LG G2 mi yoksa HTC One mı ?

melik.bck

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Yani zaten benimki duyduklarımla kullanmadığım için bilmiyorum haklı olabilirsin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Mesela ben One X e 4.4 getirirler zannediyordum ama desteği umduğumdan daha erken kestiler kastettiğim o :D

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Grafik kısmına çok düşkün değilseniz cihazın bence One ama eğer performans derdiniz varsa G2. Fiyatları göz önünde bulundurmadım.

Yani zaten benimki duyduklarımla kullanmadığım için bilmiyorum haklı olabilirsin.

Mesela ben One X e 4.4 getirirler zannediyordum ama desteği umduğumdan daha erken kestiler kastettiğim o :D

Destek nVidia yüzünden kesildi HTC'nin bir suçu yok ama HTC ne yapıp ne edip 4.4'ü çıkaracağız diyor. Gündemi takip ediyorsanız okumuşsunuzdur. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
htc one oyun oyun oynarken ve fazla işlem yaparken butun modellerirnde var htc nin işlemcisi ısınıyor ve bazı aralıklarla donuyor kendi kendini kapatıyor artırıla bilir hafızaya gelince elektronik malzemelerde ekstra bir bellek olan bir telefon yavas calısır veri iletişim suresi uzundur ama lg g2 de boyle bir problem yoktur ilk param oldugu gibi bende alacagım benim elektrik elektronikte olan ve bilgisayar muhendisi olan arkadaslarımın cogu lg g2 kullanıyor ve tavsiye ediyor

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
htc one oyun oyun oynarken ve fazla işlem yaparken butun modellerirnde var htc nin işlemcisi ısınıyor ve bazı aralıklarla donuyor kendi kendini kapatıyor artırıla bilir hafızaya gelince elektronik malzemelerde ekstra bir bellek olan bir telefon yavas calısır veri iletişim suresi uzundur ama lg g2 de boyle bir problem yoktur ilk param oldugu gibi bende alacagım benim elektrik elektronikte olan ve bilgisayar muhendisi olan arkadaslarımın cogu lg g2 kullanıyor ve tavsiye ediyor

HTC ne zamandan beri işlemci yapıyor? :D Bir şey biliyormuş gibi konuşmak adına rezil olmayın derim ben. Isınmayan mobil işlemci yok piyasada olması da mümkün değil, az çok işlemci nedir ne değildir bilen kişi cihazın ısınacağını bilir. Nitekim Mayıs'tan beri kullandığım One'a envayi çeşit oyun yükledim sildim, aylardır hiç fabrika ayarlarına dönmedim ama cihaz hala bırak reset atmayı, kilitlenmedi? Arada lag yapıyor bazen çok rahatsız edici boyutlarda değil ama olmasa daha iyi kesinlikle.

Nitekim gelirsek G2'ye hiçbir cihaz şunlar ya da bunlar kullanıyor diye kaliteli olmaz, değişik bir mantıkmış. :D G2 donanımsal olarak yeterli kalitede bunu tartışma gereği bile görmüyorum. Yazılımı ise inanılmaz işlevsel, evet. Ancak yazılımının kalitesini bu sene yaz aylarında göreceğiz benim şahsi görüşüme göre.

Sonuç olarak bir cihazı daha iyi yapmak için ötekine çamur atmanız gerekmiyor, hele ki kullanmadığınız bir cihaza. Üstüne üstlük "Falanca marka komple böyle" yaklaşımı, otobüste "Bizim gençliğimizde buralar hep dutluktu." diyen amcaların yaklaşımından farksız, gerek mantık olarak gerekse niteliksizlik olarak.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
htc one ın tek artısı ses bence hertürlü g2 alınır sonra bana dua edersin :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bu 32gb lg g2 urununde 4.4 kitkat ile birlikte ne zaman satılmaya başlar bilginiz var mı? bi de altın renkli telefonlarını piyasaya surmus nereden bulabilirim?

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Arkadaşlar bu 32gb lg g2 urununde 4.4 kitkat ile birlikte ne zaman satılmaya başlar bilginiz var mı? bi de altın renkli telefonlarını piyasaya surmus nereden bulabilirim?

Telefonu güncellersin 4.4 okur henüz güncelleme türkiyeye gelmedi altın tlrengini araştırarak bulursun:)

Fugitive

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tasarım olarak düşünüyorsan yani göze hitab etsin diyorsan HTC ONE
Özellik olarak oyun vs tarzında düşünüyorsan G2
ancak oyun vs tarzında bile htc o kadarda kötü değil onuda söylemek isterim g2 tasarım olarak bana göre berbat tam bir samsung çakması kendine özgü pek bişiyi olmayan ancak işlemci ve pil ömrü gibi özelliklerde samsungdan iyi olması güzel vede son zamanlarda güncelleme desteğini arttırmasıda güzel bişi eskiden çok fazla güncelleme almaması ile eleştiriliyordu.
Htc malzeme yapısı ilede g2 den 2 boy daha üstün.
Fiyat olarak 2 side şuanda aynı fiyat bence HTC alman senin için daha iyi olur.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
20 gün sonra M8 tanıtılacak hâlâ M7 tavsiye edenler var. Ah şu fanboylar. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam cok oyun falan oynamiyorsan one al , kaliteyi hisset adam gibi telefonun olsun ... Yok ben cok oynarim kurcalarim dersende g2 alinir ama dikkat edin ekrani cok hassas cerceve olmadigi icin ilk dususte genelde dokunmatik catliyor ve catlak sekilde kullanamiyorsunuz panel direk parmaginizi algilamayi birakiyor mecbur ekrani degistirmeniz gerekiyor ... 2 sinide kullandim kabaca yorumum budur baska merakiniz varsa giderebilirim ...

