LG Optimus Black-P970 2.3 Güncellemesi hakkında

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
2012-01-10103138.png

20g.jpg

millet yavaş yavaş taşları dökmeye başlıyor. bu sefer ay sonunda gerçekten de güncelleme gelebilir galiba

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Benim gördüğümde en altta NOV yazıyordu yani yazılım versiyonu kısmında. MediaMarkt'ta ki adam LG görevlisi. Söylediğine göre yazılım hazır güncelleme bu ay içinde ama şimdilik söyleyebileceğim çok fazla değişiklik beklemeyin. Ben bir fark göremedim açıkçası.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
millet yavaş yavaş taşları dökmeye başlıyor. bu sefer ay sonunda gerçekten de güncelleme gelebilir galiba

KDZ ye bir türlü düşmedi ki download edipte kuralım, ayar oldum bu duruma... bekliyeceğiz illa 30 Ocak gününü :mad:

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
valla hazirandan beri bekliyoruz, eğer gerçekten çıkacaksa beklerim 19 gün daha napalım başa gelen çekilir

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Sonunda bende kurdum ama hic begenmedim... sanki surekli takiliyormus gibi geliyo..

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Hangi rom u kurdun? Umarım Türkiyede çıkacak rom sorunsuz olur.

Ben Almanya kökenli 2.3.4 romunu uzun uğraşlarımın sonucunda kurmuş bulunmaktayım, ekran akışı gerçekten hızlı, fakat sayfalarda falan geçişlerde takılma donma varmış gibi geldi bana.. Beklediğim gibi çıkmadı açıkcası.. Yada bende bir sorun var bilemedim...

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
iyi ki varsınız... siz sorunları halledin... en son bana güncelleştirirsiniz black'i :)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
iyi ki varsınız... siz sorunları halledin... en son bana güncelleştirirsiniz black'i :)

Olmaz öyle dava angel75 :) sende güncelle hemen :D sende yaşa benim gibi aynı duyguları..

Şaka yaptım canım, son derece hızlı güzel kullanışlı olmuş , aynı cm7 :p :D

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
Olmaz öyle dava angel75 :) sende güncelle hemen :D sende yaşa benim gibi aynı duyguları..

hızında biraz kayıp olsun ben atarım telefonu... o yüzden gerek yok... Türkiye güncellemesi gelsin o zaman bakarız...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255

bir öğle yemeğinde kapıştıralım optimusları. CM7 2.3.7 vs Offical 2.3.4

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
bir öğle yemeğinde kapıştıralım optimusları. CM7 2.3.7 vs Offical 2.3.4

Yok Orçun kesinlikle hayır :D kaldırıyorum şuan ayar oldum ben bu sisteme :D değiştiriyorum, 30 ocaktan sonra kapışırız :D

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
20N'in lite sürümünü yükledim şu deodexed, zipaligned olanı. 2.2.2 ye göre biraz daha sistem kaynaklarını tükettiği gerçeği var. almanya için çıkan resmi sürüm olduğu için türkiye için de aynısı gelecek. repacked rom yüklemiş olduğum için root 'lu olarak geldi cihaz ve root programlarını rahat kullanabiliyorum, içinde de gereksiz LG uygulamaları olmadığı için biraz daha hızlı tabi stock rom'una göre. bana kalırsa arkadaşlar nova rom'un 2.3.4 ünü beklerlerse daha rahat edeceklerdir. hazırlanıyor ama adamların biraz işi varmış ne zamana çıkar belli değil. ama hala söylüyorum CM7 ortalığı yıkar geçer performans konusunda fakat şu bug'ları olmasa..

