Soru laptop ekranında çıkan siyah çizgi

efsanegamerproxxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhabalar babamdan kalma toshiba bi laptopum var Bayadir güzelce kullanıyordum bi sıkıntısı da yoktu ama son zamanlarda minik bi siyahlık cikti cok takmadim ama gün geçtikçe daha da buyudu ekrana hic zarar vermedim ne yapmam gerek

Ekli dosyalar

• IMG_20230421_202551.jpg
    IMG_20230421_202551.jpg
    18.8 KB · Görüntüleme: 41

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,703
Ekran alıntısı alın ve kontrol edin, orada bu çizgi görünmüyorsa ekranda ölü piksel var demektir, bu durumda ekran değişimi yapılması gerekiyor. 3 yıl önce aynı durum başıma gelmişti, önceden sizinki gibi sadece çizgi vardı ve zamanla tüm pikseller bozuldu.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
emre hocanın dediği kontrolleri yapın olmazsa mürekkep dağıtmıştır ekran değişimi gerekli

Galaxy Lurex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
merhabalar babamdan kalma toshiba bi laptopum var Bayadir güzelce kullanıyordum bi sıkıntısı da yoktu ama son zamanlarda minik bi siyahlık cikti cok takmadim ama gün geçtikçe daha da buyudu ekrana hic zarar vermedim ne yapmam gerek
Laptopunda ekran görüntüsü almayı dene veya bir monitöre bağlamayı dene eğer çizgi hâlâ var ise ekran kartı arızalıdır fakat eğer yoksa ekran pikselleri ölmeye başlamıştır ekran değişimi daha sağlıklı olur. Ekranda ölü piksel problemi genellikle bir veya daha fazla pikselin arızalı hale gelmesi sonucu oluşur. Piksel arızası çoğunlukla kalıcıdır ve tamir edilmesi mümkün değildir. Ancak bazı durumlarda, özellikle tek bir pikselde arıza varsa, ekrandaki diğer pikselleri etkilemeden tamir edilebilir. Bu tamir işlemi genellikle bir uzman tarafından yapılır ve genellikle çok maliyetli olabilir.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
normalde ekran kendi kendine mürekkep dağıtmaz darbe yemiştir