Laptopumun Içini Kendim Temizleyebilir Miyim

Thanosup

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6 yıldır hiç içi açılmamış laptopumun içini açıp içindeki tozu toprağı almayı planlıyorum ama çekincelerim var nornal zamanda olsak internet kafeye götürüp yaptırırdım ama malum korona var laptop günde 8-15 saat arasında çalışıyor ve bunun 6 saati canlı ders yapmakla geçiyor şu aralar ciddi ısınıyor içini açıp tozunu alam gerektiğini düşünüyorum termal macuna hiç bulaşmadan ben bu laptopu sorunsuz şekilde youtubeden izleyerek açıp içini temizleyip kapatabilir miyim ? (15 yaşındayım)

Swochtiar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Heyy! Sorunundan dolayı geçmiş olsun. Olabilicek şeyleri altta belirtiyorum. Bunları göz önüne alarak yapmanı öneririm.

- Herhangi bir parçayı çizip bozabilirsin/kullanım süresini en alta düşürebilirsin
- Herhangi bir kabloyu kopartabilirsin/delebilirsin
(Bu bilgisayarın yanmasına, patlamasına dahi sebep olabilir!)
- Güç tuşunu bozabilirsin (Güç tuşları çok hassaslardır senin alttan bir dokunuşun onu bozmana sebep olabilir)

İyi geceler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şeyi unutmuşum özür dilerim.
Termal macuna bulaş bence çünkü senin için daha iyi olur.

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Temizleyebilirsin.özellikle eski laptopsa altı daha kolay açılanlardan olabilir.Yenilerde batarya sökülmüyor çünkü.
15 yaşında olman çokda önemli değil.Ben 15 yaşındayken pederin lehimleriyle oyuncakları lehimliyodum.
Yapabileceğine inanıyorsan yap.Termal macun sürersen içini açıp ısınma sorunu geçer 6 yıl olmuş diyorsun.Hatta ben kardeşimin laptopdan 1 kalıp toz çıkardım fan dönmüyordu.
Bence açmaman daha kötü :D yada bir bilene götür.