LG Optimus Black-P970 2.3 Güncellemesi hakkında

NecronomicoN

Profesör
30 Temmuz 2007
2,765
12
218
v20n için zeus mod çıktı. stock'dan çok çok daha performanslı olduğunu söylüyorlar. bugün uğraşamam ama yarın veya öbür gün yükler görüşlerimi bildiririm.

kadrisercanoguz

Öğrenci
30 Kasım 2011
69
0
0
Simdi abiler birsey sorcam bu romlar arasinda devali dolasim yapiyorsunuz ama simdi birini sildin oburunu yukledin bi ton ugras bu romlarin backup ini alamiyormuyuz bi sekildi mesela sildim yeniden ayni sekilde programlarda dahil yapamiyormuyuz bolee birsey :)

NecronomicoN

Profesör
30 Temmuz 2007
2,765
12
218
nandroid back-up alma yöntemleri var. biraz araştırınca bulursun heralde.

bu arada 1 haftaya yakın süredir zeus rom'u kullanıyorum ve orjinal 20n e göre çok çok hızlı ve daha uzun batarya ömrüne sahip. sahip olduğu tek bug (mesaj gibi) bildirimlerde ara sıra bildirmemesi (titrememessi vs vss) fakat bende böyle bir problem yok. belki go sms kullandığım için olabilir belki titreşim seçeneğini "daima" yaptığım için olabilir (ilk başta titremiyordu evet). fakat sonuç olarak şuan içinde bug yok benim kullandığım zeus'da. çok hızlı ve şarjı çok iyi gitmekte.

edit: bluetooth'dan dosya göndermek sorunluymuş. daha hiç denemediğim için bir şey söyleyemiyorum.

technomind

Profesör
Emektar
19 Nisan 2011
4,978
74
228
nandroid back-up alma yöntemleri var. biraz araştırınca bulursun heralde.

bu arada 1 haftaya yakın süredir zeus rom'u kullanıyorum ve orjinal 20n e göre çok çok hızlı ve daha uzun batarya ömrüne sahip. sahip olduğu tek bug (mesaj gibi) bildirimlerde ara sıra bildirmemesi (titrememessi vs vss) fakat bende böyle bir problem yok. belki go sms kullandığım için olabilir belki titreşim seçeneğini "daima" yaptığım için olabilir (ilk başta titremiyordu evet). fakat sonuç olarak şuan içinde bug yok benim kullandığım zeus'da. çok hızlı ve şarjı çok iyi gitmekte.

edit: bluetooth'dan dosya göndermek sorunluymuş. daha hiç denemediğim için bir şey söyleyemiyorum.

Bilgi Paylaşımın için teşekkür ederim... Bende kursam mı diye düşünüyordum, ama yok vazgeçtim bekliyeceğim 30 ocak'ı :)

Mr.Elm

Doçent
10 Kasım 2011
875
5
18
Nihayet bugün 2.3 e geçiş yaptım. Mecidiyeköyde ki LG servisinde kısa sürede yükleme işlemlerini hallettiler.
Ana ekranlar arasında ki ve menüde ki geçişler gözle görülür hızlanmış. Şauana kadar batarya verimi artmış gibi gözükmekte.
Yüksek bir meblağ ödeyerek aldığım ancak kendi sesimi duuymam sebebiyle kullanamadığım samsung bluetooth kulaklığımın sorunu düzelmiş gayet net görüşebiliyorum.
Bence gayet hoş olmuş :)
Şuan için diyebileceklerim bu kadar. Söz sende Refik :D

technomind

Profesör
Emektar
19 Nisan 2011
4,978
74
228
Nihayet bugün 2.3 e geçiş yaptım. Mecidiyeköyde ki LG servisinde kısa sürede yükleme işlemlerini hallettiler.
Ana ekranlar arasında ki ve menüde ki geçişler gözle görülür hızlanmış. Şauana kadar batarya verimi artmış gibi gözükmekte.
Yüksek bir meblağ ödeyerek aldığım ancak kendi sesimi duuymam sebebiyle kullanamadığım samsung bluetooth kulaklığımın sorunu düzelmiş gayet net görüşebiliyorum.
Bence gayet hoş olmuş :)
Şuan için diyebileceklerim bu kadar. Söz sende Refik :D

https://market.android.com/details?...zb2Z0d29ya3MucXVhZHJhbnQudWkuc3RhbmRhcmQiXQ..

