LG G4 Kullananlar Kulübü

ruyana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ben her markanın telefonunu kullanmış almış satmış birisiyim. Lg hariç.

G2 çıktı ilk versiyondasorunlar v.s. çıktı. G3 çıktı yine ilk seride problemler v.s. G4 çıktı yine problem. Apple de veya samsung veyahut herhangi bir markada böyle bir seri sorunla karşılaşmadım ben forumda okumadım da.
Note 4 şebeke sorunu ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Hocam ben her markanın telefonunu kullanmış almış satmış birisiyim. Lg hariç.

G2 çıktı ilk versiyondasorunlar v.s. çıktı. G3 çıktı yine ilk seride problemler v.s. G4 çıktı yine problem. Apple de veya samsung veyahut herhangi bir markada böyle bir seri sorunla karşılaşmadım ben forumda okumadım da.

Benim elimden de çok cihaz geçti. Sadece ben kullanmadım yani tanıdığım kişiler ailemden vs.

Örnek ablamın eski S3'ü şarj problemi vardı aldıklarında, cihaz 12 saatte şarj olamıyordu ve 5 dakikada bitiyordu.

3 kere servise gitti düzeltildi diye geri yollandı ama düzeltilmemişti. Ücret iadesi yaptılar en sonunda.

G2 aldım g2'de hiç bir sorun yoktu. Fakat gruba yada sayfaya gelen soruları bir görsen :D o yüzden sayfanın mesajlar kısmını kapattım.

Benim aldığım cihaz en sorunsuz serimiş, root rom işlerinde zerre hata vermiyordu eğer yanlış bişi yapmadıysan.

Diğer kullanıclar normal rom falan yüklerken bile cihaz full brick falan oluyordu. Hatta memogorenin telefonuna rom atarken anakartı yanmıştı falan oda lg değildi sanırım yanlışım yoksa.

Yani her şey şans işi. LG'nin g2'sin de sorun yaşamadım, g3'de çok sorun yaşadılar aynı şekilde g2 de fakat yavaş yavaş düzeltildiler.

G4 aldım sorunlu çıktı ikiside, aldığım yere telefonlar geleli 1-2 gün olmuş ellerinde 3 tane varmıştı 2 tanesini verdiler alırken.

Olay tamamen şans işi yani.

İphone 5s hediye geldi hiç bir sorunu yoktu. Yan komuşumuzun iş patronu iyi çalışıyor mal satıyor diye şirket telefonu 4s'i geri almış ve 5s satın almış.

Parmak izinde sorun vardı telefonun, okumuyordu yada aşırı geç algılıyordu.

Benim telefona parmak izini kayıt ettik orhan abinin zerre sorun olmuyordu.

Teknoloji şans işi bunun marka ile alakası yok, ha var gidip 100tlye çin malı alırsanız elbette olur :D

Üretim hatası yani bu kadar basit, şans şans şans.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Note 4 şebeke sorunu ?
Benim kullandığım hiçbir cihazda sorun yaşamadım. iyi forumlar.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benim elimden de çok cihaz geçti. Sadece ben kullanmadım yani tanıdığım kişiler ailemden vs.

Örnek ablamın eski S3'ü şarj problemi vardı aldıklarında, cihaz 12 saatte şarj olamıyordu ve 5 dakikada bitiyordu.

3 kere servise gitti düzeltildi diye geri yollandı ama düzeltilmemişti. Ücret iadesi yaptılar en sonunda.

G2 aldım g2'de hiç bir sorun yoktu. Fakat gruba yada sayfaya gelen soruları bir görsen :D o yüzden sayfanın mesajlar kısmını kapattım.

Benim aldığım cihaz en sorunsuz serimiş, root rom işlerinde zerre hata vermiyordu eğer yanlış bişi yapmadıysan.

Diğer kullanıclar normal rom falan yüklerken bile cihaz full brick falan oluyordu. Hatta memogorenin telefonuna rom atarken anakartı yanmıştı falan oda lg değildi sanırım yanlışım yoksa.

Yani her şey şans işi. LG'nin g2'sin de sorun yaşamadım, g3'de çok sorun yaşadılar aynı şekilde g2 de fakat yavaş yavaş düzeltildiler.

G4 aldım sorunlu çıktı ikiside, aldığım yere telefonlar geleli 1-2 gün olmuş ellerinde 3 tane varmıştı 2 tanesini verdiler alırken.

Olay tamamen şans işi yani.