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
muhtemelen lg'nin 2.3.4 çıkarması novanın 2.3 versiyonunu çıkarmasından başka bir işe yaramıyacak.

fakat her ne şekilde olursa olsun ben cm7'de kalmaya devam edicem. orjinal roma göre bir çok avantajı var. bug'larda ciddi miktarda azaldı

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
@orcnd benim merak ettiğim arama yapıldığı zaman (çoğu zaman) (bluetooth ile ilgili olan değil) telefon ne çalıyordu ne de titriyordu. cebimdeyken farketmiyodum aramaları. en büyük problemim buydu. diğeri ise bazı aramalarımda başta karşı taraftan ses gelmiyordu hoparlörü açıp kapayınca ses gelmeye başlardı. bu iki bug hala devam ediyor mu ? ses seviyesinin bozukluğu falan biliyorum sanırım tam olarak düzeltemeseler de bir şeyler ayarladılar ama bu diğer 2si hakkında bir fikrim yok. kurmaya da üşeniyorum

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
@orcnd benim merak ettiğim arama yapıldığı zaman (çoğu zaman) (bluetooth ile ilgili olan değil) telefon ne çalıyordu ne de titriyordu. cebimdeyken farketmiyodum aramaları. en büyük problemim buydu. diğeri ise bazı aramalarımda başta karşı taraftan ses gelmiyordu hoparlörü açıp kapayınca ses gelmeye başlardı. bu iki bug hala devam ediyor mu ? ses seviyesinin bozukluğu falan biliyorum sanırım tam olarak düzeltemeseler de bir şeyler ayarladılar ama bu diğer 2si hakkında bir fikrim yok. kurmaya da üşeniyorum

bende aramalarda çalmama sorunundan dolayı silmiştim ama düzeltmişler. tabi farklı buglar yok değil. mesela tuş kilidi yapınca radyonun kapanmasını çözmüşlerdi geri geldi. bunun dışında radyoyu ilk açarken bir anlık hoperlörden cızırtı sesi geliyor.

fakat olumlu tarafları ağır basıyor. mesela led ışığı anında açılıyor. tetheringde aynı şekilde çok hızlı. menü geçişleri zaten çok iyi. ayrıca kilit ekranını ara bir uygulama olmadan değiştirebilmekde güzel. öğrenğin ben ics temasına benzer kullanıyorum. buna ek olarak aosp launcher sonradan eklenebiliyor ve çok performanslı çalışıyor.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Uzun uğraşlar sonucunda eski sürümüme geri dönüş yaptım, yaşasın V10İ :D Abi nedir bu ya... Diğeri bana tank gibi geldi.. yani ekran akışı falan iyidi ama sonraları kasıyormuş gibi hissettim WP den bir mesaj geldiğinde aşağıda kalıyordu... Açıkcası ben beğenmedim :D

angel75

Dekan
Reaksiyon puanı
18
Uzun uğraşlar sonucunda eski sürümüme geri dönüş yaptım, yaşasın V10İ :D Abi nedir bu ya... Diğeri bana tank gibi geldi.. yani ekran akışı falan iyidi ama sonraları kasıyormuş gibi hissettim WP den bir mesaj geldiğinde aşağıda kalıyordu... Açıkcası ben beğenmedim :D

öyle her önüne geleni denersen yakında pert edeceksin black'i haberin olsun... bir bekleyin.. ne kadar sabırsızsınız...

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
O ALLAH'ın emri :D alırım bozarım , ama sonra yaparım :)

gokkhan_038

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu optimusu cihaz üzerinden nasıl güncelleriz bilginiz varmı

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Cihaz üzerinden güncelleme derken usb kablonuz ile pc nize baglıyorsunuz, bc2tools ile güncelleyebiliyorsunuz.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar bu telefon en kolay hangi şekilde güncellenir, şu an için güncellemek istesek mesela.

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Forumda bir dunya yontem var lutfen bu tip sorular sormayin güncelleme ile ilgili :mad:

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Arkadaş(lar) kısmından muaf kalabilirsin!

--- Mesaj Güncellendi ---

Bana göre her yöntem kolay, telefon kuzenimin ve yöntemi o uygulayacak, aynı yerde bile değiliz. Ne bu anlamsız tepki?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Yardımın için çok sağol ama garanti kısmını sorun eder kesin:) Lg servisinde ücretsiz yaptırıldığıni söyledim.