB belleğe yazdırın.
Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp boot menüsüne girin ve USB belleği seçip Enterlayın.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Tam çözümü şöyle yazayım. USB belleği Fat32 olarak biçimlendirip, Rufus isimli program ile iso dosyasını USB belleğe yazdırın.
Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp boot menüsüne girin ve USB belleği seçip Enterlayın.
GNOME, sizce eski bilgisayarlar için ağır olmaz mı?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ubuntu'nun türevleri yok mu? Xubuntu kursa da olabilirdi. Alışması biraz zor olabilir.
Aslında Xubuntu'nun varsayılan hali biraz Windows'tan farklı. Örneğin panel varsayılan olarak altta değil üstte. İlk kullanıcıya bu tür ayarlamalar yaptırmaktansa direkt Linux Mint XFCE'yi öneririm.

Bu arada zaten Linux Mint de Ubuntu tabanlı.

Reaksiyon puanı
602
Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Merhaba yeniden bu sefer Linux Mint türüne karar veremedim Cinnamon kullansam sıkıntı olur mu? :)
Görünümlerini incele. @Halktan Biri, Xfce kullanıyor; ben, MATE kullanıyorum. Sana kalmış bir şey. Gözlemlediğim kadarıyla Linux Mint kullanıcılarının çoğu Cinnamon'u tercih ediyor. Cinnamon, Linux Mint ekibinin geliştirdiği bir masaüstü ortamı.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Mate'in RAM kullanımı iki katına çıkmış. Önceden boşta RAM kullanımı 300-350 MB iken şimdilerde 600 MB civarına çıkmış RAM kullanımı.
Bu sebepten XFCE'yi daha hafif buluyorum.
RAM kullanımı bu kadar mı önemli? Bu devirde 512MB RAM'li, 1GB RAM'li bilgisayar mı kaldı? Kaldıysa ve kullanan varsa çok azdır.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
RAM kullanımı bu kadar mı önemli?.
Tamam da RAM kullanımındaki artışın sebebi nedir? :) Hiçbir şey yok iken kısa bir sürede RAM kullanımının iki katına çıkması beni memnun etmiyor açıkçası.
Bu devirde 512MB RAM'li, 1GB RAM'li bilgisayar mı kaldı? Kaldıysa ve kullanan varsa çok azdır.
Kullanan kalmıştır elbette. Ve zaten o tür bilgisayarlar için de dağıtımlar bulunmakta. Linux'un bir güzel yanı da her türlü bilgisayar için çeşidinin bulunması.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Tamam da RAM kullanımındaki artışın sebebi nedir? :) Hiçbir şey yok iken kısa bir sürede RAM kullanımının iki katına çıkması beni memnun etmiyor açıkçası.

Kullanan kalmıştır elbette. Ve zaten o tür bilgisayarlar için de dağıtımlar bulunmakta. Linux'un bir güzel yanı da her türlü bilgisayar için çeşidinin bulunması.
Burada yeni sürümlerde yaptıkları düzenlemeleri teker teker yazmışlar:
MATE