İphone 5s hediye geldi hiç bir sorunu yoktu. Yan komuşumuzun iş patronu iyi çalışıyor mal satıyor diye şirket telefonu 4s'i geri almış ve 5s satın almış.

Parmak izinde sorun vardı telefonun, okumuyordu yada aşırı geç algılıyordu.

Benim telefona parmak izini kayıt ettik orhan abinin zerre sorun olmuyordu.

Teknoloji şans işi bunun marka ile alakası yok, ha var gidip 100tlye çin malı alırsanız elbette olur :D

Üretim hatası yani bu kadar basit, şans şans şans.
Şans tamam da neyse bu konun gidişatını değiştirmek istemiyorum.uzun uzun konuşurduk ama gerek yok.
iyi forumlar.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
[MENTION=390518]Lazzz[/MENTION] abi sana birkaç sorum olucak da pm atabilir miyim?

cgds1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fiyatına göre performansı çok güzel ben bir arkadaşımı teknosa mobile geçirdim 1700 tl ye aldım g4 ü hiçte sorun çıkmadı bitek akıllı ekra sensörü varmı yokmu ona cevap bulamadım

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=461505]ruyana[/MENTION] [MENTION=390518]Lazzz[/MENTION] Tartışmayı daha fazla uzatmayın lütfen, bir birinizide alıntılamayın. [MENTION=461505]ruyana[/MENTION] Size gelicek olursak burası bir forum ve burada kesli falan konuşulmaz.

Daha fazla bu tartışma ile ilgili mesaj atmayın lütfen, zaten silinecektir direk.

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bugün şengüllerin teknik servisinle konuştum. Benim cihazımdan bahsettim, dedi ki zaten sizin cihazınızı ben test ettim ben onayladım değişimini dedi.

Peki dedim AA yada candy crus saga oynarken bile kasıyor dedim. O kasma değil yazılımsal sıkıntı dedi 10 cihazın 1 tanesinde bu tarz sorunlar oluyor dedi.

Aynı şekilde annemin g4'ü de yollayacam dedim, tamam yollayın onuda değiştirelim dediler.

Şarjı çok çabuk bitiyor g4'ün dedi teknik serviste konuştuğum adam, evet dedim bu neden böyle? vallaha bilmiyoruz fakat G2 ve G3 belli bir kaç güncelleme aldıktan sonra onlarında şarjları kötüye gitmeye başladı diye belirtti.

Yani şarj olayı arkadaşlar yazılımsal bir sorunmuş anlayacağınız üzere. Ya güncellemeler ile optimize edilecek yada böyle kalıcak ki kalıcağını sanmıyorum lg optimizasyon güncellemeleri yolluyor hep.

Her neyse adamla konuştuk falan uzun lafın kısası adam şöyle diyor teknoloji şans işi 10 üründen 1 2 tanesi devamlı sıkıntılı oluyor, bir tek sizin değil onlarca g4 var değişim bekliyor dedi.

Yani ben korkuyorum sorun çıkar olarak düşünmeyin. Zaten çıkacaksa çıkacak, bu her telefonda hemen hemen olabiliyor yani her markada. 10 tane üründen 1 2 tanesi hep sıkıntılı olur dedi.

Şu anda 100 den fazla her marka için elimize lg,htc,sony,apple gibi bir sürü marka gelicek ve bunlar hemen bekleyenlerle değiştirelecektir dedi.

Ben korkuyorum sorun çıkar almıyım demeyin, alın çıkarsada verin servise 5 dakikada yapsınlar. Benim gibi aldığınız yerden yollarsanız 20 iş günü beklersiniz orası ayrı.

Dedim ki yeni yollayacağınız g4'de aynı yada farklı sorunlar olursa ne yapıcam dedim, tekrar getirin değişim yapalım dediler.

Peki dedim. Yani korkulacak bir olay yok, her markada oluyormuş bu 100 cihazdan 10 15 tanesi, 10 cihazdan 1 2 tanesi hep sorunluymuş, donanımsal yada yazılımsal olarak.

Bu sorunlar rom atarak yada hard reset atarak giderilen sorunlarda değilmiş yani. Değişimle düzeliyormuş.

@fkeskin1 Aydinevler mh. İnonü cd. Gökçe sk. No:11 Maltepe/İstanbul, telefon numaralarıda 0216 587 33 32.

