LG G4 - NOTE 4 - S6 Hangisi Alınmalı ?

Apar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhabalar ,

İphone 6s'i İOS'un kısıtlhttp://forum.donanimhaber.com/m_112406531/f_//tm.htm#amalarından dolayı sattım ve 2100TL param var , iyi bir android cihaz almak istiyorum.

Benim içinhttp://forum.donanimhaber.com/m_112406531/f_//tm.htm# zaruri olan özellikler ön kamera ve pilinin uzun gitmesi lazım.

LG G4 - NOTE 4 - S6 Modelhttp://forum.donanimhaber.com/m_112406531/f_//tm.htm#lerini inceliyorum fakat kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var.

NOTE 4'ün pil performanshttp://forum.donanimhaber.com/m_112406531/f_//tm.htm#ının güzel olduğu söyleniyor fakat ön kamerası düşük ama incelemelerde donanımı G4'ten daha iyi , bir önceki cihaz olmasına rağmen

LG G4'ün ön ve arka kamerası güzel fakat Ekran 2K olduğu için pil performansı düşükmüş

S6'nın kağıt verilerinde pil boyutu düşük olsada G4'ten daha uzun kullanımı varmış.

Siz olsanız bu 3 cihazdan hangisini alırdınız ? Hangisi daha mantıklı olur ?

Oyun oynamıyorum , bolsa sosyal medya araçlarını kullanıyorum ve gün içerisinde hücre verim sürekli açık , ön kamera ve pil önemli.

Teşekkürler , kullanan arkadaşları konuya bekliyorum.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
burda en az pil s6 gider sobra g4 pil ön kamera note4 olur sonra g4 en son s6.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhabalar:

Beklentilerinize gore cihazlari dgerlendirelim.

Samsung s6: islemci olarak bu uc model icinde en guclusu. Kamera performansi cok cok basarilj. Fakat yazilimsal olarak bir takim sikintilari var. Bazen arayuzde takilma, yazdiginiz yazinin gec gelmesi gibi. Ama bu durum samsung note 4'de yok mesela. Yani yazilimsal birsey guncellemelerle duzelcek bir durum. Tasarim olarak cok iyi saglam kalitli bir model. Batarya performansi bu uc model icindeki en kotusu.

Lg g4: tamamen kamera tutkunlari icin yapilmis telefon desek yeridir. On kamerasi ve ana kamerasi cok cok basarili. Yani kamera icin gozu kapali alincak bir telefon. Bataryasi samsung s6 dan daha basarili. Sistem stabilitesi akiciligi daha iyi. Arayuzu hafif oldugu icin akici calisiyor. Ekran olarak suan lg v10 disinda ulkemizdeki satista olan modeller icinde bence en iyi ekrana sahip. Renkler tam ayarinda bir canliliga sahip, siyah ve beyaz ayari guzel.

Samsung note : Bu uc model icindeki en iyi.batarya performansina sahip. Buyuk ekran seviyorsaniz bida otekinlere gore bir avantaj. Sistem stabilitesi akiciligi s6 dan daha iyi. İslemci olarak s6 nin bir adim gerisinde ama hissedilir bir fark yok. On kamerasi guzel ama s6 ve g4 e gore bir adim geride. Ana kamera olarak basarili bir.performansi var.

Simdi bir siralama yapalim kategorilere gore iyiden kotuye:

Performans: samsung s6>note4>g4.
Ekran: g4>s6>note4.
Batarya: note 4>g4>s6.
Ana kamera:g4=s6>note4.
On kamera:g4=s6>note4.
Sistem stabilitesi:g4=note4>s6.

Uc modelinde birbirine gore iyi ve kotu yonleri boyle. Kamera ekran sosyal medya icin bence g4 alin. Hem fiyat olarak digerlerinden daha uygun. Kipada 1700 tl idi en son bi inceleyin.

Apar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kalem kullanacaksam note 4 yoksa s6 alirdim g4 ün kavisli tasarımı felan hosuma gitmiyor. Kişisel görüşüm bu.

Teşekkür ettim hocam.

burda en az pil s6 gider sobra g4 pil ön kamera note4 olur sonra g4 en son s6.

Teşekkür ederim hocam.

Merhabalar:

Samsung s6: islemci olarak bu uc model icinde en guclusu. Kamera performansi cok cok basarilj. Fakat yazilimsal olarak bir takim sikintilari var. Bazen arayuzde takilma, yazdiginiz yazinin gec gelmesi gibi. Ama bu durum samsung note 4'de yok mesela. Yani yazilimsal birsey guncellemelerle duzelcek bir durum. Tasarim olarak cok iyi saglam kalitli bir model. Batarya performansi bu uc model icindeki en kotusu.