Fugitive

Asistan
Reaksiyon puanı
0
20 gün sonra M8 tanıtılacak hâlâ M7 tavsiye edenler var. Ah şu fanboylar. :)

m8 tanıtılcak diye m7 ye çamur atamazsın.
M8 i alıcak bütçe malesef herkes dede olmaz 980 dolar dan sipariş alıyor adamlar türkiyeye geliş fiyatı min 2.5 olur.Ve konu başlığına bakarsan g2 mi one mı demiş ona göre yazmanı tavsiye ederim.

Haa şu 4mp lik telefon. G2 nin yanında lafı olamaz.
4mp diyen cahillerden misin sende ? Adamların yaptığı teknoloji farklı hala bunun farkında değil isen konuşmamıza değmez :)

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
vatan kampanya yapınca htcde gene hortladı konu.

birkere vatanın sattığı htc onelarda kamera problemi var çünkü alayı ilk seri vatan stoklarındakilerin, birkere telefon 6-7aydır stokta yatıyor onu baştan diyeyim (merak eden stok giriş tarihlerine baktılarabilir en yenisi ağustos girişli) kamera sıkıntısı için servise göndermen lazım buda telefonun açılması demek. kamera lensini değiştiriyorlar daha alır almaz kullanmadan servise gidip telefonu açtırmak bilmiyorum tercih meselesi.

ayrıca pil ömrü olarak iki telefonda 500 döngü civarı yani takribi 1.5 sene pil ömrü var ilk 1-2 ay pil performansı olarak tamin etse bile 3ay sonra g2 de günde 1 şarj ile o günü çıkartırken htc one da günde 2 şarj etmezsen telefonu kullanamazsın. htc one şarjı 1 günü zor çıkartıyor.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
M8 i alıcak bütçe malesef herkes dede olmaz 980 dolar dan sipariş alıyor adamlar türkiyeye geliş fiyatı min 2.5 olur.Ve konu başlığına bakarsan g2 mi one mı demiş ona göre yazmanı tavsiye ederim.

4mp diyen cahillerden misin sende ? Adamların yaptığı teknoloji farklı hala bunun farkında değil isen konuşmamıza değmez :)

Hadi G2 hakkında fazla bilgin yok belki kulaktan dolma bir şeylerle gelip yorum yapmışsın onu geçiyorum. Konu açılalı 5 ay olmuş. Yani G2 henüz piyasaya yeni sürülmüş ve piyasada kullanıcı yorumlarının olmadığı bir zaman. Bu mesajını 5 ay önce atsaydın haklı görülebilirdin ancak bu saatten sonra böyle yorumlar atman fanatikliğin kralıdır. Bilmem anlatabiliyor muyum? :)

smt_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İkisinide kullanan biri olarak yorumum kesinlikle LG G2 Candır.

Hız ekran görüntüsü özellikle batarya muhteşem. Avea kullanıyorum internetim var fakat paketim bitti bende interneti kapattım. 2 gün önce sabah 6 da şarjdan aldım telefonu ve akşamları wi-fi ile internette filmler videolar izlememe ve gün içerisinde telefonla konuşamalarım vs. dün %40 daydı gece saat 1 de. Dedim yarınıda idare eder ama yinede şarj edeyim öyle taktım.

Ayrıca bu sabah 6 da şarjdan aldım şuan şarjım hala %100 bugün çok konuşmadım teelfonla ama olsn bu bile bence muhteşem.

Kesinlikle Lg G2 tavsiyemdir. arayüzü kullanışı hızı ekranı boyutları böyle bir cihaz için LG ye teşekkür ederim kendi adıma.

HTC One için şarjı 1 gün idare ediyordu. İnternet olmadan sabah şarjdan sökmeme rağmen akşama kadar %60lara düşüyordu. Ekranı onunda çok iyi ses konusunda kesinlikle 1 numara. Boyutlarıda G2 den küçük burası tamamen tercih meselesi. arayüz olarak çok beğenmiştim cihazı. Ama G2 ninde ondan aşağı kalır yanı yok bana göre.

