LG G4 Kullananlar Kulübü

SeeYouLater

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hayir zaten resmi istatistigi yayinlayan sitedede g4 en sonda. O 5 saat alanlar parlaklik az ve tasarruf modu acik olanlar ve tabiki wifi ile. Ben o istatistigi teli aldiktan sonra gordum ah keske once gorseydim.bide adam satarken hizli sarj flnda demisti dedim forumdakiler hizli sarj yok diyor adamdedi yok bunun kutusunun icerisinde ozelliklerinde yaziyor:) daha aldik iste. S6da 1saat 15 dkda sarj ediyor full sarj :) ayni sekil note 4 de
Hocam hızlı şarj adaptörü alırsanız 1.5 saate şarj olur g4 de

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Hocam hızlı şarj adaptörü alırsanız 1.5 saate şarj olur g4 de

Aslında 1 saat 42 dakika. Zaten hızlı şarjın batarya ya zararı vardır, faydası yoktur.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

[video=youtube;AkQEld8gObc]https://www.youtube.com/watch?v=AkQEld8gObc[/video]

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aslında 1 saat 42 dakika. Zaten hızlı şarjın batarya ya zararı vardır, faydası yoktur.

[video=youtube;AkQEld8gObc]https://www.youtube.com/watch?v=AkQEld8gObc[/video]
Samsung batarya teknolojisini hizli sarja uygun yapmistir sanmıyorum bi zarari olacagini. Oyle olsa niye o ozelligi koysun.eski kalipdusunce bence hizli sarj zararlidir.adam o teknolojiyi koymussa uyarlamistir

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung batarya teknolojisini hizli sarja uygun yapmistir sanmıyorum bi zarari olacagini. Oyle olsa niye o ozelligi koysun.eski kalipdusunce bence hizli sarj zararlidir.adam o teknolojiyi koymussa uyarlamistir
Arkadaşım hızlı şarjın zararlı olduğu kanıtlandı ve bataryası şişen tek marka samsung diyebilirim sana. Çok nadirdir diğer telefonlar denk gelemeyeceğin kadar az ama benim hem kendimin hem arkadaşlarımın şişti hep. Uzun vadede hızlı şarj zararlıdır bir şey alıyorsan bir şey vereceksin karşılıksız olmaz. Performans istiyorsan soğuk telefon ve şarjı uzun telefon isteyememen gibi.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91

:D LG bataryasına koymamışmı o teknolojiyi :D :D koymasa nasıl hızlı şarj olsun? hızlı şarj etmek zararlıdır diyorum anlatamıyorum ki.

Bir batarya mesela 2 saatte normal olarak doluyorsa siz o batarya yı 1 saatte yada 1.30 saatte doldurursanız hem batarya ömrüne hemde şarj süresine olumsuz etki edicektir. Bunu her yerde okuyabilirsiniz araştırabilirsiniz.

Bir batarya ne kadar hızlı dolarsa o kadar kötüdür.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Hızlı şarj zararlı değildir, teoride evet ama günlük kullanımda ve uzun vadede bunu fark etmiyorsunuz. Hızlı şarj zararlı değildir yeni cihazlarda, azıcık yabancı forumları gezin ;kullanıcı yorumlarını okuyup değerlendirin. Xda, androidcentral gibi yerlerde çokça makale, deneyim ve yorum var.

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Şuanda %3, sabah 9:00 ve gece 4:15 arası kullanım.3 saat 15 dakika ekran, 1 saat sesli arama, 40 dakika Chrome, 20 dakika facebook, 2 buçuk saate yakın bluetooth kulaklıkla müzik (poweramp ve bu süre zarfında 3G'den internet kullanıyorum.), 3g wifi sürekli açık, ekran ışığı otomatik.Twitter, Whatsapp filan daha saymıyorum bile.19 saati geçkin bataryada kullanım diyor.Daha ne olmasını istiyorsunuz anlayamadım.3G'de çok şarj yiyorsa "Tercih edilen Ağ Modunda" LTE'nin kapalı olup olmadığını kontrol edin.
Bu arada Chrome'da test ettim.Sizin dediğiniz gibi 1-1.5 dakikada %1 şarj gidiyor ki Chrome şarj konusunda zaten sıkıntılı bir uygulama.

Ayrıca hızlı şarj olayını şuanda işlemciler destekliyor olsa da batarya konusunda durum aynı değil.G2, S3'deki batarya teknolojisi ne ise S6 ve G4'deki batarya teknolojisi halen aynı.Batarya aynı ama yük altında kaldığı akım gücü fazla.Onun için bataryalar şuanda uzun vadede hızlı şarja pekde dirençli değiller.Geçen ay bir firma bu olayı x-ray tarzında bir sistemle test ettiler.Bunu araştırıp izlerseniz ne dediğimi daha iyi anlarsınız.

AkkayaAtakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar 9 saat once telefonu sarjdan cektim her dakika mesaj attim tusu kilitledim falan 3 4 saat boyle kullandim. Bence bu yorar telefonu whatsappa gir mesaj yaz cik geri gir falan. Ardindan asphalt 8 oynadim birazcik, sonrasinda ekranı hic kapatmadan snapchat whatsapp instagram falan buralarda dolandim 4 saat 32 dakika ekran suresi aldim. Bana yetti bu ekran suresi sarjim %10 simdi uyuyacagim bilmiyorum daha fazlasina gerek var mi :)

AkkayaAtakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadasimda S6 var sarjdan sikayetci o da 4 saat 40 dakika ekran suresi almis anlamiyorum benim bilgisayarin rami 4 gb nerdeyse bilgisayar rami var üstünde islemcisi desen bi o kadar, ne bekliyoruz 15 20 saat ekran suresi mi :)

justasecond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam yürek mi yedin S6ya geçsen G4 adamın dibiymiş dersin berbat arayüz kasmalar donmalar yavaşlamalar falan [emoji1]
Arkadaşım s6 mı kullandın konuşuyon ? Tutturmuşsunuz samsung kasıyo donuyo diye, eşim kullanmasa inanıcam yaa ! Şarj dışında gayet iyi telefon, kamerasının g4 ten kalır yanı yok, boşuna kötülemeyin telefonu !

AkkayaAtakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kotuleyen yok telefonu arkadasim da var arayuz hala takiliyor rehbere girerken sayfalar arasi gecis yaparken, ara yuzu duzeltse cok daha iyi olabilir samsung icin ama maalesef o telefonlara yazik oluyor. S4um vardi cm rom kurmustum canavar gibi olmustu :)

justasecond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kotuleyen yok telefonu arkadasim da var arayuz hala takiliyor rehbere girerken sayfalar arasi gecis yaparken, ara yuzu duzeltse cok daha iyi olabilir samsung icin ama maalesef o telefonlara yazik oluyor. S4um vardi cm rom kurmustum canavar gibi olmustu :)
Takılma kasma zaman zaman benim sonyde de oluyor, kasma istemiyosan iphone kullan ;) Ben demiyorum ki s6 çok iyi telefon diye ama lg g4 de s6 dan iyi bir telefon değil kesinlikle..

AkkayaAtakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone da cok kisitliyor sevmiyorum bir yerden sonra dagitmak gerek telefonu o olmuyor onda :) evet G4 daha iyi diyemem ama S6 da iyi diyemem ana sayfalarda gecislerde falan G4 cok daha stabil ama oyun performanslarinda falan S6 daha iyi gibi duruyor. Pek bir fark yok ama samsungun ara yuzu itici geliyor bana :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Benim G2 yi hızlı sarj ediyorum (cidden hizli sarj) ucak modunada aliyorum 50 60 dk da fulleniyor dakikada 2 yada 3 sarj oluyoe bizzat olctum dakika gecince bakiyorum 😄 bildiginiz uzere 1 sene 2aydir g2 kullaniyom (ya da bilmediginiz uzere) yani anormal bir azalma yok. Ama ne yalan soyliym bana psikolojik olarak azaliyo gibi geliyor .

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şuanda %3, sabah 9:00 ve gece 4:15 arası kullanım.3 saat 15 dakika ekran, 1 saat sesli arama, 40 dakika Chrome, 20 dakika facebook, 2 buçuk saate yakın bluetooth kulaklıkla müzik (poweramp ve bu süre zarfında 3G'den internet kullanıyorum.), 3g wifi sürekli açık, ekran ışığı otomatik.Twitter, Whatsapp filan daha saymıyorum bile.19 saati geçkin bataryada kullanım diyor.Daha ne olmasını istiyorsunuz anlayamadım.3G'de çok şarj yiyorsa "Tercih edilen Ağ Modunda" LTE'nin kapalı olup olmadığını kontrol edin.
Bu arada Chrome'da test ettim.Sizin dediğiniz gibi 1-1.5 dakikada %1 şarj gidiyor ki Chrome şarj konusunda zaten sıkıntılı bir uygulama.

Ayrıca hızlı şarj olayını şuanda işlemciler destekliyor olsa da batarya konusunda durum aynı değil.G2, S3'deki batarya teknolojisi ne ise S6 ve G4'deki batarya teknolojisi halen aynı.Batarya aynı ama yük altında kaldığı akım gücü fazla.Onun için bataryalar şuanda uzun vadede hızlı şarja pekde dirençli değiller.Geçen ay bir firma bu olayı x-ray tarzında bir sistemle test ettiler.Bunu araştırıp izlerseniz ne dediğimi daha iyi anlarsınız.

