LG G2 Kullanıcıları Kulübü

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
G2'yi, S7 ile kapıştırmışlar yav. :) Neredeyse aynı çıkacaklar, G2 resmen "büyüğümsün git başımdan" dercesine geri durmuş. :) Elbette S7 daha önde ama aradaki fiyat, donanım ve yıl farklarını teraziye koyarak bakarsak eşit çıkabilirler. :)))
Buyrun izleyin:

Yasin gür

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam. Lg g2 d801 T mobile kullanıyorum. 1nisandan öncede mobil veri açıkken 4G yazıyordu şimdide aynı ama hızda bi değişiklik olmadı. Bütün ayarlar tamam anladığım kadarıyla. Yalnız imei hala kayıt dışı bununla alakalı olabilirmi birde *#*#4636#*#* yazınca telefon bilgilerine girdiğimde bu uygulama bu telefonda çalışmıyor diyor

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Imei niz yoksa veya 4g destekleyen bir telefonun imei si üzerine kayıtlı değilse çalışmaz.

keynes52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bende yurtdışından gelen d802 var imei gitmişti gittim bi telefoncuda attırdım huawei nin bir cihazı olarak görünüyor eski bir cihaz ve 4G kullanabiliyorum

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Belki çözümü vardır araştırın bakın

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
G2'yi, S7 ile kapıştırmışlar yav. :) Neredeyse aynı çıkacaklar, G2 resmen "büyüğümsün git başımdan" dercesine geri durmuş. :) Elbette S7 daha önde ama aradaki fiyat, donanım ve yıl farklarını teraziye koyarak bakarsak eşit çıkabilirler. :)))
Buyrun izleyin:
İzleyeli baya oldu :D

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Buyrun izleyin:
Yorumları okuyunca dahada gururlandık."3 years later and its still runs like a champ" :D

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Yorumları okuyunca dahada gururlandık."3 years later and its still runs like a champ" :D
Bende ingilizceden anladığım için genellkle yabancı youtube kanallarında geziyorum :)
Ya LG'nin en büyük başarı G2 şimdi V10 alcam ama G2 ye geçerkenki mutluluğum olmayacak onda keşke LG yine böyle bir atılım yapsa .

Mesela G5 te yaptığı gibi çerçeveleri kalınlaştırıp tuşları yana koymasa ...

Yaptığı en güzel 2 şeyi almış diğer firmalara özenmiş neyse ben yine sinirleniyorum .

keynes52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ebd08b81f789ffc16f5bd68b16056130.jpg

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bende ingilizceden anladığım için genellkle yabancı youtube kanallarında geziyorum :)
Ya LG'nin en büyük başarı G2 şimdi V10 alcam ama G2 ye geçerkenki mutluluğum olmayacak onda keşke LG yine böyle bir atılım yapsa .

Mesela G5 te yaptığı gibi çerçeveleri kalınlaştırıp tuşları yana koymasa ...

Yaptığı en güzel 2 şeyi almış diğer firmalara özenmiş neyse ben yine sinirleniyorum .

Lg v10 almanızı tavsiye etmem note 5 almak için çabalayın bunun nedeni sd808 çok hızlı bir şekilde eskiyecek yani üst seviye ile arasındaki hız farkı çok çabuk açılacak 1 sene ye kalmaz bu olur bunun yanında snapdragon u başarılı yapan saf mimariyi işlemcisine özel bir şekilde değişiklikler yaparak daha verimli kullanıyordu 808 ve 810 da saf mimariyi kullandı ve istediği verimi alamadı tabi bunda işlemcinin 20 nm olması da çok etkili oldu samsung ise exynos 7420 14 nm kullandı hem enerji verimliliği hem performans açısından açık ara daha etkili oldu ve hala tek çekirdek performansı çok iyi bir işlemci ekranlara bakacak olursak amoled ekranlar çok daha batarya dostu ve çok daha iyi kontrast değerlerine sahip ve bir çok daha iyi yanı var sonuç olarak hem performans hem batarya açısından note5 iyi bir telefon sizi daha iyi idare edecektir.

