Lenovo No Bootable Device Sorunu

Rick Hunter

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayarı açarken başlıktaki o hatayı veriyor.
Herhangi bir tuşa basınca da tekrardan aynı döngüye giriyor. Anladığım kadarıyla hdd'i okuyamıyor. Pc açılırken, normalde çıkmayan bir ses çıkıyor. Lenovo yazısı geliyor, fanlar dönüyor fakat "vıt "vıt" diye ses çıkartıyor sonrasında ise kesiliyor ve bu ekran çıkıyor;
IMG_20200731_125237.jpg

Videolardan izlediğim kadarıyla, Bios'a girip Boot ayarlarını Legacy yapınca çözülüyor dediler ancak bir şey değişmedi. Sadece ekran değişiyor, hata yine aynı. Bu şekilde;
IMG_20200731_124913.jpg

Default yapıyorum olmuyor, legacy yapıyorum olmuyor, hdd'i üste taşıyorum olmuyor. Daha ne yapabilirim? Acil yardım gerek. Format atamam maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bu hata meydana gelmeden önce, pc açılırken mavi ekran verdi, yeniden başlatılıyor diyordu fakat yüzde dolmuyordu. Bende res attım pcye. Sonrasında bu hata başladı. Dün hiç bir sorun yoktu bilgisayarda. Düşürme, çarpma falan da olmadı. Kırılma ihtimali olduğunu sanmıyorum yani. Neden okuyamıyor hdd'i onu anlayamadım

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,068
HDD ömrünü tamamlamış büyük ihtimalle.

Rick Hunter

Asistan
Reaksiyon puanı
8
No bootable device sorunu genellikle HDD'nin ömrünü tamamlaması ile birlikte alınır. Yaptığınız işlemler de sonuç vermemiş zaten.
Anladım teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yine de başka bir fikri olan varsa yazabilirse sevinirim