İşlemci Üzerine

berke3335

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar önceden ekran kartı için konu açmıştım şimdi de işlemciyi değiştireceğim bana anakart modelime göre ucuz fiyatlı bir işlemci önerebilir misiniz?

Asus pg5 mx1333 anakartım var özellikleri şu şekilde;

P5GC-MX/1333 | Motherboards | ASUS USA

şuanlık Intel Core 2 Duo E6300 kullanıyorum şuanlık ondan daha iyi bir işlemci önerebilirseniz gayet iyi olur ayrıca iki farklı işlemciden hangisinin iyi olduğuna sadece gHz ile karar verilmiyor diye biliyorum başka ne tür özelliklere dikkat edilir?

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Yanlız lga 775 soketli işlemci bulamazsınız attığınız link deki özellik sizin anakartınsa kalmadı uyumlu işlemcisi belki köşe başı satıcılarda varsa

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhabalar önceden ekran kartı için konu açmıştım şimdi de işlemciyi değiştireceğim bana anakart modelime göre ucuz fiyatlı bir işlemci önerebilir misiniz?

Asus pg5 mx1333 anakartım var özellikleri şu şekilde;

P5GC-MX/1333 | Motherboards | ASUS USA

şuanlık Intel Core 2 Duo E6300 kullanıyorum şuanlık ondan daha iyi bir işlemci önerebilirseniz gayet iyi olur ayrıca iki farklı işlemciden hangisinin iyi olduğuna sadece gHz ile karar verilmiyor diye biliyorum başka ne tür özelliklere dikkat edilir?
Merhaba;
Intel® Core™2 Extreme Processor QX9770 (12M Cache, 3.20 GHz, 1600 MHz FSB) Ürün Teknik Özellikleri
Buna göz atın.

berke3335

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Quad işlemcilere bakabilirsin.

quad işlemciler anakartıma uymuyor ne yazık ki :/

---- Mesajlar birleştirildi ----

anakartım destekliyor galiba 775 soket gözüküyor ama destek listesinde göremedim nedense bir araştırayım yine de teşekkürler CTRL+F kombinasyonu ile de aradım fakat yoktu (P5GC-MX/1333 CPU / Memory Support | Motherboards | ASUS USA şu linkten baktığım kadarıyla)

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

İyi maşallah bulmuşsunuz. Yılına göre güzel peki başka seçenekler varmı

bakıyorum şuanlık fakat bulabildiğim bu var sadece

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Biosla alakası nedir acaba bu konuya hakim değilim fazla yardımcı olabilirseniz sevinirim
Bios güncellediğiniz zaman anakart daha fazla işlemci desteğine sahip olur. Şuan anakarta söylediğim işlemciyi takarsanız sorun olabilir. Bu yüzden eski işlemciyi sökmeden Biosu güncelleyin.

berke3335

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bios güncellediğiniz zaman anakart daha fazla işlemci desteğine sahip olur. Şuan anakarta söylediğim işlemciyi takarsanız sorun olabilir. Bu yüzden eski işlemciyi sökmeden Biosu güncelleyin.

tamam teşekkür ederim ayriyetten bir sorum daha olacaktı linkini verdiğiniz işlemci Türkiye'de yok sanırım googledan baktığım kadarıyla sadece amazon ve ebayde gördüm amazona 299 dolarlık bir fiyatı vardı başka alabileceğim bir yer var mı ? Veya daha ucuz bir işlemci

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Biosla alakası nedir acaba bu konuya hakim değilim fazla yardımcı olabilirseniz sevinirim
Anakart üretildiği zaman sonraki çıkacak olan mimari işlemciyi desteklemiyor soket uyuyor aöa işlemci mimarisi ya da yeni özelliği desteklemiyır üreticiler bıos olarak bu desteği veriyor ve destekler hale geliyor o işlemciyi yani teknik olarak çalıştırıyor ama yazılım olarak açmıyor onu da basit bir güncelleme ile yapabiliyorsunuz

berke3335

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakart üretildiği zaman sonraki çıkacak olan mimari işlemciyi desteklemiyor soket uyuyor aöa işlemci mimarisi ya da yeni özelliği desteklemiyır üreticiler bıos olarak bu desteği veriyor ve destekler hale geliyor o işlemciyi yani teknik olarak çalıştırıyor ama yazılım olarak açmıyor onu da basit bir güncelleme ile yapabiliyorsunuz

Yani yazılımsal problem oluşuyor tamam anladım teşekkür ederim