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim fikirlerinize etkisi büyük olabilir.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bana göre Note 5, V10'un yanında oyuncak gibi kalıyor. Kullandıkları teknolojiye göre Note 5 daha üstün ama teknolojide ileriye dönük bu kadar hesabın içine girersek Note 5 de eskiyecek. O zaman, yeni çıkan S7 ya da G5 almak daha mantıklı deriz. Hatta usb type c'yi ve Snapdragon820'yi de göz önüne alalım, öyleyse en geç eskiyecek teknolojiye sahip olan telefon şuan için LG G5'tir. LG'nin cihazları kolay kolay eskimiyor. Bugün LG G2, hâlâ amirallerle kapışabiliyor. SD800 işlemcinin bugün, üstesinden gelemediği bir işlem yokken, o zamanlarda çıkan exynos işlemciler dökülüyor..
Bu arada Samsung ekranlarının makyajlı görüntüsü bir yana, yüksek parlaklıkta kullanıldığında pikseller yanıyor ve 1 yıl içinde beyaz renk, yerini sarıya bırakıyor..

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Samsung, işlemcilerinin arkasında snapdragon kadar destek vermemiştir veremez de.Ayrıca samsung telefonlar 1 2 yıl sonra eski performanslarını veremiyor.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Lg v10 almanızı tavsiye etmem note 5 almak için çabalayın bunun nedeni sd808 çok hızlı bir şekilde eskiyecek yani üst seviye ile arasındaki hız farkı çok çabuk açılacak 1 sene ye kalmaz bu olur bunun yanında snapdragon u başarılı yapan saf mimariyi işlemcisine özel bir şekilde değişiklikler yaparak daha verimli kullanıyordu 808 ve 810 da saf mimariyi kullandı ve istediği verimi alamadı tabi bunda işlemcinin 20 nm olması da çok etkili oldu samsung ise exynos 7420 14 nm kullandı hem enerji verimliliği hem performans açısından açık ara daha etkili oldu ve hala tek çekirdek performansı çok iyi bir işlemci ekranlara bakacak olursak amoled ekranlar çok daha batarya dostu ve çok daha iyi kontrast değerlerine sahip ve bir çok daha iyi yanı var sonuç olarak hem performans hem batarya açısından note5 iyi bir telefon sizi daha iyi idare edecektir.

Bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim fikirlerinize etkisi büyük olabilir.

Bana göre Note 5, V10'un yanında oyuncak gibi kalıyor. Kullandıkları teknolojiye göre Note 5 daha üstün ama teknolojide ileriye dönük bu kadar hesabın içine girersek Note 5 de eskiyecek. O zaman, yeni çıkan S7 ya da G5 almak daha mantıklı deriz. Hatta usb type c'yi ve Snapdragon820'yi de göz önüne alalım, öyleyse en geç eskiyecek teknolojiye sahip olan telefon şuan için LG G5'tir. LG'nin cihazları kolay kolay eskimiyor. Bugün LG G2, hâlâ amirallerle kapışabiliyor. SD800 işlemcinin bugün, üstesinden gelemediği bir işlem yokken, o zamanlarda çıkan exynos işlemciler dökülüyor..
Bu arada Samsung ekranlarının makyajlı görüntüsü bir yana, yüksek parlaklıkta kullanıldığında pikseller yanıyor ve 1 yıl içinde beyaz renk, yerini sarıya bırakıyor..

Note 5 'in işlemcisinin V10'dan iyi olduğunu biliyorum .

Ama Bloother'ın dediği gibi tasarım olarak V10 daha üstün Samsung tasarımı da şuan güzel ama çok basit gözüküyor tasarımı . Ayrıca tuşların arkada olmamasıda benim için çok büyük etken. (G5 almama nedenim tabi G5 in çerçeveleri olmasa düşünürdüm)

Note 5 'in ekranının renkleri hoşuma gidiyor , işlemcisi iyi ama fark etmez , bataryasıda daha iyi gidiyor ama çıkarılabilir batarya var V10 'da

Geriye tek sıkıntı kalıyor G5 'deki berbat arayüzün V10 ' a büyük ihtimal gelecek olması .