Arayın konuşun, Şahin adlı teknik servisçi işi biliyor ona bağlattırın kendinizi. Sorununuzu anlatın abartmadan gerçek neyse söyleyin, size sorunlumu değilmi söylesin ona göre cihazı getirin düzeltelim yada değiştirelim derler.

Vikings hocam arayacam tamam. Peki bu hangi garanti kvk teleservice? Bide ben istanbulda değilim mediamarktan mı göndereyim nasıl göndereyim cihazı ne dersin?bide 20 iş günü beklememek için ne yapabiliriz ki?

Arkadaşlar bnm istatistikler bu 17 saat toplam resimlerden bakın
http://i.hizliresim.com/Xo7Ozk.png
http://i.hizliresim.com/QlEbdZ.png

Ben şunu anlayamadım google play hizmetleri hep listede %9 %5 arası şarjı sömürüyor. Otomatik senkronizasyon da kapalı. 2Dk da bir %1 sarj gidiyor ekranı açınca.
Şarj yetmiyor yani bi çözüm bulabilecek varmı? Yoksa sizdedemi böyle istatistikler. 3G ağırlıklı kullanım öyle indirme fln da degil sosyal hesaplarda gezinirken 2dkda bir %1 düşüyor

SeeYouLater

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Vikings hocam arayacam tamam. Peki bu hangi garanti kvk teleservice? Bide ben istanbulda değilim mediamarktan mı göndereyim nasıl göndereyim cihazı ne dersin?bide 20 iş günü beklememek için ne yapabiliriz ki?

Arkadaşlar bnm istatistikler bu 17 saat toplam resimlerden bakın
http://i.hizliresim.com/Xo7Ozk.png
http://i.hizliresim.com/QlEbdZ.png

Ben şunu anlayamadım google play hizmetleri hep listede %9 %5 arası şarjı sömürüyor. Otomatik senkronizasyon da kapalı. 2Dk da bir %1 sarj gidiyor ekranı açınca.
Şarj yetmiyor yani bi çözüm bulabilecek varmı? Yoksa sizdedemi böyle istatistikler. 3G ağırlıklı kullanım öyle indirme fln da degil sosyal hesaplarda gezinirken 2dkda bir %1 düşüyor

Hocam şimdi twitter da gezindim 5 dakikada %1 gitti bencede sıkıntı var sizin cihazda yollayın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar g4'ümde ne isinma sorunu var ne sarj sorunu nede dokunmatik sorunu.... Gül gibi cihaz.. Arkadaki otofokusun cami cizildi sadece. Sesleride tok aliyor tiz almiyor. Telefondan fotograf koyamadim 6 saat 43 dakikada ekran suresi var. Alinca güncellemesini kurup hard reset atmistim. Cekim kaliteside gayet iyi.

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kamerayla falan sadece uğraştım bi parkta %20 gitti 40 dk da. Cihazı yollamasina yollarım ama bi cihaz bulmam lazım g4 gelene kadar

Bide pil istatistiginizde google play hizmetleri hiç varmı

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam şimdi twitter da gezindim 5 dakikada %1 gitti bencede sıkıntı var sizin cihazda yollayın

Hocam kronometrede sosyal medyalarda gezindimHer % düşüşünde kronometrede tur attım İlk2 si face 3.4. Twitter 4.5. Instagram. Parlaklık otomatik dibimde ışık vardı yüksekti. Ve hepsi 3g.
http://i.hizliresim.com/1kPPW1.png
Bakar mısın bi. Hatta sende bu 3 siteden aynı şekil bi istatistik paylaşabilirmisin

SeeYouLater

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hocam kronometrede sosyal medyalarda gezindimHer % düşüşünde kronometrede tur attım İlk2 si face 3.4. Twitter 4.5. Instagram. Parlaklık otomatik dibimde ışık vardı yüksekti. Ve hepsi 3g.
Bakar mısın bi. Hatta sende bu 3 siteden aynı şekil bi istatistik paylaşabilirmisin

hocam google hizmetleri %3 civarı ne kadar oyun oynarsan o kadar çok artar. Yarın yapacağım hocam.
Birde ben ekran koruyucu kullanmıyorum spigen neohybrid aldım acaba ekran çizilir mi?

AkkayaAtakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya arkadaşlar allah için LG forumunu resmen samsunglular htcliler applecilar basmış bırakın bu işleri :) Bende 3-4 gün önce G4 aldım.Daha önceden S4 ve G3 kullandım, ikiside bu kadar stabil degildi.Ve ikisininde şarjı G4ün altında evet 3000 biraz az geliyor bu performansa ama idare etmek gerekir ben 19 saatlik kullanımda 5 saate yakın ekran süresi alıyorum.Genelde wifiden bağlı kullanıyorum 3G pek açmıyorum. Telefonun ekranını ve kamerasını övmeme gerek yok herhalde bilen biliyor.Isınma sorunu da ben henüz yaşamadım modern combat oynadım 2-3 saat bi ısınma kasma yaşamadım şahsen.Görünüş bakımından da çok hoş olmuş telefon.Almayı düşünenler rahatlıkla alabilir hiç kafanızı yormayın derim :)

Ve bu arada manuel çekimi kullanamıyorum uzun pozlama falan bilen birisi bana özelden ulaşabilir mi mümkünse :confused1:

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
1-Şarj sorunu yaşayan arkadaş buraya cihazın menüsünün ekran görüntüsünü atsın.Bana bi uygulamadaki optimizasyon sorunu gibi geldi.
2-Kamera:Manuel Modu çözebilirseniz çatır çatır resim çekiyor.G4'ü olan arkadaşlar zifiri karanlık bir odada telefon sabit olacak şekilde "Iso:50, SS:30(30 saniye), Focus:Auto" yapıp bir resim çekin ve sonucu burada arkadaşlara anlatın.Onlar da anlayacaktır.
3-Led bildirim ışığı sorunu yaşayanlar uygulamalarındaki (facebook, twitter vb.) bildirim kısmını kontrol etsinler.Bazen bildirim çubuğuna düşmüyor ve onun için kafasına göre yanıyor gibi geliyor.

justasecond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iyi ki bu forumdan yeterince bilgi topladım, bu kadar sorundan sonra sırf kamera için lg g4 almaya değmezmiş, bu kadar farklı problem başka cihazda görmedim.. Az kalsın alıyodum. pişman olacaktım ! Arkadaş aldğın telefonun pili bitmesin diye bin takla atacağıma gider z3 alırım kafam rahat kullanırım.. Bence yeni telefon alacaklar başka telefona yönelsin, başı ağrımasın..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar hard reset atmakla fabrika ayarlarına döndürmek aynı şey mi?

ruyana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi ki bu forumdan yeterince bilgi topladım, bu kadar sorundan sonra sırf kamera için lg g4 almaya değmezmiş, bu kadar farklı problem başka cihazda görmedim.. Az kalsın alıyodum. pişman olacaktım ! Arkadaş aldğın telefonun pili bitmesin diye bin takla atacağıma gider z3 alırım kafam rahat kullanırım.. Bence yeni telefon alacaklar başka telefona yönelsin, başı ağrımasın..
Hergün var böyle bi post [emoji3] [emoji122]

SeeYouLater

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar şunu söylemek istiyorum gerçekten şarj yetmiyor bu bir gerçek 1 gün götürüyor ama wifi da kullanırsan 1 gün derken 24 saatten bahsediyorum sabahdan akşama kadar değil.Ama cihazın 3g performansı gerçekten bataryayı sömürüyor,2-3 dk bir %1 düşüyor 3g aktif kullanımda.Keşke lg g4 pro çıkarırken onun bataryasını 4100 mAh yapsada onuda g4 de kullanabilsek işte o zaman bu telefon rahat 3 sene götürür.

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar şunu söylemek istiyorum gerçekten şarj yetmiyor bu bir gerçek 1 gün götürüyor ama wifi da kullanırsan 1 gün derken 24 saatten bahsediyorum sabahdan akşama kadar değil.Ama cihazın 3g performansı gerçekten bataryayı sömürüyor,2-3 dk bir %1 düşüyor 3g aktif kullanımda.Keşke lg g4 pro çıkarırken onun bataryasını 4100 mAh yapsada onuda g4 de kullanabilsek işte o zaman bu telefon rahat 3 sene götürür.