3G de test et bakayim chorme ve sosyal medya uygulamalarinda yarim saat elinden düşürme kaç dk da bir %1 düşüyor paylaşabilir misin hocam

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
3G de test et bakayim chorme ve sosyal medya uygulamalarinda yarim saat elinden düşürme kaç dk da bir %1 düşüyor paylaşabilir misin hocam

Hocam adam zaten yazmış, 40 dakika kullanmış chrome'u. Sizin telefonunuz sıkıntılı eğer arkadaş ile aynı değerleri almıyorsanız.

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Takılma kasma zaman zaman benim sonyde de oluyor, kasma istemiyosan iphone kullan ;) Ben demiyorum ki s6 çok iyi telefon diye ama lg g4 de s6 dan iyi bir telefon değil kesinlikle..
3gb ramin %80-90 dolu olan telefon bir süre sonra çöpe at gitsin hesabına gelir siz telefonu ne kadar kullanıyorsunuz ? Samsungun hâlâ arayüz şişme sorunu var Samsungu 2 yıl kullanan insanlar anlar samsungdan sadece her yıl telefon değiştiren değil. Bunu size söylemedim yanlış anlamayın. S6daki donanımı bir LGye bir HTCye takın o zaman S6 alınmazmış dersiniz o donanım bile yetmiyor telefona S6 UKT sini izlerseniz Hakkı Bey de anlatıyor. Hatta S6 donanımını iPhone a takın GTA 4 açar.

sagyurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
+Vikings kardeşim seni g2 forumdan tanıyorum bloother falan hatırlıyosan gerçekten g2 uçak bir telefondu halada öyle bence şahsen o müthiş telefondan aldanıp aldım g4 ama şunu söylim beş para etmez bu telefon samsunga donuyo diyosunuz ama g4 de laglar mevcut ara sıra donmalar mevcut üst barı bazen çektiğinizdegelmiyo çift tıklamada çok sağlıklı değil bu telefonun arızasından değil lg nin bu telefonu yapamamasından kaynaklanıyo çok severek aldım ama bin pişman oldum daha kesinlikle 900-1000 TL den bir kuruş yukarı telefona para vermem

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39

Yarın cihazı sırf 3G'de test edicem.Sonuçları yazarım.Birde telefonu resetledim demiştiniz.Bu resetlemeyi tuş kombinasyonuyla mı yoksa menüden mi yaptınız öğrenebilir miyim?

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam adam zaten yazmış, 40 dakika kullanmış chrome'u. Sizin telefonunuz sıkıntılı eğer arkadaş ile aynı değerleri almıyorsanız.

Tamam bende zaten 3saat ekran suresi hep alıyorum. Son kısımda yazmış 3g ile 1.5 dk da %1 düştüğünü bende dedim sosyal medya uygulamalariyla bi bakarmisin kac dk da %1 düşüyor. 3G ile

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
+Vikings kardeşim seni g2 forumdan tanıyorum bloother falan hatırlıyosan gerçekten g2 uçak bir telefondu halada öyle bence şahsen o müthiş telefondan aldanıp aldım g4 ama şunu söylim beş para etmez bu telefon samsunga donuyo diyosunuz ama g4 de laglar mevcut ara sıra donmalar mevcut üst barı bazen çektiğinizdegelmiyo çift tıklamada çok sağlıklı değil bu telefonun arızasından değil lg nin bu telefonu yapamamasından kaynaklanıyo çok severek aldım ama bin pişman oldum daha kesinlikle 900-1000 TL den bir kuruş yukarı telefona para vermem

Benim cihazda şuana kadar hiç lag, kasma gibi bir sıkıntı olmadı.Multitask 40'ların hiç altına düşmüyor.6 tane mail hesabı var ve mail hesapları dahil tüm senkronlar açık.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Iphone da cok kisitliyor sevmiyorum bir yerden sonra dagitmak gerek telefonu o olmuyor onda :) evet G4 daha iyi diyemem ama S6 da iyi diyemem ana sayfalarda gecislerde falan G4 cok daha stabil ama oyun performanslarinda falan S6 daha iyi gibi duruyor. Pek bir fark yok ama samsungun ara yuzu itici geliyor bana :)

Jailbreak ile özgürlük sende....

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Tamam bende zaten 3saat ekran suresi hep alıyorum. Son kısımda yazmış 3g ile 1.5 dk da %1 düştüğünü bende dedim sosyal medya uygulamalariyla bi bakarmisin kac dk da %1 düşüyor. 3G ile

Çok uykuyu seven biri değilim bazen gece 4'de %20-25'de geziniyor batarya ve tam bitmeden şarja takıyorum diye kafayı yiyorum.Gerisini sen düşün kardeşim.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=375409]sagyurek[/MENTION] G4, g2 ve g3'den daha iyi bir telefon. Sizin telefonunuz arızalı. Benim durum çubuğu aşağıya inmediği için ve oyunlarda AA gibi Candy crus saga gibi oyunlarda donma yaşadığımdan servise yolladım iade kabul edildi yeni cihaz bayramdan sonra geliyor.

