LG G2 Kullanıcıları Kulübü

Saykoo37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada gapps gerekiyor.

Rom kurulus sekli

Full wipe (int storage haric tabiki)
Sistemi kur
Gapps kur
Data (evet datayi wipela)

Not : Gapps verdigim sitede 6.0 seç ayrıca istegine gore nano pico filanda secebilrisin mesela sadece google play filansa pico yok google in herseyi olsun diosan daha yukarsakileri sececeksin.

Selam üstad yeni kayıt oldum kısmen bu romu meraktan, nette araştırması zor geldi :)
Romun sürümü cm13 le aynı, bu bağlamda farkları neler o romla?
Bir de son sürümü epey güncel, acaba snapshot veya final tarzı bir sürüm çıkacak mı,
romu çok tavsiye eder ve öyle bir sürüm haberi verirsen denemek isterim, teşekkürler..

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
G5 arayuzu hic hos degil beyaz beyaz G5 ye gorunce sevmemistim bi yakindan bakim diyip G2 ye kurdum cidden sevmedim

neksushot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba benim tel lg g2 16gb 2013 de almıştım lte ayarlarını yaptığım halde h çıkıo köşede birde msaj geldi sımınız ve teliniz uyumlu die programmı indircez

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
4.5G uyumlu sim almanız gerekli kullandığınız operatörden.

Acunun Tişörtü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar şuan telefon lazım , müsait bir zamanda veririm servise inş.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Sımınız uyumlu dio
Lte seçeneği var buna rağmen seçince gelmiyor ise bulunduğunuz yere henüz 4g gelmemiş yada iyi çekmediği için otomatik 3g ye almış olabilir.Lte seçeneği yoksa internetten lteconfigs.apk indirip kurun ve telefonu yeniden başlatın mobil ağlar/erişim noktalarına girdiğinizde lte seçeneğini göreceksiniz.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bir de 4.5G aboneliği başlatmak gerekiyor.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Kim daha iyi tartışmayalım isterseniz[emoji14]

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
500-600 e 2. El G2'ler satılıyor. Kalan parayı ye iç.
Sıfır ayarında, çiziksiz ama garantisi bitmiş, jelatini üstünde, hiç oyun yüzü görmemiş, hard reset dahi atılmamış, sadece 1 kez KitKat'a yükseltildiği için Rom değişkliği görnüş 32GB G2'ye ne kadar verirsin?

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Sıfır ayarında, çiziksiz ama garantisi bitmiş, jelatini üstünde, hiç oyun yüzü görmemiş, hard reset dahi atılmamış, sadece 1 kez KitKat'a yükseltildiği için Rom değişkliği görnüş 32GB G2'ye ne kadar verirsin?
G2 m olmasa 500 600 veririm ben :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Çok az be. Satılmaz bu telefon bu fiyatlara. Ölene kadar kullanmak daha iyi. [emoji3]

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
G2 için LG resmi sitesine(TR değil yabancı) Android 5.1.1 ya da 6.0 güncelleme meselesini sordum şöyle bir cevap geldi;
ImageProxy.mvc

ImageProxy.mvc
ImageProxy.mvc
ImageProxy.mvc

Hi Erhan,

Thank you for your query regarding your LG G2 handset.

I hope you are well, and I would be happy to assist you.

I have checked this for you, and can advise that currently we are still looking into the possibility of rolling out the android marshmallow update to this model, however we have not yet received confirmation of if and when this will be, as it is still with our development team.

At the moment, we are in the process of rolling out the update to G4 handsets, following this we will be looking to potentially roll this out to other handsets such as the G2. As soon as we have an update with regards to the G2 and other handsets however we will be sure to announce this through the normal channels, for the moment please bear with us.

My apologies I cannot provide more information at present, but please do keep an eye out for announcement as we hope to have news soon. If there is anything else I can help you with please don't hesitate to get back in touch.

Should you need any more assistance, you can reply to this email by clicking the additional questions link below.

Kind regards
Emily
LG Electronics UK Help desk
----------------------------------
LG Customer Services
UK: 0344 847 5454 Ireland: 01 686 9454
Mon-Sat 9am to 6pm
Closed bank holidays
www.lg.com/uk <http://www.lg.com/uk>
You can even reach us via our Web Chat facility through the LG UK website
<LG Chat & Email | LG U.K.>

Çeviri siteleri çok tatmin etmedi.Arkadaşlar bir el atarmısınız buna:)

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Kısaca demişki şuan g4 üzerinde çalışıyoruz g4 güncellemesi bitince olup olmayacağı kesinleşecekmiş.Kesinleşince duyuracağız diyorlar.Hadi hayırlısı..