Lg g4: tamamen kamera tutkunlari icin yapilmis telefon desek yeridir. On kamerasi ve ana kamerasi cok cok basarili. Yani kamera icin gozu kapali alincak bir telefon. Bataryasi samsung s6 dan daha basarili. Sistem stabilitesi akiciligi daha iyi. Arayuzu hafif oldugu icin akici calisiyor. Ekran olarak suan lg v10 disinda ulkemizdeki satista olan modeller icinde bence en iyi ekrana sahip. Renkler tam ayarinda bir canliliga sahip, siyah ve beyaz ayari guzel.

Samsung note : Bu uc model icindeki en iyi.batarya performansina sahip. Buyuk ekran seviyorsaniz bida otekinlere gore bir avantaj. Sistem stabilitesi akiciligi s6 dan daha iyi. İslemci olarak s6 nin bir adim gerisinde ama hissedilir bir fark yok. On kamerasi guzel ama s6 ve g4 e gore bir adim geride. Ana kamera olarak basarili bir.performansi var.

Uc modelinde birbirine gore iyi ve kotu yonleri boyle. Kamera ekran sosyal medya icin bence g4 alin. Hem fiyat olarak digerlerinden daha uygun. Kipada 1700 tl idi en son bi inceleyin.

Hocam uzun uzun yazmışsınız öncelikle çok teşekkür ederim , note 4 her konuda kafama yatıyor tek sıkıntısı ön kamerası gibi , sizce iphone 6s ile note4 arasında çok çok fark varmıdır ?

MagicUser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar:

otur ağla şimdi
https://www.youtube.com/watch?v=1mUbgwcmc5s

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Hocam uzun uzun yazmışsınız öncelikle çok teşekkür ederim ,note 4 her konuda kafama yatıyor tek sıkıntısı ön kamerası gibi ,sizce iphone 6s ile note4 arasında çok çok fark varmıdır ?

Hangi konuda fark varmidir ?

Mesela oyun performansi olarak tabiki var. İphone 6s in ekran cozunurlugu yuksek degil ve islemcisini cpu ve gpu birimleri cok cok basarili. 6s in islemcisi suan piyasanin en hizli telefon islemcisi oldugundan fark buyuk derecede var. Ama soyle birsey var gunumuzdeki oyunlarda bu farki goremezsiniz. Fark suanlik sadece benchmark test sonuclarinda gozukuyor. O nedenle suan 6s in oynatip note 4 un oynatamiycagi oyun yok.

Kamera performansi olarak ana kamerada mesela note 5 iphone 6s den daha iyi. Note 4 de iphone 6s in bir adim gerisinde daha cok iphone 6 ile rakip. On kamerada ise bu goreceli diyebiliriz. Cunku iphone 6 kullanan bir arkadasin telefonunda 3 kisi selfi icin baya ugrastik. Ama note 4 de daha rahat cekiliyor. Yani note 4 u acisi genis buda avantaj sagliyor. Ama sonuc olarak on kamerada note 4 ve ip6s ile cekildigimiz selfiyi pcye attik ayni monitorde iphone 6s in daha guzel cektigini belirtmeliyim.

İphone 6s 3000 tl samsung note 4 1800 tl. Aralarinda bu kadar fiyat farki varken bu kadar az ozellik farkinin olmasi normal. Ben olsam note 4 mu ip6s mi diye dusunsem ip6s alirdim. Note 5 mi ip6s mi desen note 5 alirdim. Bunun gibi. İlla bi markaya bagli kalmayib on yargili olmayin hangisi guzelse onu alin.

Apar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese yorumları için teşekkür ediyorum , G4 Aldım.

Kamera ve ekran gayet başarılı fakat pil akşam eve girdiğimde başa baş anca gidiyor.Onun dışında gayet memnunum.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Herkese yorumları için teşekkür ediyorum , G4 Aldım.

Kamera ve ekran gayet başarılı fakat pil akşam eve girdiğimde başa baş anca gidiyor.Onun dışında gayet memnunum.
Hayırlı uğurlu olsun,iyi günlerde kullanın.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
LG G4 Alma. S6 al.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

2 Tane g4 kullandım kronik sorunları fazla, iş arkadaşımda note 5 var harika bir cihaz. ip 5s kullanıyorum işimi gördüğü için değiştirmiyorum fakat bakalım. Arkadaşım biraz kullansın şu note 5'i eğer güzel sonuçlar verirse (tabi işte ondan fazla benim elimde telefonu :mrgreen: ) belki ileride samsung kullanmaya başlayabilirim ama belki.

Fakat bu 3 telefon arasında note 4 de G4'de alınmaz. S6 varken.

alidmrc.37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Bence LG G4 al. Paranın kısmen çoğu cebinde kalır fiyatı Hb.'da fiyatı yaklaşık 1800 TL tabi istersen oyunu Samsung tarafından kullana da bilirsin teşekkürler.

CaStRoLL

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim o kadar paran varsa Note 5 al napıcan note 4 ü falan diğerlerinin hepsinden çok daha iyi 2k ekran 5,7 inç ekranın kasa oranı kalemın çok daha kullanışlı olması vs vs Note 5 al