Laptop'dan gelen cızırtı sesi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
923
Laptopun sag alt kosesinden bazen kulagimi yaklastirdigimda hafif bir cizirti sesi geliyor neden olabilir ? Ama pc yuksek performansdayken oyle bir ses olmuyor. Normal mi ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Merhabalar;

O kısımda HDD varsa cızırtı bundan kaynaklı olabilir.

Aidheune

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
bobin ses o hdd değil bazıları yüte sesli bazıları boşta sesli oluyormuş...

ugurumz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim de bu tarz yaşadığım bir sıkıntı vardı. Ama benim sıkıntım hoparlör kaynaklıymış. Cihazım MSI GE73VR 7RE 0-85TR. Windows 10 1709 güncellemesini aldıktan sonra bu sorun ortaya çıktı. Sağ alt kısımdan rahatsız edici bir ses gelmeye başladı. Orada genelde HDD oluyor bunu biliyorum ama benim cihazımda M2 sata SSD var ve işletim sistemim de buraya kurulu. Aktif olarak SSD kullanıyorum HDD değil. Zaten Yerel Disk D'ye (HDD) girdiğim zaman Hard Disk devreye girdiğinde bir ses geliyor ama bu ses o tarzda bir ses değildi. Bilgisayarın sesini kapattığımda yani sessize aldığımda bu cızırtı tarzı ses kaybolmuştu. Bende işin hoparlör kaynaklı olduğunu düşündüm ama daha 2 günlük cihaz ve güncelleme öncesi böyle bir sorun olmadığını da göz önünde bulundurduğumda sorunun güncelleme kaynaklı olduğu kanısına vardım. Bilgisayarıma elimde bulunan Windows 10 1703 sürümünü temiz bir kurulumla kurdum. Ardından MSI'in sitesinden modelime uygun olan tüm sürücü ve programları kurduğumda bu sorunun ortadan kalktığını gördüm. Belki sorunun bu olabilir, ben böylelikle çözdüm. Bilgisayarının sesini kökten kapatarak (Yani Görev Çubuğu'ndaki hoparlör simgesinde çarpı olacak şekilde) bu sesin gelip gelmediğini kontrol edebilirsin. Eğer ses kesilirse benim yaptığımı uygulayarak sorundan kurtulabilirsin. Gerçi Windows 10 mu kullanıyorsun bilmiyorum. :)

Son mesajlar