Ve sonuç olarak bence G2 Candır.(Tercih meselesi)

Fugitive

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vatan kampanya yapınca htcde gene hortladı konu.

birkere vatanın sattığı htc onelarda kamera problemi var çünkü alayı ilk seri vatan stoklarındakilerin, birkere telefon 6-7aydır stokta yatıyor onu baştan diyeyim (merak eden stok giriş tarihlerine baktılarabilir en yenisi ağustos girişli) kamera sıkıntısı için servise göndermen lazım buda telefonun açılması demek. kamera lensini değiştiriyorlar daha alır almaz kullanmadan servise gidip telefonu açtırmak bilmiyorum tercih meselesi.

ayrıca pil ömrü olarak iki telefonda 500 döngü civarı yani takribi 1.5 sene pil ömrü var ilk 1-2 ay pil performansı olarak tamin etse bile 3ay sonra g2 de günde 1 şarj ile o günü çıkartırken htc one da günde 2 şarj etmezsen telefonu kullanamazsın. htc one şarjı 1 günü zor çıkartıyor.

vatan konusu hakkında bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim gerçekten bu bilgiye ihtiyacım vardı ancak nereden alıcaz peki bu telefonu rica etsem benim hiç o konu hakkında bilgim yokta.
Şarj konusu gerçektente haklısın malesef öğle ancak oyun falan fazla oynamıyosan fazla bi zararı olmaz ya bence sonuçta günümüz telefonlarının hepsi güzel ya

Hadi G2 hakkında fazla bilgin yok belki kulaktan dolma bir şeylerle gelip yorum yapmışsın onu geçiyorum. Konu açılalı 5 ay olmuş. Yani G2 henüz piyasaya yeni sürülmüş ve piyasada kullanıcı yorumlarının olmadığı bir zaman. Bu mesajını 5 ay önce atsaydın haklı görülebilirdin ancak bu saatten sonra böyle yorumlar atman fanatikliğin kralıdır. Bilmem anlatabiliyor muyum? :)

alakası yok g2 hakkında yeterince bilgim var ancak sen 1 yıl olmuş htc ultra pixsel kamerayı süreli piyasaya sen hala ne olduğunu bilmiyosun sadece konuşuyosun git araştır biraz sonra konuşalım seninle.
Tekrar söylüyorum g2 kötü telefon değil yaptığım ilk yorumuda okuda sonra gel konuş paşa ama g2 bildiğin çakma vede toplama bi telefon !
samsung çakması bi tasarımı vede ülkemizde en çok tutulan bi telefon malum fiyat performans ortantısı.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Tamam kardeş, sen haklısın. Hangi fanatiğe laf anlatabildik ki sana anlatalım. Sağlıklı bilgiler için girip Kullanıcı Kulüplerini inceleyebilirsin. :)

Fugitive

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam kardeş, sen haklısın. Hangi fanatiğe laf anlatabildik ki sana anlatalım. Sağlıklı bilgiler için girip Kullanıcı Kulüplerini inceleyebilirsin. :)

Fanatiklik söz konusu değil dostum ben kendi düşüncemi söylüyorum belki yanılıyor olabilirim belkide sen orası tartışılır

PromeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G2 öneririm ama G2 de sevmediğim tek yanı plastik kasa olması gerçi oda düzgün kullandığın zaman pek sorun çıkartacağını sanmıyorum daha da sağlam olsun diyorsan Htc one al karar senin :)

yigott

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Gece gece okudum vallahi güldüm :D

Birincisi HTC ONE ın işlemcisi ve pili suan yenı cıkan telefonlara gore iyi degil hatta direk kotu diyim G2 Daha üstün.
İkincisi ön siparis adı üstünde resmi giriste 1999 tl fiyatı olucaktır.
Üçüncüsü Evet o kamera 4Megapixel sadece UltraPixel koymuslar adını 4MP Sensoru alıp pixel boyutlarını 3 e katlamıslar bu sayede renkleri ve ısıgı daha iyi alan bir 4 mp sensor(UP) demisler Nokia nın Pruweiw teknolojisi gibi sadece Ultra Pixel bir isimden ibaret.

Fugitive

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gece gece okudum vallahi güldüm :D

Birincisi HTC ONE ın işlemcisi ve pili suan yenı cıkan telefonlara gore iyi degil hatta direk kotu diyim G2 Daha üstün.
İkincisi ön siparis adı üstünde resmi giriste 1999 tl fiyatı olucaktır.
Üçüncüsü Evet o kamera 4Megapixel sadece UltraPixel koymuslar adını 4MP Sensoru alıp pixel boyutlarını 3 e katlamıslar bu sayede renkleri ve ısıgı daha iyi alan bir 4 mp sensor(UP) demisler Nokia nın Pruweiw teknolojisi gibi sadece Ultra Pixel bir isimden ibaret.

sana sadece he he der geçerim :D

Fugitive

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vericek cevap bulamayıp yazdıgı tüm lafları tek tek yedirilmis bi adamın vericegi bir cevap verdin :)

yazık acıyorum sana gerçekten muhattab olmak istemiyorum seninle git kendi kumunda oyna abisi sen tekrarlıyorum sana he he der geçerim :D

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Üst segment telefon düşünüyorsanız bu saatten sonra ikisine de bakmayın htc one çıkalı ne kadar süre olmuş tabi lg g2 daha iyi olacak olması da gerekiyor ben htc one'ı alalı 10 ay oldu karşılaştırılması bile güzel :)