No Bootable Device /HDD Görmüyor Laptopum

HoLySouLs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gen Gün Laptop'umu düşürdüm. Açmaya kalktığımda;

Broadcom UNDI PXE-2.1 v12.2.0
Copyright (C) 2000-2009 Broadcom Corporation
Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation
All Rights reserved.
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE R0M.
No bootable device -- insert boot disk and press any key

Aldığım Hatanın Resimi;
spa0109q.jpg

Hatası alıyorum. Daha sonrasında arkadaşımın -benimle aynı laptopu var- HDD'sini söktüm kendi laptopuma taktım. Çok rahat açıldı hiç bir sorun çıkarmadı Pc. Diğer parçaları -işlemciyi, ekran kartını- kontrol ettim hiç bir sorun yok.
Sonrasında çıkarıp kendi HDD'mi taktım. BIOS'a girdiğimde hard diskimi göremiyorum. Durumu -None- yani yok.

Dün gittim, yeni bir hard disk aldım ve pc'ye taktım. Windows 7 indirdim internetten kurulum yapmak için. 2 saat önce pc'yi açtım işletim sistemini yüklemek için fakat YUKARIDAKİ HATA'nın aynısını alıyorum tekrardan. Ayrıca bu sefer BIOS'a da giremiyorum.
İndirdiğim w7'yi -iso dosyası- içindekileri çıkardım direk -kes yapıştır yoluyla- Flash(USB) belleğe attım ve taktım kurmak için. Ama halen hiçbir şey yapamıyorum.

Aynı hata ekranımda duruyor, BIOS'a giremiyorum. Sata HDD'lerde jumper olayı var mı bilmiyorum ama yapmadım bir şey.

Laptop = Packard Bell EasyNote TM.
Ram= 3 GB
Ekran Kartı = NVIDIA Geforce GT 320M, 1 GB VRAM
İşlemci = Intel Core i-5 430M
Ana Kartım On Board
Aldığım Yeni HDD = Seagate ST9500420AS / 500 GB 7200 RPM 16 MB ÖN BELLEK.

Fotoğrafları çekip gönderecektim fakat makinenin şarjı bitti. Eğer bilginiz var ise acil destek bekliyorum..

ziyaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun şuan benim bilgisayarımda da mevcut ve henüz birşey yapamadım. Dediğin yöntemleri bende uyguladım. Hatta ubuntu live cd takarakta denedim olmadı galiba anakartta bir problem var ama neresinde bilmiyorum :S ve sorun nasıl çözülür bilmiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şu anda bi arkadasımın bilgisayarında da aynı problem var onunla ugrasıyorum. No bootable.... hatası işte. Bilgisyar LG netbook. USB den format atıyorum. Sırasıyla işlemleri yapıyo. Önce Windows dosyalarını kopyalıyo sorunsuz. Sonra Genişletiyo sorunsuz. Özellikleri yükleniyo diyo gene sorunsuz. Bu aşamadan sonra bilgisayar resetleniyo ama acılan ekranda yine formazta giriyo normalde windowsa girip güncellemeleri yüklüyo aşamasına gecmesi gerekirdi. Nedenini bilmiyorum yardım edebilecek bir arkadas varsa cok memnun olurum.