Laptop konusunda kararsızım

ahbekts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Öncelikle merhaba, ben yazın bir bilgisayar almayı düşünüyorum, seneye Lise 1 olacağım , acaba hangi bilgisayarı almalıyım, ince olması çok iyi olur ve şarjı uzun gitmesi lazım. Macbook Pro m1 2020 güzel bir laptop ama ben oyun oynamayı da seviyorum beni oyun konusunda üzer mi ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle merhaba, ben yazın bir bilgisayar almayı düşünüyorum, seneye Lise 1 olacağım , acaba hangi bilgisayarı almalıyım, ince olması çok iyi olur ve şarjı uzun gitmesi lazım. Macbook Pro m1 2020 güzel bir laptop ama ben oyun oynamayı da seviyorum beni oyun konusunda üzer mi ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bu arada laptopun beni uzun süre götürmesini istiyorum. Macbook pro m1 2020 benim üniversiteye geçince de işimi görür mü ?

talharıkbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
reyiz pc nin linkini at

özelliklerine bakim

KnoZH|Upgrade

Asistan
Reaksiyon puanı
138
M1 şuanda populer diye ona yönelme, ewet gayet iyi bir laptop ancak oyun oynayacağı ı söylüyor isen, Monster, Msı, Asus gibi markalara yönel, ve bütçeniz nedir?

ahbekts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
M1 şuanda populer diye ona yönelme, ewet gayet iyi bir laptop ancak oyun oynayacağı ı söylüyor isen, Monster, Msı, Asus gibi markalara yönel, ve bütçeniz nedir

M1 şuanda populer diye ona yönelme, ewet gayet iyi bir laptop ancak oyun oynayacağı ı söylüyor isen, Monster, Msı, Asus gibi markalara yönel, ve bütçeniz nedir?
Belirli bi bütçem yok ama 20 bin TL ye kadar çıkabilirim

reyiz pc nin linkini at

özelliklerine bakim
1 TB ve 16 GB ramli olanı

ahbekts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26

talharıkbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

KnoZH|Upgrade

Asistan
Reaksiyon puanı
138
O hâlde Msı oyun canavarlarını tavsiye ederim, pahalılar ama beklenen özellikler ve kaliteyi gerçekten sunuyorlar

ahbekts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
O hâlde Msı oyun canavarlarını tavsiye ederim, pahalılar ama beklenen özellikler ve kaliteyi gerçekten sunuyorlar
Ama ilk mesajda dediğim gibi beni üniversitede memnun edermi bir 5-6 yıl sonra ve ben şarjı uzun gitsin istiyorum

talharıkbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
macbook iyi ama oyun performansı monster kadar değil

rtx alabiliyorsan bul

Reaksiyon puanı
34

Bu arada laptopun beni uzun süre götürmesini istiyorum. Macbook pro m1 2020 benim üniversiteye geçince de işimi görür mü ?
Huawei lerin tasarımı çok şık aslında 20.000 TL ye macbook alırsın ama oyun performansında mutlu olmazsın

KnoZH|Upgrade

Asistan
Reaksiyon puanı
138

ahbekts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
K
Huawei lerin tasarımı çok şık aslında 20.000 TL ye macbook alırsın ama oyun performansında mutlu olmazsın
Knk videoları izledim adamlar orta ayarlarda fortnite da 60 FPS alıyor, diğer oyunlarda da yine fena FPS almıyor yani tabiki çok yüksek grafikli oyunlar değil ama onları demiyorum zaten, yüksek grafikli oyunlarda orta ayarlara çekip oynanabilir diye tahmin ediyorum işlemci çok iyi çünkü .

ahbekts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26

daily.Chavo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,494
Bence kasa topla ama sen bilirisin
Bunu al yanında 1300tl ye bir monitör al bir yere götüreceğinde monitörü sökersin

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Bütçe nedir acaba?

Eyw kanka bu güzelmiş yardımcı oldunuz çok teşekkürler
Hocam laptop kalitelidir evet ama bu fiyata 2070 laptoplar var yani. Sıf Msi almak için ekran kartından kısmak bana çok anlamlı gelmiyor.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Bütçe nedir acaba?