Telefonumu tamir eden teknik servisçi elemanla konuştum her markanın 10 telefonunun 1-2 tanesinde bu sorunlar oluyor dedi.

Sizin cihazı ben tamir ettim zaten sorunlu olmasaydı iade'yi kabul etmezdim dedi.

Kısaca lg'ye özel değiller her telefon sıkıntılı. Benim grubum var 7500 civarı, 15 bini geçmiş g2 sayfam var her gün görmediğim sorun kalmıyor, herkes yorum yağdırıyor.

G2'de çok sorunlu cihaz ama bir çoğu yazılımla düzeltildi bir çoğu üretim hatası.

Yani her markanın ve modelin sorunlu telefonları mutlaka vardır.

Arkadaşlar şu google hizmetleri çok yiyor. %6 ila %10 arası şarj tüketiyor sanırım ondan kaynaklanıyor şarj'ın kötü olması.

G2'ye kitkat geldiğinde bluetooth açık olmasa bile açık olarak gözüküyordu %5 %8 şarj tüketiyordu. Sonra lg güncelleme ile düzeltmişti.

Buda aynı hesap işte.

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Screenshot 2015 07 16 13 28 04 - hızlı resim yükle
Screenshot 2015 07 16 13 27 48 - hızlı resim yükle

bunlarda benim süreler 1 saat 3g de kullanmışımdır gerisi full wifi ekran kısıklığı yüzde 30-40

Bataryada kullanım 21 saat, ekran süresi 4 saate 12 dakika kalmış.Ve daha %14 şarjın var.Daha ne olsun kardeşim :)

[MENTION=375409]sagyurek[/MENTION] G4, g2 ve g3'den daha iyi bir telefon. Sizin telefonunuz arızalı. Benim durum çubuğu aşağıya inmediği için ve oyunlarda AA gibi Candy crus saga gibi oyunlarda donma yaşadığımdan servise yolladım iade kabul edildi yeni cihaz bayramdan sonra geliyor.

Telefonumu tamir eden teknik servisçi elemanla konuştum her markanın 10 telefonunun 1-2 tanesinde bu sorunlar oluyor dedi.

Sizin cihazı ben tamir ettim zaten sorunlu olmasaydı iade'yi kabul etmezdim dedi.

Kısaca lg'ye özel değiller her telefon sıkıntılı. Benim grubum var 7500 civarı, 15 bini geçmiş g2 sayfam var her gün görmediğim sorun kalmıyor, herkes yorum yağdırıyor.

G2'de çok sorunlu cihaz ama bir çoğu yazılımla düzeltildi bir çoğu üretim hatası.

Arkadaşlar şu google hizmetleri çok yiyor. %6 ila %10 arası şarj tüketiyor sanırım ondan kaynaklanıyor şarj'ın kötü olması.

G2'ye kitkat geldiğinde bluetooth açık olmasa bile açık olarak gözüküyordu %5 %8 şarj tüketiyordu. Sonra lg güncelleme ile düzeltmişti.

Buda aynı hesap işte.

Google; Play Store ve Hizmetleri güncelledi bu hafta içinde.Ondan böyle galiba.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bataryada kullanım 21 saat, ekran süresi 4 saate 12 dakika kalmış.Ve daha %14 şarjın var.Daha ne olsun kardeşim :)

Google; Play Store ve Hizmetleri güncelledi bu hafta içinde.Ondan böyle galiba.

Aynen olabilir bakalım. Bide 180mb güncelleme gelmişti telefona yazılım için. Google yama bilmem ne diye, belki o da bozmuş olabilir.

Beyler antutu'da top 10 listesi:

G4 listede yok fakat s5 var?

Buda z3+, g4 ve s6 edge antutu sonuçları

Kısaca bu tarz testlere aldanmayın yani. Zaten piyasada bir tane saçma fake test var oda antutu.

fkeskin1

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Yarın cihazı sırf 3G'de test edicem.Sonuçları yazarım.Birde telefonu resetledim demiştiniz.Bu resetlemeyi tuş kombinasyonuyla mı yoksa menüden mi yaptınız öğrenebilir miyim?
Ses kisma ve güç tusuyla

Buda aynı hesap işte.

Umarım bi guncelleme gelirde duzeltirler. Tel kilit modunda bile sarj yiyor su google yuzunden. Ekrani actigin an 3g dede wifi dede maksimum 2 -3 dk da %1 dusuyor. Teli bi imkanim oldugumda garantiye gonderip rahatlicam