LG telefonlar neden bu kadar ucuzladı

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
evet arkadaşlar bakıyorumda üst düzey lg telefonlar bu ara acayip ucuzladı
mesela htc one x ve galaxy s3 ile yarışan 4xhd modeli 1200 tl
optimus 3d max 1000 tl neden böyle bir durum var?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
satılmadığı için olabilir. galaxy s3 yazılımsal olarak o kadar çok yenilikle geldi ki diğer android telefonlar yazılım açısından basit kaldılar. samsung açık ara android'i en iyi geliştiren firma.

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
yeni model icin calismalara baslayip eskileri elden cikartmak gibi

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
yeni model icin calismalara baslayip eskileri elden cikartmak gibi
olabilir yakında
lg optimus g
lg nexus4 gibi cihazlar çıkacak

satılmadığı için olabilir. galaxy s3 yazılımsal olarak o kadar çok yenilikle geldi ki diğer android telefonlar yazılım açısından basit kaldılar. samsung açık ara android'i en iyi geliştiren firma.
katılmıyorum forumda s3 ten şikayetçi çok kişi var ama samsung android ile harbiden ad yaptı

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
LG başarıyı tam yakalayamadı. Sanıyorum en popüler ürünü Optimus Blackti. Samsung'a bakınca S, S2, S3 serinin tüm modelleri popüler oldu ve en çok satanlar listesinde.
Yazılım konusundaki özürlü tavrının da çok büyük etkisi var. Arkadaş Samsung Galaxy S modeline 4.0 getirmiyor diye kızıp gitti LG aldı. Madara oldu. Hiç bir güncelleme gelmiyor.

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Güncelleme konusundada çok zayıf kaldılar

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
4X HD Ekran olarak IPS kullanıyor bu bataryayı en çok harcayan ekran türü. Kamera olarak sorunlu az ışıklı ortamda ve geceleri resim kalitesi berbat değil iğrenç 5 metre ilerideki adamın suratını bulanık gösteriyor. Abimdeki Galaxy Wonder bile kat kat güzel çekiyor. Video kalitesi de aynıdertten muzdarip. 4.1 sürümünün gelmesini ve bu sorunların düzeltilmesini umut ediyorum.

4X HD alacak arkadaş varsa aman diyim almayın :) ben yandım siz yanmayın. Gidin xperia modellerine bakın

byern

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg'nin hatta lg türkiye nin yazılım desteği berbat olduğu içindir. haliyle talep azaldıkça fiyat düşer. nexus cihazının arkasında google olmasa fiyatı ucuz olsa yine de almazdım tecrübeler sağolsun

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
hımm anlaşılan lg nin yazılım destek sorunları var ayrıca arayüzüde vasat öylemi?
zamanında optimus 3d yi baya istemiştim ama şimdi vazgeçtim

4X HD Ekran olarak IPS kullanıyor bu bataryayı en çok harcayan ekran türü. Kamera olarak sorunlu az ışıklı ortamda ve geceleri resim kalitesi berbat değil iğrenç 5 metre ilerideki adamın suratını bulanık gösteriyor. Abimdeki Galaxy Wonder bile kat kat güzel çekiyor. Video kalitesi de aynıdertten muzdarip. 4.1 sürümünün gelmesini ve bu sorunların düzeltilmesini umut ediyorum.

4X HD alacak arkadaş varsa aman diyim almayın :) ben yandım siz yanmayın. Gidin xperia modellerine bakın
vaybe o derece yani xperianın 4 çekirdeklisi bile yok sen xperia diyorsun demekki telefon seni baya kızdırmış:D

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
LG ilk akıllı telefonu yapan firma. sektöre daha nasıl yenilik getirebilir acaba? Kaldı ki satılmadığı da kime neye göre. Sadece çok satıyor olması mı temel unsur? Ben LG kullanıcıyım ve bugüne dek çok az şikayet işittim. Kaldı ki geçmişten beri LG akıllı telefon piyasasında şık ve kaliteli ürünler vermiştir. Nexus 4 için Google boşuna LG ile anlaşmadı sanırım.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Bence yakın zamanda gelecek iki üst seviye modelden kaynaklanıyor. Optimus G yakın zamanda gelecektir birde Türkiye de Nexus 4 üde Lg satacak.

Bence en büyük sebebi bu iki telefon.

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Yeni modeller çıktığı için düşmüştür ve LG'nin güncelleme desteği maalesef kötü.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Bence yakın zamanda gelecek iki üst seviye modelden kaynaklanıyor. Optimus G yakın zamanda gelecektir birde Türkiye de Nexus 4 üde Lg satacak.

Bence en büyük sebebi bu iki telefon.
banada öyle geliyor ama onlar gelmeden diğer ceplerin bu kadar ucuzlaması garip

arcamenel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 ayı aşkındır lg modellerine bakıyorum inceliyorum sadece 3d max görebilmiştim elektro marketlerde.Bu hafta içi gezmiş olduğum marketlerde lg özel küçükte olsa standlar kurulduğunu gördüm.Bir kıpırdanmanın işareti olabilir diye düşünüyorum.Teknosada lg yoktu hem int hemde magazaya modeller girmiş durumda.Media markt stand gördüm.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bence güncelleme ve yazılım desteği çok hantal bunun nihayetinde satılmadılar fazla.. Mecbur indirime gittiler.. benim görüşüm böyle..

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
yapcak bişeyleri yok max bile hayla 2.3 kullanıyor

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
sorunun arayüzde olduğunu düşünüyorum telefonun arayüz tipi çok kayık:D

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
arkadaşlar cumartesi günü lg 4x hd ye baktım ekran parlaklığı iyidi arayüz orta ama kamerası harika yanındaki htc one x le kapıştırdım çok daha hızlı ve seri foto çekiyor fiyatıda 1250 hala yani 4 çekirdek isteyenlere olur bence

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Güncelleme sadece hata varsa çıkımaz. Sistem performansını arttırmak için çıkar, yeni yazılım ve uygulamaları desteklemesi bunların sorunsuz çalışması için çıkar, yeni ek özellikler için çıkar ......

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
bunun nedeni her geçen gün yeni cihazların çıkması, güncelleme konusunda lg biraz sıkıntılı gibi gözükse de nihayetinde geliyor olması güzel :D Gerçi ben orjinal romu sadece 2 ay kullandım daha sonrasında otomatik olarak custom rom lara geçiş yaptım :) şuan ıcs kullanıyorum ve kafam rahat :D bu sebepten diyeceğim şudur ki, her geçen gün yeni cihaz çıkması fiyatların düşük olmasının başlıca nedeni.

murat25

Asistan
Reaksiyon puanı
4
firma 5 farklı model çıkartmaya hazırlanıyor.nisan ayında L serisinin 2.versiyonlarını çıkartacaklar.bu yüzden olabilir.