Hocam laptop kalitelidir evet ama bu fiyata 2070 laptoplar var yani. Sıf Msi almak için ekran kartından kısmak bana çok anlamlı gelmiyor.
Dostum bahsettiğimiz kalite sadece kasa değil termal macundan tut soğutma sistemine kadar uzanıyor. İçindeki mühendislik bile çok ayrı bir kalitede. Çok uzun süre götürecek bir marka MSI.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
20.000TL bütçeye Monster önermişler şaka gibi :D. Eğer oyun da oynarım diyorsan MSI'dan şaşma.
Eğer hem kasası güzel hem güçlü olsun dersen (MSI'ın tüm kasaları iyidir)
MSI P65 Creator 9SE-409TR Notebook 19k RTX2060
MSI Creator 17M A10SD-247TR Notebook 15K 1660Ti
Ki monster kötü bir marka değil. Arkadaşım 2070 Superli Tulpar kullanıyor oldukça memnun kendisi. bir sıkıntı yaşamadı.

Dostum bahsettiğimiz kalite sadece kasa değil termal macundan tut soğutma sistemine kadar uzanıyor. İçindeki mühendislik bile çok ayrı bir kalitede. Çok uzun süre götürecek bir marka MSI.
Hocam evet mühendislik olarak götürse bile sistemin düşük olması ömrünü kısmazmı ?
Şahsen ben böyle bir durumun mağduruyum. 10 yıllık laptopumda sıf mimari diye pahalı almışlardı. Kafama vuruyorum şu anda mimariyi boşverip daha güçlü bir laptop alsaydım diye.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Ki monster kötü bir marka değil. Arkadaşım 2070 Superli Tulpar kullanıyor oldukça memnun kendisi. bir sıkıntı yaşamadı.
Arkadaşınızın kullanması ve sıkıntı yaşamaması herkesin yaşamayacağı anlamına mı geliyor? O zaman Rampage PSU'da önerelim benim arkadaşım da Rampage PSU kullanıyor hiçbir sıkıntısı yok. Bu şekilde işlemiyor bu olaylar. Monster almak tamamen şans işi ve 2060'lı bir MSI 2070S'li bir Monster laptoptan daha uzun ömürlü olacaktır.

Hocam evet mühendislik olarak götürse bile sistemin düşük olması ömrünü kısmazmı ?
Şahsen ben böyle bir durumun mağduruyum. 10 yıllık laptopumda sıf mimari diye pahalı almışlardı. Kafama vuruyorum şu anda mimariyi boşverip daha güçlü bir laptop alsaydım diye.
Sizce 500 GB'lık bir SU630 SSD'mi daha uzun ömürlü olur 250GB'lık bir Samsung Evo SSD'mi?
Buna bu şekilde birçok örnek verebilirim hocam.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Arkadaşınızın kullanması ve sıkıntı yaşamaması herkesin yaşamayacağı anlamına mı geliyor? O zaman Rampage PSU'da önerelim benim arkadaşım da Rampage PSU kullanıyor hiçbir sıkıntısı yok. Bu şekilde işlemiyor bu olaylar. Monster almak tamamen şans işi ve 2060'lı bir MSI 2070S'li bir Monster laptoptan daha uzun ömürlü olacaktır.
Anladım hocam. MSI fanboyusunuz. yani bizim türkiyede öyle söylerler. 20K ya harika laptoplar varken sıf mimari için düşük özellikli bir laptop almak... saçma. https://www.hepsiburada.com/asus-g7...-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000012QT96 daha düşük bütçede bunu almak bile çok daha anlamlı.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Anladım hocam. MSI fanboyusunuz. yani bizim türkiyede öyle söylerler. 20K ya harika laptoplar varken sıf mimari için düşük özellikli bir laptop almak... saçma. https://www.hepsiburada.com/asus-g7...-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000012QT96 daha düşük bütçede bunu almak bile çok daha anlamlı.
MSI fanboyu değilim ki? Lenovo'da alınabilir bu bütçede. Veya ASUS'da alınabilir. MSI en kaliteli dizüstü bilgisayar üreticisi demem fanboy olmam demek değil. Lenovo'da aynı şekilde çok iyi bir dizüstü bilgisayar üreticisi.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Sizce 500 GB'lık bir SU630 SSD'mi daha uzun ömürlü olur 250GB'lık bir Samsung Evo SSD'mi?
Buna bu şekilde birçok örnek verebilirim hocam.
siz de demişsiniz. Buna göre MSI da şans işi. Ki monsterler da samsung ssd kullanmakta bu verdiğiniz örneğe göre.