S24 Ultra'da ekran kumlanma sorunu çözüldü mü?

Ruzgar60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba, bir çok kişi S24 Ultra'da kronik düşük parlaklıkta kumlanma gibi bir sorun olduğunu söylüyor. Ben yurt dışı sıfır S24 Ultra almayı düşündüm ama bu sorunu duyunca çekindim. Bir de, donanımsal olduğunu yazmışlar. Bu sorun giderildi mi veya giderilebilir mi? Yurt dışı ürünü olduğu için garantim de olmayacak elimde patlamasından korkuyorum.

Son düzenleyen moderatör:

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Merhaba, bir çok kişi S24 Ultra'da kronik düşük parlaklıkta kumlanma gibi bir sorun olduğunu söylüyor. Ben yurt dışı sıfır S24 Ultra almayı düşündüm ama bu sorunu duyunca çekindim. Bir de, donanımsal olduğunu yazmışlar. Bu sorun giderildi mi veya giderilebilir mi? Yurt dışı ürünü olduğu için garantim de olmayacak elimde patlamasından korkuyorum.
Araştırdığım kaynaklarda kumlanma sorununun devam ettiği, bazı panellerin hatalı olduğu yazıyor, riske atmayın Türkiye Garantisi olsa değişim vesaire imkanınız olurdu, başka cihazlara yönelin bence.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Evet. Ekran flexleri düzgün montajlanmayan cihazlardan tutun, arızalı panellerle fabrika çıkışı yapan S24 seriler çok fazla. Yurtdışından alırsanız, garanti hizmetinden ücretli olarak bile yararlanamayabilirsiniz.
Hocam neden? Koskoca Samsung, A serisinde bile olmayan hataları, amiral gemisinde neden yapar, anlayamıyorum.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,444
Hocam neden? kos koca Samsung A serisinde bile olmayan hataları, Amiral gemisinde yapar, anlayamıyorum.
Her sene telefon ve akıllı cihaz geliştirip onlarca alt model üreten Samsung'ta hatasız üretim mümkün olamazdı. Bence üretim esnasında fazla kalan ve hatalı parçaları da maliyetten tasarruf yapmak amacıyla kullanıyorlar. Galaxy Note 7'nin şişen pilini fark etmelerinin uzun sürmesi ve geri toplamaları da bu durumu açıklıyordu. S22 serileri de bu duruma örnek olarak, kullanıcılardan az şikayet geldiği için mağduriyetlere rağmen üretimi durmamıştı.

Ruzgar60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Son bir sorum olacak, şu ekran kumlanma sorunu olan telefonda çektiğimiz fotoğraflar da kumlu görünür mü?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
24 Ultra yerine 23 Ultra alma sebebim bu ve bunun gibi yeni seri cihazlarda olan kronik sıkıntılardır. Yeninin bir önceki olanını alırsanız sorun yaşamazsınız, hiçbir zaman.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
4,869
S24 Ultra aldım bir kaç gün önce, şimdi de iade etmeye gidiyorum. ( Samsung almayın dersem, bana kızmayın artık. )

Son düzenleme:

Ruzgar60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet hocam, sadece bende mi var diye aranırken. Sizin konuya denk geldim.
Daha dikkatli bakınca fark ettim, iade ettim. 7 gün içinde iade etme imkanımız olduğundan teslim aldılar.
Para iadesini bekliyorum.
Hocam siz bildiğiniz için soruyorum. Hangi durumlarda belli oluyor? Göze çok batıyor mu?

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,189
Yeni çıkan cihaz alınmaz problemi baş ağrıtır herzaman bir önceki modeli almak mantıklı s23 ultra alın sorununun olduğunu duymadım

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,444
Anlaşılan bu sene S24 serisi pas geçeceğiz. Donanımsal olarak zirvede bir cihaz değildi. Hoparlöründe bass sesler daha zayıfmış. S24 Ultra kullanıcılarının çoğu kumlanmadan da bihaber.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,189
Anlaşılan bu sene S24 serisi pas geçeceğiz. Donanımsal olarak zirvede bir cihaz değildi. Hoparlöründe bass sesler daha zayıfmış. S24 Ultra kullanıcılarının çoğu kumlanmadan da bihaber.
Bana göre s23 ultra hala kral