Bendede aynı sorun 3g de hocam bi önceki msjima bakarsan kronometre ile 3g sarj bitimini ölçtüm. Bide 3g ile telefon baya ısınıyor.

telefon 12 saat uykudaydı google play hizmetleri %23 şarj yemiş. bnm eski tel konum açık senk kapalıydı hiç istatistiğe bile girmiyodu . g4 te uçtu

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Hocam g4 ün şarjı nasıldır falan bilmem ama böyle kronometreyle ölçmeye 2 dkda bir yüzde kaç şarj gittiğine falan bakmaya ne gerek var bu kadar yormayın kafanızı bence zaten 3gde g4 4 saatten fazla ekran süresi veremez yoğun kullanımda 4 saat bile veremez diye düşünüyorum bi de Wifi ile deneyin bakalım

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam g4 ün şarjı nasıldır falan bilmem ama böyle kronometreyle ölçmeye 2 dkda bir yüzde kaç şarj gittiğine falan bakmaya ne gerek var bu kadar yormayın kafanızı bence zaten 3gde g4 4 saatten fazla ekran süresi veremez yoğun kullanımda 4 saat bile veremez diye düşünüyorum bi de Wifi ile deneyin bakalım
telefon 12 saat uykudaydı google play hizmetleri %23 şarj yemiş. bnm eski tel konum açık senk kapalıydı hiç istatistiğe bile girmiyodu . g4 te uçtu
kullanmadıgımda telin %9 unu yemiş.

ayrıca 4 saat verse gene iyi. 2 dk da bir %1 düşüyor arkadaş. telefonun kilidini açıp sosyal medyada gezmeye korkuyorum. 3 saati geçtiğini görmedim

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
kullanmadıgımda telin %9 unu yemiş.

ayrıca 4 saat verse gene iyi. 2 dk da bir %1 düşüyor arkadaş. telefonun kilidini açıp sosyal medyada gezmeye korkuyorum. 3 saati geçtiğini görmedim

Ekranın parlaklığı yüksek iken ve 3G'ye bağlı iken maalesef şarjı pek iyi gitmiyor. O konuda sıkıntılı bir cihaz benim için de bu hayal kırıklığı oldu. Özellikle cihaz ısındıktan sonra sarj su gibi gidiyor. Bataryasının aktif on screen kullananlar için yetersiz olduğu bir gerçek.

arkadaşlar hard reset atmakla fabrika ayarlarına döndürmek aynı şey mi?

Evet aynı şey.

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ekranın parlaklığı yüksek iken ve 3G'ye bağlı iken maalesef şarjı pek iyi gitmiyor. O konuda sıkıntılı bir cihaz benim için de bu hayal kırıklığı oldu. Özellikle cihaz ısındıktan sonra sarj su gibi gidiyor. Bataryasının aktif on screen kullananlar için yetersiz olduğu bir gerçek.

Evet aynı şey.

Sarjin iyi gittigini söyleyenler ya wifiden bağlı yada parlaklık çok kısık yada güç tasarrufu hep açık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim bi sorum var ben telefonu ilk aldığımda sarji 2buçuk saatte full doldu falan 2 ve 3. Sarja takmalarimda 4buçuk saati görüyor yüzde yüz dolması sizce bu normal mi

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o zaman 3310 kullanırım ne gerek var 2200 lira vercem :D
Aynen g4 hayal kırıklığı oldu. Güncelleme beklicez yada note 5 çıkınca alıcaz. Sirf kamerası para eder. O da yakinlastirinca biraz bozuluyo resimler oda ayrı bi konu

Arkadaşlar şimdi bisey kesfettim telefon kilit modunda da sarji düşüyor. 5 dk icinde 1 2 kere saate bakmak icin tele 2 kere dokundum kilidi acmadan. %1 sarj düştü.

SeeYouLater

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar şimdi bisey kesfettim telefon kilit modunda da sarji düşüyor. 5 dk icinde 1 2 kere saate bakmak icin tele 2 kere dokundum kilidi acmadan. %1 sarj düştü.
Google hizmetleri alttan yiyordur hocam o yüzden sürekli düşüyordur.

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O zımbırtı nasıl kapatılıyor?
O zımbırtıyı durdursan bile gene çalışıyor tekrar. Güncelleme beklicez mecbur. Telefon bekleme modunda da sarj yiyor . bugün tel %100 sarja koydum yattim kalktim %91 idi 12 saat sonra

O zımbırtıyı durdursan bile gene çalışıyor tekrar. Güncelleme beklicez mecbur. Telefon bekleme modunda da sarj yiyor . bugün tel %100 sarja koydum yattim kalktim %91 idi 12 saat sonra

Bak simdi mesaji yazdim teli kilitledim sonra tekrar baktim %1düştü. En yakın zamanda garantiye gondercrm. Boyle yazilim olmaz.bi sorun varsa bulsunlar sorun yoksada satip dandik tel alcam t60 tarzi. Artik hicbi telefona 2bin kusur vermicem