Samsung'un arayüzü şuan çok güzel (görünüş olarak) her şey güzel efektler filan ama LG 'nin arayüzü çok eski gözüküyor bana .

G5 'de daha da batırmışlar görünüş olarak her şeyi berbat G5 'in

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben G5'in arka kamera tasarımı dışında her şeyini beğendim. Çerçevelere çok takılan biri değilim ama keşke 5.3" yerine 5.7" olsaydı.. Ya da 5.7" modelini de Plus olarak çıkarsalar güzel olur.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ben G5'in arka kamera tasarımı dışında her şeyini beğendim. Çerçevelere çok takılan biri değilim ama keşke 5.3" yerine 5.7" olsaydı.. Ya da 5.7" modelini de Plus olarak çıkarsalar güzel olur.
G5'in yanları güzel sadece .

Çok kızgınım LG'ye sırf G5'ten sebep V10 alasım bile kaçıyor sorunda bu .

Ayrıca V10'a 4000 mAh bataryayı zorlanmadan koyabilirdi (çıkartılabilir hatta)

G5'in arka kamera ve parmak izi çıkıntısı olsun , çerçevesi olsun (özellikle alt taraftaki) , LGmsi tasarımı olmaması olsun , tuşların yanda olması olsun hiç sevmedim . Birde telefon full metal ve üstünde plastik kaplama kullanmış ?

Akıl almıyor sanki LG bilerek kendini düşürüyor .

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
G5'in yanları güzel sadece .

Çok kızgınım LG'ye sırf G5'ten sebep V10 alasım bile kaçıyor sorunda bu .

Ayrıca V10'a 4000 mAh bataryayı zorlanmadan koyabilirdi (çıkartılabilir hatta)

G5'in arka kamera ve parmak izi çıkıntısı olsun , çerçevesi olsun (özellikle alt taraftaki) , LGmsi tasarımı olmaması olsun , tuşların yanda olması olsun hiç sevmedim . Birde telefon full metal ve üstünde plastik kaplama kullanmış ?

Akıl almıyor sanki LG bilerek kendini düşürüyor .
Arka kamera bile tek başına sogutuyor cihazdan kendini.

Çok değil sadece G3'ün metal versiyonunu yapsalardı eleştiri okuna maruz kalmazlardı. Arka üçlünün gitmesi bile cihazı kendinden soğutuyor LG.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Kişisel zevkler tabi de şu plastik kaplama olayı bana şüpheli geldi.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Arka kamera bile tek başına sogutuyor cihazdan kendini.

Çok değil sadece G3'ün metal versiyonunu yapsalardı eleştiri okuna maruz kalmazlardı. Arka üçlünün gitmesi bile cihazı kendinden soğutuyor LG.
Kamera cikintisini kabul edebilirim (yinede cirkin)

Ozellikle kabul etmedigim noktalar yan tuslar ve cerceve .

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
LG mühendisleri'nin bu tasarımı yaparken neleri dikkate aldığını hiçbirimiz bilmiyoruz. Bu konuda hiçbir bilgimiz yok. O yüzden eleştirirken sadece "beğenmedim" diyebiliriz. Tuşları yana almasının elbet bir açıklaması vardır. Mesela telefonun incelmesi, bataryanın kızaklanarak çıkarılması vs. Bunlar sadece mantığa yatar ancak zevkleri değiştirmez elbette. Beğenmiyorsundur, olay bitmiştir. Ancak LG'ye bu yüzden salaklık, saçmalık yapmış diyemeyiz. 7 milyar çeşit zevke uygun ortak bir modeli tüm firmalar bir araya gelse çıkaramaz.
Metal yüzeyi elastik malzemeyle kaplamasının iyi yönleri var. Öyle plastik kasa falan değil, onu diyenler abartmış. Yaklaşık 0,2mm bir kaplama var sadece. Bu da kasanın darbelerde daha az hasar görmesini sağlayabilir.