bu uygulamayı indirip hız testine tabii tutarmısın ? bakalım değerler nasılmış :)

__Toprak__

Öğrenci
31 Ocak 2012
10
0
0
Quadrant için 1256 düşük bir puan, 2.2 ile zaten 1400 küsür alıyordu OB, hatta alıyor diyeyim ben hala froyodayım çünkü, 2-3 gün oldu son test yapalı 1390 küsür puan çıktı quadranttan. Stok 10c rom kullanıyorum rootlu :) ama temiz rom, öyle dünya kadar uygulama kurulu değil ve arka planda çok fazla çalışan uygulama da yok. Yaklaşık 180 MB RAM ile yaptım testi, yani başlarken o değerdeydi daha doğrusu. Cihazdan cihaza, romdan roma değişir tabi. Fakat normal şartlarda 2.3 ile 2000 küsürlere çıkması lazım, en azından görüp duyduğumuz bu.

technomind

Profesör
Emektar
19 Nisan 2011
4,978
74
228
@technomind
Full bench. tercih ettim sonuç 1256 çıktı. önceki değerler kaçtı ki?

28wn4.png

bendeki değerde düşük çıktı :S

__Toprak__

Öğrenci
31 Ocak 2012
10
0
0
Evet düşük hocam, sanıyorum bu 2.3 pek grafik tarafında gelişme sağlayamamış, halbuki benim başlıca beklentim buydu :( 2.2 ile 1300 alıp 2.3 ile 3000 lere fırlayan cihazları görüp hevesleniyordum ama kısmet :D Bu arada şu reklamlar için android ad-free ya da tam tersiydi adı ad-free android diye bir uygulama var, rahatsızsanız tavsiye ederim hepsini blokluyor :)

orcnd

Dekan
13 Ekim 2008
6,394
255
243
test yaparken cihazın şarzda olmasına dikkat edin. şarzda değilken puan ciddi düşüyor.

cm7 ile 1400'e ulaşılabiliyordu. zeus ile overclock ve optimizasyon yaparak 2500 e ulaşan var. ben normal zeus ile 1900 'e ulaştım en fazla

zeus'un sonuçları
zeus_quad.png

zeus_antutu.png

technomind

Profesör
Emektar
19 Nisan 2011
4,978
74
228
test yaparken cihazın şarzda olmasına dikkat edin. şarzda değilken puan ciddi düşüyor.

cm7 ile 1400'e ulaşılabiliyordu. zeus ile overclock ve optimizasyon yaparak 2500 e ulaşan var. ben normal zeus ile 1900 'e ulaştım en fazla

zeus'un sonuçları
zeus_quad.png

zeus_antutu.png

Zeus mu kursak ne ? tavsiye ediyormusun :D

orcnd

Dekan
13 Ekim 2008
6,394
255
243
Zeus mu kursak ne ? tavsiye ediyormusun :D
bi olayı yok. orjinal rom'daki gereksiz yazılımları kaldırmışlar root etmişler orjinal 2.3.4 launcher'ını koymuşlar.

cm7 yanında zayıf kalıyor haliyle ama kullanım için oldukça uygun. tek sorun lg'nin orjinal kilit ekranını kullanmaması. kilit ekranından müzik kontrol edemiyorum. google'un müzik uygulamasını kurdum ondada değişiklik yok.

NecronomicoN

Profesör
30 Temmuz 2007
2,765
12
218
bi olayı yok. orjinal rom'daki gereksiz yazılımları kaldırmışlar root etmişler orjinal 2.3.4 launcher'ını koymuşlar.

cm7 yanında zayıf kalıyor haliyle ama kullanım için oldukça uygun. tek sorun lg'nin orjinal kilit ekranını kullanmaması. kilit ekranından müzik kontrol edemiyorum. google'un müzik uygulamasını kurdum ondada değişiklik yok.

zeus 2.1'e kadar orjinal lockscreen vardı. 2.1 de gb lockscreen eklendi. eğer lg kilit ekranını istiyorsan

- LG Lockscreen pack (flash from CWM):
-- Install: 351fd4319adab5132576ced2647c4e77

buradan indirdiğin pack'i cwm'de sanki rom yüklüyormuşsun gibi install zip from sdcard 'dan üzerine patch'le sonra lg lockscreen olacaktır.

ahmeta

Profesör
5 Temmuz 2009
2,328
36
228
adaşlar boşta kalan ram seviyeniz nedir?
Benim ramim çok düşük, rami düşük olanlar bir çözüm buldunuz mu?

