Laptop Touchpad Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

matrikasaTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır casper bir laptop kullanıyorum dün windows 10 un kurtarma ayarlarından bir sıfırlama gerçekleştirdim. Sıfırlama bittiğinde windows tekrar yüklendiğinde ayarlar da sıfırlandığı için laptopun touchpadi açık bi şekilde geldi. Normalde FN+F9 komutuyla touchpadi istediğim gibi açıp kapatabilirken formattan sonra bunu yapamamaya başladım. İnternette biraz araştırma yaptım bununla ilgili. Neredeyse baktığım her sitede "Ayarlar -> Cihazlar -> Fare ve dokunmatik yüzey -> Ek fare seçenekleri -> ELAN " Kısmından kapatılabileceğini söylüyorlar. Benim sorunum ise "Ek fare seçenekleri" ne tıkladığımda "Synaptics İşaret Aygıtı Sürücüsü'ne Bağlanılamıyor" hatası alıyorum. Bu hatayı almama rağmen karşıma bir pencere çıkıyor ve bu penceren "ELAN" sekmesine girebiliyorum ama orada da sürücü modelini algılamıyor ve "Sürücü modeli : Empty" yazıyor. Touchpadimi okumadığı için haliyle kapatamıyorum da. Dünden beri buna uğraşıyorum bugün bir daha format attım ama sonuç yine aynı... (Synaptics in sitesinden bir çok driver indirip kurdum ama hiç biri sonuç vermedi )
Bu hataları nasıl çözebilirim ?

Ekli dosyalar

• snaptycss.png
    snaptycss.png
    39.2 KB · Görüntüleme: 713
  • elan.png
    elan.png
    51.1 KB · Görüntüleme: 783

matrikasaTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam arkadaşlar sorunu çözdüm. Tekrar format attım ve bu sefer aygıt yöneticisinden güncelleme yaptım artık FN+F9 komutu da çalışıyor...

Son mesajlar