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kısaca demişki şuan g4 üzerinde çalışıyoruz g4 güncellemesi bitince olup olmayacağı kesinleşecekmiş.Kesinleşince duyuracağız diyorlar.Hadi hayırlısı..
18 gün sonra V10 alcam zaten boşveer :p yinede G2 kullanmaya devam edecem yine de beklicem güncellemeyi .

G4 ya da V10'a güncelleme erken gelmemesi için dua ediyorum G5 arayüzü o kadar iğrenç ki 1 sene daha beklerim yani. V10'a xda da pek destek göremedim zaten bazen alasım kaçıyor .

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
18 gün sonra V10 alcam zaten boşveer[emoji14]yinede G2 kullanmaya devam edecem yine de beklicem güncellemeyi .

G4 ya da V10'a güncelleme erken gelmemesi için dua ediyorum G5 arayüzü o kadar iğrenç ki 1 sene daha beklerim yani. V10'a xda da pek destek göremedim zaten bazen alasım kaçıyor .
Bu kadar nefret edilecek bir şey yok ki :D siyah olan yerler beyaz, beyaz olan yerler siyah olmuş birde uygulama menusu yok onu da ayarlardan geri getirebiliyosun.Başka bir fark varsa aydınlatın beni :D Eğer ikonlar hoşuna gitmediyse tema yüklersin yinede beğenmiyorsan alma bence sonuçta en az 2 sene kullanacaksın o cihazı.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bu kadar nefret edilecek bir şey yok ki :D siyah olan yerler beyaz, beyaz olan yerler siyah olmuş birde uygulama menusu yok onu da ayarlardan geri getirebiliyosun.Başka bir fark varsa aydınlatın beni :D Eğer ikonlar hoşuna gitmediyse tema yüklersin yinede beğenmiyorsan alma bence sonuçta en az 2 sene kullanacaksın o cihazı.
Ayarlar , mesajlar , saat filan beyaz oldu renkler uyumsuz baya bir toogle lar kotu beyaz ve turkuaz vs vs gecen G2 ye yukledim G5 romu oyle igrenclerki anında geri dondum . Görsellik önemli benim için.

Uygulama menusunun geri gelebildigini biliyorum zaten o sıkıntı deil anında launcher yuklerim zaten smart notice filan olsa hep launcher kullancam :)

Ben Samsung arayuzundeki renkleri cok seviyorum bir uygulama gelmis hatta cok daha sık oluyor UX 5 çok eski sanki 2011 de dizayn edilmis .

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler @Virility
Abi bize ne g4 den.Ben g2 yi sormuşum dimi ama:)
Tamam Android 6.0 vermesinler.Ama 5.1.1 versinler zaten arayüzde UX 4.0 oluyo 5.1.1 olunca.Ekran kilidi hulopa idi galiba o da gelsin yeterli.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Teşekkürler @Virility
Abi bize ne g4 den.Ben g2 yi sormuşum dimi ama:)
Tamam Android 6.0 vermesinler.Ama 5.1.1 versinler zaten arayüzde UX 4.0 oluyo 5.1.1 olunca.Ekran kilidi hulopa idi galiba o da gelsin yeterli.
Birde circle mozaic var o kilit ekranı efektide güzel :) 5.1.1 yeterli ama bu kadar gec vercekse 6.0.1 verir .

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Verizon ve at&t model G2'lere resmi olarak 6.0.1 verilecekmiş.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
VS980, VS985, D801 olan modeller sanırım. D802'ler de belki daha sonra alır ama kim bilir ne kadar sonra?

Barış1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Suan icin pek bir onemi yok artik vermeselerde sorun olmasa gerek cihaz icin yeterince destek var benim sizden tecrubelerinizi almak icin bir lac sorum olucak cm 13 snapshot surumunu kullaniyorum bir sorunum yok ama bir suru degistirilmis cm surmumu var bir kismini deniye bildim bunlardan blisspop mesela buna benzer yapilan bir suru var hangisi en stabil ve gunceldir bilen varsa guncelikten kastim son cm yaralanan direk kendi romuna adapte edip yayinlayan ve bunun icin kernelerde cok hangisini tavsiye edersiniz suan hic custom kernel denemedim cm 13 icin framework var sadece kernelde hizli sarj ve battarya omru iyi olsa yeter