NecronomicoN

Profesör
30 Temmuz 2007
2,765
12
218
stock rom'da benim de ram'im düşük kalıyordu. stock'dan kaçmamın sebebi de buydu zaten. zeusta şuan ortalama 180 boş kalıyor temizlikten sonra. ilk açıldığında 230-250 arası bir değere ulaşabiliyor. cm'de de aşağı yukarı bu kadar oluyor değerler.

Mr.Elm

Doçent
10 Kasım 2011
875
5
18
adaşlar boşta kalan ram seviyeniz nedir?
Benim ramim çok düşük, rami düşük olanlar bir çözüm buldunuz mu?

Bu sorunu bende yaşadım. Normal şartlarda 110-130 mb ram sürekli boşta kalırken 2.3 ile 30-40 mb a düştü.
Sonra memory optimizer i denedim. Market ling : http://bit.ly/x41gf4 gerçekten işe yaradı ancak çalışma mantığını bilmediğim için
sistemde sorun olur veya en basitinden pili çabuk tüketebilir diye kaldırdım. ve hala 110 mb civarı. :)
program hakkında detaylı bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen

orcnd

Dekan
13 Ekim 2008
6,394
255
243
zeus 2.1'e kadar orjinal lockscreen vardı. 2.1 de gb lockscreen eklendi. eğer lg kilit ekranını istiyorsan

- LG Lockscreen pack (flash from CWM):
-- Install: 351fd4319adab5132576ced2647c4e77

buradan indirdiğin pack'i cwm'de sanki rom yüklüyormuşsun gibi install zip from sdcard 'dan üzerine patch'le sonra lg lockscreen olacaktır.

sağolasın gb lockscreen'i çok dandik bence. orjinal lockscreen'de bir çok özellik vardı

NecronomicoN

Profesör
30 Temmuz 2007
2,765
12
218
evet Cm nin üstünlüğü tarışılamaz fakat hala ses konusunda büyük bir problemi var. çözülmeden de kolay kolay geçmeyi planlamıyorum şahsen

OptimusBlack

Öğrenci
1 Haziran 2011
12
0
0
arkadaşlar v20a güncelledim ama ram'da çok düşme oldu. v10c kullanıyodum boşdaki ram 180 - 250 arası oluyordu.. v20a yükledikden sonra 40-150 arası oluyor... bunun dışnda bi sorun yok gibi şimdilik. internetde fazla gezinmezsem sarj da 2 gün rahat gidiyor ama, sanki v10c hiç fena değildi... tekrar v10c nasıl kurabilirim? yada bu ram düşmesi normalmi? v20a kullanmaya devam etmelimiyim?? birde şu cm v56 ve nova v11c olayını denesem diyorum ama kurulumunu bilmiyorum :(

technomind

Profesör
Emektar
19 Nisan 2011
4,978
74
228
arkadaşlar v20a güncelledim ama ram'da çok düşme oldu. v10c kullanıyodum boşdaki ram 180 - 250 arası oluyordu.. v20a yükledikden sonra 40-150 arası oluyor... bunun dışnda bi sorun yok gibi şimdilik. internetde fazla gezinmezsem sarj da 2 gün rahat gidiyor ama, sanki v10c hiç fena değildi... tekrar v10c nasıl kurabilirim? yada bu ram düşmesi normalmi? v20a kullanmaya devam etmelimiyim?? birde şu cm v56 ve nova v11c olayını denesem diyorum ama kurulumunu bilmiyorum :(

http://forum.shiftdelete.net/lg/209991-lg-optimus-black-p970-2-gb-cikti-130.html#post2139921

Bu yazdığına cevap burada attım ;)

secici

Öğrenci
2 Mart 2012
1
0
0

Bir sorunum var önce buraya yazdım ancak daha sonra sorunla ilgili bağımsız bir konu açmaya karar verdim.